Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

dzień dobry wszystkim:) witaj zasmarkana:) moje maleństwo z rana jakoś się nie udziela, zresztą martwię się trochę bo wczoraj w ogóle dosyć spokojnie było, nawet wieczorem, dziewczyny jak to jest z tym twardnieniem brzucha? co to oznacza i co Wam o tym lekarz mówił? mnie się to do tej pory nie zdarzało a wczoraj bardzo często, nawet w nocy jak się budziłam:(pewnie to męczy dziecko dlatego jest tak spokojna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) ja dzis przed trzecia sie obudzilam. mialam strasznie pelen pecherz no i sila wyzsza, pozniej nie moglam zasnac i chyba dopiero po 5 mi sie to udalo. a oczy otworzylam o 8,30 :) a moje bejbe zadziwia mnie, bo czasem kopie w jednym miejscu albo rozciaga sie, tak ze czuje go po obu stronach brzucha a czasami sie wierci pod sama skora i gory i pagorki mam na brzuchu wtedy a czasem bardzo dlugo cisza. te cisze mnie najgorzej martwia. ale staram sie myslec pozytywnie. nie wiem czy musi byc caly czas aktywne tak samo. teraz zaczal delikatnie kopac, jestem po sniadanku juz. mroweczki to nie za ciekawie masz z tymi badaniami. naprawde strasznie dziwne ze wszedzie wyszlo inaczej. trzymaj sie kochana. przecierpisz jeszcze raz ta glukoze i zobaczysz ze wszystko bedzie w porzadku. i nie szukaj na necie nic o tej hipoglikemii, bo sama siebie nakrecasz i sie niepotrzebnie denerwujesz. jesli ma cos byc to przyjdzie czas na stres pamietaj. a na razie zostaw internet i nie zadreczaj sie. w koncu lekarzem nie jestes prawda? ;) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda, prawda wesolutka :):) Orzeszku sluze pomocom o ile dam rade :) FIlka moj lekarz narazie sprawdza czy z szyjka wszystko oki.. dopoki tak jest to mam lykac magnez i no spe i tyle.. Moje bejbe sie poprzeciagalo i spi dalej.. wczorajsze harce daly mu w kosc chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaczki w brzuszku czasami po prostu sobie czuwają... czasami sie ruszą a czasami sobie spokojnie leżą... Ja jak jest chwila ciszy to kłade dłoń na brzuchu i się nią "wsłuchuję" czy coś sie tam przewraca i faktycznie delikatnie się rusza. Te twardnienie brzucha to podobno są skurcze macicy... ale nie są to te główne... tylko jakieś inne... ale są czymś normalnym... były i u mnie a teraz już ich nie ma. Wiec chyba nie ma powodów do niepokoju. Mówią też że dziecko uaktywnia się po posiłku, zjedzeniu czegoś słodkiego. Wtedy dostarczamy mu energii :D Więc łapać za czekoladkę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Witam Was gorąco! Weszłam tylko na chwilke bo muszę iść dziś odebrać wyniki z tego toxo - pisałyście o tym ostatnio że i mnie się przypomniało że przed wizytą miałam je jeszcze raz zrobić Mróweczki3 - nic się na zapas nie denerwój - tak jak mówisz zrób to badanie jeszcze raz właśnie w tym labolatorium co robiłaś ostatnie - nawet ludzie zdrowi mają czasem wynik powyżej normy a nie zdają sobie z tego sprawy - ty również mogłaś trafić na taki słabszy dzień za pierwszym razem - na to akurat wiele czynników naszego życia ma wpływ o których my nawet nie zdajemy sobie sprawy - wierz mi nie ma się co denerwować na zapas - szkoda stresować maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I przedewszyskim nie czytaj o tych hipoglikemiach na necie - bo czasem zwariować idzie z ich opisów - a ani w polowie nieraz nie ma w tym prawdy ( wiem to z swojego doświadczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mróweczki, mam na jutro przygotować coś z metodyki. Mam wybrać książkę i powiedzieć jakie są w niej kryteria organizacji materiału. Dokładnie pytanie brzmi tak: What are the criteria for selection/organization of the material? O ile dobrze rozumiem chodzi np o to, że jest podział na reading, writing itp? Czyli wg mnie byłoby to jedno kryterium. Ale jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy. Myślisz że dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka mi przed Świętami tak twardniał brzuch,nawet w nocy i na drugi dzień pojechałam do lekarza,bo nie ustepował,ale po badaniu okazało się,ze wszystko jest dobrze, dostałam nospe i duphaston,po tygodniu poszłam do kontroli i powiedział mi,że takie twardnięcie może wystepować do 10 razy na dobę. Teraz juz mam znacznie mniej,dużo leżę,pewnie to dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej zasmarkana:) fajnie,że do nas dołączyłas:) Wpisz sie w tabelke nasza.. znajdziesz ją pare stron wstecz:) Fabian- sliczne imię:) Mróweczki Ty nie czytaj tych info na necie bo to różne głupoty tam pisza i człowiem ma nie wiadomo co... wszystkeigo mozna sie doszukac a czesto to wogóle nieprawda!! Idz spokojnie na badanie..zobaczysz bedzie dobrze!!!:)Głowka do góry.. bo maluszek bedzie smutny,że mama poddenerwowana a może bez powodu:) Moje malenstwo teraz wstało:) Dziewczyny mam pytanko jak Wy czujecie to przeciaganie sie malucha??? Bo ja czuje kopniaki, widze wzgórki jak leze szczegolnie...miewa moje i czkawki..ale nie wiem czy się przeciąga??? jakie to uczucie:>?? Bo może i tak a ja nic o tym nie wiem :) heeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kijaki i ja dużo leże teraz ..ale nadal mi twardnieje:( Biore Nospe jak cos.. Duphaston brałam do 20 tc teraz juz dlugo nie biore...nikt juz mi nie wypisał tego..moze nie trzeba? Skoro szyjka jest nawet ok? Biore tez magnez 2 razy dziennie.-podobno extra na skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny, borę nospe forte 2 razy dziennie od tygodnia, wcześniej nie brałam a tak się nie działo, to twardnienie martwi mnie bo gin ostatnio stwierdził, że mała jest za nisko i bardzo napiera na szyjkę, z szyjką było wszystko ok ale to było tydzien temu a następna wizytę mam za 2 tyg Legally przeciąganie to jak czujesz dziecko w dwóch odległych miejscach na raz i to nie jest szybki kopniak tylko takie dłuższe wypychanie, tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj zasmarkana Legally ja mysle, ze sie przeciaga wlasnie jak czuje w dwoch miejscach po roznych stronach brzucha, bo naraz ucisk w dwoch miejscach jest. albo jak pod skora robi mi sie gulka :P w kazdym razie moje bejbe znowu daje czadu :D:D:D a jeszcze mam humor [pomimo wstretnej pogody] zarzucilam muzyczke jaka lubie i od razu chce sie zyc :D zaraz wskocze pod prysznic ;) szwagierka zapraszala mnie na salatke z makreli ale ja nie trawie ani wedzonych ani zadnych ryb, no chyba ze smazone jakies paluszki czy cos w tym podobnego ewentualnie jakis filecik bez osci ale smazony offcors :P jesli lubisice muzyke jaka leci w Esce polecam sciagnijcie sobie kawalek Inna- Hot zajebista nutka :D:D:D ewentualnie moge podeslac na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziekuje Filka:)..poobserwuje dzisiaj bacznie moje maleństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEgally.. przeciaganie to takie dluuugi kopniak - w sensie wyskakuje powoli kulka na brzuszku i tak sobie jest przez chwilke i znika, w kazdym badz razie to take spowolnione kopniaki (przynajmniej ja to interpretuje jako przesiaganie :) ) Orzeszku znalazlam w swoim podreczniku do metodyki z kolegium cos na ten temat.. podaj maila to ci moze jakos napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje że maluch się przeciąga właśnie wtedy kiedy czuje go w dwóch miejscach na raz ;D Albo takie smyranie- przeciągane ;D nie wiem jak to wytłumaczyc ;D Mojemu facecikowi sie bardzo podoba jak mały wystawia coś i tworzą sie te wzgórki :D w jakiej pozycji spicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja spie na lewym boku najwygodniej. na prawym czasem jak juz na lewym nie wytrzymuje ale amluchowi mojemu chyba nie pasuje ten bok bo mnie bombarduje.. Na plecach tez rzadko..ale zdarza sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak79......Kasia...29......Żary...............30.03.0 9. ..córcia Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K......31.03.09.. .Xavier filka ...........Kasia...28......Mikołów...........01.04.09 ...Agatka kkarolina......Karolina. 28...Szczecin..........01.04.09...Gabryś mroweczki...Martyna..25......Mielec........ ..01.04.09...Kubuś rrothka......Dorota......20.........Lublin.......02.04.0 9... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan.. 02.04.09...Noemi Inka83.........Irena.....25........Pszczyna.....02.04.09 ...Robert mikolajamama...Aga....26.........Poznań.......03 .04.09.Mikołaj eliza ............Eliza.....25......Białystok...... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury ........03.04.09... zasmarkana mama ....20.....Malbork.........03.04.09.... Fabian umbrella82......Kinga...26.....małopolska......05.04. 09 Adaś Monixyz........Monika..29......Mazury.........05.04.09.. . MaJa86....Marzena.....22......Kraków.........05.04.0 9.MaTeUsZeK syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska......06.04.0 9.Gabriela natala007...Natalia...20......Warszawa..... ..04.04.09...Zuzia Arleta.......Anka.......24......Płock......... ....06.04.09...Dawid Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....07.04. 09...chłopiec legally blonde 86..Marta..22..Warszawa........08.04.09...Bartek wesolutka......Marta.......24.....podlaskie.....08. 04.09...Michał izabart.......Iza.......29.......Mysłowice.......08.04.0 9.Samanta Lilka79......Lilka......29.....Warszawa..... ....09.04.09... naan.........Ania.......29.......Sosnowiec.......10.04.0 9...synuś Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin............10.04.09 ...Krzyś Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie......10.04.09.. . martusiatko....Marta....24.....Szczecin.......10.04 .09...Wojtuś Martenka84....Marta....24.....Koszalin........10.04.09.. . matyjasowa...Malwina..23......Będzin..........11.04.09.. . Wiktoria mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk...........11.04.09. .. 25wiki........... Diana.........25.....Kielce.......13.04.09....Patryk Mocca85.........23............Warszawa....... 14.04.09....chłopiec rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik.........15.04.09 ... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.......15.04 .09.Kacperek alison28.......Justyna...28.......Krakow.......18. 04.09...Jakub kijaki......Justyna..23.......Andrychów........20.04.09. ..Kubuś Sunny9... Olka........24......pomorskie.......20.04.09..Nikodem mimmy.....Aga......32.......Krakow.............20.04.09. .. katarina67....Kasia....29....grudziadz........20.04 .09...Cyprian martazaw...Marta....33......zachodniopo....21.04.09 ... córcia basiunia*...Basia....29........Śląsk..............22.04. 09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk...............24.04 .09... gosian.....Gosia....28........Gostyń............25.04.09 ... joasia82...Asia......26........Poznań...........25.04.09 ... baderka...Justyna...31.........Piła..............26. 04.09...Natalka pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk......... ......26.04.09...Maciuś Menia21...Marzena...23....Edinburgh..........26.04.09 ... Peggy81.....Gosia.....27.....Małopolska........26.04. 09...Nadia alexandra2p..Ola......29.....Dublin..............26.0 4.09...Olivia venita.... .Natalia.....24.....podlaskie/uk......27.04.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa........28.04.09 ...Kamilek nandii........Ela........32........Złotoryja.......28 .04.09.. Malutkadrobniutka.....Kasia...24...__..........30.04.09 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasmarkana mama witaj, zapomniałam się przywitać:) Ja śpię na lewym boku, ale to dlatego, że przez ostatnie problemy z plecami w każdej innej pozycji mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spie na boku, na plecach boli mnie kręgosłup bardziej, zresztą nigdy na plecach nie sypiałam:) zauważyłam, że jak leże na lewym boku, tym na którym powinno się spać dziecko się znacznie bardziej wierci niż na prawym więc może faktycznie ten lewy jest dla niego korzystniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie też na lewym... ;D ale mój mały aktywny bardzo jest kiedy leże na plechach... no w takiej pozycji pół na pół siedząc ;] wtedy widzę jak tam wojuje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja spie i na lewym i na prawym, a czesto sie zdarza ze budze sie na plecach, wtedy to niezbyt przyjemne, bo czuje po prostu jaki mam plaski tylek po takim spanku. ale to silniejsze niestety, nie panuje nad tym jak spie... kiszka. jeszcze troche posiedze i zaraz wychodze z domu. u was tez tak wialo w nocy?? u nas strasznie, a ze mieszkamy na parterze to schizuje zaraz. nawet balam sie do drugiego pokoju wyjsc bo bylo ciemno. wiem glupie ale jednak.... albo mialam wrazenie ze ktos stoi za moimi plecami brrrrrr nie lubie w zimie sama zostawac w domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się i ja 🖐️ witaj w klubie zasmarkana:D u mnie w wielkopolsce zimno i wietrznie:( mnie najwygodniej śpi się na prawym boku,ale wtedy Gabriela zaczyna kopać i niestety jestem zmuszona położyć się na lewym boku i robi się cisza:) Dziewczyny mam pytanie czy zna któraś z was sposób na krew z nosa,bo od wczoraj jak wydmuchuję nos na każdej chusteczce jest krew,oczywiście nie leci mi ciurkiem,ale martwie się tym:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolutka, ja też tak mam, czasem sobie w tej głowie coś tak umyślę i się boję, zwłaszcza właśnie jak sama jestem. Ale w nocy faktycznie wiało strasznie i miałam jakieś wizje, że nie wiadomo co za oknem się dzieje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolutka, ja też jakaś strachliwa jestem... ostatnio mnie mój kot wystraszył bo leżał w leżaczku dla malucha i jak zaświeciłam sobie telefonem zeby znaleźć sok to zaswieciły mu sie oczy... mało zawału nie dostałam... A co do uczucia płaskodupia że tak powiem... nie znoszę tego... mnie od jakiegoś czasu okropnie boli kość ogonowa... bleee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe zasmarkana mamo, koty faktycznie czasem w różnych dziwnych miejsach się znajdują, mój też mi nie raz stracha napędził:) Często też robi sobie takie zasadzki i z ukrycia wyskakuje nagle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe zasmarkana dobre z tymi oczami, usmialam sie hehe ja w wakacje sie nie boje, pimo tego, ze kiedys z balkonu nam ciuchy w nocy ukradli, ale to juz wtedy inaczej przy otwartym oknie spie, ale w zimie to juz tragedia brrrr syla ja od jakiegos tygodnia codziennie mam skrzepy w nosie. po nocce oczywiscie bo w dzien to nie. a je ja od zawsze z nosem mialam problemy to i tym sie nie przejmuje, bo to przez suche powietrze od kaloryferow podejrzewam. no a te plaskodupie to do dupy hehe ja cale szczescie nie mam problemu z koscia ogonowa, przynajmniej na razie ehh koty sa boskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zasmarkana mama jestes na naszej klasie?:)jak Cie znajdziemy jak jestes:>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jest najwygodniej na plecach,ale tylko wtedy kiedy mały nie kopie, często zdarza mi się też na lewym boku. Legally ja też brałam duphaston do ok 20tyg, ale potem zaczął mi ten brzuch twardnieć,a sama nospa wtedy nie pomagała i lekarz kazał mi go znów brać 2razy dziennie z nospą. Brałam to wszystko tak jak kazał,ale potem sama się porządziłam i biorę tylko 1 tabletke duphastonu na noc,bo po 2 byłam nie do zycia. Pomyśle nad tym magnezem, ma jakąś specjalną nazwę? Witaj zasmarkana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×