Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Wrocilam wlasnie od lekarza, mialam usg, widzialam moja sliczna dzidzie-fasolke i jej bijace serduszko, ach...:) ❤️ Mam wydruk, caly czas go ogladam chociaz niewiele widac:) Mezulek zachwycony. Gin powiedziala ze no-spe moge brac jesli bedzie mnie bolec podbrzusze przez dluzszy czas, dowalila mi tez podwojna dawke luteiny i doradzila kupno syropku na zaparcia (z tym mam nie przesadzac). Witaminy moge zazywac ale na razie nie musze bo jak jej powiedzialam jak wyglada moja dieta to stwierdzila ze odzywiam sie bardzo dobrze (wyniki mam cacy). Co do cc, to tak jak roxelka pisze nie mozna generalizowac, tak samo w przypadku porodu naturalnego - rozne sa przypadki. Ja - jesli wszystko bedzie ok - zdecydyje sie na porod naturalny. Pozdrawiam Was wszystkie cmok 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzam suwaczek :P dopiero dzis zauwazylam ze tygodnie nie sa tak jak byc powinny heheh zamiast rosnaco to malejaco bylo ustawione :P gapa ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki. Witam wszystkie nowe kwietniówki. Dziewczyny, jakie badania zlecili wam gin.?? Ja dostałam grupe krwi, morfologie, mocz, glukoze i WR. Miałyście coś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Orzeszku;) W poniedziałek ide na wizytę, więc może wtedy powie mi o reszcie badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! U mnie w pracy wrze. Wczoraj rozmawiałam z prezesem, mówił, że się cieszy, że będzie fajnie a w nie zagospodarowanym pokoju zrobi plac zabaw, byliśmy nawet uczcić to na lodach:) Martwią mnie tylko vice prezesi bo oni to potrafią różne cuda wymyślić no ale zobaczymy. Dziewczyny pasemka w ciązy chyba można robić co? W sumie farba nie dotyka głowy nawet. już mam taki bajzel na głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
pewnie ze mozesz zrobic baleyage, farbe tez mozna kłasc ja wlasnie dzis ide:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam różne opinie, ale też idę w sobote pomalować, bo po słońcu wakacyjnym zrobiły mi się jaśniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula17
jest mi bardzo smutno-beta nie wykryła ciąży a bylam juz pewna:((((((((((znowu starania jejku juz nie moge:( az mi sie plakac chce!!!!!!!!!trzymajcie sie cieplutko badzcie szczesliwymi mammami:) trzymam kciuki za was!!!!pprzykro mi ze musze opuscic to forum:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czesc dziewczyny 🌻, co do farbowania wlosow wczoraj pytalam sie gin ona powiedziala ze mozna farbowac wlosy najlepiej jednak poczekac do 12 tyg (nie ma po prostu badan na ten temat). Dam rade jeszcze przez miesiac, chociaz wygladam fatalnie :( Kasiak ja mialalm te same badania co ty plus toxo. Cytomegalie robilam kiedys wczesniej ale chyba jeszcze kiedys powtorze w czasie ciazy. Progesteron mialam badany z wlasnej (jak sie okazalo dobrej) inicjatywy (teraz zazywam luteine). Magdula powodzenia, nastepnym razem sie uda. Cmok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanko do doswiadczonych mam co robilyscie aby zapobiec rozstepom?? ja mam jeszcze na posladkach i na jednym udzie takie z czasow dojrzewania, stosuje jakis krem stosowny do tego ale watpie aby chociaz wygladzilo je. a nie chce chodzic pozniej z czyms takim do konca zycia. moja kolezanka po dwoch ciazach wyglada masakrycznie, tzn jej brzuch... madziulka bardzo mi przykro, nie trac nadziei staraj sie nie myslec a przyjdzie dzien, kiedy bedziesz w upragnionej ciazy. pelen relaks i bedzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdula bardzo mi przykro, na pewno niedługo się uda:) Wesolutka podebralam sobie Twojego linka, nie masz nic przeciwko? Czy to się samo zmienia co dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka no problemo :) ja od kogos tez gdzies wyczailam ;) a tutaj moj dzidzius, niewyrazne foto bo aparat w kom mam slaby ale zawsze cus ;) tylko lekarka moja mnie wkurzyla, bo wystawila mi na zaswiadczeniu ze jest 7 tydzien i wg jej usg wyszlo ze @ mialam 9 a nie 1 lipca :( i stwierdzila ze ostatni raz daje mi zwolnienie z pracy, bo jesli z ciaza bedzie wsio ok to ona juz nie bedize mogla. i powiedziala ze na tamtym zaswiadczeniu nie mogla inaczej zapisac jak drugi miesiac :O jakas glupia jest, mam te zaswiadczenie, karte caizy i zwolnienie cale szczescie. jutro pojde zawiesc mam nadzieje ze nie bedzie problemu ze dopiero w czwartek bo napisala mi wczorajsza date :O wkurzyla mnie po prostu swinia no!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....1.......... ....02.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........08.04.09 ppk..............Matylda.....31....Warszawa.......1..... .........04.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......2.... ........01.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biala....2..... ........07.04.09 filka .............Kasia........28.........Mikołów.....1 .............05.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... .........05.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.....1 .............02.04.09 ewapit..........Ewa..........29....Częstochowa...1...... .......09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.........Lublin.......2.... .........10.04.09 syla-..............Sylwia........33.........Kościan..... 1..........03.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary.......2.. 29.03.09- 06.04.09 zmudka90......anna...........18.........poznan...1...... ....10.04.2008 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... .29.04.200 9 natala007......natalia......20.........warszawa.....2... ..06.04.2009 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... .2...08.04.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z badan dostalam morfologie, mocz, glukoze i przeciwciala bo mamy z mezem niezgodnosc serologiczna a to druga ciaza.. Wesolutka ja w pierwszej ciazy sie najpierw oliwka smarowalam (4 m-ce) a potem jakas galaretka na rozstepy chyba perfecty.. tam gdzie smarowalam rozstepow nie mam.. pojawily sie w innych miejscach :) dziewczyny a jak tam wasze brzuszki.. mi coraz wiecej osob mowi ze juz zaczyna byc widac... z reszta spodnie same za siebie mowia.. tyle ze to chyba wczesnie troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja póki co też smaruję się oliwką, ale zgadzam się że to jak nasze ciało zareaguje to nasze geny tak naprawdę. U mnie brzuszka nie widać, stąd dziwię się, że jest mi ciasno w spodniach. Najwygodniej jak rozepnę guzik:) I tak ostatnio zakładam dłuższą bluzkę i guzika nie zapinam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) No właśnie ktoś wyprzedził moje pytanie: Jak brzuszki? U mnie rano mam brzuszek jak nie w ciąży ale po południu i wieczorem nabiera sporych kształtów ;) To moja pierwsza ciąża. Kiedy brzuszek \"wyskoczy\"? Obawiam się bardzo bo jestem niska (160 cm) i całe życie walczyłam z nadwagą ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teoretycznie w 16 tyg macica zaczyna rosnąć do przodu... ja nie pamietam kiedy \"wyskoczył\".. stało się to przez weekend.. wrociłam na uczelnie z brzuszkiem juz widocznym... mam 1.70 wzrostu a brzuch mialam ogromniasty (nie przesadzam) kolezanka 160 wzrostu miala malutki.. to chyba nie od wzrostu a od wagi dziecka zalezy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam rozstepy na posladkach od 10 lat juz, niestety podczas dojrzewania mi wyszly, tylko o tym co mam dowiedzialam sie za pozno :( na razie uzywam oliwki w zelu, nawilza spokojnie na caly dzien :) nie wiem moze pomoze cokolwiek?? przynajmniej mam taka nadzieje. dzis dowiedzialam sie, ze moja kolezanka urodzila w 43 tygodniu ciazy :( meczyla sie 12 godzin i nie chcieli jej u nas zrobic cesarki czekali chyba az sie wykonczy. corcia owinieta masakrycznie pepowina, lozysko stare juz brak wod plodowych.... to jakas zeznia a nie szpital... przeciez kilka moich kolezanek tak chwali nasz szpital odddzial noworodkowy chyba w jakims rankingu szpitali ma miejsce swoje a tu takie rzeczy... wody stopniowo jej wyciekaly nawet nie zdawala sobie sprawy. nie wiem co z dzieckiem za kilka dni sie dowiem jak one sie czuja, czy mala jest zdrowa. to jej pierwsze dziecko i takie tragiczne przezycia, druga kolezanka plakala jak o tym uslyszala. a i jeszcze cos Kasia nie miala pelnego rozwarcia, miala przez caly dzien 5-6 cm rozwarcia nie mam pojecia ajk ona urodzila to dziecko. a lekarz mowil jej ze porod bedzie ciezki bo cos z szyjka miala nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Umbrella ja mam to samo- rano brzuszek jest normalny a od popolodnia jakby wzdety i wiekszy... Spodnie ledwo zapinam, nie chce dzidzi tam sciskac za mocno wiec chyba kupie nowe. Na razie nosze takie lekkie lniane, ale jeansy to masakra musze rozpinac guziki i zamek kiedy siedze. Rozstepy (stare) tez mam na biodrach, na razie smaruje sie oliwka a potem przejde na jakis krem przeciw rozstepom. Nastepna rzecz ktora mnie interesuje to makijaz. Ja nie wychodze z domu niepomalowana ale zastanawiam sie czy wszystkie kosmetyki sa bezpieczne.... Wesolutka ta historia jest straszna ale nie przejmuj sie, ja na przyklad nie czytam zadnych opisow porodu oprocz fachowych bo mozna zwariowac, niektore dziewczyny mialy niemile przezycia ale po co sie denerwowac na zapas. Kazdy porod jest inny, rozne sa szpitale, bedzie dobrze. To ze ktos mial jakis koszmarny porod to nie znaczy ze ty tez taki bedziesz miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co pijecie/jecie/zazywacie na podniesienie cisnienia? ja juz nie daje rady....zasypiam na klawiaturze w pracy. Tak jest od kilku tygodni. Cisnienie mam od zawsze niskie ale teraz to juz przesada 100/60 masakra :( Wiem ze wysokie cisnienie w ciazy jest gorsze ale ja juz nie moge....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, właśnie wróciłam z badań. Miałam zrobić progesteron i estradiol. Ciekawe jak wyjdzie. Apple ja niestety nie wiem jak poprawić ciśnienie, za to mam prośbę do Ciebie. Pisałaś gdzieś wcześniej, że bardzo dobrze się odżywiasz. Mogłabyś napisać o tym coś więcej? Znaczy co konkretnie jesz? Będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja też mam niskie ciśnienie ( 100/70). W poprzedniej ciąży lekarz zalecił mi pić coca cole bo ma kofeinę a teraz piję jedną kawę dziennie taką z jednej łyżeczki na filiżankę i jest trochę lepiej.Oczywiście z mleczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku, nie wiem czy moja dieta rozni sie od Twojej, gin spytala sie mnie co jem, aj jej powiedzialam i byla zadowolona:) Nie jest to nic specjalnego, juz byla dyskusja na ten temat i widzialam ze dziewczyny maja rozne podejscie. Ja akurat lubie stosowac sie do wytycznych lekarzy i dietetykow bo wtedy lepiej sie czuje i chce zrobic wszystko co najlepsze dla dzidzi...Poza tym jestem nerwusem a nerwusy musza sobie wytyczne jakies dawac bo inaczej ciagle mysla o tym co moze pojsc nie tak:) Jem ciemne pieczywo (tylko -no czasem bulke zwykla strzele:), pelnoziarnisty ryz i makaron (roznica w smaku niewielka), jem mleko z musli, pije kefir i maslanke a czasem jogurt naturany (jeden dziennie) ... co jeszcze? ...suszone owoce i pestki z dyni (zelazo) i inne pestki jako pogryzki w pracy, jem owoce (np dwa jablka dziennie) plus pije soki owocowe (ale gora 0,5 litra dziennie bo sa skoncentrowane a to podobno niedobrze), czasem sok z burakow, pije napar z pokrzywy (zelazo). Do tego warzywa w salatkach do obiadu albo na kanapce (czasem kroje pomidora z mozarella i polewam lyzka oliwy - mniam). Gryze marchewke. Jem twarog ze smietana i rzodkiewka, troche mniej zoltego sera, szynke (gotowana, zadne tam wedzonki) acha no i rybe czasem (nie przepadam chyba, ze wedzona:) Lubie tez rozne kasze zwlaszcza gryczana (robie salatke z kus kusem mniam) A na objad jem co mi sie zachce tylko unikam samzonych (tzn przypalonych rzeczy) wyszukuje przepisy w necie na rozne zapiekanki, albo wymyslam itd. Czasem jadam w barze wegetarianskim chociaz uwielbiam kurczaka (wskazany w ciazy). Kocham tez cukinie (ostatnio robilam nadziewana - pycha). Miewam zachcianki typu ogorki kiszone (witamina C) albo pizza (witamin brak:), slodyczy jem duuuzo mniej (gorzka czekolada, pieke czasem ciasto), nie slodze herbaty ani Inki (kawa zbozowa bardzo wskazana ze wzgledu na blonnik). Pije wode mineralna niegazowana itd. Oczywiscie to wszystko nie jedego dnia i nie mysle o tym obsesyjnie ale staram sie urozmaicac diete, jesc raczej zdrowo, konserwantow rzezczywiscie nie da sie uniknac ale mozna sprobowac je ograniczyc. Cieszy mnie fakt ze jestem wszystkozerna swinka, nie lubie tylko tlustej kielbasy i zylastego miesa:) A informacje o zywieniu zbieram z netu, gazetek dla ciezarnych i od mojej kolezanki tez w ciazy ktora jeszcze bardziej niz ja zwraca uwage na swoja diete i ma ciekawe ksaizki na ten temat. I to jest moje podejcie - nie kazdy sie tak przejmuje jak ja i moze i dobrze bo ma wiecej luzu:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Apple. Naprawdę dobrze jesteś zorientowana w tym temacie:) Coś sobie ściągnę z Twojej diety, chociaż ja chwilowo mam problem z jedzeniem, bo raczej na nic nie mam ochoty. Ale zmuszam się troszkę i pomału jest lepiej wiec chyba postaram się bardziej zdrowo odżywiać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku, mnie dzisiaj sie tez nie chce jesc a nawet pic, jakos tak mi mdlo... Wszystko mi smierdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka, a to spotkanie z polozna masz w sprawie ewentualnych komplikacji? ty mialas lozysko przodujace prawda? Mozesz napisac czym sie to przejawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×