Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

mam do Was pytanie przytyłyście już coś? u mnie waga stoi a brzucholka już widać. Mdłości mam niewielkie więc je zajadam. Ogólnie czuje się rewelacyjnie tylko te piersi bolą i pięką jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez juz brzuchol wylazl i to spory! nawet mam obay czy czasem nie bedzie blizniakow :) juz w piatek sie dowiem. waga minus 1kg :) tez zajadam mdlosci ale na jeden raz wcisne tyle co kot naplakal za to jem co dwie godziny lub czesciej. a jak wiadomo to najlepszy sposob na przemiane materii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchaczki...:D ja bylam na usg w 10 tygodniu i to bylo niesamowite uczucie.... bąblelek mial juz raczki i nóżk.. a tak sie wiercil jak mala pileczka... a czy wy w ciągu dnia też jesteście tak ciągle glodne?? ja jem po troszczku ale co godzine.. i to jest taki glód jakbym z tydzień nic nie jadla.. strasznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamuśki:) Moja waga na szczęscie nadal stoi chociaż brzuszek się już robi, zwłaszcza po południu. Napadów głodu nie mam ale jem też często a malo bo wtedy nie jest mi tak mdło. Mój mąż był ze mną na \'\'dowcipnym\'\' usg, na początku był trochę skrępowany ale lekarz jest super i ogólnie był zachwycony. Wtedy nie zastanawia się co ci tam ktoś wkłada ale skupia się uwagę na tym co widać:) Polecam męża na usg, wtedy on też może bardziej poczuć się przyszłym ojcem:) w piatek mam kolejną wizytę. Też chodzicie co 3 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na wyzyty do lekarza chodze co 2 tygodnie.. za kazdym razem lekarz robil mi usg.. zeby sprawdzic czy wszystko w porzadku bo mnie na poczatku brzuch bolal.... ale lekarza mam super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo. jest jeszcze tu ktoras z was?:) chcialam sie przylaczyc. mam termin na 13.4 a sama jestem z 9.4:P mam tez synka 2,5 roku z 8.3:)na usg ide w czwartek, bo moj gin mial urlop:)dobranoc i buziczki, fluidki dla tych potrzebujacych:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
Hej dziewczyny, ciesze sie ogromnie ze was znalazlam :-) Wreszcie widze ze ktos przezywa to samo co ja!! Jak na razie ja przezywam okropne mdlosci...:-( Dzis nawet zwolnilam sie z pracy bo juz nie daje rady, wczoraj ledwie wrocilam do domu i prosto do lazienki! Wczoraj w sumie trzy razy, juz mam tego serdecznie dosc.. Mam tez pelno zmartwien, czy z dzidzia wszystko w porzadku, pierwsze porzadne USG mam za dwa tygodnie, wczesniej widac bylo tylko pecherzyk i 4 milimetrowa kreseczke..Choc maz mowil ze widzial dobrze ze to chlopczyk i ze zdrowy :-) Ide teraz poczytac wasz topik! Pewnie polowa bedzie o nudnosciach ale taki nasz los!!!!!!!!! filka .............Kasia........28.........Mikołów.....3 ............. 31.03.09 kkarolina.......Karolina.....28......Zachodnpom...1..... ........ 01.04.09 mroweczki......Martyna....25..........Mielec.......3.... ........ 01.04.09 maja79..........Ania........28........Augustów.....1 ............. 02.04.09 lady_panthera..Malgosia...25........Varese/Mediolan...3. ....02.04.2009 eliza ...........Eliza.......25..........Białystok.....2.......... .... 03.04.09 syla-...........Sylwia........33.........Wielkopolska ..2........... 03.04.09 ppk.............Matylda.....31....Warszawa.......1..... ........ .04.04.09 Monixyz.........Monika.....29.........Olsztyn.....1..... ......... 05.04.09 kasiak79........Kasia..........29........Żary......2.. 29.03.09- 06.04.09 natala007......natalia......20.........warszawa.....2... ..... 06.04.009 Apple_Seed.....Weronika...30....Bielsko-Biala....2..... ........ 07.04.09 Roxelka.........Magda.......29........Hockley,U.K....... .3... 08.04.09 wesolutka.......Marta.......24.......Łomża.........2.... ........ 08.04.09 ewapit..........Ewa..........29....Częstochowa...1...... ....... 09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.........Lublin.......2.... ......... 10.04.09 09zmudka90......anna...........18.........poz nan...1...... .... 10.04.09 rozalka82..........Kasia..........26.......Kraśnik...... . .....3............15.04.09 kijaki.............Justyna......23.......Andrychów...... 3......... 20.04.09 basiunia*.......basia........29..........Śląsk.......... 2............ 22.04.09 mareneu1.......Milena.....25...........Gdańsk.........1. ...........24.04.09 katarina67....kasia......29............grudziadz....1... ...... 29.04.09 Kati75..........Kasia......32.............Wieden.......2 ........... 02.05.09 mimmy........Aga......32.......1..........20.04.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe kwietnióweczki! Dziewczyny tak czytam poprzednie wpisy i doszłam do wniosku że tylko ja przytyłam... przybyło mi prawie 2 kg.. brzuchol juz mam duzy ale ponoc w drugiej ciazy szybciej wyskakuje.. Filka.. na wizyty narazie chodze co 4 tyg.. pozniej ma byc coraz czesciej.. Powiedziałam w pracy.. ale stres.. a dyr zareagowała zaskakująco pozytywnie.. i powiedziała że się domyslsla bo brzuszek widac :) ciesze sie ze mam to juz za sobą.. Wogóle zaczynam się lepiej czuć.. nie mdli mnie, z zaparciami daje rade a i energii z rana jakby wiecej.. rozalka ...z głodu umieram średnio co 2 godz - jak niemowlak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie niby od początku ciąży przybyło max 1,5 kilo, ale brzuszek mam większy. Tyle tylko, że na razie wygląda jakbym przytyła bo mi dzidzi fałdki tłuszczyku wypchnęło do przodu :) mam 160 cm i ważę jakieś 51-52 kg, muszę przyznać, że uważam z jedzonkiem, bo mam tendencję to tycia :) aha- jestem w 11 tc. Pozdrawiam Was dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!ja jestem z kwietnia 2008 chcialam Wam po gratulowac bo kwiecien to super miesiac na rodzenie dzieci juz za rok o tej porze Wasze maluchy beda tak spiewaly jak to robi moja Oliwia przeziebiona ale spiewa.Pozdrawiam i trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
Ja tez powiedzialam w pracy, szefowi jednak nie mialam odwagi powiedziec wprost, napisalam mu wiec maila! Odpisal mi ze sie domyslal (mroweczka, czyli tak jak twoja szefowa!) i zlozyl mi gratulacje, mowiac ze jakos sie zorganizujemy z moimi przyszlymi zastepstwami. I tak go nie lubie, jest falszywy i mysli tylko o pracy... Dzisiaj bylam w poradni bo nic nie moge jesc, pozanlam przesympatyczna polazna, ktora uspokoila wszystkie moje zmartwienia. Nawet po poludniu mi wrocil troche apetyt..co prawda tylko na truskawki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na pierwszej wizycie u lekarza, kiedy powiedziałam, że test mi wyszedł pozytywny dostałam taki zestaw dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Różową reklamówkę z napisem \" będę mamą\" a w niej :2 książeczki o ciąży, krem, bony rabatowe do sklepów z ciuszkami. Jedna z nich wydana przez Nestle jest poprostu super!!! Są miejsca na zdjęcia i usg. Tabelka na wypełnianie przyrostu wagi. Sam sposób w jaki jest opisany przebieg ciąży, to co dzieje się z organizmem kobiety,( są też artykuły dla taty) jest rewelacyjny, wprowadza spokój dla kobiet w pierwszej ciąży, np. takich panikar jak ja ;0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam gdzieś w necie, że mdłości są spowodowane wysokim poziomem progesteronu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży. Więć mdłości to dobry znak, oczywiście jeżeli nie są tak silne iż powodują odwodnienie i anemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi tez przybylo ze 2 kilogramy.... juz zaczynam sie robic okragla.. na szczescie ciażowe dolegliwości mi nie dokuczają.. tylko delikatne poranne mdlości.. szkoda tylko, ze w pracy jeszcze nic nie moge powiedzieć, bo jeszcze umowy o prace nie przedluzylam.. ale musicie przyznac ze to cudowny okres..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja mam mdloosci glownie po i w czasie jazdy samochodami ale w ciagu dnia tez sie zdazaja. po pierwszej ciazy zostaly mi 4 kg:/ przytylam juz ok 2, ale nie chce zbytnio tyc-powodem tego jest pewnie to, ze lubie cos skubnac ok 22:( nie moge sie powstrzymac. wciagu dnia raczej jem normalnie, nie mam wiele zachcianek:) zaczynaja mnie piersi bolec, przynajmnej to tez mi urosnie oprocz brzucha. brzuszek mi widac, znaczy ja go widze,bo nie umiem sie dopiac w starych rzeczach;) no i jakis taki wiekszy jest jak sie napije-wtedy to daje sobie 4-5mies:P jutro mam usg wiec sie dowiem czy wszystko w porzadku. wiem ze dzieci z kwietnia sa fajne, bo ja jestem z kwietnia:P pozdrawiam kwietniowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1983
hej dziewczyny! Mogę dołączyc do Was? Byłam 1 wrzesnia u lekarza i powiedzial, ze jestem w ciazy od 2,5tyg:) tydzien przed badaniem robilam test i wyszedl negatywnie, a juz 3 dni przed badaniem zrobilam dwa testy i wyszly pozytywnie!!!:) Bardzo sie z tego ciesze, ale mam pewne obawy gdyz rok temu mialam operacje wyciecia torbiela, ktory byl na lewym jajniku, a teraz mi sie odnawiaja te torbiele i mam male takie po 2cm. Mam nadzieje, ze to nie zaburzy mojej ciazy. Terminu porodu lekarz mi nie powiedzial, ale z moich wyliczen wychodzi,ze koniec kwietnia....za 3tyg ide na usg to sie dowiem:) dodam, ze jest to moja pierwsza ciaza. Za miesiac wychodze za maz wiec dodatkowy stresik jest. Buziaki dla wszystkich przyszlych MAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) z braku czasu zaglądam do Was bardzo rzadko i z tego też względu nie wpisuję się do tabelki, żeby nie robic sztucznego tłoku... ale trzymam kciuki za wszystkie kwietniowe brzuszki :) chciałam Wam tylko napisac, że po pierwszym usg lekarz niesmiało podejrzewa u mnie ciążę bliźniaczą... jednoczęsnie zaznaczył, że może stać się tak, że na następnym badaniu będzie juz tylko jedno maleństwo, bo często tak się zdarza, że jeden pęcherzyk obumiera... zobaczymy więc jak to będzie :) powodzenia Wam życzę i miłego dnia :) a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
dzieki Roxelca za umieszczeni mnie tam gdzie trzeba..Pewnie jeszcze powedruje w gole lub w dol tabelki, date obliczylam sobie sama a pierwsze usg dopiero za dwa tygodnie.. Moja dizdzia nie cierpi mojej pracy!!! Wczoraj jak siedzialam caly czas w domu czulam sie wysmienicie, udalo mi sie zjesc tyle rzeczy, nawet myslalam ze to koniec nudnosci! Dzis wrocilam do pracy i wydaje mi sie wrecz ze to kulminacja nudnosci, ledwo co zdazylam wrocic do domu! Udalo mi sie dojechac, tylko dlatego ze bardzo glosno spiewalam, odkrylam ze w krytycznych przypadkach to troszke pomaga..Dobrze ze mnie nikt nie widzi jak prowadze samochod!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wczoraj byłam na 1-wszym usg i widziałam moją dzidzię! Pływała sobie po całym monitorze i machała rączkami i nóżkami - jak mała żabeczka! Ma całe 42 mm i jest już prześliczna! To było niesamowite doświadczenie. Mój mąż mi towarzyszył i też to bardzo przeżył. Fajnie razem uczestniczyć w takich szczególnych chwilach - polecam. Szkoda, że badanie trwało tak krótko, bo chętnie bym dłużej popatrzyła na moja dzidzię. Ale mam zdjęcie, na które często zerkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka..ja tylko tak słyszałam :D Rozalka, u mojego lekarza tez widzialam takie reklamoweczki.. tyle ze mi sie nie dostala - moze dostane pozniej, albo sobie zapomnieli :D Nie ważne :) Kiedy ci się umowa kończy? Bo wiesz u mnie i u mimmy juz sie zdążyli domyślić :D Dzisiaj moja dyr była szczesliwa bo za to ze w ciazy jestem i przystapilam do ubezpieczenia dostała ładny zegar od commerciala.. tylko chodzila i mi oczka puszczała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1983
Ja tez mam zdjecie mojej dzidzi:) i mam dwa testy, jakoś mi szkoda ich wyrzucac...tyle radosci mi sprawily hehe:) ja dzis powiedzialam w pracy kolezankom i bardzo sie ucieszyly:0 powiedzialy, ze będą dbały o mnie teraz szczególnie, zeby sie nie przemeczala:) a szefowej powiem....tak za miesiac po weselu, jakos tak nie moge jeszcze:/ A napiszcie mi czy praca przy komputerze szkodzi dzidzi? Bo ja bardzo duzo czasu spedzam przed kompem:/ Pozdrawiam Karolcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam laseczki U mnie niz ciazowy boli kregoslup wszystko wkurza mdli mnie i talko glowa nie boli ale coz chcialo sie to sie ma noi prawda jest jak ROxelka powiedziala kazda ciaza inna ja w poprzedniej 16 przytalamale wygladalam na 30 bo spuchlam czego boje sie teraz Nie mialam zadnych objawow tylko cycki duze i bolesne a teraz teraz jest odwrotnie cyce nie bola choc D mowi ze urosly ;) ale inne objawy molestuja ;) Jednym slowem mam gorzej niz przy pierwszej ciazy ale rade daje tylko nerwy mnie ponosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1983
dzieki za przyjecie mnie do grona:) fajnie, ze mozemy sie wymieniac pogladami, doswiadczeniami i tym wszystkim co sie z nami teraz dzieje:) ja nadal w to nie moge uwierzyc, ze nosze pod serduchem małą dzidzie:) jak mowie komus o tym to za kazdym razem placze ze wzruszenia hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati ja też jestem strasznie nerwowa... mąż twiewrdzi że aż za bardzo.. a ja poprostu nad tym nie panuję... Karolina ja też trzymam test.. jeden z córci - podpisany a drugi aktualny.. fajna pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mróweczki3.. no mi się umowa juz skończyla 30 sierpnia... pewnie jak niektóre z was też pracuje w szkole... no jak na razie mam male zamieszanie w szkole co do etatów to nikt jeszcze o nowej umowie nie wspomina.. ale dzisiaj wybralam sie na zakupy.. kupilam większe spodnie... większą bluzke i mam nadzieje, że choć jeszcze troszeczke uda mi sie schować brzuszek.. ale przyznam szczerze, że najchętniej wszystkim bym juz powiedziala, że bede mamusią..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
karolina83, ja tez trzymam swoje testy i szkoda mi ich wyrzucic, tyle sie naczekalam na te kreski! To znaczy staralam sie trzy miesiace ale wtedy wydawaly mi sie nieskonczonoscia.. :-) Juz myslalam ze nie moge miec dzieci a tu niespodzianka! Ja tez siedze caly dzien przy komputerze, wczesniej jezdzilam czesto w podroze sluzbowe ale od kiedy uprzedzilam w pracy o mojej ciazy zostalam skazana na prace biurowa.. No, ale komputer caly dzien tez nie jest dobry.. Wytlumaczylam dzidzi ze musimy pracowac, zeby potem jej moc sprawic ladny pokoik, ale nie wiem czy to zrozumie :-( Tak czy owak nie ma wyboru ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×