Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Zasiłek rehabilitacyjny jest to zasiłek, który wypłacany jest ubezpieczonej, która wyczerpała zasiłek chorobowy ( a więc 182 dni) i nadal wymaga leczenia. Będą miały do niego prawo np. te kobiety, które ze względu na zagrożenie ciąży nie będą mogły przez okres dłuższy niż 182 podjąć pracy.Prawo do tego zasiłku przyznawane jest na okres nie dłuższy niż na 12 miesięcy, a zasiłek wypłacany jest za każdy dzień niezdolności do pracy, także dni wolne od pracy. Świadczenie rehabilitacyjne wynosi w czasie ciąży 100% podstawy wymiaru. Do jego uzyskania potrzebne jest zgłoszenie do ZUS na druku ZUS NP7 oraz zaświadczenie od pracodawcy na druku ZUS Z 3a, jak i zaświadczenie od lekarza, wydane na stosownym druku. Zgłoszenie powinno nastąpić nie później niż na 6 tygodni przed upływem zasiłku chorobowego. Jeśli do zasiłku chorobowego pobieranego wcześniej nie było dostarczane zaświadczenie lekarskie o stanie ciąży, to wówczas należy też takie zaświadczenie przedstawić. Zasiłek rehabilitacyjny może zostać cofnięty jeśli ubezpieczona w czasie jego pobierania będzie wykonywać działalność zarobkową lub wykorzystywać czas w sposób niezgodny z celem na jaki świadczenie rehabilitacyjne zostało przyznane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny:D wreszcie mam słoneczko u mnie aż chce się człowiekowi żyć... Dzięki wesolutka za przybliżenie tego tematu,ja sama jestem na l4 od początku ciąży,więc czasami zostałabym bez kasy,bo nie wiedziałam że samemu trzeba takie sprawy załatwiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zasiłku rehabilitacyjnego to do dokumentów składanych w ZUSie trzeba dołączyć jeszcze kserokopię karty ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Dawno mnie nie było, widzę, że potworzyły się fajne znajomości. Super, że nas tu coraz więcej. PS Mam na imię Anka, mam 24 lata, a skąd jestem już wiecie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka, gratuluję synka:) Mąż pewnie uradowany:) Mój czeka na wiadomość, że będzie syn, bo chce żeby starszy brat opiekował się młodszą siostrą:) My troszkę później idziemy na usg połówkowe niż planowaliśmy, ostatecznie wyjdzie sam początek grudnia. Więc liczę, że maluch taki wczesny prezent gwiazdkowy nam zrobi i się pokaże:) Któraś z Was wyżej pisała, że maleństwo wstydliwe i się zakrywa, chyba Inka - słyszałam, że takie wstydliwe są dziewczynki:) A chłopcy częściej się pokazują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Roxelka gratuluje!!!!!.. Orzeszku to fakt- podobno cos w tym jest jak sie zakrywa to córcia:) pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.........imię....wiek....miejscowość....miesiąc ... poród ....płeć kasiak79......Kasia...29......Żary............3. .......29.03.09... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K...5.... ....31.03.09...synek filka ...........Kasia...28......Mikołów........5.........01.04.09 ...Agata kkarolina......Karolina. 28...Szczecin.......5..........01.04.09... mroweczki...Martyna..25......Mielec...........5.... ..01.04.09...Kubuś maja79..........Ania....28......Augustów.......1.. .....02.04.09... rrothka......Dorota......20.........Lublin.........5 .....02.04.09... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan....3.... 02.04.09... Inka83.........Irena.....24........Pszczyna.......5.... 02.04.09... eliza ............Eliza.....25......Białystok.....2....... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury .......2........03.04.09... ppk...........Matylda....31......Warszawa....1... ....04.04.09... Monixyz........Monika..29......Mazury........4.. .....05.04.09... MaJa86....Marzena.....22......Kraków........4.... ...05.04.09... syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska ....5.......06.04.09... natala007...Natalia...20......Warszawa.....4... .06.04.09...Zuzia Arleta...........?........?.......Płock......... ...4......06.04.09... Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....5...07.04. 09... legally blonde 86..Julia..22..Warszawa.....5........08.04.09...Blanka wesolutka......Marta.......24.....podlaskie....5........ 08.04.09... matyjasowa...Malwina..23....Będzin......5..........08.04 .09... izabart.......Iza.......29.......Mysłowice......4 .......08.04.09... ewapit.......Ewa......29.......Częstochowa..1........09. 04.09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin.........4. .......10.04.09... 09zmudka90....Anna.....18.......Poznań....1.... ....10.04.09... Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie....4. ....10.04.09... martusiatko....Marta....24.....Szczecin......5.....10.04 .09... mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk.........5. ....11.04.09... rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik......3 .......15.04.09... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.....4......15.04 .09... alison28.......Justyna...28.......Krakow.....4.......18. 04.09... kijaki......Justyna..23.......Andrychów..... 3.......20.04.09... mimmy.....Aga......32.......Krakow.........4. ......20.04.09... katarina67....Kasia....29....grudziadz......4......20.04 .09...Cyprjan martazaw...Marta....33......zachodniopom...4....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk.......... .4......22.04.09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk.......... .3.......24.04.09... gosian.....Gosia....28........Gostyń.......... 4......25.04.09... joasia82...Asia......26........Poznań......... .4.....25.04.09... baderka...Justyna...31.........Piła............4.....26. 04.09... pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk.......4. .........26.04.09... Menia21...Marzena...23....Edinburgh....4........26.04.09 ... Angela26...Ania......26.......Warszawa.......4...28.04.0 9... niuniadaq.......Kasia....24....Kołobrzeg.....2.....30.04 .09... Karolina1983..Karolina..25.....Mazury......4.. ..01.05.09... Kati75.......Kasia.....32.........Wieden.....2 .....02.05.09... nandii........Ela........32........Złotoryja...4......28 .04.09.. poprawiłam sobie znowu miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesolutka dzięki za poruszenie tematu zasiłku chorobowego, to mnie dotyczy, na początku stycznia muszę zgłosić się do ZUSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) ładny dzisiaj dzionek był tym piękniejszy, że wolny:) byłam wreszcie na basenie :) potem na pizzy i przy okazji kupiłam sobie sztruksowe spodnie tylko teraz mnie coś brzuch pobolewa i to tak trochę jak na okres, trochę się tym martwie, mam nadzieje, że przejdzie do rana ... a usg połówkowe to to samo co prenatalne a na usg 3d robi się te same pomiary co na usg 2d, rózni się tylko ceną i wizualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja dzidzia juz wyraznie daje popalic...czasem leciutko a czasem naprawde takie kopniaki:)i to w jednym miejscu przez jakis czas...:) Co do zasiłku to dzieki wesolutka za tak szczegolowe info...ja tez jestem od samego poczatku ale wiedziałam o tym...mija mi 182 dni w styczniu i juz mi kazali w grudniu zaczac załatwiac....nie chce niczego przegapic zeby znow nie było problemow...:( Jejku filka jak ja marze o basenie...a mi nawet w wannie nie wolno polezec...tylko szybki prysznic swoja droga myslicie ze lezenie w wanie zaszkodzi malenstwu w koncu moja ciaza teraz przebiega prawidłowo tylko moj lekarz sie boi...;( musze go spytac nastepnym razem...Ej dziewczyny to ile dokładnie kosztuje to USG 3D bo ktoras napisała ze 160zł...a ja słyszalam znow ze 290zł????I jak to dokładnie wyglada??Dostaje sie zdjecia takie jak na zwykłym??:) Witam nowe dziewczyny;)IGRATULACJE ROXELKA ja tez bym chciała synka...:)zazdroszcze:)mam nadzije ze moj skarb nie bedzie sie wtydził i pokaze swoje wdzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) ja na usg prenatalne jade do katowic bo tam je robia i place 160 zł i 10 zł plyta CD i nie chodzi tu o usg 3D tylko o badania genetyczne itp dokladnie nei wiem jak ono wyglada robi sie je miedzy 18-22 tyg ciazy chyba jakos tak :P oczywiscie oprocz pomiarow dzidzi i badan lekarz stwierdza plec:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej dziewuszki:)... troszke sie martwie bo od wczoraj mam takie kłucia w całym brzuchu... nie wiem czy to jakas kolka.. czy efektciążowych zaparc...??? leże wstaje i nic nie pomaga:(...Teraz sama 2 tyg bede mój narzeczony na kurs wyjezdza..buuu :(... zapowiada sie kolejny sliczny dzien:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tegfo co widze to kazda z nas przechodzi jakie sbole brzucha wiec moze to normalne :) legally polez nie wychodz z lozka narazie a jak nie przejdzie to skontaktuj sie z lekarzem ja tez mam nieraz lekkie pobolewania brzucha i wtedy sie klade jest to moja pierwsza ciaza i nie wiem jak reagowac na takie rzeczy wszytsko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Co do bólów brzuszka to ja też je mam, Do niedawna miałam je codziennie, ale ostatnio są rzadsze. Pytałam w czwartek lekarza do kiedy będzie mnie tak to podbrzusze pobolewało, a on, że powinno się unormować około 20 tygodnia, ale przy ciąży mnogiej mogę mieć też do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak Matyjasowa 🌼 poleże dzisiaj to najlepsze rozwiązanie..:) gosian a jak Twój obwód brzuszka z dwoma maluchami:)???? Jak dziewczyny na bieżąco... Wasze obwody brzuszka???? ja mies temu mialam jeszcze 75 cm... teraz 82 cm!!!!!! rośnie mi brzuszek w mega tepie!!!;).. mierzymy sie:) Kontrola comiesieczna;) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi pobolewaniam to fakt ze kazda jakies ma...:(mnie tez czasem boli najgorzej jest rano jak wstaje i ide siku wtedy tak dziwnie boli...wogole to troche martwie bo biore teraz STEROVAG to sa takie czopki spore dopochwowo lekarz mi przepisał na upławy...i co jakis czas biore przez 6 dni...i ostatnio wszystko było ok.a teraz jak wieczorem sie wykompie i zaaplikuje czopka to zanim dojde do sypialni to mi sie wysuwa...poprzedni razem mogłam z nim chodzic po domu i nic a teraz....nie wiem czym to jest spowodowane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciezaroweczki w ten piekny i WOLNY dzien:D Roxelka gratuluje chlopca :) Dziewczyny tak piszecie o kopniakach.. zapisalyscie date pierwszego kopniecia? LEkarz o nia was zapyta i na porodowce tez - mi w pierwszej ciazy nikt nie powiedzial ze trzeba i w szpitalu dziwnie na mnie patzyli ze nie wiem :) Bóle brzuszka sa normalne, ale trzeba powiedziec o nich lekarzowi bo on to musi sprawdzić - ogladalam wczorja jakis program w ktorym mowili ze w I trym trzeba nawszystko zwracac uwage i o wszystkim mowic gin.. A co do tych USG.. pytalam lekarza jaka jest roznica miedzy polowkowym, genetycznym i prenatalnym.. i on stwirdzil ze nie ma :) wszystkie wykonuje sie miedzy 18 a 22 tyg, na wszystkich sprawdza sie to samo, roznica jest tylko w nazwie i tym ze mozna wykonywac je w wymiarze 2d 3d 4d ale to nadal to samo :) Zycze slicznego dnia wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
no i znów jestem w domowych pieleszach... Co do 8 godzinnej wycieczki samochodem to aż tak strasznie nie było. Fakt, trochę źle się czułam, ale przeżyłam. Zauważyłam jednak, że po tym "zatruciu" (czy cokolwiek to było) muszę zmienić dietę, bo już nie trawie tego co kiedyś. I na raz mogę zjeść 2 kanapki, a nie 4 jak to było wcześniej. Mam też niestrawności i od czasu do czasu klęczę przy kibelku. Zaczęłam brać Rennie i czasem pomaga. Mnie brzuch nie boli, tylko te niestrawności... No i od "zatrucia" czuje ruchy dzidzi codziennie. Dzisiaj też postanowiliśmy z Husby zmienić imiona dla dziecka. Zamiast Natan/Natalka, będzie Ruben/Lea :) Co do USG, ja za 4D płacę 160zł + 40zł płytka. Z Waszych postów wynika, że 3D ma taką samą cenę, dziwne. Dziś znów mam zabiegany dzień, impreza za imprezą. Pozdrawiam Was wszystkie i uciekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam zapisac taki pierwszy pozadny kopniak czy pierwsze ruchy ??? ja dzisiaj niestety siedze w pracy ale od jutra mam 6 dni wolnego :):):):) dzisiaj moja dzidzi szaleje czuje jak sie przekreca moze kopie ale tak leciutko niko pod pepkiem fajne uczucie:P ahahah mam nadzieje ze czescie bedzie mi sprawiac takie niespodzianki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legally ja nie mierzę obwodu brzucha, ale powiększa się bo widze po spodniach, już w niektórych sie nie dopinam. Za to ważę się regularnie a tu wielkie zdziwienie bo jak do tej pory przytyłam ok. 1,9 kg, a po brzuszku widać, że jestem w ciąży. Chociaż wszyscy mi mówią, że nie widać po mnie, że będzie dwójka bo miałam przytyłam. Cieszy mnie to bo do szczupłych po poprzedniej ciąży nie należałam. Ja nie wierzę w to, że przy opiece i karmieniu się zrzuci wagę. U mnie było odwrotnie po porodzie doszłam do swojej wagi a po 2 miesiącach zaczęłam tyć choć się nie obżerałam a karmiłam ponad 6 miesięcy. Synek był i jest spokojny więc nie mam okazji przy nim spalić kalorii. Mam nadzieję, że teraz przy dwójce to się zmieni i jak wrócę do swojej wagi to już tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki :) to ja takie kopniaczki czuje od 1 listopada, ktore powtarzaja sie codziennie. moze raz czy dwa bylo ze nie czulam takich mocniejszych. a wczoraj wieczorem pierwszy raz przez jakies 10 minut albo i dluzej co jakis czas cos mnie trącilo od srodka hehe Roxelka gratuluje chlopaczka :) zaraz zaczne tluc schabowe, hehe teraz ja sasiadom pogram na nerwach :D cos jeszcze mialam napisac i zapomnialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyniki:) Ja jeszcze w pracy ale czekam na mezusia i zaraz wychodze, tak po za tym to bardzo meczy mnie ból glowy, wrecz codziennie poprostu MASAKRA!!!:( Krzyz mi dokucza i ból brzucha tez codziennie jakis inny rodzaj bólu czasami to juz sama nie wiem czy to wszystko tak ma byc, ale jak teraz w czwartek pójde do poloznej to jej powiem ze chcem isc na zwolnienie a w 17 listopada mam wizyte u lekarza rodzinnego to poprosze o te cholerne zwolnienie. Co do brzuszka to juz nawet mezus powiedzia ze jak na 16 tydzien to juz mam dosc pokazny:) ale powiem wam ze jeszcze go wcale nie mierzylam. Fajnie macie ze macie wolne ja mam wolne soboty i niedziele, ale mam nadzieje ze to sie juz niedugo zmieni:) Pozdrawiam was brzuchatki:) Trzymajcie sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! A ja dziś od 10 sama, mąż już kładzie te płytki chciał abym tam do nich przyszła ale po co już i tak mam dość jak sobie pomyślę że 2-3 tygodnie dzień w dzień prawie będzie poza domem - dobrze że choć maleństwo swoimi ruchami daje mi odczuć że jednak tak do końca nie jestem sama :) - oj w takich chwilach chciałabym aby ten czas szybciej leciał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benia999
Hej dziewczyny-kwietniowki :-) widze ze juz tu sporo postow mamy i postanowilam sie tez dopisac.ja mam termin na 30kwietnia. tak sie zastanawiam czy robicie juz jakies zakupy dla waszych przyszlych pociech,czy raczej jestecie tradycjonalistkami i czekacie z tym do pozniejszych miesiecy..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benia999
dziewczyny,jeszcze mam jedno pytanie,w ktorym tygodniu poczulyscie ruchy dziecka? bo ja jestem narazie w 17 i jeszcze nic nie czuje,a moze czuje tylko wydaje mi sie ze to moj zoladek sie odzywa? pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beniu ja już kupiłam 2 pary śpioszków, body i maleńkie skarpetki - nie potrafiłam się powstrzymać (zresztą teraz zawsze mam z tym problem jak idę w stronę miasta :) a co do ruchów to dopiero od niedzieli dzidzia daje tak konkretnie o sobie znać ( a to mój 20tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, zrobilam sobie parodniowe wolne od internetu, no i teraz mam za swoje - pol godziny nadrabialam zaleglosci z topiku:) Witajcie Menia, justula i benia 🌻 Justula, jak sie czujesz? Jesli nie przeszly Ci te dziwne objawy zadzwon do lekarza. Roxelka - gratuluje, fajnie, ze bedzie synek! Wesolutka, co tam u Twojej mamy? Dzisiaj odczulam ulge, bo od dwoch dni moja dzidzia nie dawala znac o sobie - i ja stara panikara juz myslalam ze cos nie tak. Teraz bobasek ostro dokazuje, uff:) Benia ja poczulam pierwsze \"bulgotanie\" w 17 tyogniu a dwa tygodnie pozniej wyrazne ruchy, piekna sprawa. Brzuszek tez mnie boli czasem albo kluje, teraz wrocily zaparcia wiec boli bardziej...:( No ale jakos przetrzymam. Wczoraj pojechalam z mezem do Katowic do Ikei. To byla katastofa, chociaz ja uwielbiam IKee. Najpierw musielismy nagle sie zatrzymac na poboczu bo ja zaczelam wymiotowac w samochodze, na szczescie refleks mojego meza uratowal nas przed dewastacja auta:) Potem w Ikei napotkalismy takie tlumy, ze szczeka mi opadla, chyba wszyscy wpadli na ten sam pomysl zeby poniedzialkowy urlop wykorzystac na zakupy. Rzeczy po ktore sie tam wybieralam zostaly wykupione, bede musiala jeszcze raz pojechac. POtem zepsul sie system placenia kartami, wiec moj maz musial kwitnac w dlugiej kolejce do bankomatu. Podczas placenia kasjerka nie wiedziala jak skasowac dwie miseczki, ktore byly w komplecie, ale ona nie byla tego pewna wiec zadzwonila do dzialu kuchennego ale tam tez nie mogli jej pomoc, wiec nie moglam tego kupic. Bolal mnie brzuch od chodzenia, bylam glodna, normalnie myslalam ze sie rozrycze albo walne ta kasjerke...No ale moj maz mnie uspokoil. Ja w takich sytuacjach zachowuje zazwyczaj zimna krew:) ale od kiedy jestem w ciazy moje emocje sie rozchwialy na maksa. Udalo mi sie chociaz kupic sliczne pieluszki tetrowe w Ikei, ktore mozna traktowac raczej jako lekkie kocyki czy przescieradelka a nie zwykle pieluszki. Mam tez material na zaslony do pokoiku dzidzi. Ogladalam pare innych fajnych rzeczy, ktore kupie w swoim czasie. W ogole zaczelam kompletowanie wyprawki od kocykow, otulaczkow itd. Z ciuszkow mam na razie tylko jedna pare przeslodkich skarpetek w paski... Odwiedzilismy naszych znajomych ktorym urodzila sie wlasnie coreczka, jejku jakie to male...NIe moglam sie na nia napatrzec, a co dopiero kiedy moja dzidzia przyjdzie na swiat. Ogladalam u nich to wiaderko do kompania, oni bardzo je zachwalaja...Ja jakos jestem przekonana bardziej do wanienki, czy ktoras z was myslala o kupnie takiego wiaderka? Dzisiaj zrobilam sobie totalny chillout, maz pojechal na rajd samochodowy, a ja caly dzien sie obijam, slucham muzyczki, czytam ksiazke i sie wyleguje. Bylam na spacerku, ale szybko sie zmeczylam. Teraz sobie troche potancze i ugotuje cos dla mojego chlopa:) Czasem dobrze odpoczac w samotnosci;) Sciskam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×