Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Dzieki baderka:)Te majteczki to z papieru zrobione da sie je tak zalozyc żeby się nie podarły?Ja pamiętam,że miałam straszne krwawenie po porodzie az 6 tygodni.Koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki :) czesc Ola :) Inka gratuluje zdrowego chlopczyka :) jak ja juz chcialabym wiedziec, ehh a jeszcze kilka dni do poniedzialku. Trzymam kciuki za pomyslne usg kobitek ktore dzis ida a sa chyba 3... Angela powiedz co sie dzieje, im dluzej dusisz w sobie tym gorzej dla ciebie i dla malenstwa. a ja pomimo tej paskudnej pogody wybralam sie ze szwagierka do sklepu po prezent dla mojego Andrzeja :D za tydzien w niedziele ma imieniny, na poczatku chcialam jakas fajna bluze mu sprawic, ale pozniej pomyslalam ze lepsza bedzie kurtalka na zime, bo aktualnie nie ma no i wybralam bardz bardzo fajna. w razie gdyby byla za duza zawsze moge wymienic i dzieki znajomosciom siostry A zaoszczedzilam prawie 50 zl :D bardzo sie ciesze z tego zakupu i juz nie moge sie doczekac kiedy wroci, bo mysle ze i jemu sie spodoba :D i po mimo tej paskudnie okrutnej pogody jestem cala w skowronkach :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) Inka gratulacje :):):) Ja wstalam dziisaj po nocce wyjatkowo wczesnie bo o 10 i odrazu zakupki i obiadek gotuje :P Co do lektatorow to ja mam reczny nie wiem w sumie z jakiej formy ale sie zastanawiam wlasnie cszy nie lepszy bylby elektryczny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alison jak się bardzo postarasz i mocniej szarpniesz to się drą, ale przy normalnym użytkowaniu to nie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison na którą masz wizytę? ja dopiero na 20, nie potrafie się na niczym skupić, czas mi sie strasznie dzisiaj wlecze Słyszałam, że jesli chodzi o te majty to lepsze są takie siateczkowe, wygodniejsze i można je prać http://allegro.pl/item478842299_oryginalne_wielorazowe_majtki_poporodowe_hartmann.html wogóle to jak długo goją się rany i kiedy ustaje krwawienie? takich podkładów to sporo potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja krwawiłam solidnie przez kilka dni a potem przez jeszcze 4 tyg, miałam plamienia... ale wtedy to używałam już zwykłych dużych podpasek, te podkłady tylko w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z majtek do szpitala polecam siateczkowe można kupić w aptece. pakowane są po 2 sztuki. MOżna je prać. Ja do szpitala oprócz oprócz kosmetyków dla siebie, kremu do pupy dla dzidzi, chusteczek to w sumie nic nie potrzebowałam więcej bo wszystko inne było pod dostatkiem, ale i tak miałam skarpetki, czapeczkę, łapki niedrapki, smoczek w razie potrzeby, pieluchę tetrową. A ciuszki to dopiero na wyjście. A wkłady do majtek były w postaci mega mega podpaski takie pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doswiadczone mamay, znalazlam taka liste- jaka jest wasza opinia? Czegos brakuje? a moez cos jest zbyteczne? slyszalam ze dobrze dowiedziec sie w konktetnym szpitalu, moze moga taka liste dac.. Dla mamy 1. Dokumenty: dowód osobisty karta ciąży ważna książeczka ubezpieczeniowa RMUA wyniki badań : grupa krwi WR(OWA) i HBS(wykonane po 32 tygodniu ciąży) ostatni wynik badania USG badania Coombs’a ( PTA) na obecność przeciwciał (tylko mamy z ujemnym czynnikiem Rh) morfologia i badanie moczu 2.Bielizna koszula nocne na czas porodu i 2 rozpinane do karmienia szlafrok ciepłe skarpety (przydatne szczególnie w okresie jesienno-zimowym) majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk) staniki laktacyjne (2 sztuki) wkładki laktacyjne kapcie klapki pod prysznic koszule nocne na czas porodu i 2 rozpinane do karmienia odzież na wyjście 3.Kosmetyki i artykuły higieniczne kosmetyki (dezodorant, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne mydło, płyn do higieny intymnej w wyciągiem z kory dębu, szampon, kosmetyki do makijażu, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, pilniczek do paznokci) ręczniki (co najmniej 2-3) podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar) wkładki laktacyjne (np. Bella, Gerber-ultracieńkie, bez ceratek) jednorazowa maszynka do golenia 4.Żywność i napoje woda niegazowana soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Zaleca się unikanie picia soków z owoców, które uczulają dzieci, np. truskawkowych, z owoców cytrusowych ) przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.) owoce (jabłka) 5.Inne telefon komórkowy lub karta telefoniczna aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie książka, krzyżówki, czasopismo talerz, kubek, sztućce poduszka do karmienia koło do siedzenia po nacięciu krocza odciągacz pokarmu leki(jeśli przyjmujesz jakieś stale) drobne pieniądze Dla maluszka kilka koszulek i kaftaników kilka śpioszków / pajacyki 2 czapeczki sweterek pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami) skarpetki kocyk, rożek krem do pupy miękka szczotka do włosów nożyczki do paznokci, ewentualnie skarpetki, do założenia na dłonie ubranko przeznaczone na wyjście ze szpitala fotelik samochodowy na powrót do domu Dla taty soki, cola coś do jedzenia kapcie ubranie na zmianę gazety, książka odtwarzacz CD, MP3 ze słuchawkami i płyty z waszą ulubioną muzyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesolutka moj tato 5 lat temu miał operacje na raka i teraz był w szpitalu bo po chemioterapii mu padły nerki i czasami musi do szpitala trafiac ale jak mu zrabili badania to sie okazało ze ma 6 nowych guzów i pobrali mu do analizy ale lekarka mi powiedziała ze raczej to sa przezuty a poniewaz tacie padły nerki to juz nic nie moga zrobic bo po operacji trzeba miec chemioterapie a on tego nie przezyje wiec nie ma sensu go znow operowac teraz czekamy 2 tygodnie na wyniki czy złosliwe te guzy czy moze nie a jesli sa złosliwe to koniec dlatego jest mi tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuchatki :-) Dziekuje za bardzo mile powitanie na waszym gronie i wklejenie moich danych do tabelki. Co do plci to jeszcze nie znamy ale w srode (26.11) idziemy na USG wiec moze wtedy sie cos okarze. Mam nadzieje :-). Juz sie doczekac nie moge. Juz troszke myslelismy nad imionami ale podejrzewam ze beda one typowo Irlandzkie gdyz moj ukochany to wlasnie Irlandczyk i mieszkamy w Irlandii. Ale jeszcze zobaczymy. Moze byc sytuacja ze pierwsze irlandzkie a drugie polskie albo na odwrot.Czas pokaze. Angela co do Bono (ktorego tez bardzo lubie) to bylam na jego koncertach (az dwoch). Po prostu odjazd. Trzymam kciuki za wszystkie ciezaroweczki ktore czeka dzisiaj USG. Ja niestety jeszcze mam tydzien czekania na swoje. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aple może lepiej się dowiedzieć co można w danym szpitalu. Jak ja rodziłam to trzeba było szpitalną koszulę, były w szafie można było zmieniać kiedy się chciało, stanika nie kazali zakładać, ale to było dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka ide na 14.20 czyli już niedługo:)Ide z synem,bo mąż niestety musi być w pracy.Też wszystko mi z rąk leci,a właśnie obiad goduje. Ola jak ja Ci zazdroszcze tej Irlandii.Jak miałabym wyjechać to właśnie tam-piekny kraj.Bono oczywiście też:)Rzadko jednak pewnie bywa w domu.Ja jeszcze nie byłam na koncercie,ale wbieram sie w czerwcu,bo ponoć przyjezdzają do Chorzowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela bardzo współczuję, musisz być dobrej myśli. Nawet nie wiem co powiedzieć ... Apple jak patrze na tą listę to tak sobie myślę, że trzeba będzie się chyba do walizki pakować i to takiej dużej jak na wakacje:) kurcze teraz mamy fajnie bez okresu a po porodzie dostaniemy jego kumulację za te wszystkie miesiące, a ja tak nie cierpię podpasek ... brrr, zakładam że tamponów nie można używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angela bardzo mi przykro :( u mojej mamy wykryli guzek rok temu w pazdzierniku jak poszla na mammografie na ktora z reszta dostaal zaproszenie, inaczej nic by nie wiedziala. przez jaiies 7-8 miesiecy ciagle robili nowe biopsje, miala dwa zabiegi wyciecia tego guzka. na szczescie wykryto w bardzo wczesnym stadium i okazalo sie ze nie jest to cholerstwo zlosliwe dzieki Bogu. a teraz od 3 tygodni ma naswietlania i wraca dopiero na pozcatku grudnia. lekarz zapewnial ze jest jakiies 90% szans na calkowite wyleczenie ale nigdy nic nie wiadomo. nie ma przerzutow tylko teraz bedzie pewnie regularnie badana. ciesze sie ze zdecydowalismy sie na dziecko teraz. nie wyobrazam sobie aby moje malenstwo nie poznalo nigdy swojej jedynej w tej chwili babci i dziadka, bo ze strony mojego A rodzice niestety nie zyja juz :( wiem, ze jest ci cholernie ciezko rozumiem to doskonale. dlatego trzeba wierzyc ze twoj tata pozna swoje wnuczatko pomimo tak strasznej choroby i slabych rokowan. trzymam mocno kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela bardzo mi przykro, badz dobrej mysli, moze sie wszystko ulozy...Rozumiem, ze pewnie radosc z dzidziusia nie jest teraz dla Ciebie taka sama. Sciskam mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wsparcie wesolutka trzymam kciuki za twoja mame zeby wyzdrowiała wiem jak to jest sie martwic o najblizsza osobe tez sie trzymaj jak cos to pisz co i jak pozdrawiam serdeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison a ja ci zazdroszcze twojego dzisiejszego USG. Koncerty U2 sa bardzo dobre wiec jak beda w Polsce i bedziesz miec czas i checi to idz koniecznie - napewno nie pozalujesz. Co do Irlandii to jest to piekny kraj tylko caly czas pada :-( Ale coz idzie sie przyzwyczaic. Dziewczyny ja wiem ze ta dyskusja juz byla podejmowana wielokrotnie ale mnie to caly czas meczy wiec musze do tego wrocic. Ja chociaz jestem w 18 tyg to jeszcze dzidzi nie czuje (co mnie martwi) ale za to bardzo czesto (rano i wieczor) mam bole podbrzusza (takie jak na miesiaczke). Jak ostatnio bylam u mojego gina to mi powiedzial ze to norma i nie mam czym sie przejmowac. Jak sie go zapytalam co to powoduje to mi powiedzial to poprostu uroki ciazy moja droga. jak dla mnie nie jest to wystarczajaca odp i dlatego chcialabym zapytac czy wy tez macie takie bole. Troszke sie tym wszystkim denerwuje a do nastepnej wizyty jeszcze tydzien :-( Sciskadelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela trzymaj sie kobietko. Musisz wierzyc ze wszystko bedzie ok. Wszystkie trzymamy kciuki za twojego Tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka, no wlasnie, przeciez to sie do malej torby wszystko nie zmiesci..na szczescie mamy jeszcze troche czasu zeby sie podowiadywac pewnych rzeczy:) NIe chce zeby sie potem w szpitalu pytali czy sie do nich wprowadzam na stale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na stronie szpitala w ktorym ja planuje rodzic jest taka lista Dla siebie: * wygodna nocna bielizna umożliwiające karmienie piersią (3 sztuki) w tym jedna do porodu; * szlafrok, skarpetki, klapki; * biustonosz do karmienia piersią; * dwie paczki zwykłych jednorazowych pieluch np. Bella; * przybory toaletowe, w tym stosowany dotychczas preparat do higieny intymnej; * dwa ręczniki ( kąpielowy i zwykły); * ręczniki papierowe; * woda mineralna niegazowana; * karta do telefonu lub telefon komórkowy; * rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu, * paczka zwykłych podpasek. Dla Dziecka: * trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body; * trzy ciepłe bawełniane kaftaniki; * trzy pary śpioszków lub 3 pajacyki; * dziesięć pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych; * dwie bawełniane czapeczki bez wiązania; * dwie pary skarpetek; * kocyk lub śpiworek (rożek); * ręcznik; * mały jasiek przydatny przy karmieniu; * rękawiczki. Wszystkie rzeczy (nawet nowe) powinny zostać uprzednio wyprane. Dla Ojca (dotyczy porodów rodzinnych): * wygodne ubranie na zmianę; * buty na zmianę (klapki, kapcie); * coś do jedzenia; * aparat fotograficzny, kamera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ta lista jest trochę krótsza ale i tak ciężka do spaczkowania :) z tego co wiem to u mnie w szpitalu dzieci ubierają w ciuszki szpitalne a swoje potrzebne są do wyjścia, dziewczyny a po co rękawiczki w kwietniu? Apple to dobre z tym wprowadzaniem się do szpitala, haha:) Kurcze dziewczyny czemu ten czas tak wolno leci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×