Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krewetka25

muszę zrzucić 15 kg

Polecane posty

\"izabo76 Cześć dziewczyny... ja nie mam dziś humoru właśnie się dowiedziałam, że moja szwagierka może stracić dziecko... jest w ciąży juz chyba 20 tydzień Już mi się moja sytuacja przypomniała znowu Będę dziś też popołudniu pilnować 4-latka mojej koleżanki, bo jej teść w szpitalu... Menu: 7.30 - 1 kromka razowego chleba na miodzie + serek wiejski piątnica z 3 łyżeczkami powideł śliwkowych własnej roboty więc nie są słodkie 10.30 - 3 maciupkie jabłuszka z cynamonem i otrębami; 3 łyki kefiru piątnicy 13.00-13.30 - dwie kanapki z serkiem wiejskim piątnicy i kupię jakieś warzywko 16.30-17.00 - pierś z kurczaka z jakimś ryżykiem i surówką 19.00 - coś nie wiem co... pewnie coś białkowego Dobra zabieram się do pracy, bo nie mam dzisiaj do niczego głowy...\" Droga Izko:) Rozumiem że dobiło Cię to co spotkało Twoją szwagierkę.Do tego również koleżanka która ma chorego teścia.Takie jest życie i musimy z tym walczyć.Pomyśl że Ciebie to nie musi spotkać i bądź w dobrej myśli:) co do Twojego menu to śniadanie: ten chleb z miodem to jest kaloryczny? a powidła to słodkie są same w sobie - ja mam zakazane takie coś na 1100.co do kolacji to pokrój jakieś warzywka i do tego tuńczyk, jajko, twaróg chudy lub kurczak:) spróbuj sobie sos musztardowo jogurtowy i dodaj bazylię będzie super smaczne;) Już się ważyłaś ? coś ruszyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krewetkoo...moge Ci polecic super jabluszko:) Jabłko przekroic na pol,wydrazyc srodek (tzn.nasionka:)) do srodka kapnac aromatu waniliowego i sypnac cynamonem;) jabłuszko wlozyc na 2,5 min do mikrofali i jest pyszne-smakuje jak z piekarnika a robi sie chwilke a nie 20 minut:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Patuś:) miło że wpadłaś;) zrobię jak tylko kupię jabłka aromat waniliowy i cynamon:) w pracy mam mikrofalę więc może się uda jutro a jak nie to w piątek bo mam już 2 gruszki zakupione;) fajnie że zaczęłaś jeść chlebuś:) jaki jesz? nadal Ci źle jak jesz normalnego chlebusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jem kromkę na śniadanie- graham albo razowy.Innego na razie nie próbowałam. Mój żołądek bardzo się skurczył i po tej kromce to mam wrażenie jakbym zjadła pół bochenka hihi:) Dziś na obiad będę robić risotto. A wczoraj zrobiłam samaa cos dobrego;) Mogę się podzielić przepisem jeśli chcesz? BO nie chce sie tak oo narzucac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreweciu, nie wiem ile ten chlebek ma kalorii, ale jem go cały tydzień bez obaw:) Powidła naprawdę nie były słodkie hehe... Oj Kreweciu, ja miałam tzw. "pustą ciążę" i zmarł mi teść rok temu, więc niestety już mnie to spotkało, dlatego tak mi szkoda mojej szwagierki, ale cóż tak musiało być... Byłam u rodziców na dniach, ale oczywiście zapomniałam się zważyć:( nie sądzę jednak żeby coś drgnęło, bo przecież nie stosuję aż tak drastycznej diety... poczekam jeszcze na efekty:) Dziś do mnie dotarło, że jak zjem 3 kanapki to jestem \"obżarta\", więc myślę że pomalutku idę do przodu:) Ja nie muszę mieć efektów od razu, bo nie ma takiej potrzeby, pomalutku:) Na kolację pewnie zrobię sobie jajecznicę:) na pewno z warzywkiem jakimś:) Patii super pomysł z tym jabłkiem:) też wyprubuję, ale w piekarniku bo nie mam mikrofalowki:( jakich używasz aromatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takich najzwyklejszych jak do ciasta- waniliowych,rumowych,migdałowych:) super sa nawet to zwyklej czarnej kawki, wszystko ma od razu inny smak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm to ja muszę sobie koniecznie jutro wypróbować do kawki zamiast tej odrobiny cukru, której zawsze używam:) I do jabłuszka z cynamonem też:) W domu mam jakieś aromaty, to tylko jabłka dokupię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to smacznej kawki no i jabłuszka;) takaa o chwila przyjemnosc-na prawde pyszne a przy tym bardzo malo kaloryczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza to w takim razie jeszcze bardziej musi Ci być przykro:( trzymaj się dzielnie:) Patuś szybciutko wpisz to nam co robiłaś;) ten topik to po to by dzielić się przepisami wrażeniami smutkami i radościami związanymi nie tylko z dietą;) Iza a Ty masz w domu wagę do ważenia jedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki piszę;) składniki: *100gr piersi z kurczaka *puszka fasolki szparagowej takiej cieniutkiej bonduelle (220gr po odsaczeniu) *mała cebulka *1 duży pomidor oparzony pokrojony w kostke/ pol puszki pomidorkow *sol,pieprz do smaku Kurczaka pokrojonego w kostke poddusiłam z cebulka (tez pokrojona w kosteczke) , dodalam fasolke,pomidory i przyprawy i poddusilam jeszcze z 10 minut. Mało skomplikowane,szybkie,pyszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreweciu nie mam takiej wagi w domu i nie chcę mieć, bo nie nadaję się do tak rygorystycznych sposobów odżywiania:) Ja po prostu ograniczę jedzenie, wprowadzę stałe posiłki i zmodyfikuję swoje żarełko:) Ja już się pogodziłam z tym, co mi przyniósł los martwię się o moją szwagierkię bo to jest poważniejsza sprawa niż to, co ja miałam:( Ależ to życie jest niesprawiedliwe... no nic to, już nie marudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwestii wagi kuchennej musze zabrac glos...od kiedy mam wage nie wyobrazam sobie zycia bez niej..bo czasami nie ma sie swiadomosci nawet ile sie je...a to naprawde pomaga sensownie dobrac proporcje..i wiedziec ile tak naprawde sie zjada w ciagu dnia:)...ja przynajmniej takiego wagowego wsparcia potzebuje:) Dzis menu poszlo mi tak jak planowalam...nooo dodalam jeszcze kakao na 100 ml mleka i slodziku...:) Czekam juz z niecierpliwoscia na diete faktyczna, ktora mam dostac juz we wtorek...bo na tej waga juz nie spada...aczkolwiek czuje sie zdrowiej i wydaje mi sie, ze troszke mi w boczkach ubylo:) Ale bardzo duzo pije....jakied 3 litry wody dziennie, takze moze woda mi zalega w organizmie i uniemozliwia chudniecie:)..kto wie kto wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo jak pozytywnie Hanina:) fajnie że jesteś nastawiona tak pozytywnie;) Ja jestem już po siłowni i po kolacji;) dziś na siłce było ćwiczenia na umięśniony brzuch - 120 powtórzeń brzuszki - 15 x 4 serii na nóżki mięśnie ud wew i zew. po 120 powtórzeń hantelki na biceps i triceps - łącznie 120 powt. bieżnia na 15 height i 7 speed 10 min:P ćwiczenia na podnoszenia biuściku - 30 x 4 serii łącznie intensywnie 45 min:) moje rączki to istna masakra:P właśnie zamówiłam hantelki mam nadzieję że dostawa będzie tak jak napisali na stronie czyli w ciągu 24 h:):) Izuś:) jestem z Tobą w tych trudnych chwilach, chociażby myślami,trudno cokolwiek powiedzieć więc już nic nie powiem🌻 Patuś - zakupiłam wanilię i cynamon:)jutro zrobię gruszkę w mikrofali:) a czy muszę wykałaczki dać żeby się mi gruszka nie rozlazła?;) Hanina- CO DO WAGI ZGADZAM SIE Z TOBA 1000% JA JUZ NIE UMIEM BEZ WAGI ZYC-aczkolwiek juz potrafię bez wagi ukroić dokładnie 50 gram twarogu:P i ocenić ile na oko waży pomidor:P:P:P wiem \"zboczona dietetycznie\" jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah i zapomniałam Ci gratulować Hanino:) pamiętasz że na początku mówiłaś że nie lubisz wody;):P:P:P hahahahaha ale jaja - ja też bardzo przywykłam do picia w pracy, bez 3 buteleczek lub kilku dużych szklanek jest mi niesamowicie sucho w ustach:P Patuś dzięki za przepisik chętnie spróbuję;) na jakiś obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle,ze da rade bez wykalaczki:) mniaami bedzie!:P Jeszcze mogę zarzucić jednym przepisem...a taka oo szalona będę:D Składniki: *100 gr filetu z jakieś rybki-najlepiej dorsz/mintaj/panga *pół puszki pomidorków w sosiku *cebulka *bazylia,tymianek,sol pieprz Cebulke kroimi w plastereczki cieniutkie, podduszamy na wodzie,dodajemy pomidorki i zioła jak całość się zagotuje kladziemy na to osolona i obsypanem pieprzem rybke, przykrywamy pokrywka i zostawiamy tak na malym ogniu przez 10 minut. Gotowe;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.11.-Moje dzisiejsze menu to: Śniadanie 10:20 263 kcal Bułka grahamka 50 g 128 kcal Twaróg 50 g - 50 kcal Rzodkiewka 78 g – Szczypiorek Kawa 09:00 8 kcal 20 g mleka 0,5% Przekąska I o 10:00 jabłko 150 g 72 kcal Obiad: 12:35 324 kcal 1.twaróg chudy 120 gr 120 kcal 2.makaron 50 gr (50 gr surowego - po ugotowaniu 100 gr) 173 kcal 3.jogurt wiśniowy 100 gr 42 kcal Kawa 13:00 18 kcal 50 g mleka 0,5% II śniadanie: 113 kcal Bułka grahamka 30 g 75 kcal Twarog 20 g – 20 kcal Pomidorek 128 g – 19 kcal Przekąska I: Jogobella 90 g 54 kcal+ otręby 10 g 15 kcal Kolacja 251 kcal Bułka grahamka 50 g 128 kcal Kalafior 214 g 53,5 kcal Jogurt Sanok 30 g 12 kcal Twaróg 58 g 58 kcal Bilans: 1118 kcal chyba będzie jeszcze jakieś kakao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Patrycjo:) moim bólem to mała dostępność ryb... mam też 2 przepisy jeszcze nie zrobiłam... a ja dziś na kolację ugotowałam kalafior z kminkiem(podobno pomaga nie mieć "zdjęcia":P) sosik: 30 gr jogurtu naturalnego 0% - sól, pieprz, koperek, czosnek w proszku:) 2 łyżeczki dodałam do twarogu i posmarowałam kanapkę a resztą polałam kalafior;) polecam bo pyszniutkie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreweteczko...wchodzisz do jakiegokolwiek marketu czy wiekszego sklepu...idziesz do zamrazarek;p wszedzie sa jakies filety mrozone,albo \"kostki\" np mintaja-smakuja swietnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie w tym problem że te mrożone mi nie smakują dla mnie to papier toaletowy z kostki półmetrowej zostaje tylko 10 cm ryby a teraz od kiedy właściciel zmienił lodówkę i kupił nową bez zamrażarki to nie mam gdzie mrozić więc nie mam jak kupić więcej mrożonych rzeczy ale mam sklep blisko z rybami świeżymi tylko w sobotę sie mogę załapać ale jak zrobię to dam znać;) a Tobie jak idzie jedzonko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzien dobry:) Jak milo, ze juz czwartek:) Troszke pracy mam, ale zblizajacy sie weekend nastraja mnie optymistycznie:) Menu dzisiejsze....:) sniadanie: platki te co zwykle z tym co zwykle:) II sniadanie: sok marchewkowy obiad: ziemniaki z brokulami w sosie koperkowym podwieczorek: jablko plus kefirek kolacja: salatka z salaty, kurczaka gotowanego, marchewki startej, szczypiorku i sosu musztardowego:) Marchewki to juz tradycyjnie;) w miedzyczasie!:) Pozdrawiam dziewczyny i zycze owocnego dnia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Ależ wczoraj byłam wymęczona tym moim gościem:) Na obiad wczoraj zrobiłam sobie: pół piersi z kurczaka obsmażonego na teflonie bez niczego, z odrobiną przypraw. Do tego była surówka z kaszy kus kus, pekińskiej, jajeczka, pora, rzodkiewki i papryki:) Na kolację po 19.00 jajecznica z dwóch jajeczek, pomidorek, por i kilka wstążek makaronu ugotowanego al\'dente. Moje menu na dziś: I śniadanie 7.30 - 2 kanapki chleba orkiszowego z serkiem białym wieluń, rzodkiewką i papryką Przekąska 10.00 - jabłka z cynamonem i otrębami (opętały mnie one tak jak Haninkę te marchewki, bo ja już marchewyy przeżyłam:-p II śniadanie 13.00 - 2 kanapki z tym samym zestawem co rano Obiad 16.30-17.00 - muszę koniecznie spróbować tego Krewetkowego makaronu z twarogiem - mam w domu jogurt jogobelli light to sobie zrobię dziś:) Kolacja po 19.00 sałatka z resztek wczorajszego kurczaka, pekińskiej i coś tam jeszcze włączę z sosem jogurtowo-musztardowym:) W międzyczasie woda, teraz właśnie piję zamiast kawy... niestety od kilku dni mam problem z toaletą:( nie wiem dlaczego, kiedyś tak nie miałam... U mnie słoneczko:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie nieciekawie.zachorowałam.leżę w łóżku.myślałam że umrę z bólu w nocy.mam zapalenie pęcherza.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedna Krewecia! Wiem,jaki to bol..najlepiej chyba od razu leciec do lekarza po furagin...przechodzi najszybciej...i musisz 3mac sie cieplo...niestety masz chyba weekend z glowy:( Badz dzielna..duzo zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanina wzięłam z Ciebie przykład i zaczęłam chrupać marchewkę.pyszne. co do Twojego menu to pięknie pięknie.mogę spytać ile gr owoców jesz dziennie? Izabo jeśli mogę coś powiedzieć do twojego menu to powiem tylko tyle : obiad miałaś dużo białka i mięso i jaja Kolacja dość dużo bo oprócz 2 jajek miałaś makaron a kolacja powinna być bardziej białkowa.warzyw może być więcej bo nie są kaloryczne a są zdrowe. A na dziś : mogę spytać co to za serek wieluń? ile ma tłuszczu, kalorii? może sama go znajdę i kupię... P\"rzekąska 10.00 - jabłka z cynamonem i otrębami (opętały mnie one tak jak Haninkę te marchewki, bo ja już marchewyy przeżyłam\" a ja dziś zrobiłam sobie przekąskę gruszka z cynamonem i cukrem waniliowym(oczywście tego cukru waniliowego nie było nawet 1 g ale dla zapachu dałam- mówiłam Patrycji że zrobię w mikrofalii ale nie poszłam do pracy a nie mam piekarnika w domu) \"Obiad 16.30-17.00 - muszę koniecznie spróbować tego Krewetkowego makaronu z twarogiem - mam w domu jogurt jogobelli light to sobie zrobię dziś\" super- smaczne, pożywne, bez tłuszczu, łatwo do przygotowania, i 324 kcal;) można dodać cynamon, wanilię, lub inne aromaty dla zapachu;) \"Kolacja po 19.00 sałatka z resztek wczorajszego kurczaka, pekińskiej i coś tam jeszcze włączę z sosem jogurtowo-musztardowym\"= piękne i pyszne \"W międzyczasie woda, teraz właśnie piję zamiast kawy... niestety od kilku dni mam problem z toaletą nie wiem dlaczego, kiedyś tak nie miałam...\" jaki masz problem, chodzi o to że chodzisz częściej ? to bardzo dobrze że pijesz zamiast kawy, kawa wypłukuje magnez więc uzupełniać płyny to b dobry pomysł, spróbuj wodę ciepłą z cytrynką smakuje dobrze, słodko i tak jakby herbatka tylko że zdrowsze- mam patent od lonlicus i paty Nie wiem czy powinnam wyrazić swoje zdanie na temat Twojego menu. Jeśli sobie tego nie życzysz to napisz, nie chcę się narzucać. Trzymajcie się dzielnie w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Hanino.Ja niestety nie dałam rady wstać z łóżka.Przyjechała karetka z lekarzami.dali mi leki, sąsiadka poleciała i kupiła antybiotyk, nospa forte i furaginum.Chyba się też odwodniłam bo bałam się pić i od wczoraj nic nie piłam bo nie wyrabiałam z chodzeniem do łazienki. Powiedzieli że jutro powinno być już lepiej. Nie lubię chorować ani leżeć w łóżku.Ja lubię chodzić do pracy i lubię być aktywna a Pani powiedziała, że nie mogę żadnych sportów do poniedziałku uprawiać.Ale jak się poczuję lepiej to pójdę na yoge w niedzielę.Bez ruchu czuję się taka ociężała.Wczoraj po siłowni miałam tyle siły że góry mogłam przenieść.No nic. Wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreweciu w żadnym wypadku się nie gniewam kochana, właśnie wypowiadajcie się na temat mojego menu jak najwięcej bo przecież ja się uczę na tym:) Piszcie piszcie... Zgadzam się z Tobą, co do wczorajszej kolacji,ale tam było z 6 wstążek makaronu:) Dzisiaj już będzie wszystko lżejsze. Serek wieluń sprawdzę w domu i później napiszę:) Oj jeszcze dużooo muszę się naumieć:) A po jabłuszkach jestem głodna nie wiem czemu:) Kreweciu wracaj szybko do zdrowia:) I oszczędzaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że już pytałam ale makaron gotujesz w osolonej wodzie al\'dente i na to twaróg bez dodatków i jogurt?:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry;* Bieedna krewecia, wracaj do zdrowka kochana jak najszybciej;) A jabłuszko/gruszka z mikrofali bedzie jak pojdziesz do pracki:) Ja wlasnie sobie siedze z pasem vibroaction hiehie :) i popijam kawkę z aromatem migdałowymm:) mniaami mniami:) Dziewczyny moge tez pisac tutaj swoje jadlospisy?:) bo ja lubie wasze czytac i zawsze czytalam lonly jadlospisy,ale juz nie wkleja na topicu;( chociaz dostaje takie \"z pod lady\" hiehie wieczorna pora na gadu od niej:) BUziaki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.11.-Moje dzisiejsze menu to: Śniadanie 07:30 196 kcal Bułka grahamka 50 g 128 kcal Twaróg 50 g - 50 kcal Rzodkiewka 78 g – 16 kcal Szczypiorek 2 łyżki posiekanego – 2 kcal Kawa 09:00 8 kcal 20 g mleka 0,5% Przekąska I o 10:00 jabłko 150 g 72 kcal Obiad: 12:35 324 kcal 1.twaróg chudy 120 gr 120 kcal 2.makaron 50 gr (50 gr surowego - po ugotowaniu 100 gr) 173 kcal 3.jogurt wiśniowy 100 gr 42 kcal Kawa 13:00 18 kcal 50 g mleka 0,5% II śniadanie: 113 kcal Bułka grahamka 30 g 75 kcal Twarog 20 g – 20 kcal Pomidorek 128 g – 19 kcal Przekąska I: Jogobella 90 g 54 kcal+ otręby 10 g 15 kcal Kolacja 251 kcal Bułka grahamka 50 g 128 kcal Kalafior 214 g 53,5 kcal Jogurt Sanok 30 g 12 kcal Twaróg 58 g 58 kcal Kakao 15 kcal Bilans: 1066 kcal wklejam ponownie jadłospis bo był błąd:P dla mnie to jest motywujące.zawsze mogę wracać do jakiegoś dnia i zobaczyć co było ok a co nie było w porządku.w ten sposób nauczę się jakie potrawy mi odpowiadają a jakie nie. w ten sposób dojdę do poziomu pewnego na któym nie będę miała obaw przed przygotowaniem jakiegoś posiłku.Np. pomysł gotować BROKULY, KALAFIOR, KAPUSTE Z KMINKIEM SIE SPRAWDZIL.Po wczorajszym kalafiorze nie było żadnych "zdjęć":) Jak komuś odpowiada wklejanie menu to ja zapraszam serdecznie:) W ten sposób inspirujemy się nawzajem.Patrycja - zapraszam. Ale wiedz o tym że tu każdy będzie "komentować"- Hanina mi doradza coś fajnego, ja z Haniną doradzamy Izie, no i myślę że to konstruktywne;) warto zawsze parę sztuczek kucharskich się nauczyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza:) makaron z twarogiem Ważę makaron- 50 g.Gotuję al dente. W misce rozdrabniam twaróg(120 g czyli pół kostki twarogu chudego) widelcem, dodaję jogobellę 100 g.Posypuję cynamonem.Odcedzam makaron i mieszam leciutki razem z twarogiem.Jak chcesz możesz dodać łyżeczkę słodzika w proszku lub rozdrabniać 2 słodziki na łyżeczce i masz wersję full wypas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×