Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość SHANI85
Ja tez ta czekalam z niecierpliwoscią- pilam herbatki, sprzatalam, po schodach chodzilam, sex tez nic nie pomogł- mała tak czy tak 4 dni po terminie sie wykluła, a ja świra dootawałam. Bolała mnie kazda cześć ciała, a wnocy to nie wiedziałam jak się ułożyć bo za kazdym razem było źle. Tak wiec spokojnie doczekasz sie chociaz końcówka to nnaprawde męczarni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba czekać cierpliwie na akcje :). Ja też próbowałam różnych sposobów - miałam już dosyć ciąży, było naprawdę ciężko pod koniec. Zgaga towarzyszyła mi do samego końca! MAKABRA! Ale po porodzie jak ręką odjął - ani razu nawet maleńkiej zgagi nie miałam. Trzeba więc wytrzymać - jeszcze trochę i odejdą te dolegliwości ale...dojdą nowe :D:D:D - co widać po forum! hehe - ale dzieciątko wszystko rekompensuje :). Maluch daje mi popalić. Dzisiaj kończy już 2 tyg! hehe. Czy wasze pociechy dużo śpią w ciągu dnia? Mój coś kiepsko - nic nie mogę zrobić bo jak tylko się za coś zabiorę to za chwilę słyszę płacz. Z tego co słyszałam to takie maluchy powinny po jedzeniu grzecznie spać ze 3 h - u mnie lipa! Drinka to ja też bym sobie wypiła. Jak przyjechałam ze szpitala wypiłam sobie lampkę szampana - mniam mniam. Maluszek mi wybaczył to na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
Hej Sylwia, Ja zaliczyłam lamkę wina też jakoś 2 tyg po narodzinach :) mój też nie śpi,więc witaj w klubie. Do tego kiepsko z pokarmem chyba mi zanika :( mój już waży 5 kilo,a ile Wasze dzieciaczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SHANI85
mOJA DZIDZIA W CZWARTEK WAZYŁA 3900 a skonczyla 3 tygodnie w weekend ;) co do spania to roznie bywa ale srednio dwie 3-godzinne drzemki przynajmniej mala w ciagu dnia zalicza wiec zle nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluch wychodząc ze szpitala ważył 3580. W domku jesteśmy 10 dni i waży już 4kg!!! Ładnie więc przybiera na wadze mały szkrab :D Słuchajcie dziewczyny mam problem. Tam gdzie miałam szwy zbiera mi się jakby w takim zbiorniczku (widać to bo tj na zew.) ropa! Ten zbiorniczek ma ok 1 cm - co jakiś czas pęka, wypływa i zbiera się na nowo. Lekarz, położna mówią, że mimo wszystko mogę karmić piersią - że ten stan zapalny w postaci ropy nie ma wpływu na dziecko i na jakoś mojego pokarmu...Średnio jakoś mi się chce w to wierzyć. Przecież normalnie jak tylko gdzieś pojawi się ropa: pod zębem, na migdale czy gdziekolwiek indziej (a domowe sposoby nie pomagają) dają lekarze od razu bez gadania antybiotyk bo to ropa, bo zatruwa się organizm i takie tam...A teraz jak karmię piersią to już tak nie mówią. Wiem, że to ważne jest dla dziecka, to nasze mleko a ja też muszę zadbać o siebie...Powiedzcie mi jak wy myślicie...Ja jestem skłonna przerwać karmienie (nie jest to dla mnie wielki problem) i zacząć leczyć siebie... Sama nie wiem..Dodam, że ta ropę to już mam prawie 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
hejka Sylwia, nic się ne martw w tej kwestii mają rację specjaliści,a wiem to stąd,że idealnie tak samo miałam z pierwszym dzieckiem. Tylko współczuje Tobie bo będzie się długo goiło krocze :( w tym wypadku położna powinna tobie nacinać ten bąbel i robić specjalne opatrunki w celu ściągnięcia ropy. Ja potem miałam szparę jak w skarbonce,ale na szczęście wszystko łądnie się zabliźniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu a pamiętasz może z czego robiła Tobie te opatrunki? Ja już chyba wszystkiego próbowałam: kory dębu, kali, tantum rosa, siemię lniane, spirytus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
pamętam,że na gazik lała coś żółtego. może jodyna? jak jeszcze przychodzi do Ciebie to najlepiej zapytaj. Możesz też psikać sobie Octeniseptem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na pewno riwanol
Riwanol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) już po badaniu, okazało się, że wszystko w porządku. Mały ani razu nie wystawił języczka:D i wszystko jest dobrze:) i waży już 1400g :D tak się cieszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
tak się cieszę :) czułam,że wsio ok. trzymaj się cieplutko i odezwij się czasem co u Ciebie i maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
Witam Mamusie ,mam termin na 23.03 nic się jeszcze nie dzieje, zadnych objawow,a u Was jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
a u mnie już mały ryczy :) Ale jestem z Tobą :)też nie miałam objawów, sama sobie je rozujałam :D dzisiaj po 1,5 miesiąca od porodu mimo,ze karmię dostałam pierwszą miesiączkę.Ale dziwne uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
jak ja juz bym chciala byc po:) jeszcze z dwa tygodnie temu umieralam na sama mysl o porodzie a teraz nie moge sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
znam to OJJJJJJJJJJJJ znam:) doczekasz się,a potem to już będziesz mówiła,ale było fajnie w ciąży bo mogłam się wyspać:)jednak nic tak nie wynagradzania zmęczenia wstawaniem w nocy i opieką w dzień jak uśmiech Twojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
hihihhi pewnie tak:) mam nadzieje ze jakos szybko pojdzie :) i napisze niedlugo ze zmeczona jestem wstawaniem z cycem:P ale maly stresik narazie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
ehhh nie dogodzi sie nam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
no nie:) to prawda:)ale dasz radę. teraz zbieraj siły i delektuj się błogim spokojem:)relaksuj się itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
tak własnie chyba zrobie bo oczy mi sie kleją ,wpadne jutro jęczeć od nowa:) pozdrawiam i dobrej spokojnej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
spoko:D trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jestem w 39 tyg :) i juz odliczam dni :) wczoraj na bieliznie zauwazyłam brazowy sluz !!! czy to moze byc ten czop ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
tak i to w 100%.będzie teraz odchodził po troszeczku.ja jak zauważyłam,że odszedł mi czop zaaplikowałam sobie czopka glicerynowego.przeczyściło mnie i odrazu cały odszewdł,a potem już miałam skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
dziewczynki powiedzcie czy przed samym porodem dzidzius sie nie rusza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też przed samym porodem odczuwałam jakby mniej ruchów malucha - zdecydowanie mniej aktywny był. Robiono mi KTG i wszystko było okej. Nic się więc nie martw ale kontroluj. licz ruchy. Ja piłam coś ciepłego i kładłam się. Czasami nawet "zaczepiałam" go stukając lub szczypiąc brzuch - reakcja jakaś zawsze była. Wiecie co - zastanawiam się czy nie przejść na butelkę. Mały dzisiaj w nocy nie dał nam pospać. Płakał prawie cały czas. Wydaje mi się, że był poprostu głodny a ja nie mam wystarczająco pokarmu - stąd jego rozdrażnienie. Waham się jednak. Ze wszystkich stron zalecają za wszelką cenę utrzymać karmienie piersią przynajmniej przez pierwsze miesiące...Sama nie wiem. Sen jednak jest mi niezbędny przynamjniej w ilościach mininalnych. W ciągu dnia też nie śpi...pólprzytomna chodzę. Nie mam jak się wykąpać - nadal jestem w piżamie. Teraz też płaczę więc idę "luknąć" Riwanol pewnie to był - to faktycznie wyciąga ropę. Dzisiaj sobie zrobię taki okład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania :)
tylko ze moja Malutka bardzo sie rusza i nie wiem czy to dobrze czy nie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
sylwia kup sobie Lactinatal. 15 zł starczy na 2 tyg. będziesz miała więcej pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
Ania mój się ruszał do samego końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryniu2
SYLWIA dawaj na nowy wątek w forum podałam wyżej linka. ten już trochę nie dla nas bo my już po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania - to dobrze, że maluch jest aktywny. Ważne tylko żeby te jego ruchy nie były nerwowe i takie gwałtowne (jakby się coś tam działo w brzuszku) - tak mówił mi mój lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×