Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

właśnie wpadła na chwilę koleżanka.eh ale sobie znalazła moment! ale już poszła. Tak Katyna bóle się powtarzają co jakieś 15 ,może 10 minut. są bolesne ale jeszcze do zniesienia.bolą krzyże i dół brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Goja będziesz pierwsza :) Wróciłam Dziewczynki, tak mnie dzisiaj zbadała że ledwo co powstrzymałam się od wycia. Zrobiła mi rozwarcie na dwa cm. Zawołała lekarza który u niej robi USG ale pracuje w tym samym szpitalu co ona i jutro ma być na porodówce. Więc dostałam skierowanie czopki do odbytu Scopolan które wzięłam teraz dwa o 22 następne dwa i o 6 rano ostatnie dwa. O 8 rano mam być w szpitalu 8:15 moja gin do mnie przyjdzie i tak mnie zbada że wyląduje u na porodówce a doktor Dziadecki obiecał że do 13:00 będę miała synka przy sobie. Na razie krwawię świeżą krwią może się okazać że ten masaż sam pobudzi pracę skurczową i wyląduje w nocy w szpitalu. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
A kazała mi jeszcze się po seksić z mężem wieczorem. Ja się zaczęłam śmiać i powiedziałam że do niego te zalecenia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Ale postępy! Goja siedzi z regularnymi skurczami, Kalula jutro rodzi :D fantastycznie :) ale wam zazdroszcze.. ja jeszcze jutro siedze i czekam ale w czwartek jak tam pojde tak nie wyjde poki nie urodze:P Kalula jak jutro pojedziesz to koniecznie napisz po porodzie jak już bedziesz w domku! Goja a Ty się szykuj do wyjazdu do szpitaa i też koniecznie daj znać:P a ja sobie bede siedzieć i czekać:) właśnie się naczytałam o wywoływaniu porodu i przenoszonej ciąży i się wystraszyłam;/ już koniec tych lektur internetowych bo za bardzo się wystrasze.. Kalula a na co są te czopki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Jak by s przeczytała ulotkę to na wszystko tylko nie na to co potrzeba hahaha :P One mają mi na maksa zmiękczyć szyjkę macicy. Przyspieszyć jej dojrzewanie. Tak żeby jutro jak dostanę kroplówkę były i skurcze i postępowało rozwarcie i żeby poród był krótszy. Oprócz tego mam użyć jeszcze dziś przyspieszacza tak powiedziała lekarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Ja idę na mae zakupy spożywcze, potem zjem obiadek poleże chwil przed tv a potem funduje sobie dłuuuugi prysznic i balsamowanie, takie mini spa:P może z emocji ja też urodze bo powiem wam, że strasznie się jaram tym, że u was się rusza wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
A ja dziewczynki nie mogę się doczekać jak zobaczę swojego synka bo ciekawa jestem czy będzie podobny do córki jak się urodziła czy zupełnie inny. I znowu będę szczupła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Ja już po drobnych zakupach i po obiadku odpoczywam :) Kalula ja też już nie mogę doczekać się jak będę całować moje maleństwo! to bedzię piękne:) no i oczywiście nie mogę doczekać się jak już wróce do swojej figury i jak położe się na brzuchu :) a Goja już pewnie w szpitalu działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Goja da radę mam nadzieję że dziewczyna nie będzie długo rodzić że szybko pójdzie. Katyna za Ciebie też trzymam kciuki bo w czwartek będziesz wiedziała co i jak. A w czwartek mija Ci 10 dni po terminie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dziewczynki jeszcze nie w szpitalu ale właśnie się wybieram. mąż z pracy wrócił i właśnie prysznic bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Ciekawe czy nie zpanikowany. :P Mój to odważny bo wie co go czeka :P a ciekawe co jutro będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Goja a co ile masz już skurcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do szpitala i kazali przyjechać że mnie sprawdzą. hmm Mam nadzieję ,że już nie odeślą. Dzięki za wsparcie. cieszę się że Was mam.Mąż znacznie bardziej panikuje niż ja. lecę. odezwę się jak tylko się da najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
powodzenia ucałuj dzidziusia jak będzie już na świecie od Nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Goja jeśli jesteś to 10 min to według nich jeszcze kupa czasu ale jak masz dostać znieczulenie to lepiej jedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14601GOJA Ja rodziłam 3 tygodnie temu i też miałam takie skurcze jak Ty:) Byłam w szpitalu i odesłali mnie:) Uwierz że skurcze porodowe bolą tak że nie jesteś w stanie chodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
w czwartek mija mi 8 dni po terminie.. więc zobaczymy co zadecydują.. jak mi nie zrobią USG to nie wiem co im powiedziec zeby zrobili bo jednak bede spokojniejsza jak sprawdza dzidziusia czy z nim wszystko wporzadku, jak łożysko i wody.. Goja dawaj znać co i jak?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Renia a Ty jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze męczyły mnie wczoraj od 4 rano do około 14:00 po południu, były bolesne i regularne ale nie tak, żebym nie mogła chodzić. Były bardzo uciążliwe i zaczynały się od krzyża i promieniowały na brzuch. W nocy się uspokoiły , a dziś w ciągu dnia spokój, nie męczą mnie wogóle. Za to od wczoraj wieczora mam biegunkę. Nie jest mi ani niedobrze ani nie zjadłam nic ciężkostrawnego czy nieświeżego, bardzo uważam na jedzenie zwłaszcza teraz. I dziś też 3 razy miałam biegunkę....heh zastanawia mnie to bo czytałam na necie, że organizm oczyszcza się przed porodem właśnie w ten sposób i w ciągu kilku godzin lub najbliższych dni nastąpi poród, ale nie wiem czy to sprawdzone informacje.....zobaczymy co będzie dalej, obym się nie odwodniła, Na kolejne KTG mam iść w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katyna 8 dni po terminie i oni nie klada Cie do szpitala? ja bylam po terminie 1 dzien i juz mnie dokotor skierowala i w sumie dobrze,mialam usg w szpitalu i mialam dojrzalosc lozyska 3 stopnia,zwapniale.Nie wiem czy to cos strasznego..zastanawiam sie do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Renia też słyszałam, że organizm się oczyszcza w ten sposób przed porodem, więc.. :) Kasieńka no właśnie mam nadzieje, że jak pójde w czwartek to oprócz ktg zrobią mi jeszcze jakieś dodatkowe badania żeby sprawdzić czy wszystko ok.. albo może już mnie zostawią w szpitalu:P mam nadzieje, że coś się ruszy bo zwarjuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, nerwy i stres na pewno nie pomagają dzidziusiowi. Ale to prawda lekarz już powinien coś postanowić skoro to 8 dni po terminie już. Z drugiej jednak strony wywoływany poród boli bardziej, tak wypowiadają się osoby, które tego doświadczyły, więc może jednak samo coś się ruszy ;) Picie tego oleju rycynowego to chyba nie jest dobry pomysł, jakaś mama wypowiadała się, że przyczyniło się to do śmierci jej dzidziusia i nie może sobie tego wybaczyć. Poczytajcie o minusach zanim to wypijecie, ja się bałabym tak eksperymentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
No własnie chodzi o to,żeby mnie zbadali czy wszystkook z dzidziusiem, nie upieram sie na wywolywanie jeśli nie ma zagrozenia to wytrzymam pare dnie.. kiedyś w końcu musze urodzić:P a o olejku rycynowym dziś myślałam bo miałam zaparcia ale na szczescie obyło się bez:) moja mam miała tak samo jak ja z bratem.. termin na 7 marca a urodzila 15.. więc coś myśle, że może przeszło z mlekiem matki i urodze tak samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Ja się napiłam tego olejku dzisiaj dwie łyżki a nie całą butelkę żeby się oczyścić przed jutrzejszym wywoływaniem porodu. Działa ja nie lubię się załatwiać w publicznych toaletach więc nie chcę lewatywy ofajdolić też się nie chce. Choć aż mi nogi zmiękły jak przeczytałam co Renia napisała. Renia ja przed pierwszym porodem biegunkę miałam 3 dni przed i trzy dni przed też już nic nie jadłam bo nie mogłam. Więc coś w tym musi być. Odwiozłam córkę do mamy i już za nią tęsknię jutro rano muszę wcześnie wstać bo o 6: 00 żeby wziąć czopki i się wyszykować. Uff zaczynam łapać nerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
Renia fajny artykuł przeczytałam niby to wszystko przerabiałam ale szybko się o takich rzeczach zapomina. Idę się umyć dziewczęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki artykuł znalazłam na necie, za dużo mam czasu i przeglądam wszystkie możliwe strony... Naturalne metody wywolania porodu Przed odwolaniem sie do tego typu metod nalezy pamietac o kilku rzeczach. Przede wszystkim nalezy je zastosowac idealnie w okolicy terminu porodu, gdy to istnieje duze prawdopodobienstwo, ze wydarzenia potocza sie zgodnie z planem i dziecko nie urodzi sie przedwczesnie. W sytuacji gdy istnieje zagrozenie zastosowania sztucznych metod indukcji (z pewnoscia nie bez negatywnego wplywu na zdrowie matki i dziecka jak tez na przebieg porodu) tego typu metody moga sie okazac zbawienne i zadzialac zanim zostanie podana oksytocyna. Warto z pewnoscia rozpatrzec wszystkie za i przeciw naturalnego i sztucznego wywolywania porodu i zapoznac sie ze szczegolami. szalwia- jest to olejek, ktory moze spowodowac bardzo silne skurcze. Mozna go stosowac do masazu : Olejek do masazu - 10-15 kropel olejku szalwii - 1 kieliszek olejku migdalowego Dokladnie wymieszac. Masowac tak dlugo jak wygodnie. wiesiolek - najczesciej dostepny w kapsulkach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia szyjki macicy co sprawi, ze porod bedzie postepowal szybciej. Nalepiej brac max. 5 kapsulek dziennie od 38-go tygodnia ciazy. Czasem polozne zalecaja stosowanie wiesiolka dopochwowo. liscie malin -herbatka z lisci malin dziala stymulujaco i sprawia, ze sam porod postepuje szybciej olej rycynowy - moze nie najprzyjemniejszy ale skuteczny (przynajmniej w moim przypadku) sposob wywolania porodu . Oto kilka sposobow na przelkniecie tego specyfiku: 1) 3/4 szkl soku pomaranczowego lub napoju imbirowego 1/4 szkl oleju rycynowego Wymieszac dobrze i wypic natychmiast 2) 1/4 szklanki oleju rycynowego. mieta lub sok do popicia spacery -jak rowniez wchodzenie po schodach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia (jesli porod sie nie zaczal) Jesli juz przyszly skurcze, wowczas przyspiesza cala akcje akupresura- punkty znajduja sie w kilku miejscach. ***na czubkach kciuka i palca wskazujacego-powinno zabolec przy ucisku. Uciskaj do momentu uzyskania skurczu. Przerwij na chwile. Gdy skurcz ustapi zacznij ponownie ***w okolicy wewnetrznej kostki- 4 szerokosci palcow w gore od kostki-punkt przy ucisku powinien zabolec. Postepuj jak z punktami na dloni. stymulacja sutkow - bardzo efektywny sposob wywolywania skurczow. 15 minut po kazdej stronie przez godzine. Ogolem 3 godz/dziennie.Ufff, troche pracochlonne ;) Seks- jeszcze bardziej efektywny sposob. Obecnosc spermy powoduje rozwarcie, natomiast orgazm wywola skurcze. Ostre curry - rowniez wywoluje skurcze-najlepiej dziala w okolicy terminu porodu Wertepy - przejazdzka po wertepach rowniez moze sie przyczynic do wywolania porodu -w wyniku wibracjichlodna kapiel - zimna woda moze spowodowac dosc silne skurcze Olejek rozany -kapiel z dodatkiem paru kropel olejku rozanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×