Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość Natalka0008
Kasiu ile waży Twój Skarbek ?? ? Ja dziś w końcu dowiedziałam się ile waży moja Jula 5kg i mierzy 59 cm czyli ładnie przybrała bo jak urodziła się to miała 2950 i 54 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sprawdzają się kropelki Delicol, daje się je do każdego karmienia tj. albo do butelki albo na łyżeczce przed karmieniem do buzi, działają, mała jest spokojniejsza. Lekarka przepisała mi Debridat w zawiesinie, kosztuje ok. 18 zł i również widzę, że pomaga. Najmniej skuteczny jest moim zdaniem Espumisan. Wiadomo, że kolkę trzeba przeżyć ale zawsze można maluszkowi trochę ulżyć w cierpieniach. U mnie sprawdza się również podkurczanie nóżek do brzuszka jak mała leży na pleckach, wtedy to powietrze gdzieś się ulatnia a i często zdarza się, że mała puszcza bączki i od razu jest lepiej. Co do mleka, to początkowo myślałam, że z moim coś nie tak i dlatego mała tak cierpi , lekarka przepisała mi Nutramigen, mała nie chciała go jeść , nie smakował jej. Na własną rękę kupiłam Bebilon Komfort dla dzieci z kolkami i to pije chętnie ale czy pomaga to mleko to nie wiem. Działa na nią też suszarka i ciepły strumień powietrza skierowany na brzuszek, wtedy jedną ręką trzymam suszarkę a drugą masuje brzuszek, wtedy mała też się uspokaja...a herbatka z koperku to bardziej ją rozwściecza niż pomaga, więc ostrożnie z tą herbatką. Mąż ma mi z Niemiec wysłać Sab Simplex, słynne kropelki na kolkę, no zobaczymy czy są takie dobre jak się naczytałam na forach. Co do szczepień to mam pytanie czy szczepicie na Rotawirusy ? Ja chyba zaszczepię, 2 dawki po 290 zł jedna...drogie troche ale jak ma ją uchronić przed tą biegunką to jakoś damy radę ten wydatek ponieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Renia racja to trzeba przetrwać... Miejmy nadzieje że po 3 miesiącach minie. Ile twoje dzieciątko ma teraz tygodni ?? Mi dziś mała ciągle spała po tych szczepieniach nawet rzadko budziła się do jedzenia i w ogóle praktycznie brak kontaktu z nią,teraz już jest lepiej znów jest pogodna i zaczęła się uśmiechać... uff już sie martwiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Moja znajoma używała tych niemieckich kropelek o których piszesz i podobno niczym nie różniły się od tych innych polskich specyfików. Ale to też sprawa indywidualna nie musi na każde dziecko działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka moj Mikolaj ponad tydzien temu wazyl 4750..wiec teraz pewnie tez ma okolo 5kg,bo ostatnio to przybral ponad 300;) Natalka jak tam z mleczkiem,zmienialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Tak Kasiu zmieniłam jak na razie nie mogę stwierdzić czy pomaga ale mam nadzieję że będzie lepiej:). A byłaś już ze swoim malutkim na szczepieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Wcale się nie dziwie, moja nigdy jeszcze tak nie płakała jak przy szcepieniu ;( . Serce mi pękało normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile razy byly u Was polozne srodowiskowe? Ja juz sie normalnie wkurzylam na poczatku mowila ze 4 razy bedzie u mnie,a wlasnie przed chwila dzwonila i mowila ze za okolo 2 godz bedzie...Juz mam dosc...znowu jej te gadanie zebym nie dokarmiala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kasiu u mnie byłą 5 razy... myślę że to ostatni raz cię odwiedzi. Mi moja mówiła że po 6 tygodniu ostatnia wizyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Cześć dziewczynki :) U mnie położna była 2 razy. II w sumie to ode mnie zależy czy będzie po raz kolejny bo jak nie zadzwonie i sie nie umówie to chyba nie przyjdzie już. No i tak mi nic z tej jej wizyt bo na żadne pytanie nie odpowiada konkretnie i nie rozwiazuje moich problemów z małym. Jeśli chodzi o szczepienia to ja już zapowiedziałam mężowi, że nie idę tylko on to zrobi, nie wyobrażam sobie tego jak Olek miałby tak płakać a ja miałaby patrzeć.. Natalka podziwiam Cie! U mnie kolki jakby troche lżejsze.. tzn u małego:P 5kg i 59 cm, mój mały przy narodzinach miał 59 cm tylko że ważył 3400g, ciekawe jakie teraz ma wymiary :) Dziewczyny a czy problemy skórne typu ciemieniuszka, tradzik itp jeszcze u was wystepuja? czy samoistnie przechodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Cześć katyna no i dobrze 2 razy wystarczy, do mnie to sama dzwoni i mówi że zaraz będzie. Nie raz mnie zaskoczyła że za chwilę będzie i była za 5 min ja nie przygotowana itp. heeh. Ajaką szczepionkę wybrałyście refundowaną czy skojarzoną?. To Twój Olek to duuży musi być hehe ile ma Twój mały 3 tygodnie czy 4 ?? Moja ma 7 i waży 5 kg ale podobno zazwyczaj dziewczynki mniej ważą i tak sporo przybrała :D już czuć na rączkach mi to kręgosłup wysiada bo ciągle chce na ręce. A jaku was śpią maluchy??? Często się budzą?? Bo u mnie to masakra... W dzień żeby przesypiała chociaż 3 godziny to byłoby fajnie.... W nocy budzi się o stałych godzinach 00.30 potem 2.30 i potem o 4 lub 5 . eech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
U mnie brak problemów skórnych na szczęście. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz ma do malego przyjechac srodowiskowa,czyli 6 raz bedzie.. Ja mam klopoty ze skora u Mikolaja,ta ciemieniucha jest okropna co zginie to potem znowu to samo..na buzi tez ma krostki ale juz duzo mniej niz wczesnie. A moj Misio dzisiaj taki spokojny,grzecznie sobie spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Olek skonczy we wtorek dopiero 4 tygodnie, wysoki i chudy po tacie bedzie:P Ja wlasnie odpoczywam a mały słodko spi i mam wrażenie ze z dnia na dzien coraz mniej spi w dzien i zaczyna byc wreszcie troszke kontaktowy:P nie moge sie doczekac kiedy pierwszy raz sie do mnie swiadomie usmiechnie!:) a wasze pociechy już są takie że tak powiem kontaktowe?:P Ja też mecze sie z ciemieniuchą, malemu nawet na uszy sie rzuciło:/ Kasienka a używałas moze takiego preparatu jak olejuszka? mi ma po weekendzie znajoma przywiesc i zobacze czy pomoże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Katyna uzywalam tej olejuszki ze skarbu matki,i powiem Ci ze troche pomaga..u mojego Mikolaja to na uszkach i brwiach nawet sie ciemieniucha pojawila. Niunio juz sie do mnie usmiecha..:) a najbardziej to do mojej mamy i brata(maz oczywisie zazdrosny);)czasami to az wydaje takie dziwne smieszne odglosy jak sie usmiech pojawia smiesznie to wyglada bo az dziasla widac;)),i oczywisie wodzi oczkami za postaciami..a jak juz uslyszy moj glos,albo zobaczy mnie to oczy jak 5 zl;))) A jeszcze co do tej ciemieniuszki to wczoraj polozna powiedziala ze moze to byc tez na tle alergicznym;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
U nas narazie tego nie ma i Mam nadzieję że ja chociaż z tą ciemieniuchą nie będę musiała się męczyć.... Moja tak samo śmieje się świadomie najbardziej również do mojej mamy i do mnie hehe. Odgłosy też już fajne wydaje. I co najlepsze zaczyna się zabawkami interesować tak jakby się bawiła tylko że jeszcze nie chwytaa... bo to za wcześnie ale dotyka i zaraz potem się śmieje hehe ja już nie mogę się doczekać kiedy zacznie bawić się na dobre:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
na spacerki wychodzicie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
ja też dziś się wybieram od rana słoneczko :) ogólnie staram się wychodzić codziennie ale ostatnio pogoda była okropna na spacery;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Kasienka u mojego małego też na uszach ta ciemieniucha..i wydaje mi sie, ze ma to nieprzyjemny zapach czy tez masz tak u swojego Brzdąca?. A przy kąpieli oprócz olejuszki używasz jeszcze szamponu? u nas pogoda piękna i już 3 dni chodzimy na spacery-mały po świeżym powietrzu ma przynajmniej ładniejszą cere... Olek jeszcze nie uśmiecha się świadomie ale nie mogę się doczekać jak zacznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała Julia ważyła we wtorek 4400 , przybiera ok. 300 g na tydzień więc pewnie koło 4700 już waży. Wczoraj skończyła miesiąc. Mam problem z trądzikiem u niej na buzi i na czole,jednego dnia jest mnie drugiego więcej chrostek. Nie wiem jak z tym walczyć, przemywam przegotowaną woda i tyle. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katyna dokladnie u mnie jest to samo..ale juz sie pozbylam tego za uszkami..wiec juz tego smrodku juz nie czuc tak bardzo:) Wrocilismy wlasnie ze spacerku,Niunio spal prawie caly czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
też właśnie wróciłam ze spacerku:). Ale mam słabą kondycje hehe byliśmy na długim spacerku i powiem wam że się nieźle zmęczyłam, jeszcze tak cieplutko jest :) fajna pogoda się robi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
My się wczoraj wybieraliśmy na spacer ale się rozpadało:/ Renia mój Mały też ma trądzik na całej buźce, i przemywam przegotowaną wodą ok 3 razy dziennie no i często wietrze bo przegrzanie powoduje że krostki uwidoczniają się. Słyszałam że trądzik trwa od kilku do kilkunastu dni a u nas jest juz 3 tyg:/ w poniedziałek idę do lekarza i zobaczymy co powie. Kasieńka użyłam wczoraj olejuszki i płaty znacznie się wysuszyły i mam nadzieje, że jeszcze jakies 3 dni i to świństwo zejdzie. Niby jest napisane, że używać na owłosinych częsciach ciała, ale ja uszka i czoło też posmarowałam. Czy też smarowałaś na uszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Katyna smarowalam tez na uszkach tam najszybciej zginelo..a ja dzisiaj znowu bylam ze skarbem na spacerku:) Jutro ide na wizyte kontrolna do ginekologa..i znowu ze tak powiem te "grzebanie"mnie czeka;)juz sie troszke od tego odzwyczailam..:) aaa jeszcze mam takie pytanko do Was dziewczyny wspolzylyscie juz ze swoimi facetami od czasu porodu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
hej dzieczyny:) Kasiu ja już mam to za sobą, byłam na wizycie kontrolnej trochę więcej niż tydzień temu. Nawet nie wiedziałam że na tą wizytę bierze się ze sobą wypis ze szpitala:). Ja od czasu porodu już współżyłam hmm trochę boli ale to chyba normalne:). A miałyście już miesiączkę?? bo u mnie jak na razie brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Ja wybieram sie w czwartek na wizyte kontrolna, a jesli chodzi o "grzebanie" to też już sie odzywaczaiłam:P Jeśli chodzi o wspołżycie to u mnie jest troszke inaczej bo jestem po cc ale krwawienie dopiero teraz jakoś zaniknęło, jeszcze czasem pojawi sie jakieś plamienie więc jeszcze czekam na tą chwile:P najpierw chcę sobie zrobić badania wymazu z pochwy bo w ciazy miałam bakterie, nie tą na kt,óra robi sie badanie w ciąży ale jakaś inną i chce sprawdzić czy już wszystko ok. no i bede gadac z gin od kiedy moge sobie na basen chodzic bo niestety zwykle cwiczenia brzucha po cc to dopiero po ok pół roku:/ A dziś idę z malutkim do pediatry dowiedziec sie co i jak z tymi krostkami bo wcale sie nie polepsza:/ Kasienka u mnie ta Olejuszka baardzo pomogła! używamy jej już 2 dzien i płaty już prawie zeszły, uszka troszkę wolniej ale też powoli znika. U nas słonko i też idziemy na spacerek :D a Jak tam dziewczyny wasza kondycja? tzn waga, skóra na brzuchu? ja waże 13 kg mniej ale jeszcze duuużo przedemną:/ a na rozsgepy na brzuchu zaczełam używać contractubex, 30 zł za 20 g ale wydajna i chyba efektowna bo jakby troszke zbladły te cholerne rozstępy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Katyna mi zostało 5 kg żeby wrócić do wagi z przed ciąży ;/... Rozstępów nie miałam i nie mam... Ale ta cholerna skóra na brzuchu :( Muszę zacząć ćwiczyć tylko za bardzo nie mam kiedy... same rozumiecie jak to jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Ja dzisiaj bylam na wizycie kontrolnje i wszystko jest okej...:) Dzisiaj ginekolog wypisala mi tabletki antykoncepcyjne dla kobiet ktore karmia..;)Czy ktoras z Was brala wczesniej tabletki antykoncepcyjne..bo moze wstyd sie przyznac ale ja ich nie stosowalam:)i mam takie pytanko..czy dopiero jak pojawi sie okres mam zaczac je zazywac?wczesniej nie? no mi zostalo jakies 8kg;(i to zostalo w udach i tylku ze w spodnie sie nie mieszcze..rozstepow naszczescie mam malo..i juz przyblakly polecam krem z Bielandy na rozstepy taki rozgrzewajacy(naprawde rozgrzewa!!!)i A moj brzuch tez wyglada jak flak;/ musze zaczac chodzic na basen bo nie moge na siebie patrzec..chociaz maz mowi ze bardzo mu sie taka podobam..ale ja sie dalej doluje.. Katyna u mojego Mikolaja tez krostki dlugo byly na buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×