Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bimba 2008

39 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość Natalka0008
Kasiu a moja córeczka widocznie jest już taka niesospała hehe. W dzień bardzo mało śpi, w nocy troszkę tez już lepiej budzi się 3 razy więc nie narzekam.A co do zdjęć to właśnie szkoda, z chęcią bym zobaczyła tego Twojego Mikołajka:)). Ucałuj go ode mnie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. moja kruszynka dzisiaj w nocy skończy 3 tygodnie. Na wadze przybrała już prawie kilogram.Jest coraz śliczniejsza. Godzinami mogłabym się wpatrywać w jej śliczną ,maleńką buźkę. Jeśli chodzi o karmienie to jak już wspominałam też muszę ją dokarmiać , ale tylko wieczorami bo brakuje mi wtedy pokarmu. Wczoraj czytałam się o prawidłowym karmieniu piersią. Znalazłam informację że prawie każda matka może wykarmić swoje dziecko tylko na piersi bez konieczności dokarmiania sztucznie, wystarczy tylko odpowiednia pozycja przy karmieniu,odpowiedni złapanie przez dziecko brodawki i jak najczęstsze przystawianie do piersi. Trochę się tym przejęłam i postanowiłam spróbować. całą poprzednią noc karmiłam tylko piersią i cały dzień również z powodzeniem -mała była najedzona, ale jak o godzinie 6 tej po południu przystawiłam do piersi tak karmiłam przez 5 godzin non stop do godz. 10 tej . wstawałam tylko żeby się w biegu czegoś napić. tak się zawzięłam. co chwilę sprawdzałam czy pozycja jest odpowiednia i czy małej jest wygodnie. I co ? I nic!!! Jak ją o tej dziesiątej odstawiłam to tatuś musiał biegiem dwie flachy szykować -bo tak była głodna! pojadła z flachy i dopiero usnęła.No i co ja mam o tym myśleć ?Jak mam nie dokarmiać? przecież bez tego by mi dziecko po dwóch dniach z głodu umarło!! dzisiaj spróbuję jeszcze raz , może na dłuższą metę będą efekty i laktacja się poprawi wieczorami . zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Natalka;) Wlasnie pojechala polozna...oklamalam ja bo powiedzialam ze dokarmiam tylko wieczorem..oczywiscie jej pytanie:"i po co?"rece opadaja... do tego Niunio ma te niby potowki ale nie wiem czy to napewno to..wiec juz dzwonilam do pediatry i jutro ma przyjechac pewnie stowke skasuje...ale wole tak niz w przychodni z Malym siedziec.. Goja u mnie Niunio jest ciagle przy cycu i sie nie najada..i tego nikt mi nie wmowi ze jestem w stanie malego wykarmic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elcia222
Hej dziewczyny:)Gratuluje wszystkim mamusiom swoich pociech. Ja obecnie jestem w 39 tyg ciazy. Wczoraj bylam u ginekologa, dal mi skierowanie na 10,04 do szpitala. A jestem strasznie zla, bo od tygodnia budze sie w nocy, w nd myslalam ze urodze, tak mnie boli dol plecow i brzucha. Mam miec cc ze wzgledu na polozenie plodu posladkowe. Liczylam na to, ze juz dzisiaj mnie wezmie i zrobi mi ta cc, bo swieta ida, i tak czuje ze niedlugo mnie zlapie. Zastanawiam sie nad cherbatka z malin, co myslicie o tym?A moze ktoras z Was ma ,,sprawdzone" sposoby na przyszpieszenie?Pozdrawiam wszystkie mamusie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kasiu, pokażesz mi tego swojego Szkraba ?:). Podam Ci adres Mailowy i wymienimy się fotkami , co Ty na to ?:). Uff ja dziś od rana bawię małą, bo nie śpi już od 6 !! :( Mówiąc szczerze jestem strasznie zmęczona... w piątek minie 5 tydzień od porodu a tu żadnego unormowania nie zauważyłam a podobno do 6 tygodni powinna być zmiana ..Ja mam nadzieje że moja córka zmieni się troszkę i da chwilami odpocząć mamusi,w ogóle to zauważyłam że lubi gdy jest głośno i puszczam jej piosenki ale jak za cicho to zaczyna marudzić a jak głośno to leży sobie i słucha hehe, także mam jakiś tam sposób na nią;). A jak u was maluchy ?? Grzeczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka swietny pomysl;) Wyslij fotki Niuni na kasienkaaa89@wp.pl ja odpisze na Twojego;) Dzisiaj byl u Malego pediatra okazalo sie ze Niunio nie ma potowek tylko tzw tradzik niemowlecy..powiedzial ze samo zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kasia, już CI wysłałam maila :). Właśnie małą położyłam spać biedna zmęczona po ciężkim dniu znów kolka była... :( boże niech to się już więcej nie powtarza... nie mogę patrzeć jak ona cierpi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka ja wczoraj tez wyslalm:) Na kolke dobry jest Delicol..wiem bo sama podawalam dla mojego Mikolaja..ale tez jak wszystko dla dzieci jest drogi,za 15ml zaplacilam 41.30zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
O jej Kasiu ale on jest słodziutki ten Twój Synuś i ma bardzo ładne imię, wydaje się taki maleńki... sama słodycz hehe :) .A co do kolki to ja kupiłam espumisan w kropelkach koszt 26zł ale to również nie pomaga no cuż chyba będę musiała zaopatrzyć się w ten Delicol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kasiu przyznam Ci się że nawet nie wiem. Ale ładnie przybrała na wadzę :). Sama jestem ciekawa ile teraz waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Ciekawe jak tam Katyna i Kalula , nic nie piszą:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie juz dawno sie nie odzywaly:) Natalka a jak u Ciebie przygotowania do swiat?:) My to teraz jestesmy u moich rodzicow i to juz prawie 2 tydzien bo robimy generalny remont mieszkania wiec sprzatnie mnie ominelo w tym roku;) po swietach pewnie juz pojdziemy do siebie,nie moge sie doczekac kiedy zobacze mieszkanie gotowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Witajcie dziewczyny! Ale doba jest krótka przy takim maluchu:P Byłam wczoraj na pierwszej wizycie u pediatry, Mały dostał kropelki do oczu bo mu się ropką sklejały- zapalenie spojówek:/ no ale po kropelkach przechodzi..ja karmie tylko piersią, pokarmu mam tyle, że musze odciagac i wylewać bo piersi się szybko napełniają Olek nie nadąża wypijać:P mamy już 10 dni a pępuszek jeszcze nie odpadł, jak wyglądało to u was? znalazłyście go gdzieś w pampersie?;p Olek ma troche zaparcia wiec postanowiłam dzisiaj wypić koper włoski. Trochę boję się podać mu od razu. A trzeba pić gorący czy może być chlodny? a dzidzi jaki dawałyście? A jak wy się czujecie? szwy juz nie bolą? wracacie do normy?:P Ja dopiero dzisiaj wstaje dość swobodnie sama z łóżka, szwy już mam zdjęte, blizny praktycznie nie widać, większe mam strupki i podrażnienie skóry od plastra:P Ja już mam 11kg mniej ale i tak sie w nic nie mieszcze:/ cieszy mnie to ze nie mam problemów z zaparciami, udaje sie załatwić "sprawe" regularnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
A! Kasienka wysłałam Ci na maila zdjecie, wyślij mi też! Natalka jakbys mogla to też wyślij to moj mail katyna1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Cześć Kobietki :) A tak się składa że ja tez jestem teraz z małą u rodziców. Mieszkanie stoi puste... Ale już niedługo pewnie tam wrócimy. Hm czyli i mnie ominą przygotowania do świąt. Katyna racja dni mijają bardzo szybko,mojej córci pępuszek odpadł po tygodni jak już widzisz że już odpada to możesz mu troszkę pomóc ja tak zrobiłam, a jesli chodzi o herbatkę to herbatka musi być ciepła 37 stopni z tego co pamiętam. Koper włoski można podawać od pierwszego tygodnia życia. Także spokojnie, Fotki wyślę w wolnej chwili :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
A jeśli chodzi o mnie to ja czuję się już bardzo dobrze, nic nie boli. Odchodów już brak.Jeszcze tydzien i mam wizyte u mojego lekarza. Brakuje mi jedynie snu :(. Mam nadzieje że mała już niedługo zacznie przesypiać w nocy chociaż 4 godzinki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek89kmm
Katyna sliczny Maly;) Ja to dzisiaj jestem taka slaba...Mikolaj nie dal mi pospac tej nocy...:) U mojego Niunia tak po 2 tyg odpadl kikut,znalazlam go w pampersie;) Wiecie co zauwazylam Niunio nie chce robic kupki jak ma pampersa na sobie,tylko zdejme,czekam troszke i kupke robi,nie wiem czemu tak jest;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katyna23
Jejku jakie te dzieciaczki są słodkie :))) Śliczne maleństwa! Kasienka może go pampers ciśnie w brzuszek albo po prostu lubi przewiew podczas kupki:P mój mały do 2 w nocy miał dzień i nie chciał spać, od 7 też nie chciał mi spać więc musiałam go wziąć do łóżka i głaskać no i zasnął z mausia i tatusiem :) a wasze Szkraby spia w łóżeczku czy w wózku? mu narazie jest wygodnie w wózku bo podjeżdzam sobie do samego łóżka i nie musze wstawać z łóżka:P ale nie chce go uczyć więc jak tylko będę już w pełni sił przerzucam go do łóżeczka żeby był nauczony :) Ja na świeta do teściów jade, właśnie musze spakować małego.. to będzie duuży bagaż :P No i ogólnie to WESOŁYCH PRZESPANYCH ŚWIĄT:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Katyna zgadzam się śliczne te nasze maluchy :)).Ja tez kładę moją małą do wózka odkąd wyszłam ze szpitala:). Ze względu na to że mieszkamy teraz u rodziców, łóżeczko czeka na nią w mieszkanku. Ale ona również woli spać ze mną w łóżku, dziś od razu położyłam ją do siebie i w nocy obudziła się tylko 2 razy. Ogólnie jak narazie dziś jest spokojna, śpi sobie.'Jak narazie' żeby nie zapeszyć hehe. Później wyjdziemy sobie na spacerek:. Dziś po raz pierwszy od czasu porodu czuję się w miarę wyspana :). Również życzę WAM DZIEWCZYNY wesołych i spokojnych świąt Wielkanocnych:). :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Niunio cos nie chce dzisiaj spac..w nocy tez nie spal od 3 do 7;/ Jak narazie Mikolaja tez klade spac do wozka bo tak mi wygodniej no a jak juz jest bardzo marudny to zasypia ze mna na lozku. Zdrowych i Wesołych Swiat Wielkanocnych!:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dołączam się do życzeń świątecznych.Przede wszystkim życzę Wam jak i sobie samej zdrowych bobasków, prawidłowych kupek, zero kolek i więcej przespanych nocy!!aha no i smacznego święconego jajka oczywiście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Hej :) Jak wam święta minęły?? :) szczerze mówiąc ja jakoś ich nie odczułam w tym roku. Narzeczony pracował rodziców nie było więc siedziałam praktycznie sama z małą w domu... Hm i na dodatek małą sie przeziębiła ma katarek:( i chyba wybiorę się do lekarza bo oczyszczam jej nosek wodą morską ale to mało daje:(. W czwartek mamy wizytę kontrolną bioderek więc może i przy okazji wybiorę się do pediatry :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Mi Swieta tak szybko przelecialy,tez nawet ich nie odczulam w tym roku... Dzisiaj tak odrazu po swietach ma znowu przyjechac polozna srodowiskowa..Boze ile razy one teraz przyjezdzaja?!;/ bo ja juz mam dosc tych wizyt... Natalka ja tez z moim Mikolajem musze sie umowic na kontrole bioderek,a jeszcze takie pytanko..kiedy sa te pierwsze szczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Mi położna mówiła że w 6 -7 tygodniu życia :). Chyba trzeba zadzwonić i samemu się umówić. Do mnie ma teraz przyjechać jak Mała skończy 6 tygodni czyli w piątek też mnie denerwują te wizyty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
A bierzesz jakieś dodatkowe szczepienia?? te przeciw rota wirusom i pneumokokom ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalula
cześć dziewczynki, wiem długo się nie odzywałam ale nie mam kiedy. Marcel wisi ciągle przy cycku w trzy tygodnie swojego życia utył cały kilogram tyle je cycki mi już wysiadają i zaczynam mieć problem z ilościa pokarmu dzis na noc go nakarmiłam sztucznym i nadal nie spi jak skończę z wami pisać to przystawie go do piersi. Święta spędziliśmy w domku bo starsza córka złapała i zapalenie oskrzeli i ropne zapalenie ucha w przedszkolu wiec latałam po lekarzach. Dobrze że młody się nie zaraził. Może dlatego że na cycku. Muszę dziewczynki posiedzieć i poszukać czegoś w necie jak rozbujać laktację żeby nie było tak że piersi są jak falki i pokarmu zaczyna brakować. Mały jest sliczny i ciągle go całuje i przytulam przez to ciagle chce na rączki a nie sam ale ogólne to spokojne dziecko. Z brzuszkiem nie mam większych problemów. Właśnie domaga się cycka więc kończe kochane miłej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kalula rozumiem cie doskonale teraz siedziałam ciągle i karmiłam aż w końcu podałam jej sztuczne, ja teraz trochę żałuje że zaczęłam dokarmiać małą. Bo teraz praktycznie już polowe z cycka połowę z butli i coraz mniej pokarmu w piersiach niedługo całkiem pewnie przejdę na sztuczne;/... i dziś do pediatry sie wybieramy katarek nie minął mimo ze oczyszczałam nosek woda morska i ściągałam fridą:( do tego zaczęła pokasływać :( wczoraj pół dnia mi płakała nie wiem z jakiego powodu może to była ta cholerna kolka .... za to u mnie córka jest niespokojna strasznie minęło 6 tyg a tu nadal nie widzę żeby się cokolwiek unormowało może taka już będzie... czasem śpi tylko 8 h na dobę ! ;( ja jestem strasznie przemęczona... jezu mam nadzieje ze u tego lekarza nie będzie mi się tak darła bo dziś mamy tez wizytę w poradni preluksacyjnej... jest ciężko ale ona jest taka kochana, wszystko wynagradza mi jej słodki uśmiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka0008
Kasiu ja chyba nie bo to dosyć drogie jest 2000zł . Hm ale jeszcze nie wiem może się zdecyduje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×