Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Duniu - wlasnie polozna wspominala, ze mozna kupic w szpitalu w ktorym rodze bez sales tax, wiec zamierzam chyba wlasnie tak zrobic. Ucza tam rowniez jak uzywac etc... Dzisiaj kupilam sobie tak na w razie czego nakladki na sutki Mamo E - wlasnie widzialam takie "fartuszki" do karmeinia, ale pomyslalam, ze przeciez jak bedzie potrzeba to mozna uzyc pieluszki lub kocyka... i nie kupilam, czyli pileuszki nie polecasz:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu ja tak jak ty mam niesamowicie duże upławy koloru mlecznego ale konsystencja raczej rzadka. Myślę że to nie jest czop. Kurcze u mnie to jeszcze za wcześnie. Czytałam że pod koniec ciąży tak jest bo szyjka się skraca i zgładza. Dzisiaj idę do lekarza to mu o tym powiem i dam ci znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hj dziewczęta!Wy jeszcze śpicie? Ja dokładnie za tydzień mam termin.I na razie nic.Ani czopa ani skurczu.W ogole nie mam nawet tych przepowiadających-a położna w szkole rodzenia mówiła,ze jak sa to dobrze-to znaczy,że macica się przygotowuje do porodu i można liczyć na to,że będzie łagodniejszy.Ja normalnie funkcjonuję,no może poza podnoszeniem ciężkich rzeczy.Ale mam ogromnego stresa,że mi chlusną wody jak będę np na spacerze czy w restauracji (oststnio z mężem często sobie wychodzimy bo wiemy jak to będzie gdy się mały pojawi).Zawsze mam niby w torebce ręcznik,ale boję się ,że zrobię widowisko:).Pod prześcieradło mam podłożone dodatkowe stare koce bo mamy nowy materac i szkoda by było go zapaprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mamy czerwiec dziewuszki :):):):):) Wiec teraz brzuchatki do roboty :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o 7;20 zdzwonila do mnie rodzinka z PL z wrzaskiem aaaaaa nie urodzilas jeszcze???? co jest kurde z tymi ludzmi?:-P dzidzius ma jeszcze 20 minut zeby sie zdecydowac potem musi siedziec grzecznie do 18 bo mezu idzie do pracy i ja zostaje sama w domu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kasza Kasza, zbieraj się dziewczyno, bo jeszcze po mnie urodzisz :) i co wtedy? Dzidzia poczeka na tatusia, nie martw się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Kasza :D Ty to masz przejscia ;) Ja z laktatorami, poduszkami do karmienia wstrzymam sie az do urodzenia maluszka a potem zobacze czy to bedzie wogole przydatne. A co do karmienia w miejscach publicznych to wiem ,ze dla mnei to bylby problem, no ale potem bede sie martwic ;) Ja mam mieszane uczucia co do karmienia piersia przy obcych, w koncu to sprawa intymna i powinno to odbywac sie choc troche dyskretnie ;) Moje znajome nie maja z tym problemu i karmia oficjalnie czy to w miejscach publicznych czy wsrod znajomych , po prostu wystawiaja cyca i kazdy moze sobie poogladac ich mape naczyn krwionosnych np ;) W kazdym razie to nie dla mnie, ja wolalabym jednak poszukac jakiegos ustronnego, spokojnego miejsca... Pogoda w dalszym ciagu kiepska, zimno, chmury, brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmykam do lekarza, zobaczymy co dzisiaj powie :) Obym Kasza na prawdę Ciebie nie wyprzedziła. Od dzisiaj czerwcowe dzieciaczki się rodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klusia - fajnie ,ze wrocilas i juz znasz termin :) No a nam pozostaje tylko czekanie .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paola moze jak wnuczka lub wnuczek sie pojawi to tescie zmiekna. Bo taka mała istotka zmiekcza niejedno serducho. Ale ja jestem zdania ze i tak najlepiej na swoim z dala od rodzicow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm Duniu tez juz sie zastanawiałam nad ta poducha... No teraz mnei zacheciłas, bo np moj NIki to nie umiał inaczej pic niz na lezaco, to moze z ta poducha byłoby łatwiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusiu ja tez uwazam ze karmienie to jednak sprawa intymna. A moj tata zawsze mowił ze to własnie duma matki i nie powinnam sie z tym kryc. Ale mnie np wkurza jak moj maz gdzies widzi karmiaca bo jestem zazdrosna ze patrzyna inny cyc:P Ja karmiłam Nikosia do 4 m-ca tylko piersia a potem na wyjscie dawałam juz butle z bebiko. Albo odciagałam pokarm jak miałam gdzies isc. Nigdy nie karmiłam w towarzystwie i teraz tez zamiaru takiego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm..
Dzien Dziecka......ciekawa jestem czy ktoras z Nas dzis urodzi!!! Slodka data dla maluszka!!!!! Choc ja dopiero z 20 to juz nie moge sie doczekac az nasz Syn pojawi sie na swiecie. Jasiu czekamy wszyscy na ciebie......maz i cora mowia do brzucha wychodz juz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie tam; powodzenie. I jak juz musisz to rodz. Ja doszlam do wniosku ze moje dziecko jest \'wredne\':-P i juz dokazuje ale co zrobic... siedze i zajadam sie owocami bo znowu duszno i goraco jak diabli. Moja Mucza wpadla na chwile zaraz jedzie na piknik ze swoim kolesiem i szykuje stooooos kanapek nie wiem jak oni to w taki upal chca zjesc i jeszcze mi podpycha ciagle a to jajko a to kielbaske bleee Lusiu i ja sie z Toba zgodze co do karmienia piersia. Moj chlop ma obsesje na tym punkcie ze musze karmic itd. No to ze musze to akurat wiem przynajmniej choc troche ale nie wiem jakie on ma podejscie do \'wywalania cyca\'. Ja wiem ze ani mysle , bede karmic przy mezu i MOZE przy Muczy. Na wyjscia bede odciagac-o ile wogole bedzie co bo AniaP chyba kilka stron wczesiej pisala ze ona ma kropelki mleka itd wiekszosc was tak samo a u mnie cisza. Zobaczymy po porodzie... Co do poduch to ja nie wiem- najpierw sprobujemy z normalna .A jak nie bedzie wychodzic to cos sie wymysli. Wogole wczoraj do mnie zona kuzyna dzwoni ze chca cos dziecku jakis prezent wyslac i \'troche rzeczy\'. i sie pyta co nam trzeba. Yyyyyy no jak myslicie co mi trzeba? bo ja sama nie wiem. Co najwyzej paszport i bilet do TX dla dziecka:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też krępuje karmienie na widoku publicznym.Tzn-wiadomo-potrzeba dziecka jest najważniejsza.Ale nigdy nie wywalałam cyca tak aby każdy go sobie mógl dokladnie obejrzeć.Jesli była mozliwosc-szłam do innego pomieszczenia,a jesli nie to odwracałam się,zasłaniałam tetrowa pieluszką...zresztą uwazam,ze dzieciątko lepiej się naje w spokojnym,ustronnym miejscu .Kiedyś mieszkaliśmy blisko centrum handlowego i gdy trzeba było zmienić pieluszkę albo nakarmić Hanię szłam do centrum ,do pokoju dla karmiących matek.Ale nie każde centrum ma odpowiednie warunki.Np w Auchan lub Tesco w moim mieście to po prostu składzik na mopy,ściery,srodki czystości,gdzie dodatkowo postawiono leżankę i stoi witryna z lekarstwami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelke bo juz za daleko byla - a to juz przeciez czerwiec, wiec do roboty kochane ;) NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna... Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...........Łódzkie czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście gonzallo.........31.....8.06.........s....Staś,Jaś,Fran ek?....Częstochowa annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia ... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała Zakochana mama..27...20.06.........c.......Kornelia............... Kalisz AniaP.................29...21.06.......c.........Martula ...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków gaanetka...........28....27.06.........s................ ..............Wiedeń LilkaJ................34....28.06..............c........ ..................lubuskie atilla.................24...29.o6.........c....... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c....... Julia................Małopolska Nasze dzieciatka: NICK…............URODZINKI........WAGA/WZROST....s n/cc......IMIE Pimach.......10.05....35tc....2850/54cm.......cc.......A ntoni....BielskoBiała Fasolkowa mama..21.05..38tc...3350/54.....cc.....Kinga.....Warszawa lilianka09........21.05....3600/56cm..cc......Malw inka. ....mazowieckie Carmen37.......23.05.......3500/55.......sn. .....Witold......małopolskie Mum2be........23.05........2860/52.......sn.......Tymus. .....Katowice Monik85.........24.05........3300/55........sn... ......Natalka....Łódzkie Dunia77.........24.05....38tc....3465/51........sn...... .Jas.........Stany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra, ta poduszka ktora radzila ci polozna ma moja kolezanka (uzywa juz do drugiego dziecka) i sobie chwali. Ja kupilam nna bo jak dotad to uzywam ja tez do spania, lub pod plecy ajk chce troche poczytac w lozku ;) A co do karmienia, ja sobie doskonale radzilam z tetrowa pieluszka, lub kocykiem wiec wydatek praktycznie zbedny, tylko ze mi sie bardzo podobaja te wzorki, hihihi. Ja nie mialam za duzych problemow z karmieniem w miejscach publicznych - raczej nie naleze do tych matek co wywalaja cyca i juz, zawsze staralam sie dyskretnie i przykryta, ale jak jestes w parku na spacerze to czemu masz sie w krzakach ukrywac zeby dziecko nakarmic. Poza tym ja nie widze w tym nic seksownego, to najbardziej naturalna rzecz na swiecie, i jesli jakis chlop patrzac na to sie podnieca, to chyba z nim cos nie tak ;) :p Ale oczywiscie to jest sprawa bardzo osobista, i czesc ogolnej dyskusji czy sie zyje dla opini innych czy dla siebie samych ;) Kasza, ale ty masz termin na 3go, wiec jeszcze mozesz skonczyc rodzic po 15! w UK nie jestes jeszcze 'przeteminowana' :) a rodzin ie i przyjaciolom najlepiej nie mowic dokladnej daty terminu, mozna uniknac wielu telefonow. A twoja mama i jej chlopak nie pracuja? Ciagle baluja - dobre zycie, eh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis nawet do ogrodu nie wychodze bo upal straszny :o a ze slonce u nas caly dzien to wykorzystuje salon ;) nogi na poduchy i plackuje :) Robotnik mnie wlasnie wkurzyl niesamowicie, ja nie rozumiem niektorych ludzi z potrzeba ciaglego krytykowania innych 😠 Ide sobie zjesc solero!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E ja wiem wlasnie ze pewnie przenosze i oni mnie tu beda do konca trzymac wkurza mnie to ale juz sama nie wiem co lepsze.. ale mnie ta reklama polish dating wkurza nie moge jej zamknac musialam zjechac w dol kurso rem bo nic nie widze o teraz znilka moja mama pracuje tylko nie wiem jak oni jej ten grafik ukladaja w sumie dzis i jutro i w srode ma tak ulozone zeby miec wolne bo jakby dziecko chcialo sie urodzic...a tu pupa:-P wiec co beda w domu siedziec. Jej facet to inny temat , nie bede sobie cisnienia podnosic :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wszystkiego najlepszego dla naszych Dzieciatek, tych juz na swiecie i tych w brzuszkach:-)🌼🌼 To oficjalnie rozpoczynamy sezon na czerwcowanie hihi:-P Gonia, Takietam, wlasnie zobaczylam, ze my mamy takie same terminy. Ciekawe, ktora pierwsza? Ja, podobnie jak Gonzallo, wogole nie czuje sie przedporodowo i w zasadzie nie chcialabym Juz urodzic. Mam jeszcze pare rzeczy dopozalatwiania itd., no i musze choc troche pomedytowac nad soba i przyszloscia, zeby...no wiecie...byc wewnetrznie tez przygotowana;-) Co do poduszek, to ja mam podobna, co wkleila MamaE. Dunia, myslalam, ze te kolkowe, to sa do siedzenia, jak krocze sie goi:-) Ladne te chusty do zaslaniania, nie widzialam takowych. Tez uwazam, ze karmienie to b. intymna sprawa. Ale czasem nie mozna znalezc tej intymnosci ( np. na lotnisku) i trzeba karmic przy wszystkich...A jakie wtedy oburzenie w oczodolach naookolo!!! Powinni wiecej takiej miejsc zrobic-dla matek z dzieckiem- czy to do karmienia, czy przewijania. Choc musze przyznac, ze coraz lepiej z tym w Pl., coraz wiecej centrow handl. to oferuje, ale to i tak za malo. Wogole nasz kraj to jest tak nieziemsko nieprorodzinny, ze az sie smutno robi...Kto byl/jest z dzieckiem w krajach tzw. zachodnich wie, o czym mowa. My z okazji dnia dziecka, bylysmy w teatrze- to byl pierwszy raz Matyldy! Ale...niewypal. Jak zgaslo swiatlo, dziwne dzwieki zaczely grzmiec, jakis dziwny facet nagle wyskoczyl, to Matylda dala do zrozumienia, ze Jej sie to nie podoba i wyszlysmy, zeby bardziej sie nierozdraznila i nie zaczela wyc syrena:-P Jeszcze jest za mala na takie efekty specjalne, bajery etc. Lepszy bylby moze teatr lalek, spokojniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Apsika masz dzis swoj termin!Ciekawe, co u niej??? I cos ost. zamilkla Ewcisko i Anaconda, a one tez juz na finiszu (wg. oficjalnych dat). Ciekawe, czy jakies dzieciatko dzis sie urodzi i rozpocznie miesiac cudow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza, MamoE tak piszecie o tych upałach, a ja jakoś tego nie odczuwam. Może po leżakowaniu w skarpetach żeby jak najlepiej wygrzać siebie i obolałe plecy, już się przyzwyczaiłam do gorąca ??? Na termometrze 27 stopni, ale to w słońcu i gdyby było 40-50 jak to bywało w Poznaniu to wtedy pewnie bym narzekała. Zobaczymy co powiem po powrocie ze spacerku. Wczoraj miałam kolejne wieczorne wyjście, takie zupełnie nieplanowane. Znajomi dosłownie wyciągnęli nas z autobusu no i wreszcie ich odwiedziliśmy na nowym mieszkanku. Wyjście bardzo udane, zwłaszcza, że mają półroczną córeczkę więc i o trochę rzeczy mogłam się wypytać. M był w siódmym niebie bo bardzo spodobał się małej no i chcąc nie chcąc musiałam ciągle im pstrykać fotki. Ale widok przesłodki, wczuwał się w rolę :) Nie pocieszył mnie tylko fakt, że jak jej wody odeszły i pojechała do szpitala to trzy razy ją odprawiali bo rozwarcia nie było. A i dowiedziałam się czegoś nowego. Mamy mieszkające nie w PL, może o tym wiecie ale i tak napisze - należy nam się polskie becikowe 1000zł. Wnioskować możemy do roku po urodzeniu dzidzi, trzeba tylko przetłumaczyć certyfikat u tłumacza przysięgłego. Więcej szczegółów nie znam, ale mam nadzieję, że choć troszkę się przysłużyłam. Kasza to dobra informacja dla Ciebie, zawsze cosik na bilet, tylko jak to jest z odbiorem tej kasy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP, podaje sie konto i wysylaja od razu. Mozna jeszcze drugie i trzecie becikowe dostac- jedno od samorzadu( trzeba sie dowiedziec w gminie, czy daja), i od socjalu (dochod musi byc do jakiegos tam pulapu). No i te, ktore sie ucza tez dostaja z uczelni troche kaski:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale jak odbierzecie tu w UK to nie odbierzecie w PL bo mozna tylko jedno, my pewnie nie dostaniemy żadnego bo na to w UK nie licze (nie pobieramy CYC i WTC) a do PL nie wybieramy sie w ciagu roku od urodzenia małego wiec dupa blada. Zmachałam sie troche ale 2 okna umyłam, jeszcze 2 przedemną, jejuuu niech sie w koncu cos ruszy bo bede panikowac jak Kasza ;) coraz wiekszy stres z tym rodzenim w UK, apropo musze znalesc co to dokładnie jest z tym NICE że niby nie powinni nas odsyłac do domu jak wody odejda hmmm moze to dla nas jakis ratunek ? Wszystkiego najjj dla Wszystkich milusińskich i tych wiekszych i tych malenkich i tych w brzuszkach 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUNCIU--- moja tesciowa nie jste typem osoby ktora sie wzrusza i dziecko nie bedzie mialo na nia rzadnego wplywu ona jest znieczulona nawet ma nerwy na moja niki jak ze mna sie kluci choc dziecko jej nic nie robi Ja po ostatniej juz wizycie u gina dziecko gotowe do wyjscia nie wiem ile warzy zbadac mnie nie zbadal stwierdzil ze to brazowe to czop szyjka przygotowana do porodu pytalam o te bole moje i twardnienie brzucha powiedzal ze jak beda przez okolo pol dnia wystepowaly albo beda silne w przeciagu 3 godz to na szpital macica bardzo nisko bo moj brzuch mam az na kolanach chodze jak starsza pani pochylona do przodu bo mnie tak ciagnie w dol mowil jeszcze ze czasem bole nie sa tak silne jak przy 1 ciazy i mozan myslec ze to jeszcze nie te wiec jak bede zaniepokojona nie patrzec na nic nie szukac porad tylko na szpital a i termin mam teraz na 9 czerwca z usg wiec nie wiem jak wy ale ja w tym tygodniu rodze hehehe najpozniej 10!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe paola wg ostatniego usg ja mam 04.06 :):):):):) To moze tez juz urodze:0 Tak baaardzo bym chciala :( Kasza a ty jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola, kurka, no co za babsztyl! To nie warunki dla malych dzieci, bo biedna Niki dostanie nerwicy, bidne dziecko - zycze wam jakszybszej mozliwosci przejscia na wlasne 4 katy 😘 sciskam mocno mocno! No i gratuluje skracajacej sie szyjki!!! Annnnnnna, ja sie tylko zakwalifikowalam na ten HIP, a ze tu becikowego faktycznego nie ma, to zadne grosiki od panstwa nie wejda. Nie wazne ze od kilkunastu juz lat dosc slone podatki place, eh. Ale za to mam pocieche, bo z moich podatkow to idzie na zapomoge dla wszystkich tych nastolatek co zachodza w ciaze po pijanemu albo nacpanemu .... oj dzis mam cos bojowe nastawienie do swiata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie skonczylam sprzatac pokoj malej tragedia wymylam w kazdym kacie na kolanach kazdy kirz starlam ale teraz nie mam sil krzyze mnie strasznie bola i brzuch i sie stawia moze cos z tego bedzie jak nie to wieczorem powtorka ale tym zarem meza bede meczyc mam zamiar urodzic przed 10 a co bede czekac;-) \\ A bojowe nastawienie tez mam jak mama e tylko na tesciowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja sie zastanawiam czy mnie dzis nie wezmie. Bo np NIkodemek zaczał sie rodzic w dzien matki, ale urodził sie 00.15 po dniu matki wiec moze teraz bedzie troszke po dniu dziecka dla odmiany:P Wyszorowałam łazienke doszczetnie dzis, poscieliłam łozeczko, wyprałam kolejne ciuszki i czekam i sie przemeczam i nic... Dzidzia dzis mnie kopie w odbyt, tez was tak kopie? A tak wogole jak radzicie sobie z myciem włosow? Ja juz nie potrafie sie nachylac nad wanna. Dzis ledwo co wytrzymałam. Jak byłam w ciazy z Nikosiem miałam włosy do pasa to dopiero była meczarnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E nie chesz wiedziec jaki mój M płaci podatek jako SE w budownictwie - najwiekszy, no ale co to kogo obchodzi prawda? Ja też przed ciązą pracowałam po 9 h i płaciłam podatki, co prawa ten najzwyklejszy ale zawsze, ale przecież sie nalezy tym co nawet NIN nie mają najbardziej wrrrrrrrr Nic, posciel do koszyka wyprasowana, firanki wyprasowane juz sie nie moge doczekac aż powiesi mój ta w Kubusia puchatka jaki pokoik sie zrobi kolorowy, dzis od rana wymieniałam obrazki w starych ramkach bo miałam takie drewniane, kupiłam na ebay za całe 99pi :D wszystko w Puchatka ach :) niech on juz wróci z pracy bo młotków w domu nie mam a haczyki by sie przydało w sciane wbic - napaliłam sie strasznie, nic wracam do odkurzacza. Ps kiedy skończą sie te upały ?????? A z tym "całkowicie nowe polskie randki w UK" na portalu ciąża poród macierzynstwo to faktycznie niewypał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×