Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

witam panienki:-) Mantraaelle-gdzie te 18kg??? to jaka Ty bylas przed ciaza???? z tym zadlawieniem sie smoczka to jakis koszmar czy to wogole jest mozliwe???tzn ze co piersia tez mozna sie zadlawic???? A ja dzis nie rodze nie ma mowy, pada cala noc, caly ranek-nie chce mi sie ruszac z lozka:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Marteczka - ja to juz sie nie spiesze z tym rozpakowywaniem sie ;) Choc wczoraj moj skrecil lozeczko ;) poscieli jeszcze nie zakladam,nie chce aby kurzyla sie - zreszta to bedzie moment, musze jeszcze dopakowac pare rzeczy do torby, a dzis albo jutro akcja golenie ! W srode mam wizyte z ost wynikami i beda tez wyniki z wymazu- wiec do srody dziecko ma siedziec w brzuchu i tyle ! a data dzis fajna ;) prawie trzy razy 6 ;) no jak 9 obroci sie ;) Ja mialam kolejna koszmarna noc - od 3 do 6 nie spalam, wczesniej nie mialam problemow ze spaniem , a jak mnie zdenerwowali tymi wiesciami z pracy to juz druga z rzedu zarwana :( Dunia - fajnie ,ze teraz tak u was sielsko , ja wlasnie cos czuje, ze raczej bedzie jak u Ciebie z pierwszym dzieckiem - dostosowywanie sie, nauka i zmiany zmiany... Moj ma zerowe doswiadczenie jesli chodzi o dzieci , ja zreszta tez, a wiec nie bedzie latwo... i jeszcze ta praca ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MentraElle ja tez sobie jakos wyobrazałam ze jestes brunetka:P Ale sliczna masz ta sukienke. Wogóle sliczna jestes. Ni enarzekaj na te 18 kg bo nie widac wogole. Ja to w ogole przy was powinnam sie schowac bo wygladam jak pulpet:/ Na dodatek wczoraj zauwazyłam ze zrobił mi sie pajeczak- chyba tak to sie nazywa. Takie małe popekane zyłki na nogach:/ Marteczka moj Niki tez juz bez p[ampersow ale tylko w ciagu dnia. Na drzemki nadal zakładam mu pampka, no i on np kupke tylko do pampka robi. Tak długo trzyma az mu załoze. Ale z siku nie ma problemow. Zadławiła sie smoczkiem dzidzia? Boże to jak szeroko musiała otwierac buzie! Bo inaczej sobie tego nie wyobrazam, chyba ze smoczek nie był jakis lewy. Duniu piekne jest to co piszesz, az płakac sie chce, ze taka szczesliwa jestes. Ja sobie teraz wyobrazam to inaczej. Mysle ze zostane ze wszystkim sama bo maz duzo pracuje. A jak wraca do domu to chce odpoczac i go wkurza hałas, a nasz Niki jest bardzo aktywny... Obym sie myliła, moze bedzie u nas ok, ale wole sie nie nastawiac na jakies super zycie. Na to wpływa wiele czynnikow. My nie mamy swojego mieszkania- wynajmujemy, takze kase liczymy, choc maz nie zarabia mało. Maz nie miał wczesniej kontaktu z dziecmi wiec nasze dzieci jakby go troszke beda szokowac. mOJA MAMA MIAŁA DUZO WNUKOW JUZ TAKZE JESTEM PRZYZWYCZAJONA TO DZIECIARNI, A NA DODATEK PRACOWAŁAM W PRZEDSZKOLU TAKZE dla mnie nie dziwne ze dzieci brykaja wszedzie. No zobaczymy moze teraz bedzie inaczej... Jednak ciesze sie na drugie dzidzi, bo Niki bedzie miał rodzenstwo:) Nie umie sie doczekac jak beda razem sie bawic i wspierac, a nawet droczyc, bo te wszystkie chwile sa warte wszystkich wysiłkow. Mentra jutro pełnia? Ooo to moze urodze w pełni bo mezowi sie sniło ze jakies ufolutki go w pełni nawiedziły to moze był nasz dzidzia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorowy motylku nie martw się wcale małym brzuszkiem.Ja to dopiero miałam mały, każdy się dziwił że w 9 mies.mam brzuch jakbym była w 5 mies. I co? Moja córcia 2 tyg przed terminem się wykluła i całkiem spora ,największa z całej naszej tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś mój termin..... ale co z tego jak i tak nic a nic się nie dzieje, normalnie się pochlastać.... melduje sie w dwupaku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaconda polaczmy sie w bolu... dziecko cos sie malo rusza dzis i nie mam twardnien brzucha hmmm teraz nakarmilam czekolada i zobacze nie wiem moze spi przez ta pogode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja wiecznie bryka. choc dzis sie troche poprężyła i jest podejzanie spokojna.. nadzieja matką głupich ale moze a nuż dzis cos sie stanie:):):) kasza22 z Toba gorzej, to juz kilka dni po terminie:):) cos czuje ze obie na wywoływaniu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja sie tylkio modle zeby dzidzia nie urodziła sie 8-go bo to moje urodzinki:) Z kolei jak pojde w srode do ginekolorzki jeszcze w dwupaku to chyba sie zdziwi bo ostatnio jak zauwazyła rozwarcie to powiedziałóa ze maks 3 dni i rodze, a ja juz 2 tydzien chodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, wiem, ale u nas słonca ni widu ni slychu. Zimno i leje. Nawet jeszcze nie udało mi sie byc z Tuskiem na spacerze, a jutro kończy 4 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, ja to bym chciala w swe urodzinki urodzic:) Jak z Twoim rozwolnieniem, jest nadal? Wiesz, mojej kuzynki synek, do dzis dnia nie zrobi kupencji do nocnika/sedesu, a ma juz 4 lata!Z sikaniem nie ma problemu. Matylda za bardzo nie chce siedziec na nocniku, lepiej jej idzie na specjalnej nakladce na sedes-moze czuje sie przez to doroslejsza:-P Lilianka, jak tam noce, lepiej choc troche?WOgole napisz cos wiecej o swojej coruni:-) A wlasnie.Chcialam zapytac mamusie rozpakowane, czy w szpitalu daja nadal prezenty?W sensie jakis gadzetow, np. tzw.niebieska paczka? Anaconda, Kasza- trzymam za Was kciuki, aby sie WKONCU cos ruszylo!!! A te macanki Sama moze podzialaja na Ciebie-droga Kaszu:-)(tak sie to odmienia?;-)). Kto ma jakis fajny pomysl na obiada???(bezmiesny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza wyobrażam sobie jak kiedyś będziesz opowiadać swojemu dziecku, jakich to sposobów próbowałaś, żeby wreszcie łaskawie przyszło na świat :) MantraElle no ja też nie wiem gdzie ulokowałaś te 18kg, taka szczuplutka jesteś. Bardzo zgrabnie prezentujesz się z brzuszkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamuski 🖐️ Anaconda, nie koniecznie wywolywac was beda, wszystko sie jeszcze moze stac, nie jestescie przeterminowane as do 42 tc! Cierpliwosci drogie moje, bo jeszcze zdarza sie wam takie dni ze z checia poworcilybyscie do bycia Brzuchatkami ;) MANTRA!!!!!! kurka, ja tez mialam w wyobrazni wizerunek brunetki a tu blond bomb!!!!! :D:D:D na dodatek taka zgrabniocha ze chyba zaczne cie nie lubiec ;) :p slicznie wygladasz, nie wiem czemu tak dlugo zwlekalas z ujawnieniem sie! Sukienka przefajna! Mnie sie wydaje ze moj brzuch dzis rano troche wyzej jest :o zamiast sie obnizac to on w druga strone?? Matreeczka, wspolczuje problemow ze spaniem Matyldy. Nie mam pojecia co t moze byc, dzieci wrazliwe tak maja, moze mala rzeczywiscie przeczuwa nadchodzace zmiany? Pozostaje tylko wierzyc ze kiedys przejdzie! Duniu, ale slicznie piszesz! Ja tez tak chce! ;) na pewno bedize inaczej niz po przyjsciu Evelyn, dobrze mowisz, bycie mama, czy generalnie rodzicem po raz pierwszy nie zawsze jest takim przewspanialym doswiadczeniem. Ja tez przeszlam przez nie mala doze depresji, wyczerpania, ale teraz wiem i czuje ze bedzie inaczej. czuje sie pewniejsza w roli matki, wie ze bede miala pomoc i od Evelyn i od tym razem pewniejszego taty. I mam nadzieje ze pewnego dnia napisze ci ze czuje ten sam piekny spokoj co ty :) ❤️ Ja dzis na obiad chyba zrobie grochowke przepraszam Matreeczka, ale na boczku) a z wczoraj mam jeszcze mase sosu bolognese, pozostaje tylko decyzja z czym, z pasta, ryzem, kasza? Duniu, co do tych badan, musze sprawdzic bo kilka dni po porodzie przychodzi do domu pielegniarka i pobiera krew z pietki malenswa, musze sprawdzic na jakie badania to biora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sie nie śmiać...ja juz masowałam wewnętrzną stronę powyżej kostek, chlapałam herbatkę z lisci malin, brałam gorrącą kąpiel, zimne prysznice(po tym ostatnim dostałam kataru)...od dwóch dni masuję sutki....ale kurde juz tak mnie bolą ze sobe odpuscilam, chyba dzis poszukam gdzies oleju rycynowego... najwyzej mnie tylko przeczyści:D A mojego męża jako ze sie juz pogodzilismy chyab dzis zgwałce;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czysci mnie nadal ale tak raz dziennie ale porzadnie. Na dodatek ostatnio czesto mi niedobrze wiec chyba to juz nerwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Niki od poczatku nie chce na nocnik, woli na sedes. Mowi ze chce na Kubusia, bo ma nakładke z Kubusiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kaszko moj maz od poczatku mi nie robi masazu stop bo słyszał ze to moze spowodowac porod, no w sumie teraz juz mozna to tez go zagonie do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zas na raty pisze...:/ gdzie kupiliscie ta herbatke z lisci malin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu_herbatka z lisci malin to w aptece,u mnie sprzedaja ja na wage,5dkg to wystarczajaco,i musze przyznac ze jak ja wypije,to macica cwiczy na calego;)spokojnie od 36 tygodnia juz ja mozna popijac,porada poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis moja kumpela w polsce bierze slub i ma taka ochote na tance,choc ogolnie dzis mnie wszystko meczy,tak dawno nie bylam na weselu a tu takie weselicho(200 osb)przemyl´ka kolo nosa,ale w 9 miechu jechac do pl,to musialabym postradac zmysly,a do tego za tydzien mamy slub znajomej ale tutaj,tylko ze ja mam stracha ze cos sie zacznie i tez odmowilismy wczoraj,mam nadzieje ze za jakis rok rusza sie wesela znowu i tym razem sie wybierzemy. jak juz wczoraj pisalam gin mowi ze u mnie narazie nic sie nie otwiera i nie zmiekcza,ale po wczorajszej herbatce z l.malin macica wygina smialo cialo;) wiec teraz bez stresu ze cos bedzie za wczesnie ja popijam grzecznie. Mantraelle_jeju zazdroscze figurki,naprawde super wygladsz i gdzie te Twoje kilogramy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E ja juz mam obsesje! ja juz musze urodzic nosi mnie a zdrugiej strony na niczym sie nie moge skupic! tutaj jak zaczna mi wywolywac i po kilku godzinach nie bedzie efektow to fru i cesarka bo im tak wygodniej a ja nie hce cesarki, nie chce wywolywania ja chce naturalnie i juz:-P Dunia normalnie masz sielanke jak piszz dziewczyny nic tylko jeszcze pies lezacy przed kominkiem i ty karmiaca piersia na bujanym fotelu; :-D Anaconda olejek rycynowy wlasnie mi zostal do wyprobowania ale w Lidlu obok nie ma a zal mi chlopa wysylc na rowarze do miasta bo leje jak cholera...te kostki i punkty nie ty masz ugniatac tylko ktos inny raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE Prześlij mi trochę grochówki :) Nigdy jeszcze nie gotowałam tej zupki, a mam straszną ochotę. Chciałam pójść na łatwiznę i kupić takią gotową w woreczku, którą trzeba tylko przelać do garnka i podgrzać, ale nie mieli w polskim sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie lubie grochowki; wszystko przez stolowke szkolna, zawsze byla jakas taka dziwna chyba przez to ze kielbase do niej dodawali. Jak widzialam ze jest grochowka to nigdy nie jadalam. Ja chyba ugotuje rosol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantraelle-piękna kobieta z Ciebie-taka babka z klasą.No i brzuszek zgrabny:)nie taki jak mój-co to mogłabym go na taczce wozić. Marteczkaa-u nas było ciężko z noćnićkiem:)kilka podejść kończyło się przeziębieniem ,bo próbowałam jesienią dziecko nauczyć.Dopiero po bilansie 2latka nastąpił przełom.Pani dr tak wpłynęła Hani na ambicję,że się tym razem udało.Porozmawiała z nią,wytłumaczyła,że jest juz duża itp i ze trochę wstyd jak dziecko leje w pieluchy.I jak wróciłyśmy z tej wizyty do domu to ja jej juz pampersa nie założyłam.I przypominałam po kilka razy dziennie,że pani dr zabronila używac itp.Na noc jej jeszcze zakładam(niestety) ale na spacer już nie.Lubi też nakładkę na sedes:)Aha i u nas sprawdził się system nagradzania.Wybrała sobie w sklepie naklejki i za każde siusiu dostawał ,która umieszczała na lodówce.Najpiew dawałam jakieś drobne słodycze,ale jak robiła siusiu w nocy i wołała \"Hania chce czekoladkę\" no to byłam bezradna...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i melduje sie i ja nadal w dwupaku, hmmm pełnia powiadacie u mnie 2 dni do terminu wiec moze, moze :) chociaz ciszaaaaa tylko młody jakis taki strasznie spokojny az sie rano wystraszyłam, ale pogoda taka denna że wcale mu sie nie dziwie ze brykac nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam takie pytanie-czy myslicie w ogóle o porodzie?Tzn o skali bólu?Ja w pierwszej ciązy nie miałam neta w domu to musiała mi tylko wystarczyć książka.Teraz mam więcej możliwości- i oststnio znalazłam taki film dok.\"Porodowy biznes\" o akuszerkach w NY,który bardzo dobrze nastraja do porodu naturalnego,bez wspomagaczy,znieczulenia itp.Nie polecam tym,które mają słabe nerwy (chociaż raczej tam nie pokazuje się krocza rodzącej) lub tym,które w ogóle nie chcą myśleć-jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza, jedna z bardoz dobrych stron rodzenia w UK to to ze prawa rodzacej sa przestrzegane - nie chcesz byc wywolywana, wiec powiedz nie na sweep (to to oddzielanie bieguna ;) ) , nie na wkladanie masci do psipsi i nie na kroplowke. Nie moga cie zmusic :) poza tym, jesli porod jest powolny, czego tobie ani zadnej z nas nie zycze!, to tez nie maja prawa dla wygody zadecydowac o cc. Jesli chcesz rodzic naturalnie i wszystko wskazuje na to ze mozesz, wiec nie poddawaj sie i ustawaj przy swoim. Z doswiadczenia wiem ze nikt, polozna czy tez i lekarz, nie maja prawa zmuszac cie do czegos czego nie chcesz, chyba ze twoje lub dziecka zycie jest w niebezpieczenstwie. Ciekawe pogaduszki na www.netmums.com na coffee house chat, polecam! AniuP - przykro mi ale po grochowce sladu nie ma, wszyscy sobie wasy oblizywalismy i dokladki nalewalismy :) Nie wyszla mi taka jaka lubie, bardzo gesta \"az lyzka staje\" ale tez dobra byla. Ja kupuje prawie suchey groch (yellow split peas) w waitrose, wysmienite! A rosol u mnie jutro, i chyba schabowe zrobie. Po urodzeniu zbytnio czasu na gotowanie takich objadkow nie bedzie, wiec trzeba zachcianki zaspokoic teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuje za naprawde mile slowa Ale co Wy z ta brunetka:) brzmie madrzej niz wygaldam;):)? Nigdy nawet przez chwilke nie bylam brunetka. Jako dziecko mialam slomkowy kolor wlosow, pozniej troszke sciemnialy Tuncia - mi rowniez popekaly naczynka na nogach… jakos bardziej na prawej, wiec bedzie co usuwac. Natomiast jesli chodzi o mdlosci to tak pod koniec ciazy czasami bywa. Oczywiscie moga to byc rowneiz nerwy. Ja np jak kaszle, “odkrztuszam chrypke” lub zadlawie sie to tak mnie zaczyna mdlic, ze wydaje mi sie ze zwroce MamoE - ja tez mialam juz brzuch jakby nizej i pozniej wrocil wyzej, ale wydaje mi sie ze to raczej lekkie przemieszczanie sie malucha Gonzallo - ja staram sie na tyle ile moge nie myslec o porodzie, jesli juz to tylko w dobrych kategoriach. Dawno temu postanowialm, ze nie che ogladac zadnych filmow z porodoz i konsekwentnie sie tego trzymam Wczoraj odgracilam pokoj maluszka i w koncu przypomina dziecinny pokoj:) jeszcze jest co robic, ale taki stan jak na poczatek jest OK, malucha i tak mam zamiar przez pierwsze miesiace miec w naszej sypialni Jeszcze potrzebuje zamowic kilka rzeczy przez net, moze dzisiaj uda mi sie… nie sa to jakies niezbedne na poczak rzeczy, ale jednak… najpotrzebniejszy moze byc krem na sutki Dzisiaj koniecznie musze torbe zapakowac, czesc rzeczy lezy sobie przygotowana. Jednak przydaloby sie dolozyc reszte i wpakowac do walizeczki. Wczoraj przeczytalam, ze warto zapakowac dwie torby jedna z rzeczami do porodu a 2 na po porodzie. Moja szpital dal mi nawet dwie listy co powinnam miec w jednej a co w 2 torbie. Moze nie taki zly pomysl. Poza tym moze w koncu uda mi sie napisac \"plan porodu\" U mnie byly dwa brzydkei dni, ale za to opuchniecia zeszly i OK czulam sie, teraz wlasnie wychodzi slonce i ma byc dzisiaj i jutro po 27C A opowiadalam Wam jak mi sie snilo ze dziecko zaczelo mi przez skore brzucha wychodzic . Najpierw raczka i zobaczylam taki palec jak ET, a pozniej wyszla glowka ET:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra, nie tylko ten sam termin dzielimy ale i sny? Dosc dawno temu mialam identyczny sen! D Ja niby tez spakowana, ale tak troche na odwal sie, rzeczy tylko tak wrzucone do torby ... ale Pan Len mi zabrania porzadnie sie za to zabrac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE - ja te juz dosyc dawno mialam ten sen, ale jakos tak nagle przypomnail mi sie:) pamietam, ze raz w ciazy wlaczylam TV i byl ET i tak sobie obejrzalam bo mam jakis sentyment do tego filmu. Spora roznica jesli chodzi o tego typu filmy dzisiaj... zmiany obrazow itd duzo wolniejsze. Mi ten sam Pan nie pozwala spakwoac torby:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×