Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Apsika gratulacje dla Ciebie i uściski dla Michałka !!! 🌼❤️ Czyli mamy już naszą pierwszą czerwcową parkę :) A ile godzin minęło od pierwszych bóli do decyzji o cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dziś wizytę u położnej, następna dzień po terminie 19.06. Spytałam o nacinanie krocza, powiedziałam że ja nie chcę się rozedrzeć i wolę żeby mnie nacięli. Ona na to, że rozdarcie lepsze, bo lepiej się goi i jest mniejsze. A jak tną to mają jakieś wymiary tego nacięcia i muszą się ich trzymać. Poleciła mi masowanie wejścia do pochwy ciepłą oliwą z oliwek (?) Brzuch po wymierzeniu oczywiście większy 39,5cm i jak naprowadzę to na ten wykres to waga wychodzi 4kg! Spytałam czy potrafi oszacować ile może rzeczywiście ważyć moja mała, tak na podstawie tego co tam wymacała. Ona, że obstawia ok 3600gr. Zobaczymy, jak to będzie, ale trochę mi ulżyło. Zbadali mi mocz i jakieś za duże stężenie mam czy coś. Kazali więcej pić. Ciśnienie 120/65, mierzyła mi inna położna i zawsze wtedy mam lekko wyższe niż normalnie. No i miałam swap, bo jakąś taką wydzielinę białą mam, ani to wodniste, ani serowate, ale zawsze po siusiu jak się napnę to widzę jak skapuje do muszli. Mam już 17kg na plusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Wielkie GRATULACJE dla pierwszego, oficjalnie czerwcowego Michalka i jego Mamusi!!!!!!!🌼🌼 Faktycznie, Apsika bardzo punktualna;-) Ale musiala sie nameczyc troche z tym porodem...👄 Kasza, ten Virbucol jest na wszelkie niepokoje, stany podgoraczkowe, na bol zebow itp., ale bardziej chodzi o uspokojenie nerwow, ze tak powiem( np. matki podaja przed lotem samolotem).Jest ziolowy, nie jakis tam schemizowany lek, polecam. eeee, to sporo macie w tym UK taniej:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania P ja mam na 38,5 :) i tez ponoc kolosik ;) Apsinka ogromnieaste gratulacje !!! ja juz nie moge doczeka sie mojego Michaśka :) tylko mój mały Miś jakis taki leniwy, jak u Kaszy kompletnie nic ciszaaaa ale do terminu całe 4 dni - moze cos ruszy :) Wróciłam z poczty i zakupów chemicznych, nakupiłam płynu dla niemowlaków zataskałam do domu zgrzana jak mysz, opłaty porobiłam do połowy lipca zeby głowy tym nie zawracac a po drugie mój ma prace tylko jeszcze przez nastepne 2 tygodnie wiec lepiej popłacic i wiedziec na czym sie stoi. Uciekam do kuchni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widze/czytam "apsika" to bierze mnie zawsze na kichanie:-PNo co ja poradze, ze to taka onomatopeiczne slowo:-P A Kasza na Pimach, zawsze "mowi" Primach:-P To takie me dywagacje. AniaP, ponoc ta oliwa z oliwek bardzo pomaga w przygotowaniu do porodu, wlasnie, zeby sie za bardzo ( albo i wogole) nie rozedrzec tam. Tez mozna olejkiem z migdalow. Moja znajoma tak masowala i urodzila spora corcie, bez nacinania i rozdarcia samoistnego. Najpierw trzeba jednym palcem, az zacznie piec, pozniej dwoma itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika wielkie gratulacje 🌼 Ale fajnie dokładnie w dzień terminu urodziłaś:) I jeszcze do tego w dzień dziecka:) AAAA i jednak chłopczyk. Z tego co pamiętam to ostatnio lekarz coś wspominał o córeczce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeczka ok to ja ten Virbucol tez poprosze kolezanke. No i masz racje z Pimach hihihih upsi tyle zasuwalam z PRimach ups...:-P slepa jestem i juz o to zescie mnie Annno i AniuP pocieszyly bo ja mam 36,5 czyli jak Apsika ma 3 wiecej i ma niby miec 3600gram to moje moze bedzie cos kolo 3200?czyli nie takie duze i moze nie popekam... co do masazu to ja sobie nawet zel kupilam ale w efekcie masazu nie robie. Jakos sie bole samej tam grzebac i boje sie zeby znowu jakas infekcja mi sie nie zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś zamiast Pimach widziałam Pilmach i zawsze tak pisałam, aż pewnego dnia przejrzałm na oczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pamiętacie jak wspominałam, że M chciał wracać ze szpitala z dzidziusiem komunikacją miejską? Dziś podczas wizyty u położnej była mowa o pełnych szpitalach i gdzie w razie czego mam się udać w zastępstwo. No i M chciał powiedzieć, że mamy autobus koło nas, który dojeżdża pod ten rezerwowy szpital (w sensie, że możemy pojechać i sprawdzić gdzie to dokładnie jest tak dla pewności), no ale położna zrozumiała, że my do porodu autobusem pojedziemy. Śmiechu było pełno i ona kilka razy powtarzała żebym tylko zaopatrzyła się w drobne na bilet :D Przez ostatnie dwa dni liczyłam kopniaki (ale nie przeciągnięcia bo nie wiedziałam czy to się liczy jako ruch) i dzięki temu wiem, że mała ma okres drzemki tak między 14 a 16 +/- 30 min. Dziś też mi się to potwierdza. Czyli jak jej tak zostanie po porodzie to będę mogła obiad w spokoju zjeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po wizycie. na ktg wszystko ok. Lekarka odkleila mi dolny biegun czegostam i to ma ponoc pomoc na szybszy porod :):):):):):) A jak nie to widzimy sie w szpitalu za tydz w niedziele i jak to ona okrelila - urodzimy tego dzidziusia :):):):):):):):):):) Ojjj jak dobrze wiedziec, ze juz niedlugo zopbacze Filipka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie brzusio ciagnie w dol ..... hmmmm, moze cos sie zaczyna dziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRATULACJE DLA NOWYCH MAMUŚ!! Ewcisko, ostatnia wizyte miałam 18 maja, byl wowczas 33 t.c. Według norm miala wazyc 1700 - 2000g. Moę to dlatego ze ja caly czas jestem na euthyroxie, non stop podwyzszam dawke (lekarz) a i tak wyniki ponizej normy. Wiesz Ewcisko moze ci sie wydawac ze brzuch nie jest taki maly, ale przy moich poteznych gabarytach podobno moglby byc wiekszy. Na szczescie teraz zauwazylam, ze sie troche ruszyl i powieksza sie:) Zobaczymy co bedzie, w poniedzialek ide na kontrolne jej wazenie to sie dowiem jak teraz to wyglada. Możliwe tez ze obliczony terrmin i tydzien ciazy wg OM nie jest dobry, bo przed ciaza mialam bardzo nieregularny okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila ale ze co?co ona ci zrobila>?! pierwsze slysze takie czary mary:-P Mamo E mnie tez ciagnie yyyy i dalej nic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała w 35 tc ważyła 2250, też podobno mało. A mierzysz sobie obwód brzucha?? Ja właśnie się martwiłam bo dość długo zatrzymało się na jednym wymiarze, mierzę zawsze raz w tyg. o jednej porze!!!! Teraz przez 2 tyg.obwód zwiększył się aż o 4 cm, więc mam nadzieję że mała trochę nabrała masy !!! A ile ty masz wzostu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza specjalnie dla Ciebie :P Oddzielenie palcem dolnego bieguna pęcherza płodowego. Wysokie odklejenie, tzw. high sweeping (wg.Csapo), polega na oddzieleniu dolnego bieguna pęcherza płodowego od ściany macicy palcem badającego. Warunkiem do zastosowania tej metody jest znajomość topografii łożyska (ryzyko krwotoku w przypadku oddzielenia łożyska), rozwarcie kanału szyjki, co najmniej na palec. Należy liczyć się z możliwością pęknięcia pęcherza płodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika gratulacje !!! :) Jak tylko bedziesz miala troszke czasu to napisz o porodzie wiecej i wrzuc jakies zdj na bloga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyyy no to jakby ci chciala pecherz przebic ale nie przebila tylko pomiziala:-P no coz-mam nadzieje ze bedzie skuteczne:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika – GRATULACJE!!! Mum2be - duzo zdrowka dla syneczka! Marteczko - z gory sliczne dzieki, zaraz Ci podesle zdjecia. Nick – lata temu jak potrzebowalam bezimienna skrzynke to wpadlo mi na mysl wtedy na mysl mantra (slowko do medytacji) jednak ze bylo juz zajete to jakso tak duzo nie myslac dodalam elle – po francusku ona I tak zostalo. I teraz to juz tak poszlo z nick … poniewaz wiedzialam, ze jak cos bede uzywac wlasnie tej skrzynki. I pamietam ze jeszcze przy okazji skojarzylo mi sie z Montreal’em a bardzo lubie to miasto Kasza - naprawde wygladasz na nastolatke wiec nic tylko cieszyc sie pozostaje! Duniu - nie slyszalam nic o badaniach genetycznych. Wiem ze po porodzie pobieraja krew z pietki z robia badanai na okolo 30 chorob metabolicznych. Ogolnie wizyta u pediatry po 2-ch dnaich nastepnie po 2-ch tygodniach. Musze dopytac o te badnia. Tunciu - moja rada jest taka… postarac zdobyc sie na szczera rozmowe. I zlota rada: jak czegos nie mozesz zmienic I miec nad tym kontroli – nie koncentruj sie na tym, poniewaz tylko Cie to zniszczy I w niczym nie pomoze. Szczegolnie w tematach damsko-meskich, uwierz szkoda nerwow. I nie obwiniaj siebie, ze jestes teraz mniej atrakcyjna itd. Moglabys wygladac jak miss swiata I czesto nie ma to duzego wplywu. Ale koncze, bo ksiazke mozna by bylo napisac Ja wczoraj dostalam jakis czestych skurczy I myslalam, ze chyba powoli zaczyna sie… ale poszlam spac in ic nowego Tym razem lekarz powiedzial, ze szyjka skrocila sie I rozmiekczyla…tydzien temu nic nie zapowiadalo porodu I mowil ze nic sie nie wydarzy, I nic sie nie wydarzylo teraz mowi ze nanastepny tydzien 50% I ze moze do zoabczenia z atydzien Maly wazy 3300 – wiec jest ok… jestem juz psychicznie gotowa (jesli mozna byc gotowym;) niech sie akcja rusza… jakos nie chce rodzic 4 kg dziecka… a biorac pod uwage ostatnie 2 tyg to maly przez tydzien srednio nabieral okolo 400gram wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam próbę przebicia pęcherza płodowego. Robią to w trakcie skurczy, wprowadzają takie dłutko w knał szyjki i bach. Niestety u mnie bach nie było bo macica jak z kauczuku. A mój Misiek ważył 3380 i miał 56 cm:) zapomniałam dodać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzallo - ona to robi podczas badania - trwa doslownie chwilunie - no ale ze musi gleboko to nie powiem, ze nalezalo to do przyjemnosci :( No ale skoro ma pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorowy motylku - brzuch nie jest najlepszym odzwierciedleniem wielkosci/wagi dzidzi. Kobiety z malymi brzuchami rodza duze dzieci i z duzymi male... roznie to bywa, bynajmniej nie jest to najlepszy wskaznik. Moj lekarz wczoraj jak zapytalam o wymiar macicy od dolu do gory to nawet mi nie podal tylko powiedzial ze to jest wazne nie pamietam dokladnie do kiedy ale jakos do poczatkow po 30 tyg. Ze pozniej nie miezy sie juz w takch celach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje mamusiom :) Ja mam tak jak zakochana mama, czekam do 15 a 16 cesarka. Na razie jestem silnie spanikowana, może jednak ruszy się coś przed terminem? Aż nie chce mi się pisać, ale jestem pełna podziwu, ile napisałyście od wczoraj... No no Kasza, teraz kolej na Ciebie, już jesteś na samym szczycie :) czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ediaa-witaj ,ja też dołączyłam niedawno.Ja jak na razie się lekko rozmiękczam,ale dziś pół nocy przeryczałam..ot tak po prostu.Parę rzeczy się spiętrzyło i nie dałam rady..ale może takie oczyszczenie jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa razy moze mierzyłam obwód brzucha i wyszło, że urósł 3 cm ale juz nie wiem na jakim przełomie czasu. Ja sie martwiłam (po raz 1 w zyciu) ze nie przybieralam na wadze. Do ostatniej wizyty bylo 10 kg na plusie, a teraz to juz nawet nie wiem. Fakt, ze zawsze mialam nadwage. A wzrostu mam 183, maz tez tyle wiec myslelismy, ze dzidzia mala nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻 Apsika_____ serdeczne gratulacje dla Was! Michalku witaj na swiecie! Dochodzcie szybko do siebie i zeby uczenie sie swiata we troje bylo wspanialym przezyciem! ❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika_gratulacje,wszystkiego najlepszego dla pierwszego prawdzoiwie czerwcowego dzidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza_____ co do apteki polskiej. Ja bym jeszcze zazyczyla soebie masc majerankowa do noska. Tez na katar, moze macie w Uk takie cos na miejscu. Fajna sprawa, bo pomaga w oddychaniu przy katarze (smaruje sie nozdrza z zewnatrz). tuncia_____ nosek w gore! Sluchaj sie intuicji, a nie anonimow, a przyszlosc pokaze co i jak. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze i ze to to faktycznie, jak dziewczyny pisaly, ktos sobie "swietnie zazartowal" :-O mum2be, pimach_____ trzymam palce zeby wasze malenstwa szybko z tej zoltaczki wyszly. Co do budzenia, to chyba najbardziej drastyczny sposob to zimna, wilgotna sciereczka przetrzec buzie dziecka jak spi. A raczej robic to do skutku, az sie obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na ost kontroli u gina,teraz tylko pozostaly cotygodniowe wizyty u diabelologa i co 2 tyg.usg. gin mowi,ze narazie wszystko u mnie zamkniete,ale ze jeszcze jest czas(3 tyg,rowno do terminu) tuncia_weez takimi rzeczami teraz sie nie zadreczaj,ale obserwuj M.to straszne,ze ludzie pewnie wiedzac ze jestes w ciazy mimo to sa tacy zyczliwi,ta osoba pewnie ma jakies diabelskie zamiary,bo w przeciwnym razie by do Ciebie tego nie pisala,jezeli nie mialaby w tym interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×