Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Wiecie co a może by tą tabelkę bez dni zrobić tylko same miesiące????????, chodzi mi o wiek naszych maluszków, co wy na to, bo tak to ciężko ją uaktualniać tak codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja tez napisze ze wlasnie tak interpretuje ta tabelke; miesiac dzien w ktorym wlasnie tyle dziecko wazy i mierzy;) Bylam z malutkim u okulisty, mamy kropelki. ojjj bylo krzyku...moj biedaczek... Poza tym walcze z jego glowka, tzn zeby mial w miare symetryczna bo skrecal ja przez dluzszy czas w lewo i zanim sie spostrzeglam juz widac bylo nierownosc, takze teraz na prawo zwrot :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmkp
nemezis2682 możliwe że na koncu rany po cc zostaly szwy; ja w kazdym badz razie tak mialam i musialam sie udac do szpitala zeby mi te szwy wyciagli; ja mialam cc 1 lipca choc termin mialam na 22 czerwca (i tak podczytuje sobie Was od polowy maja :))jak wychodzilam ze szpitala to nikt mi nic o tych szwach nie powiedzial - dopiero polozna jak byla u mnie w domu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorowy motylku zycze duzo zdrowka i oby juz bylo lepiej, pozdrawiam. Tunciu super sa te ciuszki. My juz po wizycie kontrolnej. Mala wazy 3940 i ma 56 cm. Wszystko jest w porzadku Emilka rozwija sie prawidlowo. Przez cala wizyte nawet raz nie zaplakala. Gorzej bedzie za 2 tyg bo idziemy na szczepionki. Tutaj i tak daja 6 w 1 wiecne trzeba dodatkowo placic za szczepionki skojarzone. Musze tylko sprawdzic na co sa. A jutro ide znowu na kontrole tym razem ze sama soba. Oczywiscie byl problem co z mala i zostawiam ja z kolezanka. Na szczescie mam do niej zaufanie bo sama ma roczna dziewczynke. Do tej pory zostawala tylko z tata albo moja mama. Czy wy tez tak obawiacie sie zostawiac dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.................IMIĘ.........UR.......KG/CM......WI EK M//D....KG/CM Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54.........2//............// lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05....3500/55.........2//........6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85.............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77.............Jas..........24.05.....3465/51...... ...2//......5770/61 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........... .1//13.......// Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........1 //10.......// tuncia...............Mateusz.....11.06...3000/51........ ..2//27.......4400 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//8... ..4880//54 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57..... .1//14...4100//59 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... .....1//7........// Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia......15.06...3090/51........ .1//6........// jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//6........// annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ /5......4480/?? Gonia................Emilia........16.06....3040/50......1//15..3940//56 gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..1//4........// Mama E..............Alexandra...19.06....3526/53........1//2...43 00// myszka79...........Maja.........21.06....3200/51........ 1//.........// kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682........Milena? ....24.06.....3300/54........1//00....4280/? Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... ..0//26........// ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka...........Benjamin...27.06.....3500/51........0 //24........// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......0 //21...3890// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... ..0//21........// kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia ja Ci sie nie dziwie, właśnie wróciłam z badania 6 week check (takiego po porodzie, wywiad plus ja miałam ginekologiczne, pobieranie krwi oraz od razu cytologie) oczywiście wzięłam Michałka ze sobą bo raz nie zostawiła bym go nikomu (oprócz męża a mąż w pracy) a dwa tu wszędzie można iść z dzieckiem i nikt się nie krzywi, pielęgniarka nosiła go po pokoju lekarskim i czuwała nad nim jak spał podczas badania. Dzięki za życzenia imieninowe 🌻 ja również moim imienniczką składam cho spóźnione ale szczere, spełnienia marzeń i dużo zdrowia dla Was i Waszych najbliższych. A nam dzień mija na wprowadzaniu rutyny, tzn pilnuje żeby Michas nie jadł co 15 minut bo tym sposobem mi pokarm zaniknie a on pociągnie 2 razy i zadowolony. 3 ci dzień nam upływa na jedzeniu co 1,5 - 2h a ja znowu mam piersi do kolan i pokarm wraca, jeszcze troszkę i może uda mi się odciągać do zamrażarki, już woreczki zamówiłam na próbę. Starałam się w międzyczasie wprowadzić młodemu butelkę ale nie z nim te numery, smoczek pociągnie z 15 minut na dobę ale butelki się nie chwyci, ani avent ani tommee tippee :( wiec ja nadal uwieziona w cyklu dwugodzinnym żeby do domu wrócic na karmienie - no nic przeżyje to jakoś. Pozdrawiam Was i maluszki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia ja Ci sie nie dziwie, właśnie wróciłam z badania 6 week check (takiego po porodzie, wywiad plus ja miałam ginekologiczne, pobieranie krwi oraz od razu cytologie) oczywiście wzięłam Michałka ze sobą bo raz nie zostawiła bym go nikomu (oprócz męża a mąż w pracy) a dwa tu wszędzie można iść z dzieckiem i nikt się nie krzywi, pielęgniarka nosiła go po pokoju lekarskim i czuwała nad nim jak spał podczas badania. Dzięki za życzenia imieninowe 🌻 ja również moim imienniczką składam cho spóźnione ale szczere, spełnienia marzeń i dużo zdrowia dla Was i Waszych najbliższych. A nam dzień mija na wprowadzaniu rutyny, tzn pilnuje żeby Michas nie jadł co 15 minut bo tym sposobem mi pokarm zaniknie a on pociągnie 2 razy i zadowolony. 3 ci dzień nam upływa na jedzeniu co 1,5 - 2h a ja znowu mam piersi do kolan i pokarm wraca, jeszcze troszkę i może uda mi się odciągać do zamrażarki, już woreczki zamówiłam na próbę. Starałam się w międzyczasie wprowadzić młodemu butelkę ale nie z nim te numery, smoczek pociągnie z 15 minut na dobę ale butelki się nie chwyci, ani avent ani tommee tippee :( wiec ja nadal uwieziona w cyklu dwugodzinnym żeby do domu wrócic na karmienie - no nic przeżyje to jakoś. Pozdrawiam Was i maluszki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odkąd Marta się urodziła nie zostawiłam jej ani razu, zawsze jest ze mną. Mój 6 week check będzie właściwie 10 week check bo lekarka wyjechała na wakacje. Nie wiem dlaczego inny lekarz tego nie może zrobić, mnie nie przeszkadza badanie przez faceta, no ale pani w recepcji i nawet ta lekarka postanowiły że to ona będzie mnie badać. No to poczekam. Już się nie mogę doczekać badania krwi, żeby się dowiedzieć jak tam poziom żelaza. Dziś byłam z Martą u lekarza i najpierw zwymiotowała na niego, a potem za przeproszenie osrała mu kozetkę taką rzadką kuką :p No ładnie się zaprezentowała. Krostek jej przybywa, skórka się łuszczy więc dostała jakiś silniej nawilżający balsam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze o karuzelkach nad łóżeczko. Kupiliśmy karuzelkę jak Marta miała chyba skończony miesiąc, dostrzegała zwisające maskotki, ale przykuwały jej uwagę na chwilkę. Po paru dniach nastąpiła olbrzymia różnica, Marta wpatruje się w nie nawet jak się nie kręcą i nie ma muzyczki. Nieraz gdy budzę się rano, ona już nie śpi i gaworzy do maskotek a zwłaszcza do pandy, która jest na panelu sterowania. W nocy używam jej jako lampki do karmienia, światełko jest słabe, ale wystarcza. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Mamy coś takiego: http://www.babyclub.pl/product-pol-3533-Karuzela-Panda-z-projektorem-H9998-Fisher-Price.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, no to Marta fajne ma podejscie do bialego fartucha :D:D:D ala Myszka :D:D:D Spoznione zle z serducha zyczenia wszystkim naszym Aniom!!!!!! dobry pomysl z tymi miesiacami i dniami - to mialam na mysli ;) Annnnnnna no to swietne te badania mialas, ja pamietam 3 lata temu pani doktor si tylko zapytala jak sie czuje i to wszystko. Tym razem bede sie wyklocac albo sklamie bo chce i badanie ginekologiczne i krwi. Mnie tez interesuje poziom zelaza bo bardzo ciezko mi sie wchodzi po schodach a robie to praktycznie co 5 minut :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnna ja na poczatku kiedy zaczelam podawac malej smoczek mialam silikonowy i Emilka ciagle go wypluwala, a pozniej zmienilam na gumowy Nuk i chetnie go dudla. Co do butelki to mam Tommi i Avent z silikonowymi smoczkami i mala pije bez problemu. Wiec moze spróbuj zmienic smoczek do butelki na gumowy bo o ile wiem te dwie firmy maja tylko silikonowe, ktore sa twardsze i to moze jest ta przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja też pisałam o smnokach.Kubus silikonowy ciagle wypluwal a lateksowy coagnie moze dlatego ,ze miekki i przypomina mu piers:) co do karuzelek itp moj synek boi sie zarowno wibracji jak i melodyjek i interesuja go tylko halogeny na suficie i swiatelka w karuzeli w kolysce ani mata ani bujaczek ani nic innego na macie jak go poloze na brzuszku to przewraca sie na plecy:p dzisiaj bylismy w h@m na zakupach ,najchetniej wykupilabym caly sklep:D martwia mnie kupy mojego szkraba ...jest ich baaaardzo duzo nadal przy kazdym karmieniu a trzy tak duze ze przebieram go calego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy butelki avent i ich silikonowe smoczki i B.lubi je,wcale sie nie skarzy,a smok do dudlania tez z avent silikonowy i bez niego to synek sobie chyba juz zycia nie wyobraza;) ja sprawe z karmieniem podsumowuje,ze dalej daje cyca i odciagam ile sie da(nawet malo),a glownie daje m.modyfikowane,ale nie trace nadzieji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam butelki Dr. Brown's tym razem, tez z silikonowymi smokami. Ten do dzioba smok tez silikonowy, jakos te moje dzieciaki wola takie :-) No i ten do dzioba to Avent i juz zmienilam mu na rozmiar wiekszy, 3-6 miesiecy i chyba mu lepiej :-D Ja dzis wyszlam ze sciaganiem tak, ze mam jedno karmienie do przodu, jak chcialam. Troche sie na wszelki napoilam bawarka, bo chcialabym miec tak na jedno i cos ekstra, jakby ten moja zarlok zechcial kiedys wiecej sobie przekasic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala ma strasznasjaze zjadlam kawlek jajka a ona cala w krostach:) niewiem czy robie dobrze ale chowam bez smoka moze przesto sie tak obiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolaa to twoj synek juz potrafi sie z brzuszka na plecki przekrecic? O jejku! to juz tak dzieci maja? moj to chyba takie akrobacje zrobi duzo pozniej bo nienawidzi na brzuszku lezec wiec za malo cwiczy :/... Ja wlasnie rekord pobilam w sciaganiu mleka, az 130 ml !moj maly cud ;) ja tez mam butelki Dr Brown'sa i w sumie to jestem z nich zadowolona :0 moj maly chyba tez :) i smoczki to tez musze wymienic :)... karuzeli jeszcze nie kupilam i nie wiem czy kupowac... za to duzo mlemu spiewam ;P a dzisiaj jak po kapieli ja i moja mama mu spiewalysmy jego ulubiona piosenke o zabce to myslalymy ze padniemy ze smiechu! Maly lezac tak wierzgał nogami jakby do piosenki tanczyl !!! i do tego jedna raczka, ta od ktorej strony stala moja mama pacał moja mame po buzi! ale bylo smiesznie! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joluu moj Mati tez woli taki gumowy smok jak mu w szpitalu dali, nie chce mojego lateksu:) A teraz super wiadomosc. Byc moze od piatku Mati bedzie juz w domu:) Ale sie ciesze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu__supi wiadomosc,a co do uczucia jk po porodzie,to tez mi sie wydaje ze tak U Ciebie bedzie,w koncu Twoj synek bedzie w domku,wspaniale!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Tunciu wspaniałe wieści nam przynosisz! super!!!! dzielny Mateuszek i dzielni jego rodzice!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu to świetne wiadomości! Pewnie i Nikodem będzie w 7 niebie, bo mamę i braciszka będzie mieć w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zważyłam się z małą na takiej domowej wadze i wychodzi na to że w wieku 6 tyg i 3 dni waży ok 5400g ! Ja też tak przybierałam jako niemowlak. Czy takie domowe ważenia mamy umieszczać w tabeli? No i wzrostu to pewnie nie zmierzę, czyli nic do tabelki bym nie wpisywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu jak dobrze takie wiadomosci czytac:) Carmen ano potrafi ,troszke to trwa ale uwielbiam patrzec na niego jak sobie radzi...az niemozliwe jak dzieci szybko sie uczą:) ide na spacer ,piekna pogoda u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik moj maly tez mniej pije a czesciej teraz kiedy tak cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joolaa pewnie Twoj maly czesto na brzuszku lezy, tak? moj moze z 5 min dziennie bo sie drze jak jest na brzuszku, nie wiem dlaczego nie lubi..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leży kilka razy dziennie po kilka minut ostatnio tak dlugo az uda mu sie przewrocic a to wlasnie kilka minut trwa:D czasami zdarza mu sie zapatrzec na cos i chyba zapomina ,ze jest na brzuszku bo zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia_____ piekne wiadomosci! Mam nadzieje, ze od tej pory juz tylko takie bedzie ci zycie prezentowac, choc latwo nadal pewnie nie bedzie. Ale Mati jest silnym chlopczykiem i ma wspanialoa rodzinke to razem dacie rade ❤️ carmen_____ Hanka tez sie darla na brzuszku a mimo to pare razy na dzien ja kladlismy, chocby po minutce, dwie, trzy, zeby cwiczyla. Przestala sie drzec, tzn polubila, jak nauczyla sie sama przewracac ale to byl 4 miesiac moze? Nie pamietam... Jasiek lubi, jesli tylko jest najedzony i nie zmeczony to i kilka minut ostro cwiczy, sapie przy tym jak mala lokomotywa. Tez klade go pare razy na dzien, jak sie trafi dobra chwilka. A poki co przekrecil sie raz i to byl chyba czysty przypadek, bo ladnych pare tyg temu. I od tamtej pory cisza w temacie przewracania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, dziewczyny-mam pytanie w sprawie laktatora elektrycznego.Ja mam marki canopol i 2 dni temu go uzyłam pierwszy raz.Z obu piersi sciagnęłam około 100ml i być może udałoby się więcej,gdyby nie potworny ból jaki odczuwałam podczas pracy tego urządzenia.W sumie to uzyłam go tylko po to aby spokojnie pojechać bez Jasia na zakupy,na codzień Jasiek je bardzo nieregularnie i rózne ilości-od 20 minut dosłownie cmoknięć.Dziewczyny-czy ja coś źle robię?bolały brodawki jak cholera-bardziej niż po pierwszych przystawieniam Jasia po porodzie.Na otoczkach do dnia dzisiejszego mam małe ranki...czy piersi się zahartują,czy ja coś źle robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonzallo____ z tego co wiem to brodawki nie powinny bolec. Przy laktatorach medeli jest taka uwaga, ze jesli boli to znaczy, ze cos jest nie tak. Najczesciej rozmiar nazwijmy to rurki, w ktora wchodzi sutek przy pompowaniu. Jesli az masz ranki to podejrzweam, ze rureczka jest za waska. Moze mozna kupic z wiekszym otworem? Sprawdz na stronie producenta, moze cos pisza. Wrzucialm nowe foty na bloga. Monik, na nich jeszcze nie widac jaki Jas jest duzy, ale postaram sie i to nadrobic, bo musze zajac sie fotami z naszego wypadu nad morze. Pytalas czym obrabiamy - ja robie w Photoshop CS4 i z reguly laduje na bloga nieco wieksze, a potem zmniejszam, zeby bylo okej i rozmiarowo i zeby nadal bylo cos widac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×