Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Witam Tak Duniu tez zaczelam 6 Waidera w niedziele. A zeby mi nie bylo smutno samej robic do namowilam tez M. Przy okazji zaczelam sie dietowac poki co stosuje tylko diete nielaczenia w wersji light tzn moje porcje wcale nie sa takie male. Zobaczymy jakie beda efekty i jak trzeba bedzie to "podkrece srube" :-p Duniu ja tu Cie lekko zaczelam nasladowac z deserkami i dzisiaj bylo np jablko z jagodami. Tylko ze ja je troche pogotowalam dodalam jagody i tylko rozgniotlam widelcem. W koncu mala ma juz dwa zebole to niech gryzie. A co do konsystencji jedzonka to ona tez woli takie bardziej gesciejsze. Znowu porusze kupkowy temat. Malej zdazaja sie zielone kupki. Co prawda nie czesto ale jednak. I nie wiem czy powinnam sie martwic. Czy ktoras moze mi napisac cos madrego tzn jaka moze byc przyczyna? Bede wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak za 3-4 chciałam, hmmm co z tego wyjdzie zobaczymy ;) Tu ponoc jak ma się na siebie child benefit to płaca młodej mamie jakies składki emerytane - nie wiem do konca jak to jest. Ai dostaje się ok 50Ł (zalezy od dochodu rodziny) child tax cerdit, takiej zapomogi dla rodziny i 20 Ł child benefit tygodniowo, czyli ok 70Ł wpada na dziecko , powiedmy że w tygodniu wydam: - 10Ł na mleko (tak 1,5 dużej puszki nam schodzi tygodniowo) - 4,5 Ł za 8 słoiczków 200 g obiadku - 4,5 za 10 słoiczków 125 g deserków, musów - 2,5Ł za 8 jogurtów - 10Ł na pampersy - 4Ł max na kremy chusteczki - 4Ł kaszki to wychodzi 39,5Ł tygodniowo, wiec na ciuszki i inne akcesoria zostaje 30,5 Ł na tydzien, wiec przyznam szczerze że można by się pokusic o stwierdzenie że państwo utrzymuje dziecko. A w Polsce... zarabiałam 750 zł jako nauczyciel :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość midorka
Gonia moja mała robiła od czasu zielone kupki jak miała w zupce brokuły, ale teraz to juz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojoj ale ruch sie zrobil wiekszy na forum , albo to ja juz nie daje rady :D Gonia, mi tez, tzn Witkowi sie ostatnio zdarzyła bardziej zielonkawa kupka, i nieprzyjemnie smierdzaca i chyba w naszym przypadku to przez danonka... i Gonia, mam do Ciebie pytanie, czy da sie jakos wyrobic w Irlandii finansowo, w przypadku gdy tylko jedna osoba pracuje i to tylko na pol etatu? czy te benefity i socjale wystarcza by jakos rodzinka nie glodowala? i mogla spokojnie wynajac sobie 2 -os mieszkanie? Pytam , bo moj M. sobie wymyslil, zebym wczesniej z malym do niego przyleciala niz to planowalismy, a niestety póki co tylko moze liczyc n pol etatu... No a ja chce mu wybic to z glowy! wolalabym zaczekac do momentu az znajdzie sobie cos stalego na caly etat. I pytam ciebie, bo musze miec argumenty, a Ty jednak pewnie barzdziej sie orientujesz niz on i ja, bo juz tam mieszksz i wychowujesz tam dziecko... Gdybys mi cos podpowiedziala bylabym wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ostatnio, Annnna nauczyciele, jako jedyna grupa zawodowa chyba dostala podwyzki i teraz stazysta miesiecznie ma zarobic 2,5 tys brutto, a dyplomowany 4, 5 brutto.. troszke lepiej i przyznam, że chcalabym zaczac staz od wrzesnia, po stazu mogklabym spokojniej pojechac do M. a w razie W , gdybysmy kiedys mieli wrocic do Pl to bym sie nie obrazila gdybym wyladowala w szkole... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen_____ taaa, spineczki, sukieneczki.... przebieranie sie na 5 min przed wyjsciem, bo... bluzka za dluga i zaslania kokardke na pasku w spodnicy a panna nie uznaje wpuszczania bluzki w srodek :-o Albo placz bo nie ma.... czerwonych majtek, a sobie wymyslila, ze cala na czerwono sie ubierze... albo pomysl, ze przy 0 za oknem najlepiej ubrac sie w letnia, cieniutka sukienke, oczywiscie bez niczego pod spodem :-o M nie raz juz wzdychal, oczami krecik, bral gleboki oddech, liczyl do dziesieciu i ze zgroza w glosie rzucal "Ona ma dopiero 4 lata!" :-D :-D :-D Aha, no i jesli nie lubisz rozu i fioletu (jak ja) to masz przekichane :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia_____ w temacie kupki. Jesli to tylko kwestia koloru, a nie konsystencji czy czestotliwosci to bym sie martwila. Sama zobaczysz, skoro dalas jagody mlodej dzisiaj, to jutro raz, ze moze byc "bobek", a dwa - nawet czarnawy. Tak to jest u maluchow, ze one dlugo koloruja tym co zjadly ;-) No dobra, po poscie wiki i Goni zaczelam dzis a6w, jak o tym fachowcy pisza. Ale miesien mnie boli i zobaczymy jak bedzie jutro :-o :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu!!!! o jejku! faktycznie! ja nie lubie rozu,no a mlode damy bardzo preferuja! heheheheh tzn, roz oczywiscie, jakas rozowa bluzeczka, ale nie cala na rozowo, bo jest tyle pieknych kolorow! :) no ale i tak corcia mi sie marzy! mojemu M wiem, ze tez :D i na parce moglibysmy spokojnie zakonczyc :D przynajmniej teraz mi sie tak wydaje... No i dziewczynki to ciuszki i grymasy z tym zwiazane, a chlopcy? poobdzierane kolana, dzdzownice, pajaki w sloikach, samochodziki, pistolety, petardy i gry komputerowe? hehehe to stereotypy czy tak bedzie naprawd? czasami wlasnie sie tak zastanawiam, jak ja chce tego mojego syneczka wychowac, jak wychowywac, zeby byl fajnym facetem :D. :D :D to mnie sie temat sentymentalny przyczepil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen_____ no coz, u mojej panny, oprocz rozu i fochow iscie babskich... poobdzierane kolana, poobijane nogi, gry komputerowe juz tez zlapala, a lalki... zasadniczo to leza w kacie i kurz lapia. Zobaczymy co bedzie dalej zarowno z nia jak i z Jakiem. Dobra, lece zrobic mleko dla mlodego, a potem dluga po Hanie do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganetko ja tylko w google wpisałam 6 weidera i wydrukowałam sobie ten schemat z opisem, więc jakiegos konkretnego namiaru nie mam. Ja żeby się zmobilizowac po każdej serii obok odpowiedniego dnia stawiam sobie znaczek ile już zaliczyłam ;-) A Ty duniu uważaj na ten mięsień i może poczekaj jeszcze z ćwiczeniami. Shila przykro mi z powodu utraty bliskiej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen tak jeszcze po krutce co do pracy to ja lubie to co robie, jest to zgodne z moimi zainteresowaniami i wykształceniem więc nie jest tak źle. Tylko firma musi, że tak to ujmę "dojrzeć" do posiadania takiego stanowiska jak moje. I mam nadzieje, że juz niedługo tak będzie. Nie dziwie się, że dziewczyny które siedzą z maluszkami w domu to chciałabyby pracować, ja też tak miałam. Ale jak już pracuje to zastanawiam się czy nie lepiej było siedzieć w domu! I gdzie tu znaleśc ten "złoty środek" ;-) U mojego Minika to kolor kupki zależy od tego zje, więc mamy dosć dużą różnorodność kolorystyczną ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do 6 Weidera:):) Dzisiaj zaczęłam. Namówiłam podobnie jak ty Goniu mojego M. Dzisiaj wrócił koło 20 z pracy, trochę zmęczony ale dał się namówić:P Ja wydrukowałam sobie ten schemat : http://www.perfekcyjnapani.pl/aerobiczna-6-weidera/ też zamierzam odhaczać zaliczony dzień ćwiczeń!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do fochów babskich, to coś o tym wiem:) obserwuje moją 6 letnią siostrzenicę, siostra ma z nią przeboje, cwaniara nie chce wcale nosić ubrań po braciach, tylko żeby jej nowe kupić bo to jest chłopskie, tak mówi:P Obraża się na każdym kroku (krzyżuje ręce na piersiach i robi naburmuszoną minę)!!! Ciekawe jak będzie u mnie! Ale ja różowy kolor bardzo lubię!!!! To może u mnie dla odmiany córcia będzie przez to inne kolory preferwała. A mam pytanie do tych które orientują się conieco w PITach 2009. Pierwszy raz w tym roku chciałam rozliczyć się wspólnie z mężem, czy przeszkadza w tym to że oboje jesteśmy zameldowani gdzie indziej??? A jak z odliczeniem neta??? Faktury przychodzą na nas oboje, więc podzielić kwotę jaką wydaliśmy na neta na dwa i wpisać w rubryki podatnik i małżonek????czy całą kwotę tylko w jednym miejscu??? A jak z ulgą na dziecko po połowie czy całość w jednym miejscu wpisać???? Przepraszam że zawracam głowę takimi rzeczami ale może któraś z Was jest bardziej zorientowana.....?????? Z góry dzięki za info:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna seria czyli wszystkie sześć ćwiczeń!!! W pierwszym dniu każde ćwiczenie powtarzasz 6 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnna czego nie spisz??? Shila przykro mi z powodu dziadka:-( ja nie mam weny ...dzis ja czuje ze mnie ;apie przeziebienie mala juz 6 dzien z katarem, dajcie jeszcze raz przepis na te masc domowej roboty bardzo prosze!!!!! do tego mala dzis mi zrobila czarna kupe. Nie ciemno brazowa tylo czarna. Co moze oznaczac albo krwawienie wewnetrzne albo cos z zelazem. Do tego zrobila bobki jak krolik co moze jednoczesnie oznaczac zatawrdzenie. No to ja lekka panika, obserwacja, no bo jak mloda sie tak obija to skad j mam wiedziec czy nie przywalila az tak mocno ze sie powoli w srodku wykrwawia? ale byla cala happy, dalam banana, wody i po 3 godzinach zrobila miekka ciemnozielona (no bo groszek wczoraj na obiad) ehhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Biala_czekoladko - no to zazdroszcze tak szybkiego dojscia do formy ! Annnnna - u mnie i zwisa z przodu i z tylu :D ja tez pierwszy raz slysze o tych 6wadera - dajcie jakies namiary jesli to faktycznie takie skuteczne :) dokoncze czytac pozniej bo malej znudzilo sie rzucac zabawkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia - Mati zuch chlopak ! Gonia - zielone kupki to albo cos z jedzenia, albo dlatego ,ze kupki nie sa tak czesto jak byc powinny - probiotyk zalatwi sprawe, ale teraz przy nowosciach w diecie takie zielone kupy beda sie czesto zdarzac. Ewka ma takie co jakis czas i nawet nie przejmuje sie. Annnna - fajnie tam macie sie z tymi doplatami do dziecka. Tutaj to hmm szkoda gadac ... Ewcisko = PITy dla mnie to czarna magia ;) zaraz sprawdze o co chodzi z ta 6w. a u nas zmienili termin wizyty w przychodni i idziemy "juz" za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko - wielkie dzieki :) Juz pierwszy dzien za mna z 6w ;) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza23 Annnna czego nie spisz??? jak nie śpię? Toż to środek dnia dla mnie ;) za to rano uuuu mogę (mogłam) i do 12 powieki nie podnieśc ;) Dobrze że z kupkę Marianki ok U nas nocka super, obaj faceci chrapali ;) M wczoraj wracał 2,5 h z pracy - paskudna zimna. Młody zasnął trzeba chatkę ogarnąc 🖐️ 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra , dolaczam do was w robieniu 6w, tylko nadal tych powtorzen nie rozumiem...np 1 dzien to te 6 cwiczen powtorzonych 6 razy? czyli w sumie 48 brzuszkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała_czekoaldka
Ewcisko, nie ma znaczenia, ze jesteście zameldowani w innych miejscach, rozl;iczacie sie wspólnie tam gdzie mieszkacie (tak naprawdę dla US jest ważny adres zamieszkania a nie zameldowania) jeżeli chodzi o reszte to niesttey nie mam pewnosci;-( mi osobiscie ywydaje się, zę wpisuje sie jedną kwote u podatnika, czyli np. za internet 760 u podatnika a u wpółmałrzonka już nie, no bo jedna osoba moze maksymalnie tyle odliczyć, więc wydaje się, zę nie ma znaczenia i dzieckiem to samo, ale to już tylko moje domysły...moze sprawdź sobie na www.pit.pl, tam pewnie coś znajdziesz. ja niesttey pit dostane dopiero pod koniec lutego;-(;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za ortografa w słowie współmałżonek, jeju, nie wiemc os iez e mną dzieje, ostatnio napisałam alkohol przez CH;-)chyba pisanie na kompie upośledza zdolnosć prawidłowego pisania, w oczy zakłuło odrazu ale podczas pisania jakoś się "nie czuje", a pomysleć, ze kiedys studiowałam polonistyke;-);-);-);-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen - kazde cwiczenie 6 razy zrobic w pierwszym dniu trzeba ;) Ja jakos dobrze sie czuje , wiec tak sobie mysle moze juz zrobie teraz drugi dzien i jutro bedzie trzeci ? \ Tylko ,ze ja mam slomiany zapal - kiedys tez chcialam regularnie brzuszki robic (takie zwykle) przez dwa dni tak rozpedzilam sie ,ze mialam ostre zakwasy ,ze nawet wyprostowac sie nie umialam :D o robieniu kolejnych brzuszkow moglam zapomniec ;) Moze to ,ze i wy cwiczycie jakos bardziej mnie zmotywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zrobilam :D Jutro bedzie wiec 3 dzien :D Biala_czekoladko dolacz sie do nas - im wiecej tym razniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×