Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Witam, wiecie co wczoraj lekarz zbadał mnie na wizycie i powiedział, że żadnych nawet najmniejszych oznak nie ma żeby coś się szykowało do porodu:( To jednak chyba nie będę następna:( Kurcze zbadał mnie tak strasznie mocno, że myślałam że może coś jednak się ruszy ale nic. Zwolnmienie wypisał mi do 17 czerwca, czyli na jeszcze 10 dni po terminie!!! Następną wizytę mam 8 czerwca jak dotrwam i wtedy też będę miała usg z przepływami robione. Kurcze już myśłałam że może usłyszę od niego że coś postępuje, że może jakieś rozwarcie, a on tylko że szyjka długa, twarda i zeroooo rozwarcia!!!! Carmen i jak tam w domciu??? Mąż już przyjechał, i w ogóle jak to wszystko u Ciebie się zaczęło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E no jakie imię dla siostrzyczki wymyśliła twoja gwiazda:)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP ja widzę że mamy podobne terminy porodu a objawy to identyczne. Jeżeli chodzi o te kłucia w kroku to to jest tak bolesne i nieprzyjemne że nie wiem co. Wczoraj wieczorem to takie miałam ze wsadziłam sobie kołdrę między nogi i modliłam się żeby tylko usnąć. A wiesz możne co to jest. Od czego są te klucia? Czy to za sprawą że dzidzi się rusza? Kurcze coś chyba za wcześnie mamy to twardnienie brzucha. ja jestem aż przerażona bo on się robi aż kwadratowy jak twardnieje. Ale raczej mam to jak chodzę, a jak się kłade to przechodzi.. Duniu witaj w domku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego dla naszych mamuś z okazji ich święta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dołaczam się do życzeń ewciska-dużo siły ,spokoju i radości z bycia mamą:) dziewczyny,które mają już maleństwa przy sobie-napiszcie jak sobie radzicie?jak noce?dzieciaczki dają się Wam wyspać? duniu-miałaś super pomysł z tymi fotografowaniem się w ciąży!brawo!Jak Hania przyjęła Jasia?Polubili się?Na pewno:) Carmen-gratulacje!Napisz cos o synku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego dla Tych które już szcześliwie sa mamusiami - piękne świeto macie dzisiaj i dla naszych mam że znosiły dzielnie to co my teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wwitam Was kochane..nie pisze zawiele ale czytom wszysciutko czasami jak ze 2 dni opuszcze to pozniej 2 godz.spedzam na nadrabianiu zaleglosci.Ja jestem w 37 tyg.juz nie daje rady wczoraj myslalam ze pojade do szpitala mam strasznie twardy brzuch jak kamien i tak praez caly dzien bole jak na miesiaczke nospa nie pomaga ,dosłownie nie moge chodzic .Te wiazadla przy wstawaniu sie ciagna jak Was czytam ze myjecie okna sprzatacie to sie czuje okropnie i mam wyrzuty,ale ja naprawde nie moge sie schylic bo mam brzuch po sam nos i mnie uciska.14 lat temu jak chodzila z synem to latalam jak fryga a on byl wielki bo wazył 5100 i urodziłam sn,teraz mysle ze corcia nie bedzie malutka,czasami mnie mdli,za tydzien nastepna wizyta mam miec cesarke przy ogolnym znieczuleniu ale nie wiem czy sie moj lekarz na nia umowi ,same nie wiadome.iznowu twardnieje i boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakochanan mamo mnie lekarz powiedzal ze te klucia a raczej mnie rwie w kroku sa od uciskania glowki na miednice i potem jak sie poloymy to boli bardziej bo wtedy opna odpoczywa bo juz takiego ucisku nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki paola. Ja teraz wyszłam do sklepu i kurcze nie mogłam dojść do domu takie miałam kłucia, że musiałam cały czas się zatrzymywać. Teraz mi się zdarza to coraz częściej i mocnej - może malutka już powoli schodzi w dół? Ja również dołączam się do życzeń dla świeżo upieczonych mam!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego wszystkim mamuską z okazji ich swiata ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany Czarunia 5kg urodzilas naturalnie????!!!!!! Jak????? Sorry ze tak na wstepie ale jestem w szoku:-P Zakochana Mamo; Paola dobrze gada dziecko zlazi w dol i uciska na miednice stad to uczucie. To juz na tym etapie jak najbardziej normal ne. Mi natomiast kregoslup pada juz totalnie. Przez ta swoja skolioze mam taki jeden punkt w okolicach nerek wlasnie troche powyzej miednicy z tylu sa takie 2 kosci, ta z prawej boli jak cholera czasami musze wolac chlopa swego zeby przyszedl i mnie przekrecil np na drugi bok:-P a jak staje to masakra... wogole dzis o 5 rano mialam jak zwykle twardy brzuch z bolem podbrzusza kilka minut teraz wlasnie tez mnie troche potrzymalo, lekki ten bol nie do konca wiem czy to jelita czy jak? Dzis moje dziecko znowu dalo czadu z sikaniem; sikalismy o 23:10, 23:40, 24:10, 1:00, 3:30, 4:40, 5:40, 6:20, 7:40. Teraz bobas spi;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedz bo nie wiedziałam od czego te kłucia, a teraz już będe spokojniejsza ;-). Moja malutka od wczoraj bardzo wariuje w brzuszku. Dzisiaj od 6 rano rozpychała się łokciami - chcała dać znać mamusi że dzisiaj jest nasze święto. Bo to przecież dzieki tym naszym skarbom jesteśmy mamusiami i to jest cudowne!!!!!!! :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć przy wtorku.... Byłam dzis u ginekologa i wyszłam tak wkur...na, że sobie nawet nie wyobrażacie... Wczoraj rano jak do niego zadzwoniłam, że cos ze mnie wylazło, czy to czop schodzi- \" tak to pewnie czop, nie ma sie czym martwic,porod blisko\". Nastawiona pozytywnie dzisiaj mykam do gina i: - to wcale nie byl czop, on sam nie wie co, mowi ze wydzielina- ale jak dla mnie gowno prawda bo wydzielina z pochwy nie pływałaby po wodzie jak wstążka- kuźwa mać - sprawdzil stan mojej szyjki(dłuuugo i bolesnie kurde)- opinia- twarda i zamknięta- kuźwa mać - mierzy mi cisnienie, mowi, ze za wysokie daje mi leki na zbicie ale stwierdzil, ze skoro cała ciaze cisnienie trzymalo mi sie na dosc wysokim poziomie,a teraz troche wzroslo to za tydzien(mam sobie mierzyc 3xdziennie) wezmie mnie do szpitala i tam zdecyduja czy nie \"rozwiazac ciazy\"- pytam co to znaczy a on cesarskie ciecie - kuźwa mać - na usg po obiczeniach wyszlo ze mała ma juz 3800(2tyg temu miala juz 3kg a tu nagle taki skok) i mowi ze będzie duza, wiec jakby doszlo do normalnego porodu to trcohe sie pomecze, i mam sie nie nastawiac ze mi krocze ochronia...- kuxwa mać - za tydzien znów musze do niego isc an kontrole zas stówa nie mowa - kuźwa mac.. -L-4 mam do 06.06. czyli do terminu a potem to jzu bedzie kursowanie z domu do szpitala etc.. - szyjka sie moze szybciej rozmiękczyc ale musialabym miec tych skurczy przepowiadajacych wiecej, a mi sie na razie moze z 5 razy dopiero brzuch stawial i to tak deliaktnie... kuxwa mac Z tego wszystkiego wpierdzieliłam własnie dwie laski kiełbasy toruńskiej i wcisnęłam w siebie całą tubkę mleka kondesowanego karmelowego.a. co mi tam... Szlg mnie trafia jak sobie pomysle, ze tak dlugo jeszcze małej nie zobacze,. a jeszcze bardziej krew mnie zalewa na mysl o cesarce(tk, tak ta pesymistyczna wersja sie mnie trzyma) to juz wole byc nacieta i obollala a nie zafajdana cesarka gdzie grzebia ci w brzuchu an żywca... kurde kurde... mam doła...i cos czuje ze ucierpi dzis na tym moj żoładek bo go zaraz dojade;/ uff..sie \"nagadałam\" i juz mi troche lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze anaconda siedze i rycze ze smiechu:-D przepraszam wiem ze nie powinnam ale sposob w jaki to napisalas...poczekaj godzine i sama przeczytaj :-) , padalcem sie nie przejmuj, waga dziecka jest zblizona gdzie by ci 800gram w 2 tyg nabiloi watpie zeby zamiast wywolywac porod jak cos od razu robili cesarke. Buzka dla Ciebe:-*** Kuzwa mac:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza-bardzo współczuję z tym siusianiem-mnie oststnio się poprawiło.Ale zdarza mi się,ze siusiam-i niby już chyba wszystko wysiusiałam-wstaję a tu nagle jeszcze trochę pocieknie-na bielizne i spodnie.Gdzies czytałam,że jak jest ucisk na pecherz w ciąży i posikuje sie często i malo to należy na kibelku zmieniac pozycje-wyginać się w różne strony a wtedy może wyleci cała zawartość pęcherza. anaconda-współczuję nerwów.A skąd lekarz wiedział,że to nie był czop?jeśli na bieliźnie miałaś taki śluz czy wydzielinę przypominającą galaretę podbiegnięte krwią to był na bank czop.Ale może dziś lekarz badając Cię mógł to jeszcze zobaczyc i ocenic.Może mu trochę na rękawiczce zostało i to obejrzał? Ja w czwartek będe miała ściągany pessar a w piątek idę się odmeldować do szpitala na kontrolę i może już coś się rozhula i zostanę?Mam niestety siedzieć na 4 literkach i nie wychodzić z domu bez potrzeby.Jak to powiedział mój gin \"na mieście pani nic nie zwojuje a brzuch panią od tego latanie rozboli\".Nie powiedziałam,że nie mam zamiaru brykać po centrach handlowych a jedynie siedzieć przy piaskownicy i patrzeć jak Hania trzaska babki.Ale mój mąż był ze mną w gabinecie-a on jest jak żandarm.Nie ma zmiłuj.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anakonda termin masz na 6 czerwiec to moze zzacznij sprzatac, iegac po schodach, pic herbatke z malin i porod sam przyjdzie i nie bedziesz musiała miec cesarki. Albo idz na dłuuugi spacer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak kasza22 urodzilam naturalnie i nie bede Wam szczegolow pisac bo jak sobie przypomne to sie łzami zalewam z jednego jestem szczesliwa ze moj syn jest zdrowy nie wspomne porodu corki 18 lat temu posladki tez sama,a teraz cesarka ze wzgledu na kregoslup i mała znowu bedzie spora.ANACONDA...jezeli sie okaze ze dzidzius bedzie duzy nie ryzykuj wiem ze nie chcesz cesarki ale rodzilam wielkie dzieci i to jest ryzyko mojemu synoi glowka wyszla a barki nie chcialy przejsc tak byl szeroki myslalam ze juz koniec,nie moge pisac nie chce i Was denerwowac.Wwiem ze jestes wsciekla bo my chcemy wiedziec ze to bedzie ten konkretny dzien .ja tez mam galaretowate uplawy brazowe wczoraj silne skurcze ,urodziłam dwoje dzieci a sama nie mam pojecia co gdzie i kiedy.DZIEWCZYNY WYTRZYMAMY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza22 - ty to sie nie śmiej.. mi już lepiej, nerwy troche opadły, tutaj to i tak były delikatne frazesy w porównaniu z tym jak sie wyżywałam w samochodzie jadąc do domu;] wiem czytałam to na spokojnie i fakt- mozna sie uśmiac ale jak sie patrzy na to z obcej strony.. A i jeszcze jedno.. cesarke mogę miec jesli tabletki nie pomogą zbić ciśnienia... wiec jest taka opcja;/ Gonzallo - mój gin stwierdził, ze czop nie może być biały tylko brunatno krwisty jak juz bo wtedy łuszczy sie troche tkanki- on jest ginem ja ciezarówka wiec mu na slowo uwierzylam- wiem jedno to co bylo w kibelku to nie byl na pewno zwykły sluz..na bieliznie nic do tej pory nie bylo. Po badaniu stwierdził ze wydzielina z pochwy prawidlowa, szyjka twarda zamknięta i nie sadzi zeby to byl czop. Tuncia -no teraz to ja rycze ze smiechu... ja jak tylko powycieram w mieszkaniu kurze to jestem zmęczona jak po maratonie, mieszkanie mam na 1 piętrze wiec tylko jedne schody do pokonania a jak juz na nie musze wleźć to mnie tafia....moze na ta malinową sie napale:) Czarunia - ja po prostu chiałabym zeby to juz bylo lada dzien, odklepac i miec swiety spokoj (teoretycznie) a cesarki nie mam zamiaru dopuszczac do myśli nawet.... Tak sobie teraz mysle, mam gina kretyna- zamiast mnie uspokoic i jakos na spokojne wszystko dokłanie wyjasnic to namieszał i zestresowal mnie tylko. Matko co ja mam z tą szyjką zrobic... ja ja juz chce miec chociaz półmiękką;/;/;/;/;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobity, Serdecznie gratuluję mamusiom ich dzieciaczków! Jejku jak dla Was dobrze, ze macie już swoje skarby przy sobie. A przy okazji wszystkiego najlepszego świeżutkim mamom z okazji ich święta:) Długo nie pisałam bo praktycznie non stop był szpital i problemy z ciśnieniem pomimo, że już nie piję żadnych kaw, coli itp. Ciśnienie mam od 120 do ponad 160 i tak skacze. Ja nadal w dwupaku odliczam dni do porodu chociaż trochę się martwię bo ostatnio lekarz znowu sprawdzał szyjkę i dalej długa, nie kwapi się do skracania:( Brzuch mam nadal wysoko więc oczami wyobraźni widzę już wywoływanie porodu.. A tego nie chcę, oj jak nie chcę.. Martwię się też trochę bo dziecko jest chwilami tak ruchliwe, że mam wrażenie że coś je boli tak się wierci. Potrafi przez bite 4 godziny mielić się, przekręcać, wypychać brzuch przybiera najróżniejsze figury geometryczne. Wcale nie odczuwam, że jest spokojniejsze przed porodem. Wręcz przeciwnie. Istne szaleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witak Apsika!!! A my już myślałyśmy że ty dzidzie masz przy sobie. Kurcze ładnie masz z tym ciśnin! Wspołczuje ci szpitala bo sama wiem co to znaczy!!! No to ładnie 39 tydzień a u ciebie nic :-(. No cóż kiedyś nadejdzie ten moment, tak trzeba myśleć. Ja mam narazie 37 tydzień i mam nadzieje że nie mam rozwarcia. W poniedziałek się okaże bo ide do lekarza. Anaconda tylko spokojnie. Nie denerwuj się kobito bo to nic nie da a tylko dzidzia się zestresuje. Czemu tak się upierasz przy naturalnym? Wierz mi lekarze wiedzą co robić i jeżeli mówią że musi być cc to nie protestuj. moja koleżanka tak się uparła (miało byc duże dziecko) że rodziła 34 godziny bo się mały zaklinował. dała rade ale czy warta była taka męczarnia dla dziecka. Ja chyba będe miała cc i się cieszę bo mała ma byc duża. Najważniejsze żeby dzidzi i nam się nic nie stało. Jedyny bład ze strony twojego ginka że cię tak zdenerwował. Powinien ci na spokojnie wytłumaczyc i przekazać za i przeciw. Trzymaj się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIM MAMUSIOM CO TULA JUZ SWOJE SKARBY,ALE I TYM W DWUPAKU SERDECZNE ZYCZENIA W DNIU NASZEGO SWIETA! tak,tak herbatka z lisci malin od 36 tygodnia,to tez zalecenie mojej poloznej,podobno uznawana jest jako lek homeopatyczny,tak ze te dziewczyny,ktore juz moga sie spodziewac na dniach malenstwa-pijcie malinowa herbatke. ja dzis po kontrolnym usg,dzidzia urosla jakies 700g przez bte 2 tygodnie,no niezle,a mnie zostal jeszcze miesiac,to dobijemy do 4 kilo spokojnie:( dziewczyny mnie tez brzuch niekiedy bardzo twardnieje,np.wczoraj popoludniu przyjal taki dziwny ksztalt,ze juz myslalam ze to niedlugo. a czy moge prosic o dostep do bloga:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakochana mamo,popieram w zupelnosci,ja tez bym chciala cc,nastepna wizyte i gin mam dopiero 5.6,moze wtedy sie dowiem ze jednak cc,jezeli to byloby mniejszew ryzyko dla dziecka,to ja od razu kiwam taka tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika doskonale cię rozumiem ja też już widzę że pewnie poród wywoływany będę miała:( A zresztą między naszymi terminami porodu też niewileka różnica!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, ja nie chcę tego wywoływania porodu, za dużo wiem na ten temat, za bardzo się boję. Chyba umrę ze strachu jak mi powiedzą, że trzeba wywoływać. Bo to albo oksytocyna albo masaż szyjki macicy. Sama nie wiem co jest gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z poniedziałku Na początku wszystkim Mamusiom życzę wszytstkiego najlepszego z okazji Dnia Matki. Matkami jesteśmy od momentu zajścia w ciążę, tak słyszałam. A teraz podpowiedzcie mi co mam myśleć/zrobić: trochę wczoraj i dzisiaj poleciało mi takiej wydzieliny, jak pod koniec okresu, takie brudno-czerwone. Nie pasuje mi to na czop, nawet na fragmenty, bo nie ma w tym śluzu, opisałabym to dokładnie tak jak się np kończy okres i jest jeszcze taka wydzielina brunatna. Dużo tego nie było, ale wkładkę zabrudziłam. Podpowiedzcie, jechać do szpitala, czy dzwonić do gin? Ja nawet nie mam spakowanej torby :( na dodatek mam jeszcze 3 tyg do terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takietam ja bym od razu dzwoniła do ginekologa a jakby nie odbierał to bym chyba pojechała do szpitala. Chyba nie ma co lekceważyć takich krwawień pod koniec ciąży bo po co potem żałować. Może to jest jakaś zmiana hormonów ale warto by było to skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowamama
takietam tez bym udala sie do lekarza a jak nie to do szpitala, moja mama jak opowiadala mi o swoich porodach to wlasnie mowila o plamieniu takim jak przy okresie, po takim plamieniu w ciagu doby rodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Na razie spokój, ale jutro z rana mam się stawić na sprawdzenie tego. No nie chciałabym Was wyprzedzać z porodem, w końcu mamy tabelkę :) i trzeba się trzymać terminów :) Teraz leżę i odpoczywam. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaconda :-) Ty wiesz ze ja nie zlosliwie; staram sie jakos sama nie zwariowac nie wiem co bym na Twoim miejscu zrobila; pierwszy porod a tu taki brak zrozumienia ze strony lekarza. Tak sobie mysle ze jak ten czop ma wypasc to on przypadkiem nie ma \'otworzyc\' szyjki? moze ci wypadl tylko kawalek i drugi kawalek tam zostal wiec lekarz stwierdzil ze to nie czop? nie mam pojecia. Co do wysokiego ciesnienia to ogranicz sol pij wode i badz aktywna, tylko tyle co wlasciwie mozesz zrobic. Apsika Ty tutaj? juz yslalam ze bedziesz po...(wiem wiem nie bij ja tez nie znosze takich hasel)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×