Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

dzisiaj bylam jak co tydzien na kontroli u diabetologa w szpitalu gdzie bede rodzic no i bez zmian,a najwazniejsze ze jak zobaczyla wczorajsze wyniki usg,to powiedziala,ze wyglada ze wszystko przebiega ok,to dla matki chyba najbardziej uspokajajace co moze uslyszec. ale w drodze do szpitala,a pozniej w centrum handlowym,mialam dziwny bol po prawej stronie brzucha,mysle ze to skurcze przepowiadajace,ale stresa mialalm. Nemezis,ten facet nie byl Was wart,a kiedys zrozumie swoj blad,ale bedzie juz dla niego za pozno,pamietaj najwazniejsza osoba w zyciu juz niedlugo podaruje Ci swa miezobligowana niczym milosc,a dla niego kara bedzie to ze od tej malej istotki tego nie doswiadczy. badz dumna z siebie,jestes dzielna kobieta. Fasolkowa mamo,wyrazam podziw dla uporu w karmieniu,w koncu przyjdzie faza,gdy jak mowi moja kolezanka,ktora jest od 4 lat mama,nie bedzie mozna poihamwac pokarmu i problem minie,ale grunt to probowac jak najczesciej,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chcialam m sie was poradzic bo zbytnio nie wiem o co chodz a wiec tak od jakiegos tygodnia na mojej wkladce pojawia sie cos jak by wydzielina w kolorze brazowym nie sa to raczej uplawy bo nie mam tego co dzien czy kilka razy do dnia ale jest i to czesto na tej wkladce ale nie ma tego duzo nie wiem co to bo nie ma tego na tyle by ocenic czy to czop uplawy tez nie bo byly by caly czas a nie sa i sluz mam wtedy normalny sorki ze tak o tym pisze ale nie wiem co myslec a tez nie chgce sie sama nakrecac ze to czop poradzcie co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz tyle was urodzilo GRATULUJE szczesliwym mamusiom i wytrwania w karmieniu i wstawaniu zycze no i zdrowka dla was i pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paola ja myślę, że najlepiej poradzić się lekarza - on najlepiej rozwieje twoje wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola ja ma coś takiego, dzisiaj byłam na wizycie z tego powodu. Szyjka nadal zamknięta, ktg bez skurczy żadnych, serducho jest Oki, ruchy też,mam brać nospe, magnez i skopolan, bo mam też jakieś skurczyki w nocy najbardziej. I w poniedziałek wizyta, chyba, ze się coś zacznie dziać Ale jak pisały tutaj dziewczyny, może się i poród zaraz zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ja juz po wizycie u gina. i spiesze wam z wiadomościa ze mam 2 cm rozwarcia... Dostałam skierowanie do szpitala. Jak tylko cos edzie sie działo to mam jechac. Ale sie ciesze;) Wyglada na to ze porod nie bedzie trzeba mi wywoływac;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu to cieszę się, że Ty się cieszysz :) Również czekam z niecierpliwością, bo jestem bardzo ciekawa czy będzie córcia czy synuś :) A jak Ty czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, to szybciutko. Pamiętaj, że niedawno chyba Dunia o rozwarciu pisała :) Stawiamy na weekend? Czy Dzień Dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu no to na to wychodzi ze na ciebie mamy teraz obstawiac ;) !!!! Gratuluje 2cm i zycze dalszego dobrego progresu :) Spoznione zyczonka dla Nikodemka - on tylko dzien starzy od mojej, bo Mysz jutro konczy 3 latka :) Lilianka, GRATULACJE!!!!! Witaj w gronie tulacych maluchow do siebie Mam!!!! 🌻 Duzo radosci z Pociechy Wam zycze! Nemezis, na pewno nie jest ci latwo - ale tak jak wszystkie dziewczyny juz pisaly - on nie jest Was wart!!!! I pamietaj, nie buduje sie szczescia na czyims nieszczesciu, wiec kiedys sumienie go dogoni!!!! mam nadzieje ze ty postepujesz do przodu ze wszelkimi sprawami alimentacyjnymi i to przez odpowiednie instytucje - pamietaj, nic na umowe slowna!!!! U nas dalej cisza, cisnienie powrocilo do ksiazkowego, ja dalej napycham sie lodami (dzisiaj przylapalam migdalowe magnum i kupilam 2 paczki!!!!), na wage juz nie wchodze bo po co sie dolowac ;) od wczoraj jestem mega zmeczona, no ale teraz jestem na urlopie to pewnie dlatego :o dopoki musialam zapiepsac do pracy, po mala, po zakupy itp to czlowiek nawet nie mial czasu na zmeczenie, a teraz .... dostalam gwarancje wczoraj od lekarza ze nie beda mnie wywolywac, ryzyko pekniecia rany po cc jest wtedy o wiele wieksze. Czyli oddalismy sie teraz w reki Matki Natury - jesli nic sie nie bedzie dzialo do 10 dni po terminie to niestety ale bedzie cc, ale cos mi mowi ze wczesniej mala na swiat sie bedzie pchala ;) oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czuje sie ok. Nawet dzidzia zaczeła sie ruszac jak sie na nia dzis poskarzyłam;p Ni i co chwile mnie cos pika w brzuchu, ale to moze moja podswiadomosc działa. Ok dobrej nocki. Moze jutro jeszcze bede:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam na bloga fotki z zeszłego tygodnia i ujawniłam mojego M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUNCIA ANI MI SIE WAZ SLYSZYSZ????!!! dlaczego mi to robisz???:-P jestes ponad tydzien po mnie nie mozesz sie rozpakowac jeszcze :-( ej ja naprawde mowie wam sie przeterminuje cos czuje bo mucza i inne matki mi mowia ze nie ma szans w terminie bo ja za mala jeszcze jestem a ja nie moge czekac bo wiem ze to zabrzmi okropnie ale ja musze znalezc prace i wrocic do roboty chociaz na pol etatu:-( :-( i to najlepiej od lipca juz:-( masakra ryczec mi sie chce...wogole dzis koles do mnie dzwoni wlasnie z jakimis ofertami gada i gada i mowi czy stawka poczatkowa 28tyys funtow mnie satysfakcjonuje:-P ke ke ke ke:-P ja oczywiscie ze stoickim spokojem ze pomysle nad tym:-P bo w cv nie mam wpisanej daty urodzenia dlatego do mnie dzwonia a moja poprzednia praca wykonywana jest przez babki kolo 40tki wiec nikt sie nie spodziewa. Z drugiej strony jak sobie pomysle ile moj szef idiota mi placil; to orzeszki przy normalnych stawkach..:-( Mamo E ja tez siedze i wcinam lody kupilam dzis 10 rozkow z lidla za funta i to jest jadalne! malo tego; nawet bardzo:-P poza tym caly dzien siedzialam na telefonie z ambasada polski (nikt nie odbiera a podobno zmienily sie zasady wyrabiania paszportu ze niby trzeba miec POLSKI AKT URODZENIA tzn nawet dla dziecka urodzonego tutaj macie jakies info na ten temat?) potem z ambasada indii (byl sygnal ale szlo na automat po pewnym czasie i nie bylo miejsca na sekretarce) potem z npowerem (heh ktos chce jeszcze tego sluchac?:-P ) wreszcie z citizen advise w sprawie szefa idioty jak tu robic constructive dismissal i przeniesc sie na maternity allowance , plus co mi jeszcze przysluguje . Masakra zawsze zapieralam sie rekami i nogami od ciagniecia kasy od panstwa ale teraz no nie mam wyboru. I w sumie kurde 4 lata tu pracuje place podatki;moj chlop nawet placi wiecej niz ja bo jest spoza EU; mam to gdzies jednym slowem bede ciagnac kase od panstwa; idiotki brytyjki 17letnie moga czy jakies somalijki na azylu z 5 dzieci to ja tez:-P gggrrrr ide po rozka:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlazlam na bloga: Ganetka co to za obraz na scianie? :-P jak ja lubie takie zabawy kolorem... Aniu P; Twoj chlop tez sie tak rozczula nad brzuchem?moj obojetnie nie przejdzie musi pocalowac wymacac zrobic 'pierdzioszka' (to akurat jest zenujace jak jest ktos obok ale co zrobic nie moge zabronic ojcu kontaktu z dzieckiem:-P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak kasza mój też ciągle tuli, całuje, głaszcze i co jeszcze tam można. Najgorsze jest, że on jak całuje to kłóje więc każe mu robić dziubek ;) Co do zmiany przepisów to M właśnie o tym wczoraj wspominał. I z tego co zrozumiałam to chodzi o to że akt urodzenia ma posiadać polskie znaki. Oni mogą to wypisać ręcznie. Mam w pobliżu konsulat to może się przejdę i wypytam. Jakby co to dam znać. Kasza no i nie ma co się krępować z zasiłkami. Jak coś ci się należy to dlaczego nie skorzystać - zwłaszcza, że jesteście w potrzebie. Ja też o nic nigdy się nie ubiegałam, ale wczoraj wybrałam się do ratusza żeby dowiedzieć się właśnie co mogę dostać. Niestety wyszłam tylko z broszurkami i absolutnie nie czuję się mądrzejsza w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, Kasza, ty to prawdziwy huragan jestes ;) trzymam kciuki zeby wszystko sie ulozylo jak najlepiej!!! Ganetka, ja sie przylaczam do Kaszy, ten obraz tez mi oko przyciagnal, ciekawe to cosik! Aniu, nie pogniewaj sie ale wiesz, dopiero teraz to ty naprawde wygladasz jak kobieta w ciazy!!!! Piekna jestes!!!!! Nareszcie brzuszek masz :) !!!!! Acha Kasza, pierwsze dziecko zazwyczaj sie przenosi, ale pewnie wiesz ze i 42 tc tutaj nie jest jeszcze uwazane za opoznienie ;) Natomiast ciaze kolejne ponoc przychodza wczesniej, wiec nie gniewaj sie na Tuncie jesli cie wyprzedzi ;) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje że Wam to troszke rozjaśni: WAŻNY KOMUNIKAT - PASZPORTY DLA DZIECI W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM NOWEGO SYSTEMU PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW PASZPORTOWYCH INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 15 CZERWCA 2009 ROKU: W przypadku ubiegania się o paszport dla dziecka (także dziecka urodzonego w Wielkiej Brytanii) konieczne będzie przedstawienie polskiego aktu urodzenia. Konsul będzie mógł wydać pierwszy paszport dla dziecka poniżej 1 roku życia w oparciu o brytyjski akt urodzenia jeśli uwzględniono w nim występowanie w imionach oraz nazwisku dziecka oraz w danych rodziców polskich znaków diaktrycznych (ą,ć,ę,ł,ń,ó,ś,ź,ż). GDY OJCIEC DZIECKA JEST NIEZNANY - niezbędne będzie, w przypadku wnioskowania o KAŻDY paszport, okazanie POLSKIEGO ZUPEŁNEGO ODPISU AKTU URODZENIA dziecka. Więcej informacji o tym, jak uzyskać polski akt urodzenia można znaleźć TUTAJ (link do działu prawnego - informacja o transkrypcji). Jednocześnie informujemy, że - w brytyjskim urzędzie stanu cywilnego - Register Office - można poprosić o uwzględnienie polskich znaków w imionach i nazwisku dziecka. W związku z powyższym należy uwzględnić prawidłową pisownię imion i nazwisk dzieci oraz rodziców w trakcie rejestracji urodzenia dziecka w brytyjskim Register Office. - w Register Office można także poprosić o odręczne wystawienie aktu urodzenia dziecka, w którym uwzględnione zostaną polskie znaki diaktryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E nie gniewam się absolutnie, zwłaszcza, że taki komplement mi napisałaś :) Kasza zobaczysz, że już niedługo będziesz tulić swoje maleństwo. Mnie w karcie ciąży już jakiś czas temu wpisali datę 29.06. - to dopiero wtedy mam się stawić jeśli mała sama na świat nie będzie chciała przyjść (to jest 11 dni po terminie). Czy to nie jest przerażające - to jeszcze ponad miesiąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP Ty wyglądasz tak jak ja zawsze chciałam:D przytyć tylko w okolicy brzuszka ,nie zmienić się ,być śliczną kobietą w ciąży:) a nie taki wieloryb jak ja:D Geanetko miło Cię widzieć :) ja tam na sztuce się nie znam ale wszystkie piszą o obrazie to i ja spojrzałam:D Sztorm noooooo ja mam komunie 07.06:( Tuncia....jestem przerazona ,mamy podobny termin a Ty masz rozwarcie jak pójdzie tak jak u Duni to urodzisz a ja coooo?ja mam jeszcze komunię synka co lepsze ja od poniedziałku zaczynam piec kruche ciasteczka na tą komunię a w sobotę biszkopty teraz to już nie mogę rodzić:-O Daj znać jak się będzie postępować u Ciebie akcja dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jeszcze jestem:p Nie chciało mnie nic wziasc w nocy:P Mam czasem lekkie skurcze w kregosłupie ale to takie lekuskie jak przy miesiaczce... Genetko widziałam Twoje fotki na bloga. Bardzo optymistyczne. Piekny usmiech. AniuP fantastyczna fotka z mezem. Dzidzia bedzie widziec jak tatus juz w brzuszku ja kochał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamiast sie wysypiac to juz na nogach...nie moge spac moje zebra juz mi normalnie zyc nie daja, mam bole brzucha (ale nie takie skurczowe tylko jakby mnie kazdy miesien bolal i ciagnie mnie i kluje) i wogole jedno wielkie BUUUUU :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza ja pierwsze dziecko przenosiłam to daj mi teraz urodzic wczesniej:P Tzn ja bym jednak chciała po sobocie, bo imprezke grillowa jezcze planuje... A Ty do pracy od lipca chcesz isc? A co z dzidzia? Sorki ze pytam, jak nie chcesz to nie odpowiedaj. Ale Cie podziwiam, ja wiem ze jak dzidzia sie urodzi to przez najblizszy rok bedzie tyle zajec ze o pracy nawet mi sie nie marzy. Tym bardziej ze to drugie dzidzi. Ja tez w pierwszym momencie pomyslałam ze w koncu po Ani P widac ze w ciazy;p Nie chciałam tego pisac, ale skoro juz ktos o tym wspomniał:p Bo Aniu Ty taka szczupła jestes ze az grzech to był:p Teraz chociaz brzuszek masz:P Tez zwrociłam uwage na obraz, bardzo przyciaga wzrok... Joluu ja z Dunia tez mamy mniejsze odstepy miedzy dzieciaczkami wiec moze dlatego szybciej mamy rozwarcie( tzn Dunia juz nie ma:p ) Ty rodziłas duuzo wczesniej wiec moze u Ciebie to teraz tak jak u pierworodek. Aczkolwiek zycze Ci szybkiego rozwiazania. Chociaz sama mówisz ze chcesz kumunie jeszcze odprawdzic to moze nie wywoływac wilka z lasu? A dziewczyny jak długo dunia miała to rozwarcie, bo nie umiem znalezc jak szybko urodziła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu ,Dunia o rozwarciu pisała 19.05 trzymam się jak tonący brzytwy tego,że u Was tak szybko bo mniejsze odstępy pomiędzy dziecmi:p a zobaczymy a raczej usłyszę co mi jutro na wizycie gin powie,jeśli stwierdzi rozwarcie czy coś...to będe błągać o wywołanie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuniu no jak juz MUUUUUSISZ to rodz:-P ale ze nie musisz i grill czeka to lepiej nie... z tym powrotem do pracy to ja juz sama nie wiem co mam robic...nie wiem czy Sam za 2 tyg nie straci pracy (czy potwietrdzenie ze zlozyl dokumenty o rezydenture beda uznane przez pracodawce jako tymczasowe przedluzenie jego starej wizy do podjecia nowej decyzji) poza tym on pracuje na pol etatu i ma kredyt za studia wiec pol wyplaty idzie na kredyty. Ja niby mam macierzynski dostawac ale szef idiota placi jak chce. A tu wyjazd Sama do USA 20 sierpnia i poki co mamy odlozone na wyjazd 200 funtow. To nawet na bilet nie starczy nie mowiac juz o tym ze najlepiej by bylo jakbysmy pojechali wszyscy razem. Idealnym rozwiazaniem byloby jakby sam przelozyl wyjazd na nastepny semestr tylko nie wiem czy mu to nie przepadnie bo juz raz przeklada a on po prostu MUSI tam pojechac i koniec kropkal. Zebym dalej pracowal na pol etatu (3 dni) i zebym ja pozostale 2 dni tez pracowala (wymienialibysmy sie opieka nad maluchem i wtedy mysle ze jakas lekka praca sekretarki w szpitalu byla by dla mnie raczej 'odskocznia' i przyjemnoscia , okazja do spotkan z ludzmi (bo siedze w domu juz 3 miesiac i juz kota dostaje) a nie musem. Bo ja nie wiem jak to tak dziecko mialabym zostawic komus albo w zlobku...:-( juz kombinuje na kazda strone naprawde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! faktycznie AniaP wygląda mi na hmmm..może 6 miesiąc? Miło zobaczyć jak wygląda Ganetka-obraz oczywiście przefajny:) Ja wczoraj wpadłam w panikę bo na forum gazety.pl mojego miasta ktos napisał,ze porodowka czynna dopiero od 1 czerwca.Załamkaaa...zaczęłam panikować co się skończyło małżenską sprzeczką.W sumie termin mam na 8go,ale dziś gin miał ściągnąć mi pessar,więc od razu szyjka może puścić..a inne szpitale w moim mieście nie cieszą się dobrą opinią.Na szczęście rano zadzwoniłam na szpitalną informację i dostałam wiadomość,że porodówka od wczoraj działa.Uff.No i łazienka po remoncie pewnie ładnie się preznentuje.Bo jak rodziłam Hanię to warunki urągały wszelkim możliwym normom higienicznym. Wczoraj na spacerze cos mi zaczęło wypływać...na szczęście chodzę z podpachą i w razie czego nie powinno być awarii.Ale do domu wróciłam biegusiem.To chyba tylko śluz.Ale mial lekko zielonkawy kolor-dzis u gina o tym porozmawiam.Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wygkypiajcie sie dziewczyny ja ide nastepma na porodowke juz sil nie mam brzuch stawia mi sie ci cheile brzuch boli jak na miesiaczke w krzyzach tez a lekarz mowil ostatnio na wizycie ze to moje ostatnie dni bo rozwarcie tez jest wiec spokoj mi tu:-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie szczescie dziewczyny ze ginekologa wogole na oczy widzicie:-P gdzie jest Anaconda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w poniedzalaek mam wizyte wiec musze go jakos namowic by mnie zbadal bo moj lekarz juz w tak wysokiej ciazy nie bada ale toi cos co mi leci czasem brazowe mnie niepokoi wiec musze mu powiedziec ze nie ma wyjscia a przez moje opuchniete rece obolale nie moge sobie stanika zapiac chleba posmarowac ziemniakow obrac masakra tez tak macie czy tylko ja tak puchne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Tuncia - no to gratuluje tych 2 cm :D Gonzallo , Paola - czy Wy bedziecie kolejne ??? ;) Na forum cos ost coraz to ciszej , a do mojego terminu jeszcze sporo czasu, wiec zanim nadejdzie to pewnie zostane tutaj sama i bede prowadzic monologii ;) Milego dnia, ja wybieram sie na spacer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia 79 ja momo tego ze mnie lapie i mqm skurcze to tez mysle ze bede po terminie chodzic jak z pierwszym dzieckiem bo mnie lapie i zlapac porzednie nie moze tylko straszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×