Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

fasolkowa_____ z tym wybudzaniem to nam pediatra kazazla na poczatku, gdy maly ostro z waga w dol jechal. Ale jak tylko wyrownal urodzeniowa wage to powiedziala, ze juz nie trzeba, bo dobrze przybiera. A teraz to on sam i tak ciumka cyca co 3 godz, czasem czesciej gdy pic sie chce. A w nocy sie zdarza, ze pospi ciagiem 4-5 godziny. Temat kupek :-D no tak, temat rzeka (uh, ale obrazowo mi wyszlo :-p). U nas jeest w druga strone, jak jest pielucha bez \"wkladki\" to dziw. Czesto sa to jedak nazywane przez nas piardki z kleksem niz porzadna kupa. Marianka Kaszy w zakresie obsrywania sie pewnie bije Jaska na glowe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolorowy motylku____ fajnie beda mialy dzieciaki twoj i siostry, nawet z tego samego miesiaca :-) Ja mam siostre cioteczna kilka mies starsza i zawsze - mimo roznych charakterow i pogladow na swiat - swietnie sie dogadywalysmy. Nosek w gore, twoja kolej tez nadejdzie 🌼 tak jak lusi, ganetki, sztorm, paoli, wiki, nemezis i wszystkich pozostalych dziewczyn 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaconda_____ faktycznie mala wcale nie taka mala na raczkach :-) ale slodka i w sumie tylko te "rozbiegane" oczka noworodka daja do myslenia, ze Madzia to szkrab :-D MantraElle_____ wyjscie sie udalo. Jasiek grzecznie spal wiec byl spokoj i mozna bylo normalnie jesc. Powiem ci jednak, ze przy pierwszym dziecku mielismy zupelnie inne podejscie. "Do ludzi" pierwszy raz z nia poszlismy jak miala miesiac, na Wigilie w wiekszym gronie do znajomych, potem sylwester tez u ludzi. Ale sklep? restauracja? Dlugoooo nie. Teraz nie ma wyjscia i jakos inaczej na to patrzymy. Troche wyluzowalismy, aczkolwiek nadal do mola na 4 godziny z Jasiem sie nie wybieram ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Czerwcówki:) JMam dla Was wiadomość od Marteczki. Dziś o godz. 13.30 pojawiła się na świecie Malaika. Waży 3800gr, mierzy 57 cm. Poród odbył się przez cesarskie cięcie bo nie było postępu. Maleńka jest jest śliczna i bardzo podobna do starszej siostry:) Nierozpakowanym życzę lekkiego i szybkiego porodu a wszystkim mamom zdrowia dla mauchów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️ Marteczka_____ serdeczne gratulacje, kochana! Kolejna czerwcowa dziewczynka na swiecie. Szybkiego powrotu do formy, Marta, a corcia niech sie szybko oswaja z nowa, kolorowa rzeczywistoscia! 🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️🌼❤️ Anikaa__dziekujemy za info od Marty 🌼 NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM gonzallo.........31.....8.06......s....Staś,Jaś,Fran ek?....Częstochowa annnnnnna......28....9.06........s...... Michał........Nottingham (UK) joolaa............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22.........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E..........39...15.06.........C.........???...... ................. UK mantraelle.......34...15.06........S................ .................stany Gonia.............30....17.06........c........Emilia ... .........Limerick JAGODA369......27.....17,06.......C....Julia/Mar tyna....Nowy Sącz kasiulaaa25......25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam.........32....17.06......................... ................Lublin Sztorm...........33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała ediaaa ............32...20.06.........s.......córcia?............ ..Śląskie lusia.79............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja...............Śląsk myszka79..........29...23.06.......c.........Maja...... ...............UK wiki3010...........26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków gaanetka..........28....27.06........s................ ..............Wiedeń LilkaJ...............34....28.06..........c........ ....................lubuskie atilla................24...29.o6.........c..... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c......Julia.......... ......Małopolska Nasze dzieciatka: NICK…............URODZINKI........WAGA/WZROST....s n/cc......IMIE Pimach..............10.05....35tc....2850/54cm....cc.... ...Antoni....BielskoBiała Fasolkowa mama..21.05....38tc....3350/54......cc.....Kinga....Warszawa lilianka09...........21.05.............3600/56cm.....cc. ..Malwinka...mazowieckie Carmen37..........23.05..............3500/55.......sn. ...Witold......małopolskie Mum2be............23.05..............2860/52.......sn... ....Tymus. .....Katowice Monik85............24.05..............3300/55........sn. . ....Natalka.....Łódzkie Dunia77............24.05....38tc.....3465/51........sn.. . ... .Jas..............Stany czarunia...........29.05.....38tc....3250/52.......cc.. ....Wiktoria...Świnoujście Apsika.........01.06.......40tc!!!..3380/56.......cc .......Michalek......podlasie Klunia.............03.06.....38tc....2789/..........cc ........Julia.......UK Biała_czekoladka..08.06.....39tc....3140/53.......??.... ..Kubuś... Warszawa Kasza22..........08.06.....40+5.....2900/.........sn. . ...Marianne.....UK Anaconda_a........??.06........4100/57.......??. .....Magda.....Zabrze/Śląsk tuncia...........11.06.......3000/51.........? ?......Mateusz.....Rybnik Zakochana mama....11.06........3250/57.....??....Kornelia.......Kalisz AniaP............13.06...........3310.......sn........Ma rtusia.....UK/Poznan Ewcisko.....13.06..........3275/57......??.......Wiktoria. .........Łódzkie Marteeeczka.....15.06.......3800/57....cc.......Ika.................Tarnów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mial byc wiekszy porzadek tabelce.... Udalo sie? NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM gonzallo.........31.....8.06......s....Staś,Jaś,Franek?....Częstochowa annnnnnna......28....9.06........s...... Michał........Nottingham (UK) joolaa............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22.........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E..........39...15.06.........C.........???...... ................. UK mantraelle.......34...15.06........S................ .................Stany Gonia.............30....17.06........c........Emilia ... .........Limerick JAGODA369......27.....17,06.......C....Julia/Mar tyna....Nowy Sącz kasiulaaa25......25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam.........32....17.06......................... ................Lublin Sztorm...........33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała ediaaa ............32...20.06.........s.......córcia?............ ..Śląskie lusia.79............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja...............Śląsk myszka79..........29...23.06.......c.........Maja...... ...............UK wiki3010...........26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków gaanetka..........28....27.06........s................ ..............Wiedeń LilkaJ...............34....28.06..........c........ ....................lubuskie atilla................24...29.o6.........c..... ????....................Rybnik kolorowymotylek.27...30.06........c......Julia.......... ......Małopolska Nasze dzieciatka: NICK…............URODZINKI........WAGA/WZROST....s n/cc......IMIE Pimach..............10.05....35tc....2850/54.......cc.... ...Antoni....BielskoBiała Fasolkowa mama......21.05....38tc....3350/54.......cc........Kinga......Warszawa lilianka09..........21.05............3600/56.......cc........Malwinka...mazowieckie Carmen37............23.05............3500/55.......sn........Witold......małopolskie Mum2be..............23.05............2860/52.......sn........Tymus.......Katowice Monik85.............24.05............3300/55.......sn........Natalka.....Łódzkie Dunia77.............24.05....38tc....3465/51.......sn........Jas.........Stany czarunia............29.05....38tc....3250/52.......cc........Wiktoria...Świnoujście Apsika..............01.06....40tc....3380/56.......cc .......Michalek......podlasie Klunia..............03.06....38tc....2789/??.......cc .......Julia.......UK Biała_czekoladka....08.06....39tc....3140/53.......??........Kubuś........Warszawa Kasza22.............08.06....40+5....2900/??.......sn........Marianne.....UK Anaconda_a..........??.06....??......4100/57.......??........Magda......Zabrze/Śląsk tuncia..............11.06....??......3000/51.......??........Mateusz.....Rybnik Zakochana mama......11.06....??......3250/57.......sn?.......Kornelia.......Kalisz AniaP...............13.06....??......3310/??.......sn........Martusia.....UK/Poznan Ewcisko.............13.06....??......3275/57.......??........Wiktoria..........Łódzkie Marteeeczka.........15.06....??......3800/57.......cc........Ika.............Tarnów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu - to chyba taka juz norma, ze z pierwszym dzieckiem jest sie bardziej przewrazliwionym... pewnie tez od rodzicow zalezy. Moi znajomi zabrali tygodniowe dziecko na impreze... jednak to jest dla mnie lekka przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję kolejnym mamusiom słodkich szkrabków! U mnie oczywiście musi być coś pod górę. Parę dni temu złapała mnie gorączka 40 stopni, dreszcze i diagnoza zapalenie piersi. Fakt cyce były jak arbuzy a mleko ledwo skapywało. Więc antybiotyk, paracetamol i szpitalny laktator. Dzięki lekom cyce już nie bolą ale dzięki laktatorowi narobiłam sobie burchli na sutku i każde przystawianie do piersi boli jak diabli. Oodciągałam chyba poprostu zbyt mocno ale to była jedyna metoda zeby odciągną zatkane kanaliki - no i odciągnęłam zapychającego glutka ale nabawiłam się tych bąbli, kóre pękają i pod spodem są ranki. Oj jak boli. Mam nadzieję że to szybko minie bo jestem wymęczona karmieniem. Michaś jest cudny ale spać nam nie daje. Każdej nocy robi 4 pobódki w tym każda z półtoragodzinnym ssaniem piersi. Śpię więc w zasadzie 2-3 godziny w ciagu nocy, w dzień podobnie. Upatrzył sobie mój cyc jako poduszkę, środek nasenny i przytulankę i wiszę tak nocami nad nim a kręgosłup gnie się jak precel. Ciekawe jak Wy Mamusie sobie radzicie nocami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika____ no to cie zlapalo :-o Nie jest to mile, zapalenie piersi, a trzeba reagowac szybko i boli \"po drodze\" takze. Dobrze, ze juz kanaliki si eodblokowaly. A moze jakas masc lanolinowa, taka na sutki ci pomoze przy tych babelkach? Ja takie mialam na poczatku karmienia, zanim sutki sie przyzwyczaily i masc mi pomagala. Sprobuj choc nie wiem co u ciebei jest dostepne. To masc na sutki dla karmiacych kobiet i najlepiej 100% lanoliny bo dziala i nie trzeba zmywac przed karmieniem. A nocki faktycznie masz \"nieciekawe\". A Michas te poltorej godziny faktycznie je, ciagnie, czy przysypia? Jelsi przysypia przy cycu a potem jest glodny, to wybudzaj: miziaj po plecach, palcem \"jedz\" po kregoslupie - to dziala, smeraj po boczku, pod pacha, nawet nieco rozbierz do karmienia - chlod wybudza dzieciaka, probuj wyciagnac piers z paszczy :-) Zeby jadl a nie spal przy cycu. A zamiast ciumkania cyca moze jakis smok zadziala jesli ma silny odruch ssania? Zebys mogla troche pospac. W dzien masz tak samo, czy jakos inaczej maluszek spi? U nas karmienie idzie szybciej. 10-15 min jeden cyc, potem troch ez drugiego, jak jest bardzo Jasiek glodny to z drugiego ciagnie jakies 10 minut. Razem z przebieraniem przed karmieniem, odbijaniem - co zabiera z reg najwiecej czasu, cale nocne karmienie trwa ok. 45 min i do lozeczka a ja w kimonko. Trzymam palce, zeby u ciebei tez sie to unormowalo na lepsze. No i uwazaj na biust 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarteczka ! Gratulacje !!! :) Takietam - powodzenia rowniez zycze :) Zreszta juz pewnie po cc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczkaa___gratulacje i zdrowka dla corunii,a Ty rwacaj szybko do formy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaconda, Tuncia, Zakochana Mamo, AniuP, Ewciko, Marteeeczko przyjmijcie serdeczne gratulacje i zyczenia wszytsztkiego najlepszego dla waszych dzieciaczkow i dla Was! Kilka dni mnie nie bylo a tu takie szalenstwo!!!! Brawo dzewczyny!!!!!!! Ja nadal niezorganizowana i bez komputera pod reka ...wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla wszystkich nowych mamusiek, jest nas coraz więcej;-) Tuniu, trzymam kcuki za Mateuszka. Kasza, to o cyzm piszesz na pieluszce, to jeżeli wygląda trochę jak talk zmieszany z krwią i ma taki pomarańćzowo różowy kolor (taka kredowa konsystencja) to jest to normalne i może występować do 7 tyg po urodzeniu, nie pamiętam jak pediatra to nazwała, jak sobie przypomnę to napiszę. Fasolkowa mamo, ja wybudzam co 3 godziny na karmienie-chodź zauważyłam, że wiele osób to dziwi w moim otoczeniu...w kżdym razie wiem, że na począku tk trzeba od osób, które mają wiedzę medyczn na ten temat, w szpitalu także połozne tak kazały. Dziecku może gwałtrownie spaś cukier i może to przespć a wtedy jest niebezpieczne, zreszą taka mała dzidzia ma njeszcze nieojrzały układ nerowoy i też nie zawsze może czuć głod podczas gdy śpi, potem się to normuje, dziecko ma własny rytm jedzenia i nie ma konicności wybudzania, ale taki maluszki dopiero się tego uczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik____ niezle ci corcia przybrala :-) Ja mam za tydzien pediatre, jak maly skonczy 4 tyg i ciekawe jak bedzie na wadze u niego. Ale juz sie robi taki pucowaty tu i owdzie :-D No to dobrze, ze z pepkiem okej. A ta wysypka to tylko na buziaku czy jeszcze gdzies? Jasiek ma na policzkach taka z bialymi czubkami i na czole mniejsze, czerwone bez czubeczkow. I lekarka okreslila, ze to tradzik. Zreszta mysle, ze jaby skaza bialkowa to inaczej by tez reagowal na nabial w mojej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz, Jasiek chyba zalicza pierwsza faze gwaltownego wzrostu. Walczyl dzis o cyca dwa razy czesciej niz do tej pory, spanie w dzien to takie \"jak zajac na miedzy\"... Ciekawe jak bedzie wygladala nocka :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, prosze trzymac kciuki, za godzine jedziemy na wywoływanie, choc dzis rano obudziłam sie z bólami - zobaczymy jak to bedzie. Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowych mamus!!!!!!!!!!!!!!!!!! I siły tym co wlasnie beda rodziły!!!!!!!!!!!!! A my z konca tabelki nadal czekamy...na te bole i Nasze dzieciatka)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️🌻 Matreeeczka! GRATULACJE malej Iki!!!!! 🌻❤️ Zycze szybkiego dojscia do siebie, powrotu do domciu i wstawienia fotek dla czerwcowych ciotek ;) Duze 😘 dla Was! No to ja, jak to Kasza kiedys ladnie ujela, oficjalnie przeterminowana :D:D:D Ide sie pozbierac i na wizyte do poloznej, zobaczymy co mi dzis powiedza. A juz myslalam ze w nocy zacznie sie cos dziac bo mialam takie mocne bole miesiaczkowe ... :o Annnnnnna, powodzenia!!!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka ratulacje!!!!!!dobra rlobota Takietam i Annnnna jak tam wasze akcje ciekawa jestem... Biala czekoladko wczoraj przylazla polozna pokazalam jej pieluche z tym pomaranczowym czyms i ona mi powiedziala nazwe tego (zapomnialam oczywiscie) ale to podobno jest sygnal od nerek ze mala dostaala za malo polynow:-( ale to byla sobota i piatek moj \'kryzys cyckowy\' wiec to zrozumiale... a tak wogole to cycus is back:-D wczoraj przystawilam i dzialaja tylko ja nie wiem nie widze ile ml ona je na raz i czy sie najada?czy jak zje z jednego mam jej dawac tez drugiego??? co do ybudzania mi zostalo powiedzane ze mala ma byc karmiona gora co 4 godziny wiec dzis w nocy alarm nastawiony i probowalam piersia ale nie chciala przez sen to butla trzeba bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takietam- powodzenia! Oby zabieg był szybki i bez komplikacji, a dzidzia na 10! Annnnna- również powodzenia. Trzymam kciuki, zeby natura sama zadziałała. ;) Marteeczka- wielkie gratulacje! Kolejna duża dziewczyna pojawiła się w naszej tabelce! No właśnie, ja Małej nie wybudzam, bo zaraz kończy 4 tyg. więc już duża panna się z niej robi. Bałam się jednak, że może za lekkomyślnie podchodzę. Moja jest takim głodomorem, że nie ma opcji, żeby się nie obudziła. Po tych kolkach, kiedy cierpi i płacze po 2 godz. chyba musi troszkę dłużej wypocząć, stąd w nocy dłuższe przerwy, tak myślę... Monik- czyli pediatra powiedział Ci to samo co mi. Nie wiadomo co to i od czego się bierze... Ja chyba za jakiś czas pójdę do dermatologa, jeśli nic się nie zmieni. Rzeczywiście duża dziewczyna, oby tak dalej. :) :) Kasza, Kinga chyba pobiła Mariannę w wielkości niemowlęcej kupy! Po trzech dniach nastała szczęśliwa chwila i się doczekałam czegoś mega wielkiego. :) :) Na szczęście. MamoE troszkę mnie uspokoiłaś potwierdzając, że po kilka dni bez kupki jest normalne. Moja córcia chyba wyczuła jednak, że mama nerwa i się odblokowała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik- Kingę ubieram czasem w krótki rękaw, jak jest ciepło. Leży i tak pod kocykiem. Czasem ma długi rękaw, ale na dupince tylko pieluchę, nie nakładam śpiochów. Na stópki skarpety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy przepajacie swoje Maluchy wodą z glukozą? Nie pamiętam, czy już się o to pytałam... Mam sprzeczne info. Położna powiedziała, że to zbędne, koleżanki twierdzą, że trzeba i one przepajały swoje dzieci... Mi się zdaje, że jak jest tak bardzo ciepło, to dziecku chce się pić niekoniecznie zawiesistego mleka.... Wiem, że przy naturalnym organizm mamy sam reguluje gęstość mleka, ale co jak daję tez sztuczne? Koleżanki przepajały dzieci karmiąc je tylko cycem.... Sama nie wiem, a pediatry zapomniałam się spytać, ciamajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu, dziekuję za rady. Maści stosuję przeróżne i wszystkie na pocharatane brodawki przez maleństwo. Już w zasadzie się goją tylko najlepiej byłoby jakby pozostawały nietykane - wówczas proces gojenia byłby szybszy a tak musze przystawiać malca i on mi na nowo rozdrapuje więc podejrzewam że gojenie trochę jeszcze potrwa. Co chodzi o nocki, to brzdąc ssie półtorej godziny ale aktywnie tylko 5 minut, potem tylko tak sobie mlaska tego cyca ale na tyle czujnie że jak odstawiam to łeeeeee - płacz. Smoka wypluwa - nie umie go w ogóle ssać a próbowałam z paroma rodzajami smoczków. Tylko cyc mamy i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje malemu herbatke z kopru wloskiego,a wode z glukoza jeszcze nie dawalam ale moze na dniach. polozna mi powiedziala ze mozna dawac pic cos oprocz mleka i oczywiscie jak jest cieplo to wskazane wrecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do smoka to ja jeszcze nie daje chiociaz mam sztuk 3, i nie chce w sumie dawac. Jesli placze to szukam przyczyny a nie chce go zatykac" smokiem ;) zobaczymy jak dlugo wytrwam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do karmienia to moj jak w zegarku, co trzy godziny sie budzi. Musze tez kupic mu wieksze butle bo te 120 to juz dla niego pikus. I tez moj Mlay ma krostki wrrrr ale jak przemywam woda przegotowana to troche blena i znikaja :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×