Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Tuncia_____ nie ma to jak rodzinka w komplecie :-D Duza buzka dla ciebie za szpitalna wytrwalosc, bo ja sie poryczalam jak bobr, gdy mi pediatra w czwartek przez telefon zameldowala, ze trzeba jechac do szpitala (nie mowiac juz o lzach w szpitalu). Na szczescie na pobranie krwi, proby zalozenie wenflonu (6, zadna nie uda), pobranie plynu z kregoslupa - zabierali go do zabiegowego bo bym padla chyba :-O Takze teraz dodatkowo podziwiam za sile i wytrwalosc, bo mi wystrczyly dwa dni, w sumie pod wspaniala opieka, w super warunkach, ale jednak w szpitalu... Marteczka_____ tfu, tfu paskudztwo! Jak sie tego nabawilas? Cale szczescie, ze juz jestes zdrowa. Dobra, lece poratowac meza, bo Jasiek cos sie drze. Czyzby znowu byl glodny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................IMIĘ.........UR.......KG/CM......WI EK M//D....KG/CM Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54........2//16....5985//65< br /> lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05...3500/55........2//......6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77............Jas..........24.05.....3465/51...... ...2//......5770/61 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........... .1//13.......// Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........2 //0.....//5530 tuncia..............Mateusz.....11.06...3000/51........ ..2//27.......4400 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//8... ..4880//54 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57..... .1//24...4325//59 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... ...1//23..6105/62 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia......15.06...3090/51........ .1//16........4750/58 jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//25..6000/65 annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ 25......5520/?? Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .1//15..3940//56 gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..1//4........// Mama E..............Alexandra...19.06....3526/53........1//10.... 4760// myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......1 //15...4680// kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682........Milena? ....24.06.....3300/54........1//00....4280/? Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... ..0//26........// ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51.......1 //3......//3960// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......0 //21...3890// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 1/1 4550//60 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Marteczka - to w szpitalu tym Cie zarazili ???? brrr straszne, ale dobrze, ze juz wszystko w porzadku i jestes juz w domu. Dunia - noo to porobilo sie ! Dobrze, ze tam macie taka swietna opieke bo faktycznie w Polsce to moglbabys tego nerwowo nie wytrzymac. Zdrowka dla Jaska ! Tuncia - i Mati w koncu w domu :) Skocze zaraz na Twojego bloga poczytac co tam nowego :) MantraElle - moje dziecko jest kompletnie rozregulowane i jak czytam o tych stalych porach spania to az mnie zazdrosc bierze ;) Ewka spi zazwyczaj od 20- 21 do 2-3 , choc czasami i budzi sie o 23 dodatkowo , od tej 2-3 do 5 spi, choc zazwyczaj juz od 4-5 cos ja meczy i steka przez sen wiec ja daje na brzuszek i spi spokojnie dalej (wiem wiem moja wina - powinnam ja nadzorowac caly czas kiedy jest na brzuchu, a ja zazwyczaj zaraz tez odplywam :/ ) potem od 5-6 nie spi , albo spi do 8 a potem to juz calkiem roznie jest :D - czasami spi po 3-4 godz i budzi sie tylko na jedzenie, czasami budzi sie co 2 godz, a czasami prawie wcale nie spi w ciagu dnia tylko ucina sobie drzemki po 15-30 min . Za to zawsze spi w samochodzie i na spacerach :) A w niedziele bylismy w gorach - i calkowicie inaczej niz poprzednio , mala ladnie zniosla podroz, jako ,ze ciala nie ma juz tak wiotkiego to i w foteliku miala lepsza pozycje, no i potem tylko jadla i spala no i mialam troche czasu dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam Was na bierząco. ale juz na pisane albo czasu brak, albo weny brak lub po prostu mam lenia... Fasolkowa Mamo, Carmen37- przyłączam się do tego co napisała Joolaa to jest tak jak z chodzeniem, jedne dziecko w wieku 9miesiecy juz samo bez trzymanki stanie, inne w 10miesiącu a jeszcze inne dopiero jak ma pełny rok, lub nawet troche później... rozpięośc jest duża. Generalnie nie ma się czym martwić:)Dajcie malcom czasuu:) Tuncia - super ze mały w domku. Sztorm, lusia.79 ja wracam do pracy ostatniego dnia roboczego października i z tego co wiem to z dnia na dzień mam coraz mniejsze szanse zostać..firma od poczatku roku nie ma robót wiec cienko przędzie.Na szczęście wg.kodeksu mam 3miesięczny okres wypowiedzenia. Ja juz się za innym zarobkiem zakręciłam bo u nas tak cienko z kasą nie było jeszcze. Z racji tego ze jestem na macierzyńskim to czesci wypłaty lewej nie dostaję, zasiłek jest o 200zł mniejszy niz moja normalna wypłata bo w zeszłym roku miałam przeszeregowanie a średnia liczy się z 12tu ostatnich miesięcy;/ Do tego mąż dostał zwolnienie bo firma redukuje etaty, wiec od 1go na razie po znajomosci zarabia na czarno a tak to czeka na odbiór prawa jazdy kat.C i szuka pracy jako kierowca;/ A Madzia to wydatki... Zdresztą same wiecie. Pierwsze szczepienia za nami- małej nic nie było z tym ze wybrałam system płatny ze średniej półki ten na 5-tkę. 115 zł.Tylko za pierwszym razem 2 wkłucia WZWB i kojarzona a od następnego razu po jednym. Przyznam ze jak ją kłuli a zaczęła wyć to też się poryczałam. Bioderka mamy ok.:) Dostaje Bebiko1, ok 6-7 porcji na dobe po 120ml tak co 3 godziny ale widze ze nadal glodna i musze ją przetrzymywc juz tak po 2,5 godzinie marudzi...zastanawiam sie czy nie zaczac zagęszczac jej Nutritonem....? Spi od 22-do5 rano. Kąpiemy ją ok20-21 codzien, lub co drugi dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki🌼 Tunciu, to wspaniele, ze juz jestescie w komplecie! Co sie nacierpialas, nie mowiac juz o synku...Naprawde wielkie ucalowania dla Was!I duzo, duzo zdrowka!❤️ Podacie mi adres na bloga? Jestem teraz u tesciow i nie mam tu zapisanej strony, a chcialabym nadrobic zaleglosci zdjeciowe. Dunia, wspolczuje wizyty szpitalenej:-( Skad to zapalenie sie przyplatalo? Ja, jak widzialam jak wbijaja Malaice weflony to myslalam, ze zemdleje...Nie pisalam Wam, ale moja corcia miala w szpitalu wylew podwysciolkowy..., ale naszczescie malo grozny i teraz jest ok, ale trzeba to kontrolowac. Co do sepsy, to prawdopod. zarazilam sie w szpitalu. Oczywiscie nikt tego nie potwierdzi, nawet nie powie slowa "prawdopodobnie". W zasadzie po wyjsciu ze szpitala caly czas ( z malymi przerwami) mialam rozne zapalenia( zaczelo sie od ukladu moczowego..)...az doszlo do tego, ze nie moglam chodzic, kazdy ruch sprawial wielki bol(zapalenie stawu krzyzowo-biodrowego), nie mowiac o tym, ze patrzec tez nie moglam na siebie, bo mialam gronkowcowe zapalenie skory, no koszmar:-oDo tego rozne inne jeszcze dolegliwosci, ktore sprawialy, ze nie nadawalam sie do zycia... Ide szykowac moje dziewczyny na spacer:-)Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, mnie az glupio teraz marudzic ze sie nie wysypiam bo w porownaniu do Waszych przejsc Duniu, Marteeczko i Tunciu to przeciez pestka! Dobrze ze juz wszystkie jestescie po tych niemilych przezyciach i mam nadzieje ze chorobska teraz beda sie z dala od Was trzymac i ze nareszcie bedziecie cieszyc sie spokojnym macierzynstwem!!! ❤️ U nas, dzieki Temu na Gorze, wszystko w porzadku z bioderkami!!! Pani na usg powiedziala "perfectly normal"!!! Lubimy byc normalne :) Jutro sie bedziemy wazyc ale chyba juz sporo ponad 5 kilo jestesmy :) Ide spakowac male na spacerek poki slonce swieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnnna, swietny ten "przeglad generalny" Michalka!! Swietna lekarka! Ja na rotawirusy szczepic nie bede, pierwszej nie szczepilam. Aniu, z ta szczepionka na gruzlice to zalezy gdzie mieszkasz - w Londynie jest "high risk" z racji na wieksza mieszanke emigracyjna i szczepionka ta jest bardzo doradzana (niemal obowiazkowa) i podawana w 6 tyg zycia. my juz jestesmy po. Dowiedz sie z twoja rejonowa HV bo to raczej oni a nie GP sie tym zajmuja (tak jest u mnie). A na zoltavzke szczepisz z racji terazniejszej dolegliwosci Michasia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,mialam problem z modemem kilka dni i teraz co probuje napisac na forum to mi strona wygasa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu,wspaniale ze macie Mateuszka w domku,moc zdrowka od cioci z netu. Marteeczka,ale mialas nie mile przejscia,dobrze,ze juz lepiej i jestes z nami,a najwazniejsze,ze z Rodzinka,pewnie dziewczynki i maz bardzo sie ciesza,sciskam mocno i zdrowka zycze. u mnie po wizycie u gina wczoraj,wszystko w porzadku,pobral wymaz do badania,jak by cos sie doszukali to sie zamelduja u mnie tel.(tu podczas wizyty ruutynowej zawsze robia cytologie i jak jest zly wynik to sie kontaktuja).dal mi tez recepte na tabletki,bo przed ciaza tez bralam wiec zdecydowallam sie teraz na te metode ,wiec zielone swiatlo na s...;),kurcze po takiej przerwie to jak pierwszy raz wogole(podczas ciazy jakos nie mialam ochoty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benjamin zasypia ok 20ej,potem ok 23 pobudl´ka na papu,i idzie spac najczesciej do ok 5ej,wtedy tez butelkaniekiedy troche soie powierci wtedy i zasypia do ok9-10ej,w dzien ladnie spi nawet 2-3 godz,podczys dnia ma fazy kiedy krocej badz dluzej jest aktywny tak ok 3 godz,ogolnie zeby nie zapeszyc teraz dobry ma rytm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu,wlasnie doczytalam,ze u Ciebie tez zahaczylo o szpital,maly Jasio,zycze zdrowka oby niedobre zapalenie szybko odeszlo w zapomnienie,a dla mamy relaxu gdy zostaniecie juz tylko w dwojke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za literowki,ale biegam do malego bo wypada mu smoczek i sie spiesze. milego dnia dla mam i ich pociech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dopiero dziś przeczytałam MamoE o tej ciemieniuszce, że można ją zarazić, a właśnie wróciłyśmy od lekarza. No nic będę uważać. Dzięki za info. Marta zniosła dzisiejsze szczepienie bardzo dzielnie, tak mało płakała-nastawiłam się na mega wycie, a tak prawdę mówiąc to wieczorami mamy gorzej. Zrobiła się czerwona jak burak do tego stopnia, że nawet jak już nie płakała to miała czerwone plamy na głowie. Dostaniemy także skierowanie na usg bioderek, przez tą notkę ze szpitala lekarz stwierdził, że dla świętego spokoju prześwietlimy - jest lekka różnica w fałdkach tłuszczu. Mara nadal cała w krostkach, nóżki ma jak tarka, tyle tylko że po tym kremie nie jest to czerwone. Najgorzej jest w zgięciach rąk i nóg. Diagnoza:sucha skóra, kremować dalej 2-3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP może zadzwoń do Kaszy ona będzie wiedziała co na tą skórkę poradzić, w razie jak by było naprawdę źle to może udasz sie po poradę do tej pediatry co ja byłam, ona t6eż jest alergologiem tu masz do niej linka http://www.polskaprzychodnia.co.uk/lekarz.php?id=2 MamoE szczepimy młodego przeciw żółtaczce profilaktycznie, zaszczepimy go teraz i spokój na 14 lat, ja też się szczepiłam jeszcze w liceum i teraz spokojnie szłam rodzic czy chodzę do dentysty. Będę walczy o tą szczepionkę na gruźlicę, powiem że przeprowadzimy sie do Londynu :D w sumie w zawodzie mojego męża wszystko jest możliwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP może zadzwoń do Kaszy ona będzie wiedziała co na tą skórkę poradzić MamoE szczepimy młodego przeciw żółtaczce profilaktycznie, zaszczepimy go teraz i spokój na 14 lat, ja też się szczepiłam jeszcze w liceum i teraz spokojnie szłam rodzic czy chodzę do dentysty. Będę walczy o tą szczepionkę na gruźlicę, powiem że przeprowadzimy sie do Londynu :D w sumie w zawodzie mojego męża wszystko jest możliwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko jejku co ty przeżyłaś! Całe szczęście, że masz już to całe zło za sobą i jesteś w domu 🌻 O nemezis super, że czujesz że będzie lepiej, to bardzo ważne być pozytywnie nastawionym. Nawet w twoim poście czuć spokój. Życzę Ci samych radosnych chwil w nowym miejscu :) Jeszcze jedno, nie chcę być wścibska, ale jak tam sprawa alimentów? Duniu dobrze, że i u Was choroba zwalczona. Swoją drogą to ciekawe, że akurat Jaś ma problemy z układem moczowym. Byłam przekonana, że u chłopców o wiele trudniej o takie przypadłości, ze względu na dłuższą cewkę moczową czy coś takiego. annnnnnna dzięki za link. Wczoraj się dowiedziałam, że niedawno otwarli polską przychodnię ok 5-10 min od mojego miejsca zamieszkani zamieszkania więc w razie czego mam gdzie się udać. Minus to cena, wizyta 60funtów :( Koleżanka prawdopodobnie się tam uda więc zda mi relację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nasza ciemieniucha zaczyna ojawiac sie tez na glowce ... pierwsze objaw juz zmylam, ale dzisiaj widze nastepna warstewke .... jaj ja tego nie lubie!!! Annnnnnna, dobry pomysl z ta przeprowadzka, bylby jeszcze lepszy gdyby tak na serio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, u nas tez faldki nierowne i sie martwilam, ale wszystko jest z bioderkami ok!!! Trzymam kciuki aby u was tez tak bylo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaconda_____ nie zageszczaj moze mleka niepotrzebnie tylko zwieksz dawki :-) 120ml.... Jasiek rabie dwa razy wiecej (serio, wczoraj pediatra powiedziala, ze jak on wazy w ok. 7 kg to 240 mu szykowac i jesli zje - to na zdrowie), tez co 3-4 godziny, jak w zegarku. Poki co niczym nie zageszczam, a je na zmiane, flaszka formuly i flaszka mojego (bo ja przy takim zarloku nie wyrabiam ilosciowo :-) No i zaczyna mi wracac chyba zapalenie jelit, chyba ze to tylko po wczorajszej "oranzadzie" gazowanej... ). Aha no i miedzyczasie, przy takim jego jedzeniu, jelsi chce mu sie pic to mam mu dawac wode :-) Musze go z powrotem troche uregulowac, bo z jedzeniem sie "rozjechal" w szpitalu. Poniewaz nie mogli mu sie wkluc do kroplowki, to mialam go jak najczesciej karmic, zeby sie nie odwodnil (bo sporo plul no i sikal). Wiec plan co 3 godziny nieco sie rozjechal, ale wracamy do normy :-) Co do spania. U nas maly spi juz z reg kolo 20 i pociagnie tak do 12-1, jedzonko i od razu kima z powrotem, pobudka kolo 3-4, flaszka i kimono od razu i potem pobudka kolo 7 albo na jedzonko, albo z racji ogolneog wyspania i krzataniny w chacie. Potem maly pada kolo 10-11 i spi roznie. Jesli padnie mi w aucie to pospi nawet i 3-4 godziny, albo krocej. Potem moze jeszcze popoludniu zdarzy mu sie jedna drzemka okolo godzinki i tyle. W dzien jeszcze nie mozna mowic u niego o jakims schemacie ale dajemy rade. A co do zapalenia. tez myslalm, ze u dziewczynek czesciej bywa, a tu prosze - Hanka nie miala ani razu (raz cos ja dopadlo, ale u lekarza jzu bylo okej), a Jasiek juz dwa razy. Wszyscy podejrzewaja, ze to przez to, ze nie obrzezany (bakterie pod napletkiem sie gromadza i docho dzi do zakazenia. Taka teoria, a za 2 tyg mam wizyte na pogadanke u urologa wiec zobaczymy co i jak. Nawet jesli bedzie rekomendowal obrzezanie to my sie nie zgadzamy i tyle. Siostra mi wczoraj powiedziala, ze ona ze swoimi chlopakami bujala sie z tym srednio do 4 lat, wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Marta bardzo przeżywa to szczepienie. Po powrocie najadła się i spała ponad 3 godz - myślałam sobie będzie dobrze. Niestety pod koniec spania zaczęła co chwilkę jakby płakać ale tak bardziej to piszczeć. No i jak już się obudziła to się zaczęło...Wrzask, pisk, głowa czerwona, łezki się lały. Dałam jej cyca to z przerwami może wyszło 3 minuty karmienia i nadal płacz. Teraz już śpi, a ja jestem wykończona nerwowo. Już też się poryczałam. Jakaś taka słaba psychicznie jestem, nie potrafię znieść jej płaczu, a takiego to u niej jeszcze nie było. Czy ją bolą miejsca ukłuć (uda)? Bo nie wiem jak mam ją chwytać żeby nie pogorszyć sprawy. Dałam jej to lekarstwo - coś z paracetamolem- mam nadzieję, że będzie lepiej, bo nie wiem czy płacze z bólu czy w wyniku nadmiaru przeżyć. Mam nadzieję, że mimo wszystko ja bardziej to przeżywam niż ona. MamoE trzymam kciuki żeby jednak ciemieniucha się nie rozprzestrzeniała dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................IMIĘ.........UR.......KG/CM......WI EK M//D....KG/CM Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54........2//16....5985//65< br /> lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05...3500/55........2//......6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77............Jas..........24.05.....3465/51...... ...2//......5770/61 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........... .1//13.......// Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........2 //0.....//5530 tuncia..............Mateusz.....11.06...3000/51........ ..2//27.......4400 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//29... ..5740//59 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57..... .1//24...4325//59 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... ...1//23..6105/62 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia......15.06...3090/51........ .1//16........4750/58 jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//25..6000/65 annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ 25......5520/?? Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .1//15..3940//56 gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..1//4........// Mama E..............Alexandra...19.06....3526/53........1//10.... 4760// myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......1 //15...4680// kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682........Milena? ....24.06.....3300/54........1//00....4280/? Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... ..0//26........// ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51.......1 //3......//3960// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......0 //21...3890// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 1/1 4550//60 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie dalej zielona kupa:) wczoraj nie bylam u lek jutro ide juz rano robila dobra kupe a teraz znowu coz zobaczymy dalej a co do alimentow to koszmar zlozylam sprawe do sadu i czekamy nie daruje mu o nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis, i tak trzeba!!! trzymam palce zeby szybciutko sprawa sie rozwiazala i kaska ci wchodzila! A z kupkami to roznie moze byc, bo przy karmieniu piersia to dosc normalne, lecz jesli dziecko jest na butelce to mowia ze raczej jakas alergia ... ale ja nieduzo na ten temat wiem. AniuP, tak serducho sie kraja, prawda? I powiem ci szczerze ze im dziecko starsze tym bardziej serducho sie kraja, mnie to jabardziej uderzylo jak evelyn sie na mnie spojrzala jakby mowiac, mamo czemu mi to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam TUNCIA SUPER ZE MATI Z WAMI!!!!zuch chlop!a ty naprawde kobieto silna jak Waligora jestes. Teraz to juz trzymamy kciuki zeby nie musia l do szpitala wracac i zeby dalej byl tak dzielny Dunia masz nieciekawie z mlodym ale zazdroszcze ze je jak w zegarku. Moja by na piersi wisiala, usypia przenosze do lozka 5 min wrzask. To samo z butla;dam sztuczne zje zasnie odloze ryk. I wiecznie pcha paluchy do buzi ba!cale rece wklada s.lini sie ej nie chce sie wyglupic ale ja chyba juz dziasla swedza czy cholera wie... Aniu p moja tez miala szczepienie tydz temu, oj miala 'pretensje ' do nas, miala. Poryczala sie, ja ja na rece 5 min i spokoj. Ale wiezorem i nastepny dzien lekka temp i foch ;-/Co do trzymaniA; trzymaj zawsze NAD kolanem /zeby jak bedzie sie wyrywac nie doszlo nie daj boze do jakiegos wywichniecia/ najlepiej nozke trzymac miedzy kciukiem i palcem wskazujacym i najleoiej juzjak dziecko lezy na lezance lekarskiej niby nie czuje az tak bliskosci matki ale technicznie latwiej dla rodzicow i dla lekarza. Aha po wkluciu nalezy ucisnac, trzyma miejsce wklociaprzez ok minute np wacik przylozyc czy plaster i trzymac na nim 2 palce jak mawial szef idiota krew nie dojdzie do miesni i nie bedzie az tak bolec Nemezis ty karmisz piersia czy sztucznym bo moj szef idiota gadal ze jak dziecko jest na sztucznym to trzeba zmienic mleko na bardziej sycace bo nie dojada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu gratuluje, że rodzinka w końcu w komplecie :-) Duniu, Marteczka mam nadzieje, że już żadnych wizyt w szpitalu nie będzie, dzielne jesteście i wasze dzieciaczki też! My z walki o pokarm wyszlimy wygrani, już od 4 dni jedziemy tylko na cycu, więc jestem bardzo szczęśliwa. Mieliśmy problem z kupkami, mały zaczął robić ziolone a piłam wode żywca (nic nowego akurat nie jadłam co by mogło to wywołać) wyczytałam w necie, że niektóre dzieci miały tak po tej wodzie i zmieniłam na nałęczowianke i faktycznie kupki wróciły o normy! Nie wiem czy to co innego i zbieg okoliczności z tą wodą czy to faktycznie woda ale i tak wyczytalam, że karmiąc piersią należy pić wodę mineralną a żywiec to woda źródlana. Dominik idzie spać tak około 20 potem jedzonko 24.00, 4.00, 8.00 po któryh szybko zasypia, śpi potem jeszcze do 10-11, a w dzień różnie jedna dłuższa drzemka i kilka krótkich. Jutro idziemy na usg bioderek, mam nadzieje, że wszystko będzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Marteczko to nieciekawie mialas! To w ktorym Cie tak szpitalu urzadzili? ( troche ciekawa jestem bo Tarnow to niedaleko ode mnie) i Boze ten wylew Malajki, czemu te ddzieciaczki musza tak cierpiec! Zycze zdrowka! Duniu Tobie tez sie przypeletalo brrrrr biedny Jas. Tez mi sie zawsze wydawalo, ze chlopcow takie sprawy to raczej nie dotycza. Wam tez oczywiscie zdrowka zycze! A mu dzisiaj na pobraniu krwi bylismy, na szczescie z paluszka! maly plakal ale nie bylo najgorzej uffff Co do spania to ja kapie po 19, maly zasypia ok 20 i spi tak do ok. 24, pozniej ok. 2,3 pobudka i ok 5, 6 i jesli o 6 to juz nie chce zasnac, ale czasmi tak ze mna pospi jeszcze do 8,9 i w dzien to nie moge powiedziec ze spi ale sobie drzemki ucia po 15, 20, jak sie uda to 45 min, chociaz dzisiaj popoludniu mnie zaskoczyl bo spal 3 godz. W samochodzie tez juz mu sie nie podoba i zaczyna grymasic, na spacerkach we wozeczku tez zdarza mu sie walczyc eh... I tez sie slini, i to strasznie, ja nie wiem, czyzby zabkowanie juz bylo blisko??????? Nemezis powodzenia z alimentami i zeby kupki wrocily do normalnosci :) i o t taki artukul o kupkach dla Ciebie znalzlam: http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79405,3884679.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis i tym linkiem nie pojdzie, musisz jesli chcesz nbajpierw poszukac sobie strony www.edziecko.pl ... niewazne prosciej moze w google wpisac zielona kupka :/ A w czym Wasze maluchy spia? np dzisiaj gdy nie ma upalow i tem w pokoju tak z 23 stopnie? ja ubralam malego w pajaca, nie wiem czy nie za cieplo...jeszcze wczoraj spal tylko w body z krotkim rekawkiem i przykrywalam go kocykim ktory i tak skopywal, no ale dzisiaj chlodniej niz wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................IMIĘ.........UR.......KG/CM......WI EK M//D....KG/CM Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54........2//16....5985//65< br /> lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05...3500/55........2//......6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77............Jas..........24.05.....3465/51...... ...2//......5770/61 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/........... .1//13.......// Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........2 //0.....//5530 tuncia..............Mateusz.....11.06...2980/51........ ..2//27.......5500/68 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//29.. . ..5740//59 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57..... .1//24...4325//59 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... ...1//23..6105/62 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia......15.06...3090/51........ .1//16........4750/58 jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//25..6000/65 annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ 25......5520/?? Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .1//15..3940//56 gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..1//4........// Mama E..............Alexandra...19.06....3526/53........1//10.... 4760// myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......1 //15...4680// kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682........Milena? ....24.06.....3300/54........1//00....4280/? Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... ..0//26........// ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51.......1 //3......//3960// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......0 //21...3890// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 1/1 4550//60 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........// oDSWIEZAM SIE W TABELCE. Napisałam ze Mati ma 68 bo takie ciuszki juz mu pasuja:) Dziekuje dziewczyny za ciepłe słowa. Dziekuje ze stale o nas myslicie. Jestescie super. Co do kładzenia dzieci spac. To Mateuszek jest kładziony ok 19.30. Tzn o 7 go kapie, cewnikuje, podaje leki, karmie i nyny:) Spi do ok 2-3 w nocy a potem do 6-7 rano. Czasem go budze o 22 na karmienie jak mi sie nie chce w nocy wstawac, to wtedy sie obudzi dopiero ok 5 rano. Wypija roznie od 110 do 180 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×