Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Lusiu, Myszko ja tez skladam Wam najlepsze zyczenia. No to od przyszlego roku zaczynamy odlaczac w dol hihi. Kasza trzymajcie sie z Marianka, zobaczysz ani sie obejrzysz a Ty bedziesz leciala do Sama. Wczoraj dowiedzialam sie ciekawej rzeczy o dzieciach dwujezycznych - zaczynaja mowic pozniej ok 6 miesiecy niz dzieci jednojezyczne. I jedna osoba powinna mowic w jednym jezyku np mama po polsku a tata np po angielsku. Jest na forum wiecej takich dzieci oprocz Emilki i podejrzewam Marianki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ganetko czy mogła byś cos więcej napisać o tym aptamilu conformil? dla jakich to jest dzieci i czym różni sie od tego zwykłego niebieskiego albo tego niebieskiego ze złota tarczą? bo ja już głupne :( znalazłam w google ze wygląda ono tak http://images.google.com/imgres?imgurl=http://images.gittigidiyor.com/1781/Milupa-Aptamil-Conformil-1-Biberon-Mamasi-300__17812194_0.jpg&imgrefurl=http://urun.gittigidiyor.com/Milupa-Aptamil-Conformil-1-Biberon-Mamasi-300_W0QQidZZ17812194&usg=__hyKTl3ZEo1wj7Hsm15aMXQkr9BE=&h=500&w=350&sz=69&hl=pl&start=2&um=1&tbnid=e20ziEC_4crokM:&tbnh=130&tbnw=91&prev=/images%3Fq%3Daptamil%2Bconformil%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26hs%3DbuI%26sa%3DN%26um%3D1 ale przyznam ze w sklepach go nie widziałam. Ja robiąc Michałowi przerwę w karmieniu piersią dawałam mu zwykły niebieski aptamil i nie mógł zrobić kupki dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu, dzieci dwujezyczne to tez te ktore urodzily sie i zyja w kraju innym niz pochodza jego rodzice, czyli i moje i Duni, Ganetki, AniP, Annnnnnni, Myszki, Kluni .... dopoki dziecko ma kontakt codzienny z wiecej niz jednym jezykiem mozna je uwzac za multilingue ;) A co do opoznienia z mowa to ja moge potwierdzic na naszej Myszce, zaczela tak okolo 2 latek i wybrala jako pierwszy jezyk angielski pomimo ze w domu staramy sie mowic tylko po polsku. Przedszkole, znajomi i programy tv jednak robia swoje ;) Ostanio podlapuje slowka po polsku i byl smiech jak pewnego ranka powiedziala daddy is a golas :) W kazdym badz razie nie trzeba sie za bardzo starac i nic na sile, dzieci to gabki i wchlaniaja wszystko, nawet rzeczy ktorych nie chcemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieję że Michał zacznie od polskiego języka bo i w domu i w telewizji (mamy polską) i wśród znajomych (większość Polacy) tylko jezyk polski, zaczną się komplikacje jak pójdziemy na spotkania do nursery .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E w sumie masz racje. Znalazlam taki artykul na ten temat http://www.e-bilingual.net/15601.html Wiem ze dzieci szybciej sie ucza niz dorosli. Mam przyklad syna kolezanki ktory jest Litwinem wiec mowi po rosyjsku, polsku (nauczyl sie od partnera mamy), teraz uczy sie angielskiego i nawet dobrze mu idzie. Tylko ze on ma juz 4 lata. I uczy sie jednego jezyka z czasem. A u nas beda dwa jezyki na raz. Poza tym ja czasami mowie do malej po angielsku (kiedy tata jest w poblizu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoszyje choc chce mi sie ryczec do tego moja muczy postanowila mi 'pomoc' tzn zostala na noc i na pol dnia teraz posla do pracy;efekt chodze na palcach i czuje sie dziwnie we wlasnym domu, pod ciagla obserwacja/. Mucza przychodzi ciagle pyta jak tam, glaszcze mnie, mowi ze mam o siebie dbac i patrzy na mnie jakby starala sie mnie zachecic zebym wyuchnela placzem i rzucila jej sie na szyje yyyyhhhh.... jutro czekka nas londyn i odbior paszportu, potem idziemy do Krolowej a co! nie wiem kiedy mala bedzie miala okazje ponownie zobaczyc palac... Nemezis mnie tez juz taaaak zab boli ze hmm chyba sie zapisze do dentysty i mamo E ; ja chetniej urodzilabym raz jeszcze niz szla do dentysty Co do dzieci 2 jezycznych; moja bedzie 3 jezyczna wic juz masakra totalna:-P poki co ja gadam po |PL jak jestesmy same, chlop po swojemu jak jest z nia sam, a jak razem to po ang. I tak pojdzie do szkoly w angielskojezycznym kraju wiec ang mamy zg glowy. AAA pochwale sie mala sie dzis 2 razy przewrocila z brzuszka na plecy:-D najpierw pupa w gore, podpiera sie na raczkach i bach! uwielbia lezec na brzuchu, spi na brzuchu, nosimy ja na brzuchu bo czesto nie chce inaczej (POZYCJA NA SUPER BABY na brzuch sukienka w dol lapka lewa wystawiona palec wskazujacy wyprostowany pozostale schowne jak superman:-P ) teraz lezy na macie piszczy drze sie i oczyiscie slini lapy po pachy hmmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Kasza wspolczuje ale dacie rade bez Sama! ja tez bez mojego M daje sobie jakos rade. Poza tym juz niedlugo sie zobaczycie i wszytsko bedzie jak dawiej :) Głowa do góry! :) Mamo E no to zeby skonczylo sie na dodatkowych witaminkach tylko!!!!!! (pozniej dopiesze cocnieco bo maly sie obudzil :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aannnnaaa,moj aptamil comformil ma zlote opakowanie jest przeciw wzdeciom,zatwardzeniom i problemom trawiennym,a odpowiednikiem jego w pl jest bebilon comfort niepieskie opakowanie ze zlotym kolkiem badz napisem zlotym,tj napewnoi to samo poniewaz,zasiegnelam juz wiedzy przez maila i pani z firmy nutricia,odpisala ze tj to samo(jade za tydz do pl wiec chcialam miec pewnosc ze to tam znajde),mam nadzieje ze moglam jakos pomoc w tej kwestii,pozdr. Mamo E,tak pewnie anemia,to tak jak w ciazy gdy karmi sie piersia zapotrzebowanie nna witaminki i skl.mineralne wzrasta.dostaniesz tableteczki i znikna zawroty glowy.pozdrawiam,uwazaj na siebie. a my mamy ciemieniuche(tak to sie chyba nazywa)myslalam ze sie nie pojawi a tu bec,smaruje skore glowy oliwka,mam nadzieje ze sie poprawi,a czy ktoras z Was wie jak to dlugo moze sie utrzymywac?a moze sa jakies lepsze sposoby na pozbycie sie tego feee? skoro mowa o chrzscie u nas tez jest problem,czy w wiedniu czy w pl,kiedy,no i kto bedzie chrzestnym,bo chrzestna albo siostra m albo moja,ale deficyt facetow w prostej linii:),chyba ze moj kuzym,ale to wtedy musialoby byc w pl bo to kolejni goscie do spania,a u mnie 3 pokoje ale spania teraz mamy malo,od czasu gdy biuro przerobilismy na "m"dla Benjiego,ehhh.teraz gdy bede w pl musze przyobserwowac jaka jest sytuacja pomiedzy moimi skloconymi a mieszkajacymi w tym samym domu rodzicami(nie maja rozwodu a zyja ze soby gorzej niz obcy ),bo oni maja duzy dom w pl wiec jakby co jest gdzie spac(rodzinka meza mieszka w szczecinie a ja pod krakowem),to tez mi nerwy szarpie,jak to zorganizowac zeby bylo ok..... moj Benjaminek konczy dzis dwa miesiace!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE witaminki, witaminki...tylko nie przepijaj kawka z rana:-)) Ganetko, duza buzka dla Benjaminka:-)) szybko ten czas leci prawda:-) No a ja chciałam cos wiecej na pisac ale malutka mnie w balona robi:-) Zasypia przy cycu a jak ja połoze do łozeczka po kilku minutach koniec spania... tazke smigam na spacerek, buzka Klunia ODEZWIJ SIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo E bole głowy moga byc z odwodnienia... Teraz karmisz wiec zapotrzebowanie na wode w organizmie jest wieksza. Ja tez zauwazyłam ze jak jestem csły dzien w trasie i nie mam czasu pic to potem, zle sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z dwujezycznoscia Hani jest w kratke. Wogole pozno zaczela porzadnie w miare mowic. Jak wyjezdzalismy rok temu do PL w maju (miala wtedy 2,5 roku) to nie mowila jeszcze zdaniami po polsku, a po ang - pare slowek czy wyrazen z przedszkola podlapanych. Ale 3 mies w Polsce, tylko polski, dzieciaki, rodzinka i tak ruszyla z polskim, ze potem za Chiny nie chciala zaczac w przedszkolu na nowo po angielsku. Az nawet mi nauczycielka delikatnie zasugerowala, zebysmy jednak mowili moze po ang w domu, bo "Hania przeciez musi zaczac mowic dobrze, zanim do szkoly pojdzie" :-o O ile te nauczycielke lubilam o tyle ten komentarz mnie przystopowal: doskonale wiedziala, jakie jest nasze zdanie na ten temat (ze w domu mowimy tylko po polsku, zeby Hanka uczyla sie jezyka, a dwa - zeby jej nie uczyc z naszymi bledami, zlym akcentem itp; a do szkoly to ona miala wtedy jeszcze 3 lata....). No i komentarz puscilismy "mimo uszu", w domu nadal byl tylko polski. Po paru miesiacach zaczela troche odzywac sie po ang (ale rozumiala oczywiscie b. duzo), a gdy zmienilismy przedszkole po przeprowadzce, w styczniu - to smiga tak z angielskim, ze dobry chociaz miesiac w Polsce, to moze znowu podciagnie nieco ojczysty jezyk :-D Ciezko jej faktycznie czasami znalez slowko jakies, glwonie polskie, bo jednak w przedszkolu dosyc szeroki zakres slowek maja, a my nawet przy czytaniu ksiazek czy bajkach to nieco mniej mamy. No i slychac juz, ze czasami konstrukcja zdania po polsku wychodzi jej nieco dziwna, a jej akcent w polskim ponoc zwala z nog teraz jak sa w PL :-P Ja na to nei zwracam uwagi, bo wszystkie znjaome dzieciaki tak po polsku mowia, ale widocznie na miejscu, w PL slychac roznice. Jasiek to pewnie z miejsca zacznie angielski, bo bedzie lapa od Hanki. Ale myu twardo - w domu oboje po polsku. Nawet do tego stopnia, ze jak ona do mnie cos po angielksu mowi, to ja to powtarzam po polsku i jej po polsku odpowiadam. Czasmi czuje sie przy tym jak niedorozwinieta kretynka, ale tak pomagam jej przyswoic gramatyke polska "na ucho". Natomiast poki co zarzucilismy polski alfabet, zeby jej nie mieszac. Tak ponoc trzeba, ze jesli chodzi o pisanie, czytanie to jeden jezyk na raz. Jak dzieciak dobrze opanuje jeden to drugi pojdzie szybciej. Nauka obydwoch na raz powoduje mieszanke, szczegolnei gdy sa to dwa tak rozne fonetycznie jezyki jak polski i ang. Aha, no i mala poprawia moja i M wymowe w ang :-P Mamo E______ z repertuatu Hanki: - Tata, ty silly goofy gapciu jestes; - It's not working (siedzi na sedesie i ma zrobic siku zanim pojdzie spac :-) - Bo on mnie "kikowal fitkami" i spadlam z krzeselka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te ktore pompuja, chyba tylko sztor tak calyas tak?Jak sobie radzisz/ radzicie ze sciaganiem... bo ja ostatnio nic nie robie tylko pompuj, karmie i usypiam malego do tego spanie przez problemy z brzusiem nocne pogorszylo sie wiec ogolnie masakra... dlugo tak nie pociagne co ile pompujecie lub ile razy na dobe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MantraaElle ja odciągałam przez 3 doby i myślałam że sie wykończę wiec podziwiam i chylę czoła. Miałam wrażenie ze nic innego nie robię w ciągu dnia, a odciągałam za każdym razem kiedy mały zjadł butle, wiec wyszło ok 6 razy na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, i my drugio dzien na mleczku noweym ale kupki nadal czeste, ale juz nie takie rzadkie. jest ich tak z 5, 6...Wprowadzilismy dzisiaj nowy lek tzn proszek z pro i pre biotykami Oby dzisiaj juz nie bylo zadnej kupki!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu, kikowal fitkami super!!! Hania swoj wlasny jezyk tworzy :D:D:D U Evelyn bylo by tak samo gdyby nie to ze my niestety spedzamy max 2 tyg na raz w PL. Moj punkt widzenia: dzieci tu do szkoly pojda wiec niech sie dobrze angielskiego naucza - Evelyn tez mnie czasami poprawia :D:D:D choc w zyciu nigdy nic nie wiadomo ... Tunciu, ja tez tak myslalam na poczatku ze to mzoe odwodnienie wiec pilam jeszcze wiecej wody, a normalnie pije okolo 2-3 litrow dziennie (okolo pol litra przy kazdym karmieniu) :o jutro u lekarza sie dowiem. Nie wiem czemu i nie chce z siebie robic hypochondryczki, ale chodzi mi po glowie cukrzyca... hmmm :o ide kolacje podgotowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza trzymaj się :-) Przy dziecku czas szybko mija i nawet nie zdążysz się zoriętować kiedy minie czas rozłąki i będziecie już razem! My obowiązkowo na ważanie co tydzień z powodu złego przybierania na wadze. Powinnam iść jutro ale, że wybieram się jutro z samego rana na tydzień do rodziców to postanowiłam iść dziś! Jeszcze rano patrzyłam na małego przerażona bo on taki chudy, aż bałam się iść do tej przyhodni!!! A tu niespodzianka! Pielęgniarka się pyta kiedy było ostatnie ważenia i ile ważył to jej odpowiedziałam a ona za chwile się pyta czy napewno to było 6 dni temu ja już czarne myśli a ona mi mówi, że mały przytył w ciągu tych 6 dni ponad pół kilo!!! Dokładnie 540 g i ona i ja byłyśmy w szoku ;-) A więc jestem teraz dużo spokojniejsza. Mały goni równieśników bo do tej pory słabo przy nich wypadał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54........2//6....5985//65 lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05...3500/55........3//2......6 950//59+ Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77............Jas..........24.05.....3465/51...... ...3//......7765/61+ czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/.........2/ /10...5160/57 Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........2 //0.....//5530 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........// 27.......5500/68 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//29.. . ..5740//59 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57..... .1//24...4325//59 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... ...1//23..6105/62 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia.....15.06...3090/51.......2/ /0......5500/58? jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//25..6000/65 annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ 27......5640/60 Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .2//5..4680//59 gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..2.....5100/59.5 Mama E............Alexandra...19.06....3526/53.......2//6.... 5640//? myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......2 /0 ...5100//56 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682......Milena......24.06.....3300/54........ 1//26....5000/60 Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... 1/14 .. ..5640/59 ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51.......1 //3......//3960// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......1 //27...4750// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 1/20 5260//62 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........// attilla............... Wiktoria ........ ......3250/ ........ ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Wiki - niezle Twoj Dominik przybral przez te kilka dni :D Ja dzis wmuszalam Ewie butle po karmieniu piersia - wypila cale 20 ml :/ Z piersi pila przez 3 minuty ! Nie wiem jak ona tym moze sie najesc, w sumie nie dziwne ,ze potem drze sie ... A do przychodni nie wiem kiedy przejde sie, bo moj ciagle w pracy i nie mamy kiedy podjechac :/ Problemow brzuszkowych cd. baczki smierdzace i co chwile - w nocy , przez sen, podczas kapieli ... do tego prezenie sie , uspokaja sie tylko jak spi na brzuszku, nawet na spacerach wierzga, choc nie placze wtedy i wierzganie te jakby przez sen jest. Carmen - ty obawiasz sie kolejnych kupek a u nas znowu nic przez 3 dni - jak jutro nic nie bedzie, to potem chyba ja rozerwie... Cale szczescie pieluszki ciezkie i mokre bo balabym ,ze sie jeszcze moze odwodnic. Co prawda wazylam Ewke u mamy i niby przybrala przez ten tydz 200 gr -czyli normalnie, tylko tamta waga ma spory margines bledu/ MantraElle - ja pompowalam tylko w szpitalu , przez 2-3 dni elektryczna - tam w sumie nie mialam za wiele zajec, wiec az tak bardzo to nie przeszkadzalo mi - ale tez schodzil na to prawie caly dzien, zwlaszcza,ze laktacja wtedy dopiero rozkrecala sie . Musi byc Ci bardzo ciezko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo E a słabniesz po zjedzeniu np obiadu? czy masz wtedy zawroty głowy? Bo tak maja cukrzycy...Jak zjedza obiad to wzrasta im gwałtownie poziom cukru i maja zawroty głowy... A jak u Ciebie było z cukrem w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki____ widzisz, i twoj chudziaczek zacznie nadrabiac :-) Ani sie obejrzysz a sie maly pulpecik zrobi, no moze chociaz troche klopsik :-) Milego pobytu u rodzicow 🌼 Mama E______ a czemu akurat cukrzyca? Masz jakies mozliwosci dziedziczne? Cos na to wskazuje? No coz, daj znac co ci lekarz powiedzial. carmen____ daj mi na wszelki wypadek nazwe tego leku z probiotykami. Bo jak Jaiske byl na antybiotyku ostatnio, to jeszcze na cycu to ja sie faszerowalam probiotykami, zeby i jego troche ochronic. Ale teraz na butli, jakby go cos znowu zlapalo to bym sie rozejrzala za czyms dla niemowlat. U nas po zmianie mleka chyba (??) nieco lepiej. Choc kupa dzis nadal jasnozielona i hmmm, woniejaca zabojczo. Ale to dopiero pierwsza doba po zmianie mleka, wiec zobaczymy co bedzie dalej. MantraElle_____ ja juz skonczylam karmienei piersia, pompka wrocila do szpitala. Powiem ci, ze jak maly pochlanial co 3 godziny 8 uncji to raz, ze nie wyrabialam i zaczelam dokarmiac, a dwa - tez mialam wrazenie, ze ciagle albo sciagam albo go karmie (na szczescie zasypial sam). Takze 3 miesiace na mamowym musza mu wystarczyc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do chrztu - to sama nie wiem . My tez nie mamy slubu .... Poczatkowo chcialam polaczyc chrzest z naszym slubem , ale teraz jakos nie za rozowo miedzy nami uklada sie, wiec o slubie tez jakos nie mysle. Chyba zostanie sam chrzest - pazdziernik albo jakos w swieta , pewnie najblizsza rodzina i chyba jednak w lokalu - ale to z czystego lenistwa. No i wpierw musimy poszukac ksiedza ktory nie bedzie robil problemow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no musze przyznac ze lekko nie jest moze pamietacie jak pisalam jak radzicie sobie z bolacymi sutkami. cos mi nie pasowalo, ponewaz bolaly mniecaly czas. Jak dostalam zapalenia piersi to przy okazji doczytalam cos i zorientowalam sie, ze mam yeast infection sutkow... szkoda ze tak pozno jak juz bylo dobrze rozwiniete.. musze powiedziec ze chcialam wyleczyc i wrocic do karmienia piersia. Krem nie zadzialal, nastepnie lek ktory bralam przez 10 dni i rozwalil mi zoaladek i poniekad malemu..wiec byl kilka dni na formule..rowniez nie wyleczyl do konca. wiec ciezko to wyleczyc i tak jak czytalam mozeciaganc sie miesiace i karmenie jest bardzo bolace... jak dostawilam maluch ato myslalam ze oszaleje..szczegolnei ze on jest malym lakomczuechem i je jak szalony na pcozatku a jak juz zaspokoi pierwszy glod to przyspia i wisi na piesri... wiec srednio bylo..no ale i tak probowalam dostawic go do piersi, ale po takim okresie jzu nie chcial i nie wiedzial o co chodzi byl zdziwony. wiec jak byl glodny byly nerwy jak najedzony to sie bawil. jak mial soko rozwojowy to bylo troche malo mleka i o dziwo w miare znosil suplementowanie formula. ateraz cos zjadlam i mu zaszkodzulo i jzu tak dobzre formule nie znosi. Pyztanei do mam, ktore karmily mleczkiem z piersi a teraz formula, czy maluchy przy przechodzeniu maily trudnosci z brzuszkami, czy wymiotowaly? nieprawidlwoe kupki etc? to sie rozpisalam i pozalialm dobija mnie ta infekcja bo boli i godizny z pompka..na szczescie pracuej w tym czasie najczesciej ale i tak jest to uciaziwe na maxa przy tym bolu... mzo ektoras z was miala? to chba jest jakas drozdzakowa infekcja czy cos takiego po polsku ok haotycznie, ale musze zmykac pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP mi lekarka powiedziała, żeby posprawdzać różne preparaty do mycia skóry suchej, bo można nie trafić. Poproś o próbki i wypróbuj. U nas sprawdza się emolium (żel. szampon, krem), niestety zapach 'chemiczny' ale efekt rewelacyjny, a ze skórką było naprawdę źle. A może zakup kremy do mycia? Trochę dziwnie na początku się myje, za to skóra nie jest sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwczyny nie wyrwal mi zeba bo karmie a teraz co ja mam zrobic usze odciagnac pokarm zeby miala jak mi wyrwie bo 3 godziny nie mozna karmic probowalam mam lektator elektryczny ale taki bol ze nie moge jakby sutek ogniem podpalal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monik_____ trzymam palce, zeby jednak z Malutka wszystko bylo dobrze ❤️. Mam nadzieje, ze teraz jak juz macie skierowania to uda sie wam szybko odwiedzic wszystkich lekarzy i zebyscie juz wiedzieli co i jak. Uhhh, dziwne, ze dopiero teraz pojawily sie jakies podejrzenia, choc moze to kwestia tego, ze w ok. 3 mies czesc tych noworodkowych odruchow zanika i stad niepokoj lekarzy, gdy cos jeszcze "zostaje"? Sama nie wiem co ci powiedziec oprocz tego, ze wierze ze bedzie wszystko dobrze. A z jedzeniem to wrrrrr, nie wiem czy ktoras z nas nie ma z tym przebojow, wiec pod tym wzgledem - sama norma i u ciebie. Ja tez nie moge glowy odciazyc, bo maly juz na formule full time i je strasznie w kratke, a ze spadl praktycznie o polowe tego co jadl, to ja mam od razu wizje, ze znowu lapie infekcje ukl moczowego. A do tego wierzga, kopie, prezy sie, kwili, krzyczy, marudzi, ciska sie - cokolwiek dodasz - u nas w czasie karmienia na pewno to bedzie :-O A jak jest w koncu w miare spokoj to... kolega zaczyna gadac i smiac sie w najlepsze, a mnie szlag trafia, bo niechze w koncu normalnie zje... Trzymaj sie dzielnie i koniecznie pisz co i jak ❤️ MantraElle_____ ja juz nie pamietam jak to bylo z przechodzeniem na butle full time. Tzn maly byl dokarmiany formula jakos tak ok. 2 tyg, najpierw raz dziennie,a potem juz na zmiane, bo nie nadarzalam produkowac tyle ile chcial. Wtedy kupki byly w miare okje, choc to ciezko stierdzic, bo w miedzyczasie byl na antybiotykach i roznie to w pieluszce bywalo. Teraz od ubieglego poniedzialku jest na formule full time (ponad tydzien) i wlasnie od wczoraj na mleku Enfamil Gentle Ease dla dzieciakow z bolami brzucha i problemami bakowymi. A dlatego, ze z dnia na dzien zaczal miec coraz wieksze problemy z brzuszkiem karmienie to byl koszmar, no i kupa raz na dzien z reguly, ale taka podejrzana zoltowzielona. Teraz jeszcze za wczesnie zeby mowic, ze zmiana mleka mu pomogla. CHyba jest troszke lepiej, juz tak nie histeryzuje przy karmieniu, ale kupa nadal taka sama. Jak po paru dniach sie nie zmieni to znowu telefon do pediatry i chyba wtedy sprobuje inne wogole mleko. Powodzenia w walce z infekcja. A skoro ty masz, to malucha nie musisz tez leczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika85 dziekuje za zyczenia:-)) I fajnie ze jestes!! Przykro mi z powodu malenkiej. Ale powiem Ci, ze przeciez dzieci roznie sie rozwijaja i z dnia na dzien te podejrzane objawy moga zniknac. Takze jeszzce tak bardzo sie nie martw, daj dziecku troche czasu i obserwuj. Oczywiscie konsoltuj sie z lekarzami ale i wierz swojemu matczynemu instynktowi. Ty przeciez lepiej znasz swoja malutka, codziennie z nia jetses. Trzymaj kciuki, wszystko bedzie dobrze! Wiki!!! Gratuluje:-))) Alez sie musiałas cieszyc:-)) No widzisz jak Cie dzieciaczek zaskoczył:-)) Tak trzymac! ja na przykład tak wyszło ze chodziłam co tydzien i ja wazyłam, az mi pielegniarka powiedziała, ze Maja wyjatkowo dobrze sie rozwija i rosnie i nie co tydzien ale raz na miesiac mam chodzic:-)) I szczerze juz sie nie moge doczekac nastepnego wazenia:-)) Tez potrzebuje takiego potwierdzenia ze wszytsko jednak jest w porzadku. MamoE, no to wyskoczyłas z diagnoza:-( Roznie moze byc ale nie zakładałabym az tak drastycznej wersji. Skoro w ciazy nie dostałas cukrzycy ( robiłas na to badania??) to dziwne ze zaraz po by tak szybko poziom cukru sie podniosł. Mam nadzieje, ze wszytsko bedzie dobrze i to tylko chwilowe przemeczenie organizmu. daj znac szybko co i jak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×