Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Dziekuje za zyczonka. Chcialam sie tez podzielic moim pomyseml na zdjecia z chrztu. Zamiast trzymac je w kompie lub w zwyklym albumie zamierzam zamowic z nich taki gotowy album (robia teraz takie slubne lub np z wakacji). Nazywa sie to fotoksiazka , wystarczy wpisac w google i znajdziecie kilka stron. Poza tym uwazam ze jest to tez dobry pomysl na prezent. Cena okolo 150 - 180 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu, pomysl swietny! Ja robie Evelyn "moje pierwsze 3 lata" z dodatkowymi kopiami dla babc :) Nemezis, no wlasnie, duuuuzo ci sie od zycia nalezy, wiec nie zartuj i umawiaj sie na kolejna!!!! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Boze dziewczyny Mamo E! ty wytrwalajestes ile Ty nad tym albumem musisz czasu spedzac,a moze nie? chrzestna mlodej dala taka ksiege gdzie juz sa podppisy i trzeba tylko roznwe rzeczy wklejac a ja jakos czasu znalezc nie moge a szkoda:-( tak samo mialam ksiege na ciaze i w sumie 7 i 8 miesiac calkowicie pusty a przeciez wtedy siedzialam w domu hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, dziewczyny w UK, mozna tez zrobic znaczki z wlasnymi zdjeciami przez Royal Mail - fajna niespodzianka dla dalekiej rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila dzieki za odpowiedz!chyba zaraz sie przejae do sklepu po takie mleczko:) Fasolkowa Mamo witaj! i jak? wypoczeta? dotleniona? :) Gonia wszytskiego najlepszego! sto lat w zdrowiu! samych radosci, sukcesow i duzo milosci!!!! Rzeczywiście fajne te fotoksiazki! ja tez powoli obrabiam zdjecia malego i bede wywolywac zeby na kompie nie siedzialy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia_____ sto lat!!! Wszystkiego najlepszego 🌼 i nie mow mi tu, ze trzydziecha to "niestety" :-P Ale urodziny mialas super. Uhhh, zeby moj maz tak czasami mi takie wyprawil :-D :-D :-D Ganetka______ powiem szczerze, ze jak Hania sie urodzila to ja oddech zlapalam jakos dopieor kolo 8 mies, zycie zaczelo mi wracac do normy. Tzn. ja pewnie w koncu sie przyzwyczailam do nowej sytuacji, mala wymeldowana zostala do swojego pokoju wtedy i jakos ja lepiej sypiac zaczelam i wogole. Jakby mi ktos wtedy mowil o remontach oto chyba bym gromko wysmiala i sie znaczaco w glowe stuknela. Ale taraz, z jaskiem... Inaczej jest. Nie dosyc, ze sama rade daje, ciagajac biedaka wszedzie ze soba, to jeszcze malowanie w chacie urzadzam i jakos daje rade :-) Bylismy u urologa. Lekarz stwierdzil, ze akurat u chlopcow w tym wieku (2-3 mies) zapalenie drog moczowych zdarza sie "samoistnie" dosyc czesto i ze jesli nei ma innych przyczyn to z kazdym kolejnym miesiacem prawdopodobienstwo powtorki z "rozywaki" jest mniejsze. I tak podejrzewa, ze bedzie w przypadku Jasia. Poki co dal skierowanie na jeszcze jeden kontrast, zeby sprawdzic czy ta wysoka temperatura w nerkach nie narozrabiala, ale prawdopodobnie wszystko jest okej. To badanie to tak "rutynowo". No i jesli wyniki beda okej, to poki maly znowu czegos nie zlapie to nic nei robimy i odliczamy mijajace miesiace :-D Takze poki co dobra nasza :-) No i poprawiam tabelke... Moj klocek kochany zadziwia wszystkich, ze taki duzy, a dopiero ma 3 mies. Waga - jak widac :-p A i na dlugosc juz jest wiekszy, bo kolejne ciuchy ida w odstawke. Ja niedlugo zaczne go ubierac w rozmiarowke na 9 miesiecy :-P Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54........ 2//11..........// Fasolkowa mama...Kinga......21.05....3350/54........2//6....5985//65 lilianka09............Malwinka..21.05....3600/56........ .2//............// Carmen37.......... Witold......23.05...3500/55........2//......6 150//59 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55.......1 //27.....4920/57 Dunia77............Jas..........24.05.....3465/51...... ...3//......7765/61+ czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michalek....01.06....3380/56....... ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// Biała_czekoladka..Kubus.......08.06....3140/53....1 //16..4800//61 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/.........2/ /10...5160/57 Anaconda_a........Magda.......11.06....4100/59.........2 //0.....//5530 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........// 27.......5500/68 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57..........1//10.......// AniaP.................Martusia...13.06....3310/50....1//29.. . ..5740//59 Ewcisko..............Wiktoria...13.06....3270/57..... .1//24...4325//59 Shila2.................Filipek......14.06....4240/58.... ...1//23..6105/62 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.........1 //6........// takietam............Antosia.....15.06...3090/51.......2/ /0......5500/58? jolaa.................Kubus........15.06....3850/58..... ...1//25..6000/65 annnnnnna.........Michal........16.06....3360/??......1/ 27......5640/60 Gonia................Emilia........16.06....3040/50..... .2//5..4680//59 gonzallo.............Jas...........17.06....3550/55..... ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51...... ..2.....5100/59.5 Mama E............Alexandra...19.06....3526/53.......1//23.... 5300//56 myszka79...........Maja.........21.06....3212/51.......2 /0 ...5100//56 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369...........Kamil........23.06....3600/58....... .0//28........// nemezis2682......Milena......24.06.....3300/54........ 1//26....5000/60 Sztorm..............Jas..........25.06.....3550/56...... 1/14 .. ..5640/59 ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51.......1 //3......//3960// wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......1 //14...4200// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56...... 1/20 5260//62 kolorowymotylek..Julia........08.07.....3458/54.......0 //13........// attilla............... Wiktoria ........ ......3250/ ........ ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonia, a z ta fotoksiazka to tez dobry pomysl dla rodzinek, ktore sa daleko. Ja zrobilam Hani taki mini foto album jak byla mala ze zdjeciami babc, dziadkow, kuzynow, cioc i wujkow. Do tej pory go ma, choc juz nieco zniszczony. No i skoro rodzinka byla daleko, to dziecko sie edukowalo "na papierze". Jasiek tez dostanie. Tylko to bez zadnych jakis upiekszen, bo wiadomo jak to w raczkach dziecka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu to zdrowia dla Twojego syneczka, zeby juz nie bylo problemu z siusiakiem nigdy! :) No a ja kupilam tak na probe inne mleko, Nan z Nestle. ma ktoras takie? Niestety z Hipp u mnie nie bylo w wioseczce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu no to zeby juz Jas nie mial problemow z siusiakiem nigdy! :) a ja kupilam na probe mleko Nan z nestle, ma ktoras takie? Jutro juz ide do lekarza, juz mam dosc zastranawiania sie co tu zrobic zeby kupka sie unormowala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Wiki - tez wlasnie mysle ,ze to moze poniekad z powodu malej ilosci mleka :/ i pewnie dlatego mala czasami placze po karmieniu zaraz :/ Dzis tez zrobilam jej mieszanke i to 2 razy - wtedy gdy czuje ,ze piersi nie sa takie pelne - i po karmieniu albo pod koniec widac bylo ,ze nie jest zadowolona - ale potem kompletnie nic nie wypila tego sztucznego . Juz sama nie wiem o co chodzi :/ W szpitalu gdy nie mialam jeszcze swojego sztuczne pila bez oporow , a teraz krzywi sie i wypycha jezykiem. Noo ale z kupa problem rozwiazany - dzis rano zrobila mega kupsko po ktorym musiala wziasc dodatkowa kapiel ;) Nemezis - gratuluje randki no i zazdroszcze tez troche ;) Gonia - wszystkiego najlepszego z okazji 30 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Butelek mam kilka i wszystkie jej dawalam , mleko to bebilon - moze smak tej mieszanki jej nie odpowiada ? Juz sama nie wiem co robic :( ale chyba jakby byla glodna to nie grymasilaby tak bardzo ??? Jednak nie chce mi sie wierzyc ,ze wyciagnie ona z cyca choc te 100ml, zwlaszcza ,ze w ciagu dnia ani razu nie robia sie one twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i to dziwne zachowanie pod koniec jedzenia, choc czasami i na poczatku juz - nerwowe kopanie, prezenie sie, czasami placz zaraz po karmieniu - nie jest tak zawsze oczywiscie, ale zdarza sie jakis raz albo dwa dziennie no i jak wtedy jej daje mieszanke to prawie ze wcale albo nic nie pije :/ sorry ,ze tak na raty pisze , ale nie daje mi to spokoju ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu sto lat :-) Nemezis a kto powiedział, że młode matki mają siedzieć w domu i karmić? Ty też masz prawo do szczęścia i życze Ci więcej tych randek!!! lusiu u mnie było tak samo. Wielka kupa jak w zegarku o trzeci dzień na rano. Lekarz powiedział mojemu M bo on był z małym u lekarza, że powinien zjadać 150 ml mojeg mleka a nasze pociechy są w tym samym wieku. W cycach mam tak około 70 ml więc kazała dorobiać po 90 ml sztucznego.Na początku też tak byo, że mały nie chciał za dużo mieszanki pić chociaż wcześniej był już nawet na samej butli jak byłam chora. Najpierw zjadał po 15ml potem 60 ml a teraz zdarza się mu już 90ml wciągnąć. Ja dość długo trzymałam go przy butli nie poddawałam się odrazu jak wypluwał i z dnia na dzień zaczął zjadać coraz więcej. Ja dokarmiam małego po każdym karmieniu bo najpierw oczywiście cyc. Mały dostaje bebilon. Tylko, że u mnie był problem bo mały nie przybrał przez tydzien nic na wadze. To czy dziecko dobrze przybiera jest wskaźnikiem czy masz wystarczająco dużo pokarmu bo mój mały wogóle nie płakał po karmieniu i nie chciał jeść zbyt często tylko co 3 godz jadł więc nie miałam pojęcia, że mam za mało pokarmu dopiero na ważeniu to wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu a skad wogole pomysl ze masz za malo mleka? Ja tez sie martwilam i stresowalam ze mam za malo mleka. Piersi nigdy nie robia mi sie twarde w ciagu dnia, mala czasami tez grymasi przy jedzeniu. Juz nawet mowilam do mojego M ze musimy kupic jej jakies mleko bo ona ne pewno jest glodna. I w czwartek bylam na wazeniu i pielegniarka powiedziala ze wszystko jest w porzadku, mala prawidlowo przybiera na wadze. Ja jeszcze dodtkowo odciagam mleko po jedzeniu zeby pobudzic produkcje. A tak wogole patrzac w tabelke to Twoja Ewa i tak jest sporo wieksza od Emilki chociaz mlodsza. Wiec mysle ze jezeli przybiera na wadze to nie pownnas sie stresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis- nie mogę sobie darować, żeby ci nie pogratulować randkowania. Tak trzymaj! Super wiadomość. :) Carmen- jak najbardziej jestem wypoczęta, zrelaksowana, moja córcia jest mega grzeczna i co najważniejsze polubiła leżenie na brzuszku. :) :) :) Było naprawdę super. Jak Monik nasłuchałam się różnych opinii od starszych ludzi, że dziecko za małe, ze powinno być zabronione z takimi dziećmi jeździć itp. Masakra, ale to Polska i starsze pokolenie niestety żyje we własnym, egoistycznym świecie. Chyba płacz małych dzieci im przeszkadza, stąd te niemiłe uwagi. Niestety na kilka dni przed powrotem dałam czadu na gocardach (dziecko pod opieką babci, a rodzicie poszaleli) i miałam mały wypadek. Leczę teraz siniaki i naderwany mięsień między szyją a barkiem. Mało brakowało a byłby kołnierz, ale na szczęście z kręgosłupem jest ok, mięsień tylko ucierpiał i skończyło się na lekach. Ach i jeszcze jedno. Jestem fanką chustowania. Chusta super się sprawdziła na spacerach. Kinga lubi być przytulona do mamy, mnie nie bolał kręgosłup, ręce wolne, super! Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa____ fajnie, ze urlop sie udal. W nosie trzeba miec komentarze, jakie slyszalas. ja to bardzo sie dziwie takim ludziom. Zamiast przyznac, ze trzeba miec odwage i sily ruszyc sie gdzies z niemowlakiem to tylko gledza niepotrzebnie 😠 Ale macie racje, takie polskie realia. Mam nadzieje, ze szybko sie wykurujesz, bo z opisu to wygladlo groznie ty piracie drogowy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio rzeczywiscie smaczniutka kluseczka Duniu ;) sliczne te jego udka-klopsiki, mniam! :) Fasolkowa, swietnie ze udany urlop mialas! Ale kochana ty uwazaj na siebie, matko-wariatko ;) nie pokazuj Kindze jak nie-trzeba jezdzic ;) Fajnie ze sobie uzylas!!!! Komentarze niektorych starszych osob sa pewnie tez spowodowane pewna zazdroscia - ich dziecko pewnie 'uwiezilo', a w dzisiejszych czasach o wiele latwiej jest podrozowac z malenstwem, no i czemu nie? Nie ma przeciwskazan! A powietrze morskie jest bardzo zdrowe i dla takiego malucha :) U nas nocny rozklad jazdy ciagle w fazie testowania: spanko o 20ej po kapieli i podwojnym cycu (jeden przed, drugi po), pobodka o 1ej ale smok wystarczyl. Pobudka z glodu o 3ej, ale duzo mi nie zjadla no i znowu sie budzila o 5ej... o 7ej juz dzien zaczelysmy, mala zwalila tez kupsko pod pachy i mam juz pralke wlaczona. Dzis zapowiada sie intensywny dzien, baby clinic na wazenie, play group ze starsza i kawka z kumpela, fryzer dla duzej, objadek chyba zjemy w jakiejs knajpce, a potem szczepienie :( no i popoludniu czuwanie w domciu. Oj znowu bedzie placz, bardziej moj niz malej, no i ciekawe jak Evelyn zareaguje, bo dzisiaj jest z nami i do gabinetu na szczepienie siostry musze ja wziac :( Dobrego dnia Mamuski, ja wlaczam motorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za tak mile slowa co do mojej udanej radki bo mialam wyrzuty sumienia ze mala zostawiam fasolowa znam te teksty ludzi co do jezdy z malym dzieckiem okropnos zycze szybkiego powrotu do formy :) ja tez mam stracha ze mam malo pokarmu ale waga ok narazie wiec nie dokarmiam czasem to wogole mi nie zbieraja ale mala po jedzeniu nie placze dunia ale fajny twoj Jas moja MIlenka to kruszynka jednak:) taka drobniutka jest ale dluga za to a ja chyba na chrzest takie cos kupie http://allegro.pl/item712121443_sukieneczka_i_sweterek_68_sweterki_malgosia.html albo http://allegro.pl/item722794881_sukienka_czapeczka_bolerko_chrzest_rekodzielo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu,Jas slicznie sie usmiecha,zakochalam sie w tym foto z u smieszkiem;),fakt widac ze ma poduszeczki tu i tam,ale te 7,7kg tak ogromnie nie wyglada,jakos ladnie sie na jego cialku poukladalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP__my tez mielismy cos podobnego ale najwiecej na twarzy,tylko ze chyba troche mniej zaognione,lekarka powiedziala,ze to minie i zeby tylko przegotowana woda przemywac i bron Boze niczym nie smarowac,a do mycia balneum. -to taki olej do kapieli,nie wiem czy u Was ta sama nazwa,po tym naprawde ladnie wszystko zeszlo,ze to moze byc od goraca podobno ,tak mi lekarka wtedy rzekla,ze to wysypka normalna u noworodkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nie moge zalogowac sie na blooga,zmienilyscie haslo? chcialam dac fotke mojego benjamina,bo jesczcze nie umiescilam jej tam,a wogole kiedys jak probowalam to zrobic to nie udalo mi sie:(,znowu robie pewnie cos nie tak:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu jaki sliczny ten Twoj Jasio, oj bedzie z niego przystojniak. Fasolkowa Mamo nie rzejmuj sie komentarzami jak sama napisalas to Polska. W Irlandii wlasnie to mi sie podoba, ze jedyne komentarze jakie slysze to "jakie sliczne dziecko"itp. Nikt nie komentuje ubrania , karmienia, wychowywania. I wracaj szybko do formy. No Mamo E to masz napiety program dzisiaj. Zycze milego wtorku wszystkim mamusiom i dzieciaczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmen__ja dawalam malemu na poczytku beba pre z nestle(to w pl jest nan pre),ale u nas nie za bardzo sie to mleko sprawdzilo,to bylo od ok.2 tyg zycia,maly mial bole brzuszka wtedy i to mleczko byc moze tez sie przyczynialo,ja uzywam bebilon comfort(u mnie aptamil-comformil). Fasolkowa mamo,witaj po urlopiku swietnie ze sobie wypoczeliscie,a tte uwago ludzi to w pl widac jeszcze ciemnogrod(sorry,ale to podejscie niektorych ludzi jest ...),kochana wracaj do formy i masuj siniaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) i ja witam po weekendzie, dorzucam fotki. Mam pytanko, czy Wasze pociechy zaczynają ząbkować ? mój się ślini na potęgę, łapki do buzi pcha a wczoraj mama mnie uświadomiła ze ja pierwsze 2 dolne jedynki miałam do 3 ciego miesiąca życia, a że ząbkowanie jest dziedziczne to może to już? Pozdrawiam mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:-)) Alez sie dzis wyspałam:-)) Od 12 do 7 rano i od 9 do 11.30:-))) Yupiiii:-)) Nakarmiłam mala z obu piersi i prosze jaki skutek:-)) No i super bo poprzedniej nocki znowu jej sie pomuliło i wstawałam o 2, 4, 6... i jak ona wtedy gadała:-)) No padałam ze smiechu takie to słodkie było. Widze, ze w nocy ja na takie rozmowy zbiera bo w dzien to spokojna jest bardzo. MamoE... oj tez sie dzis nudzisz nie bedziesz:-)) Ty to energiczna kobietka jestes:-) Gonia....rewelacja z urodzinami, wszystkiego naj ode nie rowniez. Wiesz, ja 2tyg temu rowniez konczyłam 30 ale moj to pomysłowy za bardzo nie jest, miałam bardzo spokojne urodzinki. Kwiaty, słodycze... a tak cichutko marzyłam, zeby cos wymyslił specjalnego w ten wyjatkowy dzien:-)) Takze wyobrazam sobie jak sie cieszyłas, Swietnego masz faceta! I jeszcze raz duze buzki z okazji 30:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia sto laaaaat stooooo lat:) kochanego masz męża :) ja mam 30 -che w przyszlym roku ciekawe czy moj sie na cos wysili:) Duniu ale kochaniutki Jasiu ,faktycznie przystojniak rośnie ale to chyba dziedziczne ,Ty jesteś śliczna babka ,Hanka ślicznosći męża nie widziałam ale musi być niczego sobie skoro ma tak śliczne dzieci:p Fasolkowa Mamo...aaaaaaa aż mnie ciarki przechodzą jak czytam co wyprawiasz:classic_cool: uważaj na siebie) Tunciu ja chrzciny miałam m-c temu nie kupowalam nic specjalnego ,Kubuś miał takie "misiowate"spiochy i sweterek biały plus czapka biala z h&m http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0942f610713ca80a.html Nemezis braaaawo i gratuluje udanej randki oby tak dalej:) Mamo E słodziak z Alex ,podobna chyba do Ciebie ? Annnnnna zdjecie gdzie jesteście w trojke rewelacja:) mały jaki zadowolony :) Lusiu,Ewunia na tym ostatnim zdjęciu to taka dziewczynka jak z okłdaki czasopisma ,taka poważna skupiona na aparacie:p teraz już wszystkie dzieciaczki to takie śliczne rózowe bobasy,nie maja juz pomarszczonej skóry,trądziki i nne cuda poschodziły ,spojerzenia takie mądre i uśmechy rozdają na prawo i lewo nic tylko całować i ściskać Ganetko nikt chyba ostatnio hasla nie zmieniał ale wyśle Ci na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna moj tez sie tak slini. Tez myslałam ze zabki ale lekarz powiedział ze slinianki, bo teraz podobno slinianki najwiecej sliny produkuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×