Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Kasza- wszystkiego naj dla Was! ;) Ja zagęszczam kleikiem ryżowym Dunia- dzięki za porady. :) Jak czytam o Jaśku, to Moja zjada o połowę mniej. Chłop jak dąb z niego rośnie! Ja na razie przetestowałam tylko kleik ryżowy, ale to prawda, że jak go dodam, to wszystkiego nagle jest więcej. Poza tym Mała wtedy nie zjada pełnej porcji tak, jakby było za bardzo sycące z tym kleikiem. Myślisz, ze te zupki i deserki powinnam tez kleikiem zagęszczać? I jeszcze pytanko o temperaturę tych gotowych dań. Dawałam Małej deserki w temp. pokojowej, ale zaczęłam się zastanawiać, czy nie powinnam ich podgrzewać. Dania obiadowe podgrzewam. Mała, odkąd wprowadziłam inne dania, je mniej. Chyba jest tak, jak Tobie mówił pediatra. Próbuję ja faszerować mleczkiem, jak gąskę, ale nie chce jeść. Deserek kilka łyżeczek i dla niej to już posiłek... Tak się cieszyłam na myśl o rozszerzeniu diety, ale same z tym problemy. :o Ganetka- ja miałam takie same dylematy odnośnie rozwoju mojego dziecka, jak Ty. Czytałam i czytałam, co to moje dziecko w danym tygodniu życia powinno już robić i dochodziłam do wniosku, że coś jest nie tak. Trzy tyg. temu była u nas pielęgniarka i podzieliłam się swoimi dylematami. Powiedziała mi, ze miedzy dziećmi mogą być nawet trzy miesiące różnicy pomiędzy rozwojem, ze nie ma się co przejmować. Czasem nawet, gdy dziecko za szybko robi pewne rzeczy, to może oznaczać, ze coś jest nie tak. Nie ma reguły, kiedy maluch zacznie się przekręcać swobodnie albo siadać. Grunt, żeby do ukończenia roku opanował wszystkie te umiejętności perfect. Córka mojej koleżanki swobodnie zaczęła się obracać, mając 6 mc, córka innej koleżanki 3mc. Nie ma reguły. Jedna z tych dziewczynek w 7mc już sama siada, drugiej jeszcze do tego daleko. Żaden lekarz nie mówi, że coś jest źle. Bardziej mówią, żeby nic na siłę nie robić i nie sadzać dziecka, bo już powinno, tylko pozwolić mu w swoim czasie zdobyć pewne umiejętności. Głowa o góry, Benjamin na pewno rozwija się wzorowo. Moja też nie siada, ja tam nie widzę, żeby głowę ciągnęła, swobodnych przewrotów nie robi, dziś pierwszy raz się poturlała (czyli dwa obroty na raz), ale to był przypadek. Zaznaczam, ze za niecałe dwa tyg. moje dziecko będzie miało już 5mc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa_____ ja poki co daje Jaskowi tylko takie czyte warzywa, jednoskladnikowe, nawet do owocow jeszcze nei doszlam. I to o tych lekarka mowila, zeby dosypac kaszki nieco. Wlasnie przed chwila mlody wmlocil malutki sloiczek marchewki, do ktorej dosypalam moze taka plaska lyzeczke kaszki owsianej (ale jak pisalam, tutejsza jest inna niz w PL) i wypil moze do tego 30ml mleka i finito. A rano wrabal 3 duze lyzki kaszy na mleku (tak na gesto, bo on nie lubi z lyzki zmiatac jak ma za rzadkie :-p ) i popil jeszcze ze 120-130ml mleka. I dopiero sie najadl, choc on ostatnio odpuszcza sobei nocne jedzenie, jak zje w ciagu 12 godzin 50-60ml do dobrze. Wiec ma co rano chlopak nadrabiac. No i ja te pojedyncze warzywa daje w temp pokojowej, prosto z szafki. Natomiast pamietam, ze zupki, jakies mieszanki juz z miesem to Hani nieco podgrzewalam. Chodzilo i o to, ze jednak jakos z mojego punktu widzenia tluszcz sie lepiej "je" na cieplo :-) Ganetka____ Beny ma jeszcze czas :-) I pamietaj, kazde w swoim tempie. Jak ci ni stad ni zowoad mlody zacznie marudzic w dzien, mniej spac, itp itd, objawy podmienionego dziecka - to nie zdziw sie jak zaraz potem zaskoczy ciebie nowymi umiejetnosciami. Nie na darmo nazywaja to skokiem rozwojowym. Glownie chodzi o psychike, ale u takiego szkraba zaraz za tym idzie sprawnosc fizyczna :-) Kasza_____ no to sto lat spleniania wspolnych marzen 🌼 I zdrowka dla Marianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia- to ja zaczęłam od owoców, najpierw jabłuszko, potem brzoskwinka i banan. W Pl pediatrzy chyba są zdania, żeby od owocków zaczynać. Dziś było kilka łyżeczek marchewki z ziemniakiem. Nie wiem, czy obrałam dobry schemat żywieniowy, ale stwierdziłam, że najlepiej zacząć od naszego czyli jabłuszka, a potem reszta. Na początek chciałam pojedyncze owoce wprowadzić, żeby potem resztę, jako że są łączone. Niestety jakoś w sklepie nie mogłam poza marchwią, żadnych pojedynczych warzyw znaleźć... :o Pediatra mi przez telefon powiedział, że do 5 mc powinnyśmy mieć już wprowadzone zupki z mięskiem, ale ja nie dam rady w tak krótkim czasie aż tak jej dietę urozmaicić. Z resztą to za szybko moim zdaniem. Soczki też podaję z pojedynczych owoców. Śliwkowe są w PL, zakupiłam, ale jeszcze nie dawałam. Soczki podaję, żeby Mała poznała smak, jak łyżeczka jej nie odpowiada. No to zacznę kleik dodawać do deserków, może faktycznie nie pasuje jej konsystencja na wpół płynna. :) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny jestem lipcowka i mam do was pytanie czy u was tez pomarancze probuja rozwaic topik? u nas masakra... dlatego chyba zmienie bo nie mam ochoty na czytanie tych obelg... przyjmiecie mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak Was tak czytam to mi sie wydaje ze ja a raczej my to jeszcze daaaleko za Wami. Wy juz o wprowadzaniu warzyw owocow a Emilka z nowosci to tylko formuly sprobowala hihi. I jak mi sie uda wygrac batalie o pokarm to jeszcze przez jakis czas nic nie sprobuje. Dzisiaj przez cale popoludnie mi marudzila a dopoludnie spala. Nie wiem czy to przypadkiem nie po tej szczepionce. Kasza to gratulacje z okazji rocznicy i zycze Ci wielu nastepnych 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja mala zasmarkana na maksa ehhh leje jej sie z nosa DOSLOWNIE slini sie na potege 4 sliniaki dzis przemoczyla, bluza i koszulke. oj ciezka noc przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak Was tak czytam to mi sie wydaje ze ja a raczej my to jeszcze daaaleko za Wami. Wy juz o wprowadzaniu warzyw owocow a Emilka z nowosci to tylko formuly sprobowala hihi. I jak mi sie uda wygrac batalie o pokarm to jeszcze przez jakis czas nic nie sprobuje. Dzisiaj przez cale popoludnie mi marudzila a dopoludnie spala. Nie wiem czy to przypadkiem nie po tej szczepionce. Kasza to gratulacje z okazji rocznicy i zycze Ci wielu nastepnych 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sozusagen oczywiscie zapraszamy a tez jestes mama z czerwca? Napisz nam cos o sobie i dzieciaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeej wieczorem:) Musze Wam powiedziec ,ze sie zakochalam❤️ w małej Kaszowej Mariance :D dziewczyno ale Ci sie córeczka udala miód cud i orzeszki:) tak przegladam tego naszego bloga i teraz juz widac róznice pomiedzy naszymi dziecmi ,kazde inne ,przestały być juz jednakowymi noworodkami kochane szkrabki:) Karob witaj:) widzialam co sie u Was wyprawia ,podczytuje Was i majówki w ramach wolnego czasu .My na razie odpukać mamy spokój z oranżami Kaszko ,Monik serdeczne zyczenia🌼 ja w styczniu bede swietowac 10 lat po slubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to ja ... zmienilam nicka.... a wiec jetem ama zrowego synka a urodilam zaraz na pocatku lipca...... no powiem wam na lipcowym topiku masakra..... strasznie obrazaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak sobie przypominam to przez chwile mialysmy problemy z podszywami. Goniu nie ma sie co spieszyc z nowosciami :) ja podalam ze trzy razy jabluszko ale mój sie bardzo rwie do jedzenia a z drugiej strony jest tylko na cycku,przybiera na wadze dobrze,najada sie to po co mi zaczynac z gotowaniem kiedy ma jeszcze na to czas?:p Mamo E jestes jeszcze czy juz sie opalac na włoskiej plazy?:) Mój maly tez chcialby siedziec podnosi sie tzn głowe rączki i nózki ale ja jeszcze nie pozawalam na siedzenie,. zaczynam tez miec problem na spacerze Kuba nauczyl sie na półlezaco w foteliku i nosidełku i teraz nie chce lezec za dlugo w gondoli. Dzisiaj schowalam reszte ciuszkow na 68 cm ,uzywamy juz tylko 74...pomyslec ,ze dostalam wiosenne rzeczy na 80 cm a on pewnie przed zimą opanuje ten rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejeku Kasza ale Mariance wloski urosly... Oby szbko uporala sie z tym chorubskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze pomylilam sie i pozegnalam na lipcowym topiku pod nowym nickiem ... amm nadzieje ze mnie nie znajda.. muszetrszke poczytac co u was i wskocze w rozmowe... na razie was nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke poczytalam... kurcze u was to tk milo jest... szok u nas bylo ale niestety.. a najgorsze ze dziewczyny nie trzymaja za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu -Martula ma takie sliczne oczka i te policzki ,nic tylko calować:) Carmen Wituś prawdziwy przystojniak w tym ubranku i po raz kolejny stwierdzam ,ze Tobie macierzyństwo ogromnie słuzy,slicznie wygladałaś na chrzcinach ,Witus ma bombowe body ...hahahaha mały basista? Duniu Ty masz tak fajowo te zdjecia opisane i jaki porzadek na blogu wklej jakies nowe zdjecie naszego klocusia:p Ewcisko Ty tez zaszalałas z rameczką:)Te policzki jak u Marty nic tylko całować ...śliczne czerwcowe dziewczynk i Fasolkowa mamo nooo prawdziwa laleczka a jakie śliczne ubranko ,robione specjalnie na chrzciny pewnie,wiesz ,ze ja nadal uważam ,ze Kinia podobna do Ciebie,słodziaczek:) Goniu Emilka na rogalu ma minę ważniaka ale słodka Nemezis powtarzam sie ale sukienkę przepiękną miała Malutka na chrzcie:) annnnna swietny pomysl z tymi zdjeciami obok pluszowego Kubusia to dopiero porownanie jak szybko dzieci rosną Cudne niebieskie oczka ma Michaś Lilianko rośnie Ci mała modelka jakie profesjonalne ustawienia do zdjec...hahaha boskie :) Sztorm Twoja córka tak bardzo jest do Ciebie podobna a jaka pannica już . a reszta mamuś czemu nie wstawia nowych fotek na bloga???:) Ewcisko ,czy ja moge równiez podeslać Ci zdjecia Kubusia zebys wstawiła na bloga? Mnie to nie wychodzi:( zawsze albo za duze albo nie tam gdzie trzeba Sozusagen jesli nasz podczytuja to i tak sie domysla ,ze to Ty:) mogłaś od razu zacząć od nowego nicka i nie pisać pod starym u nas, jesli chciałas sie od nich odciać:) a zresztą nie robisz nic złego to tylko forum ,pisac kazdy moze ,wiec ja nie zmieniałabym wogóle nicka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale słodka ta Kaszy córa.A jaka bujna fryzurka.Moja to sobie wytarła włoski i z tyłu ma łysinę. Jak pech to pech!!Poszłam dziś do pracy bo chciałam wypisać resztę urlopu.Powiedziałam też ze po urlopie muszę iść na kilka miesięcy na wychowawczy.I tu mnie zgasili ,powiedzieli ze wychowawczy mogą mi wypisać tylko na 4 dni bo kończy mi się umowa i mi nie przedłużają!!!!Chamstwo nie zna granic.Nie spodziewałam się tego.A mi tak ciężko był rozstać się z pracą.Prawie do końca ciąży chodziłam,dopytywali się czy aby po urodzeniu na pewno wrócę bo ciężko będzie bezemnie.A tu taka niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza jaka piekna corcia:) a wloski jej sie nie wytarly Milence troce z tylu joola dzieki :) sozusagen mnie kiedys atakowaly pomarancze ale daly sobie spokuj:) ja tez dodam fotke jakos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sozusagen___ witaj na czerwcowkach :-) U nas pare majowek tez siedzi, bo dzieciaki nam sie pospieszyly :-D U nas tez byl moment, ze pomarancze sie uaktywnily i co jakis czas probuja, ale chyba najlepiej to je zlac, brzydko mowiac. Choc noz sie czasami w kieszeni otwiera. No nic, mam nadzieje, ze przetrwamy :-) Kasza_____ no Marianka bomba 🌼 Oj bedzie Sam sie musial naodganiac chlopakow bo cora wam wyrosnie jak malowane :-D A i ty z grzywka fajnie wygladasz i w okularkach.... choc nadal na szesnastke :-P Carmen_____tobie "tyz" nic dodac nic ujac :-) Ale jak zobaczylam plaszczyk i szalik pod szyja to mnie przytkalo. U mnie tez jesien na calego, ale do cieplych bluz nawet jeszcze daleko. Poki co dlugie spodnie wyciagamy z szaf i dlugi rekaw :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa____ ze zacytuje Jole, cud, miod i orzeszki :-D A pamietasz jak jeszcze niedawno przezywalysmy ten okropny tradzik? A teraz maluchy jak cacuszka :-) No i ubranko superanckie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liliankko____ ja sie nie orientuje do konca, ale to nei jest tak, ze dopoki cie w pracy nie ma, to ci wypowiedzenia nie moga wystawic, a tym samym obciac wychowawczy? Pewnie dziewczyny ci tu zaraz napisza co i jak, bo znaja sie lepiej. W kazdym razie, chamstwo, masz racje, ale w takich czasach przyszlo zyc... trzymaj sie dzielnie ❤️ Jola_____ mowisz i masz. Myster Pyzol w najnowszej odslonie juz na blogu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja jutro o 4ej mam pobudke a tu spac mi sie nie chce, chyba z nerwow. Dzieci tez jakos sie na zasniecie nie zbieraly. Witam nowa mame 🖐️ u nas jest spokojnie i sie wspieramy, z doswiadczenia wiem ze pomarancze to zazwyczaj te same osoby co pisza z toba i pod czarnym nickiem :o A my zyczliwe dla siebie jestesmy wiec atakow tu nie ma, a jakby co to ignorujemy :) Fasolkowa, ja wiem ze sloiczki to wygoda i sama z Evelyn na nich jechalam, ale na poczatku to sama gotowalam te pojedyncze warzywka. W Pl to jeszcze lepiej macie bo latwiej znalezc zdrowe, nieopryskiwane warzywa. Ja zaczynam wprowadzanie kaszki ryzowej po powrocie. Ok Drogie Panie, spadam bo choc ze trzy godz snu trzeba zlapac bo w samolocie niestety spac mi nie bedzie dane :o Wszystkim zycze zdrowia, obfitych kupiek ;) i coraz mniej wypadajacych wlosow ;) Do szybkiego 😘 Jolu, niestety na plazy plackiem nie bede :o bede z rodzicami, jak wiedz moj ojczym ma Alzaimera, nie wiem jak wesolo bedzie, ale bedzie :) pa pa kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu, a wiec zastawka, tak? No trudno, skoro ma pomoc Mateuszkowi .. Bede trzymala mocno kciuki!! niech operacja szybko i sprawnie przebiegnie i niech Mateuszek szybko wraca do domku!!!! ❤️ Czekamy na dobre wiadomości od Was!!!! Fasolkowa Mamo bardzo mi przykro, ze stracilas kogos bliskiego. Moje kondolencje. Monik super ze nianai jednak bedzie u was pracowala! No a tesciowa faktycznie ...eh, niech tylko przychodzi w odwiedziny :) No i gratuluje rocznicy! Oby takih rocznic bylo pieknych jak najwiecej przed wami!!!! Milości duuuzo duzo milosci Wam zycze!!!!! :) Gonia powodzenia zz laktacja!!!! Duzo mleczka! :) nemezis mysle ze spokojnie mozesz podawac soczki Malej. Zeby moze nie przesadzic to rozcienczaj je z woda, tak tylko zeby woda troszke inny smak mial. Mysle ze nie zaszkodzi a Milenka zacnie poznawac nowe smaczki :) Ewcisko dasz sobie rade! zobaczysz! i slusznie Dunia zauwazyl, ze pracy Ci troche ubedzie nawet! bedzuie dobrze!!!!! Kasza u mnie, tzn u Witka tez katar sie pojawil, a do tej pory wszystko bylo dobrze! ale ja wiedziala, ze to tylko kwestia kilku dni a pojawi sie katarek , bo ja juz od soboty walcze z moim nosem :/ Powodzenia, niech corcia wraca do zdrowia szybciutko!!!! No i tez wszytskego najlepszego z okazji rocznicy!!!!! :) Ganetko spokojnie, moj tez jeszcze sam nie siedzi, robi tylko polobroty i ogolnie ma gdzies, ze jest napisane ze w tym a tym tygodniu ma robic to i to... wiec glowa do gory!!!! jeszcze sie nabiegamy za nimi!!!! :) Witaj Suzagen! Joolaa dziekuje za mile slowa! :) a Witus, tak, albo basista bo tata gra na basie, albo moze perkusista...? tak czy inaczej pewnie na czyms bedzie gral bo obarczony genetycznie, obie strony muzykalne :D Lilianko bardzo mi przykro, ze cie tak potraktowali! mam nadzieje ze jak najszybciej znajdziesz sobie inna prace i to lepsza, a tamci niech sie pocaluja...!Powodzenia! trzymm kciukasy!!!!!!!!!!!!!! Duniu a u nas to wariactwo z ta pogoda, niby cieplo a wiatr zimny potrafi przypomniec czlowiekaowi jaka jest pora roku...a plaszcz sórzany zalożyla, i szaliczek bo po pierwsze to byl wieczorem chrzest, a po drugie w ten dzien cos mnie pobolewalo gardlo i w nosie krecilo... wiec... wolalam nie cieplej. I dzieki za "komplymynta" hehehhe :D No i uciekam bo juz po polnocy!!!! wrrr jutro moze mi sie uda cos sensowniej odpisac i na spokojnie!!!!! Buziaki moje drobie! spokojnej nocy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu pewnie przesyłaj zdjęcia, w wolnej chwili od razu je wkleję:) Lilianko przykro z tą pracą, ale Duniu chyba mogą tak zrobic bo z tego co zrozumiałam to tu chodzi nie o wypowiedzenie tylko o nieprzedłużenie umowy a wychowawczy mogą udzielic tylko do dnia w którym ta umowa wygasa, tak mi się wydaje, ale faktycznie można by dowiedziec się co zrobic aby jeszcze przez jakiś czas zabezpieczyc się finansowo. Z tego co wiem to nawet jak umowa wygasa to możesz ciągnąc zwolnienie lekarsie, tylko donosisz je wtedy do zusu i to zus Ci płaci. Kasza rzeczywiście mała cudowna, jak dostałam zdjęcia to nie mogłam się napatrzec na nią, a ty z grzywką wyglądasz nie co poważniej,ale i tak młodziutko:) Carmen Wituś kawaler że hoho:) A ty jaki gustowny czerwony płaszczyk, ślicznie wyglądasz!!! Nemezis Milenka słodziutka, i jakie uśmieszki puszcza, ciekawe do kogo:P?? Widac że do kogoś o męskich dłoniach:D Duniu do kogo ten twój Jaś podobny, urodę ma całkiem inną niż Hania. Ale może to jeszcze się zmieni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karob znajda cie wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za miłe słowa, może faktycznie nie będzie tak żle.... Ale tęsknic będę straaaasznie, zresztą na samą myśl już tęsknię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu wow toż to Jan ,powazny facet:) ale moim zdaniem skromnym facet to ma byc duuzy:p kobietki niech sa drobne,a facet ma byc wysoki i ma byc sie do czego przytulic:D Ewcisko dziekuje skorzystam:) Mamo E pomimo wszystko udanego wypoczynku 👄 zmykam spac bo sie pozno zrob ilo dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nowe fotki z naszymi dzieciaczkami są super. Każde takie śliczniutkie. :) Nemezis, Kasza wasze dziewczyny mają super włosy! Normalnie spineczki już możecie przypinać :) Marta się wycierała i nadal się wyciera i na głowie ma włosy w 3 długościach ;p Kasza oj Sam będzie chyba chodzić dumny jak paw jak już będzie mieć swoje dwie piękności przy sobie :) Bardzo ładnie wyglądasz w nowej fryzurce. A ja z Martą 13go lecimy do PL. Ale się cieszę! Na 3 tygodnie! Obawiam się tylko tego, że przez ten czas Marta nabędzie jakieś nowe umiejętności i to wszystko ominie mojego M. No ale pewnie na skype będziemy codziennie :) Kasza tak jak radziłaś Marta śpi na małej poduszeczce i jest lepiej. Tyle, że katar czasem jest tak gęsty, że ją zakleja i biedna męczy się i kaszle i wkurza - wszystko naraz. Kończę bo zamiast spać i "ładować baterie" siedzę przy kompie. No ale nie mogłam się oderwać od naszego forum. Witam nową mamusię :) Oj ścigają Cię, ścigają... Mam nadzieję, że będzie Ci tu u nas dobrze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość COŚ FAJNEGO

×