Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

GRATULACJE!!! DLA KONSULTANTA TeleNOVUM 81 lat, postępująca demencja starcza, leczona psychiatrycznie ale... nie ubezwłasnowolniona! została z dniem 22.07.2011 nowym abonentem TeleNOVUM. Nie wiedziała że podpisuje przejście do nowego operatora, tylko że zmienia taryfę. Pan był bardzo przekonujący (co w przypadku mamy nie jest trudne bo jest ona ufna jak dziecko), niestety nie było mnie w domu. Kilka razy teleankieterzy dzwoniąc trafiali na mnie- odmawiałam, ale mu się udało. Prosiłam Mamę by nic nie podpisywała nigdy, ale tak bardzo chce byc samodzielna. JESZCZE RAZ GRATULUJĘ!!! panu Jarosławowi Szymańskiemu. Tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro nie jest ubezwlasnowolniona, to o co ci chodzi? sama moze podejmowac decyzje. poza tym, nie podpisala paktu z dablem , tylko umowe z innym, tanszym operatorem, wiec nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna oszukana
Bardzo pięknie przekonują o swojej uczciwości pracownicy NOVUM, ale to całkowita ściema!!! Ja rozumiem, że podczas rozmowy telefonicznej można niedosłyszeć NOVUM (choć pani dzwoniąca do mnie 2 razy przedstawiła się jako tp sa), ale kiedy ta sama pani mówi w rozmowie telefonicznej, że ma dla nas jako stałych klientów tp sa obniżkę dzięki długoletniemu korzystaniu z usług tp sa, to już jest oszustwo!!! miała nasze dane, powiedziała że przyjedzie kurier. Kurier przyjechał i przedstawia się jako przedstawiciel tp sa. Nazwę NOVUM tłumaczy tym iż jest to część tp sa. Jak można tak bezczelnie kłamać?! Nie uwierzę w kłamliwe przekonywanie przedstawicieli tej firmy, że nie mają z tego żadnych korzyści!! w pracy trzeba się wykazać, bo jak nie to człowieka zwalniają!! więc gadanie, że nie mają żadnych korzyści z naciągania ludzi, to kolejne kłamstwo. Troche uczciwości by si przydało. Poza tym gdyby to był taki mały problem, to tyle ludzi nie skarżyłoby się na ich postepowanie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
Anulowali karę Chciałbym poinformować, że po wysłaniu odpowiedniego pisma z wypowiedzeniem i podaniem wszystkich faktów- novum anulowało obciążenie. Wypowiedzenie umowy było wysłane do novum, federacji konsumentów w Warszawie i odziale w moim mieście ( trzy egzemplarze ) z załącznikami, tj. regulamin mikroczcionką, kopia umowy bez dat i co się dało... Myślę, że głownie nalezy skupić się na wypowiedzeniu i napisaniu o wszystkich szczegółach jak wprowadzają w błąd przedstawiciele novum a przy okazji powiadamiamy urząd konsumentów i to powoduje że bardzo grzecznie i na piśmie firma cofa notę obciążającą... Wszystkim życzę pozytywnie załatwionej sprawy. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja toja
w dupie to mam, przedstawiam sie po 15 razy ze z novum a i tak slyszycie tp sa, mozecie miec pretensje sami do siebie, troszke marketingu, serca i rozumu" i wam z glowy ciapke robia. Takie jest spoleczenstwo polskie, a potem sami siebie usprawiedliwiaja na forum, ze oszutwo itd. Jęsli sie poczujecie lepiej to prosze, napisze co chcecie uslyszec, tak oszukujemy klientow, bo Polska to jedno wielkie gówno, korupcja, złodziejstwo i kurestwo! i skonczcie narzekac tylko uzywajcie rozumu i nie tego z reklamy tylko wlasnego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda, za każdym razem mówię że T.Novum a ludzie słyszą co chcą nawet będąc u klienta informuję że reprezentuję T.Novum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na NIE
Tylko dlaczego do jasnej pogody pracownicy TP Novum są na tyle niemyślący i nachalni, że dzwonią do mnie o 8 rano średnio raz w tygodniu i proponują coś czego nie chcę. Mam plan socjalny Novum mi się nie opłaca a oni nie potrafią zrozumieć po polsku, że mają przestać dzwonić. Albo przekaz informacji u nich nie działa, albo pracują tam debile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znowu
Po raz kolejny dzwoniła do mnie jakaś Pani z Novum, zapytała się czy rozmawia z Panem XYZ (moje imię i nazwisko). Zapytałem o pochodzenie moich danych osobowych i Pani natychmiast się rozłączyła. Każdorazowo ta sama reakcja. Wie ktoś skąd biorą dane osobowe? Co z ich ochroną? O ile numer telefonu nie jest postrzegany jako dane osobowe, to w momencie gdy wiedzą z kim rozmawiają (z imienia i nazwiska) już przetwarzają dane osobowe. Żadnej zgody na przetwarzanie danych osobowych przez novum nie podpisywałem. Za pierwszym razem Pani przedstawiła się jako pracownica TP. Później już jako pracownica novum ale oferowałą obniżkę abonamentu a nie przeniesienie do innej sieci. Bardzo mylące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam to wiem!!
Jeśli chodzi o tele 2 przestało istnieć z winy tpsa, to tpsa wykorzystała niewiedzę ludzi oraz zbyt ogólną umowę z tele 2! i ten rewelacyjny operator gigant w bardzo perfidny sposób pozyskuje sobie klientów. Jeśli chodzi o novum jest to nowa firma konkurencyjna która chce się wybic na polskim rynku wiec dajcie tej firmie mozliwosc rozwoju! tam tez pracuja ludzie mlodzi ktorzy zarabiaja na studia itd. nie zadni oszusci! Do tego jesli chodzi o przejscie umowy na czas nieokreslony po 28 miesiacach jest to normalne u wszystkich operatorow, orange play plus wszyscy dzialaja na takiej samej zasadzie i az wstyd bylo by mi sie przyznawac do tego ze o tym nie wiem. Czytajcie uwazniej to nie bedzie problemow, bo problem wynika tylko i wylacznie z waszej niewiedzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowy
Tylko, że większość firm przy przejściu umowy na czas nieokreślony nie zmienia wysokości abonamentu. Jeśli chcą zaistnieć na rynku muszą wyrobić zaufanie u klientów; gratuluje im, jeśli ich obecna metoda wzudzi zaufanie u kogokolwiek. W każdej firmie ktoś pracuje, to nie jest tłumaczenie. Złodziej też jest człowiekiem i z czegoś się utrzymać musi a jednak jego "zawód" jest nie do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
Chodzi o to... by przedstawiciel ładnie się przedstawił i PODREŚLIŁ, ŻE JEST PRZEDSTAWICIELEM INNEGO OPERATORA!!! BY JESZCZE POWIEDZIAŁ, ŻE TRZEBA UDOSTĘPNIĆ ŁĄCZE TEMUŻ OPERATOROWI, A TAKŻE O KONSEKWENCJACH JEŚLI ZERWIEMY UMOWĘ! O KARACH JAKIE SĄ NAKŁADANE NA NIEŚWIADOMYCH LUDZI! tAK DUŻO TRZEBA??? Tak duzo? żeby być w porządku??? A wy macie ludzi za debili, że niewiedzą co podpisują. Każdy z nas będzie kiedyś też stary i poprostu zaufa przedstawicielowi- oszustowi.. Tego chcemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze mówię że T.Novum i umowa na 28 miesięcy A jak mówię że T.Novum to i tak ludzie mówią że Telekomunikacja ale ja ich poprawiam i po raz kolejny informuję że T.Novum......itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
Mówienie że telekomunikacja novum nie zawsze wystarcza... Ludzie gdy słyszą telekomunikacja kojarzą to z tp.sa... Proszę tylko podkreślać że jesteście inną firmą o konkurencyjnych warunkach i proponujecie przejście do was a przy zerwaniu umowy firma obciąża kosztami klienta i jest sprawa jasna. A nie podajecie staż w tp.sa i proponujecie korzystniejszy abonament- bo na to wielu się łapie... I nie twierdzę że wszyscy przedstawiciele oszukują ale chyba większość wprowadza ludzi świadomie w błąd... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie jestem akwizytorem) firma którą reprezentuję, jest firma doradczą, i posiadamy jeszcze inne usługi "bezpłatne", a naszym celem jest powrót do klienta więc nie ma mowy o oszustwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jullka11209
Kolejna oszukana - moja 80 letnia, niedosłysząca babcia - której propozycję Novum złożyło przez telefon! Mimo wszystko nie sądziłam, że aż na taką skalę szerzą się krętactwa Novum. Cóż, piszę ku przestrodze innych oraz by donieść o kolejnej, oszukanej osobie. Oczywiście podejmujemy stosowne działania. Przedstawiciele Novum mogą twierdzić co chcą. Nie zmienia to faktu, że działają poza lub na granicy prawa, a z pewnością nieetycznie. "Telekomunikacja Novum zaskoczona postępowaniem UKE" ; "Uwaga na akwizytorów Telekomunikacji Novum" - te tytuły mówią samie za siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
Powtórzę jak to załatwiałem z pozytywnym skutkiem: "Anulowali karę Chciałbym poinformować, że po wysłaniu odpowiedniego pisma z wypowiedzeniem i podaniem wszystkich faktów- novum anulowało obciążenie. Wypowiedzenie umowy było wysłane do novum, federacji konsumentów w Warszawie i odziale w moim mieście ( trzy egzemplarze ) z załącznikami, tj. regulamin mikroczcionką, kopia umowy bez dat i co się dało... Myślę, że głownie nalezy skupić się na wypowiedzeniu i napisaniu o wszystkich szczegółach jak wprowadzają w błąd przedstawiciele novum a przy okazji powiadamiamy urząd konsumentów i to powoduje że bardzo grzecznie i na piśmie firma cofa notę obciążającą... Wszystkim życzę pozytywnie załatwionej sprawy. Pozdrawiam ;) " Trzeba napisać wypowiedzenie. Nawet po dwóch miesiącach i powiadomić takimi samymi dokumentami federację konsumentów. W wypowiedzeniu trzeba napisać jak nas wprowadził w błąd przedstawiciel i niewiemy za co płacimy karę gdyż do niczego nie doszło i nie korzystaliśmy z usług przez nawet 1 min. Napisać pomoże nam oddział miejscowy federacji konsumentów jeżeli sami niemożemy sobie poradzić. Moją reklamację załatwili bardzo grzecznie i Wam też tego życzę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naciągacze
mojej mamie powiedzieli, że dzwonią z TP, że abonament jaki mam obecnie nie będzie już dostępny, i zaproponowali inny, kilka złotych droższy. na szczęście mój ojciec po podpisaniu umowy zrezygnował z niej po kilku godzinach, gdy dopatrzył się nieścisłości... każdy z was ma prawo w ciągu 10 dni zrezygnować z podpisanej umowy, nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności. nie dajcie się wciągnąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość --------------------------
PROPONUJĘ SPRAWDZIĆ CO OZNACZA SŁOWO AKWIZYCJA UŻYWA SIĘ SŁOWA NIE ZNAJĄC JEGO ZNACZENIA NAUCZA KOGOŚ A SAM/A NIE UMIE POLSKA PATOLOGIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jullka11209
Proponuję sprawdzić co oznacza słowo "patologia", bo w kontekście w jakim zostało użyte, niestety zupełnie nietrafione. Aż się ciśnie na usta, przyganiał kocioł garnkowi... A akwizycja jak najbardziej pasuje. Odsyłam do słownika, bo potoczna znajomość znaczenia terminu, to jak widać trochę za mało. A zresztą niech stracę: "Akwizytor pracownik przedsiębiorstwa zajmujący się akwizycją, pozyskiwaniem nabywców, zbieraniem zamówień albo zawieraniem umów o wykonanie usług (ubezpieczenia, ogłoszenia, prenumeraty itd.)." , kolejna " Akwizycja (marketing) to:zjednywanie, pozyskiwanie klientów, zbieranie zamówień, zawieranie umów o dostawę produktów lub wykonanie usług." Cóż, analfabetyzm się kłania ... Hiszpan2403, dzięki za podpowiedzi, będziemy działać! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i achhhhh
w mojej rodzinie też jest niestety ofaira novum. starszy człowiek, niedosłyszacy, ale faktycznie nieubezwłasnowolniony. Gratuluję akwizytorom Novum! Formy graficznej umowy takze, bo jak ją zobaczyłam, to faktycznie pierwsze co sie rzuca w oczy to wielki skrót TPSA. Co z tego, że w kontekście okazuje sie coś takiego (cytuję z pamieci): "Oświadczam, że obecnie jestem abonentem operatora TPSA" i ze oczywiscie zgadzam sie na zmiane tego operatora. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---------------------------
I OWSZEM W ENCYKLOPEDII NAPISALI......... LECZ AKWIZYCJA TO HANDEL STATKAMI JEŚLI CHODZI O SZCZEGÓŁY A NIE SPRZEDAŻ TEL. STACJONARNYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ---------------------------
JA WIDZĘ ŻE TU SAME OFIARY........ OLABOGA ...... CZAS SIĘ Z TOND EWAKUOWAĆ....... BO AŻ ŻAL CZYTAĆ TYCH OPOWIASTEK......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja toja
juz tu nie wejde jak Boga kocham, sami nieudacznicy uzalajacy sie i pocieszjacy sie nawzajem... Zamiast siedziec na tej zasranej kafecostam wez dlugopis do reki i kalkulator i sobie przeliczcie co oplaca sie bardziej a sie kurwa zaskoczycie "o boze oszukali mnie zlodzieje oszusty" a ja sobie mysle "boze co za tepe szczaly" i se stad ida w cjul :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jullka11209
To się "z tond" ewakuuj jak najszybciej... Faktycznie, że też te starsze osoby nie wykazały się większą przebiegłością w stosunku do młodych, dobrze wyszkolonych cwaniaczków. Właściwie to powiem babci, że mogła wziąć kalkulator i wszystko sobie wyliczyć, no nie? Jak taka naiwna to niech sobie teraz sama sobie radzi i dochodzi swoich praw z tymi jakże uczciwymi pracownikami Novum, a co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacpen
mojego 80 letniego ojca też podeszli. Dla akwizytora nie było ważne, że starszy pan niedosłyszy, Nie zawsze rozumie co sie do niego mówi. podpisał umowę Z NOVUM. Po 4 dniach zrezygnował. Teraz windykator dzwoni po 3 - 4 razy na dobę z żadaniem zapłacenia kary około 200 zł. Sytuacja jakich wiele opisano. Na temat etyki pracowników Novum nie wypowiadam się. Czy ktokolwiek odmówił zapłaty kary ? Czy Novum skierowało wobec kogokolwiek sprawę do sądu? Nikt sie na ten temat nie wypowiada. Czy ktoś przegrał taką sprawę? Odezwijcie się ci którym Novum lub windykator założył sprawę lub zmusił do zapłacenia. Czy po prostu płaczecie i płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
Racja. Mało jest wypowiedzi jak kto załatwił sprawę. Firma narzuca karę i jak ktoś zapłaci to są odkuci- opłaciło się... Śledzę wypowiedzi o nowum i nic nieznajduje jak się ktoś wybronił... Mnie się udało po ok. półtoramiesiącu po otrzymaniu kary wybronić od niej. Tak jak pisałem- trzeba im na piśmie złożyć wypowiedzenie bo jest na to oprócz ich dziesięciu dni jeszcze trzy miesiące ustawowe. Operatorzy też podobno rejestrują umowy, więc jeżeli nabierają starszych ludzi to w wypowiedzeniu piszemy jak było- bez dodawania kłamstw na ich niekorzyść i myślę że cofną obciążenie :) prz pomocy poinformowanej federacji konsumentów :) Oczywiście ja tpsa nie bronię ale od abonentów novum czytam że sąduże problemy z usuwaniem awarii i wszystko jest może piękne jak się nic niedzieje... Ja wolę starego monopoliste bo jestwiarygodniejszy a jak chce pogadać taniej to używam neta. Nie ma nic za darmo... Pozdrwiam i miło że komuś coś mogłem podpowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacpen
Dziękuję Hiszpan. Moja sytuacja jest nieco inna. Ojciec podpisał umowę z TV Novum. Nie do końca rozumiał co podpisuje ale podpisał. Po kilku dniach umowę wypowiedział. Czasu mineło około roku i pojawił sie WINDYKATOR który natarczywie dzwoni do niedołężnych rodziców i szarpie nerwy. Sprawa wydaje sie oczywista: podpisana z TV Novum umowa, wypowiedzenie, kara. Czy komuś udało się wybronić z podobnej sytuacji? Nie mogę powiedzieć, ze akwizytor TV Novum oszukiwał w rozmowie bo odbyła sie w domu rodziców . (Oni w ogóle nie pamiętają, że taka rozmowa była ani co akwizytor mówił). Pozostał jedynie podpisany druk umowy odnaleziony w dokumentach. ( porządek w papierach musi być) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoszłypracownik
witam.. mialem pracowac w tej firmie lecz na szczescie nie podpisalem umowy na kuriera z jednego powodu a mianowicie gdzy na spotkaniu o prace przedstawiciel tej firmy mowi prosto z mostu ze chodzi o osoby starsze, a na jezdzie probnej nastepnego dnia zobaczylem na czym rzecz polega dalem sobie spokoj.. to faktycznie chodzi o oszukiwanie osob starszych a to nie dla mnie, nie chcialbym by mnie oszukiwano ani moje babcie czy rodzine .. kasa fajna ale za oszukiwanie ludzi to nie warto ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpan2403
Hm... Fajne rzeczy się dowiadujemy... Fajnie że napisałeś, bo dotychczas tylko podejrzewaliśmy że tak jest a to jest fakt. Smutno że tak można naciągać ludzi... Czyli wniosek taki- chcesz się zeszmacić - słuchaj pana na szkoleniu i pracuj żeby za wszelką cenę zdobyć jelenia! Na szczęście są tacy ludzie co inne wartości są wyżej niż pieniądze... bo one szczęścia niedają... Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×