Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobitak

telekomunikacja novum

Polecane posty

Gość RINO
Dziś odwiedził mojego teścia jakiś pacan z novum i namówił go na podpisanie umowy .Zostawił mu kopię umowy która nie posiada wpisanego numeru umowy i terminu rozpoczęcia świadczenia usług .Na tej kopii nie ma też podpisu teścia i daty zawarcia umowy .Czy taka umowa jest prawomocna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Rino
od razu zorientuj się w sytuacji i najlepiej wyślij list polecony o zerwaniu umowy z nimi.Koniecznie wpisz to co jest wymagane w ich regulaminie,warunki są w umowie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do SZPULA
Nas też oszukali - odpisałem że wg mnie z ich winy uwowa jest nieważna i żądamy przesłania potwierdzenia unieważnienia, nie dotrzymali umowy ustnej wg której zmienić się miały tylko stawki na niższe i czas trwania na 24 miesiące - o zmianie operatora nie było mowy, oraz że obciążenie mnie jakimikolwiek kosztami potraktuję jako wyłudzenie pieniedzy i zgłoszę sprawę na policję. Daj proszę znać jak u ciebie się sprawa rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna245
Witam moja mama została tez oszukana na szczęście szybko przeczytałam umowę i zdążyliśmy odesłać rezygnację zdążyliśmy w ciągu 6dni od podpisania umowy a dotarcia do nich rezygnacji, ale co z tego jeśli FORMA NOVUM była cicho przez 1,5 miesięcy a potem nagle FV na 174zł. Zgłosiliśmy sprawę do rzecznik praw kosumenckich. Teraz Oni działają i wysłali pismo do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ja od pażdziernika walczyłam z NOVUM w imieniu mojej babci...nałożyli karę za zerwanie umowy...ale nie poddałam sie....moje pisma odniosły skutek i karę anulowano....piszcie i jeszcze raz piszcie...nie poddajcie sie tak łatwo....ale słowa przepraszam nie przeczytałam ani nie usłyszałam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...na 7 str. nasza historia....Konsultantowi NOVUm dziękuję za wsparcie i rady...udało sie....i to mnie cieszy...życzę innym pomyślengo rozwiazania sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rino-u nas bylo tak samo...dlatego nie zgodziąłm sie na zapłate kary za zerwanie umowy po uplywie 10 dni....skoro na umowie nie było daty zawarcia umowy ani podpisów mojej babci i ich przedstawiciela...pisz i jeszcze raz pisz....nie poddawaj sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna245
Dostaliśmy pisemko z mamą od Rzecznika Praw konsumentów jako kopię którą wysłano też do NOVUM. Bardzo łądnie napisali w naszym imieniu i swoim gdzie według ustaw i praw nie mają prawa do ściągania od Nas pieniędzy. Mają odpisać w ciągu 14 dni. Jestem ciekawa co dalej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna czarna
weszłam sprawdzic co sadzicie o novum i widze ze nie tylko moja babcia zostala oszukunana. Na umowie mojej babci byla data nie pamietam jaka dokladnie ale przykładowo 10.09 a pan z Novum przyszedł do mojej babci 18.09 ! 8 dni pozniej niz data na umowie ! moja babcia z racji usłyszenia "tansze, lepsze" podpisała to ale po popołudniu i dala mi do wglądu. Nie zastanawialam sie nic od razu zadzwonilam i kazali mi napisac rezygnacje i uwzglednic inne daty. Wysłalam w tym samym dniu, czyli zmiescialam sie w 10 dniach, ale moja rezygnacja zaginela.;] nawet z TP wysyłali do nich rezygnacje (aczkolwiek oni sie nie zmiescicli w 10 dniach , ale ja tak!) przyszedł rachunek zadzwonilam do panstwa z novum i chcialam wyjasnic syt a pani gdy usłyszala ze rezygnacja przyjeta zmienila ton na nie mily po czym wyjezdza mi z kara, pytam za co jak sie zmiescilam?! W efekcie kazali mi wysłac kopie potwoierdzenia nadania listu/ Wysle jutro ciekawe co z tego wyniknie? Bo z tego co czytalam wy nie mieliscie dat, moja babbcia miala zła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna245
Z NOVUM NIE idzie się dogadać kupa kasy na wysyłki ino będzie trzeba wydawać. Ja miałam dość i dlatego do Rzecznika się zgłosiłam bo z takimi to nie idzie wygrać ino kombinują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna czarna
no jesli nic z tego nie wyniknie tonie wiem.. postaram sie walczyc o to zeby wyszło na moje. podkreslam rowniez to naciagacze i to popatrzcie ze z reguly poluja na starszych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czarnej
nie jestem stara ,ale dopiero teraz wiem ,że głupia .Też dałam się ustrzelić,bo podpisam co mi dali i gdzie kazali taka byłam grzeczna .Dopiero jak Agencik zamknął za sobą drzwi ,ocknąłam się i od razu napisałam zerwanie umowy.Nie mieli innego wyjścia tylko zejść mi z drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna czarna
pisałam na forum telekceważeni i powiedzili mi ze jesli nie byllo podanego adresu a zdazylam w ciagu 10 dni i nikt mnie nie poinformował na jaki adres mam wysyłać rezygnacje tak powinni odstapic i odczepić sie ode mnie. bede wysyłać kopie stempla nadania listu ze sie wyrobilam do zacnego Rzekunia jutro i nie maja wyjscia musza mi dać spokoj a dokladniej mojej babci bo takie mamy prawa jeszcze kiedy umowa byla podpisana nie w siedzibie firmy a w domu ;] coraz wiecej dowiaduje sie na owy temat.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten taki se...
17:39 [zgłoś do usunięcia] do ten taki se nie licz ,że w ciągu 10 dni załatwisz z nimi wszystko.Ja też zerwałem umowę po dwóch dniach a mija prawie miesiąc a tu ni słychu ni widu. Na szczęście dzwoniłem do nich i się pytałem jak tam z tą rezygnacja,to powiedzieli że nie mają kontaktu stałego z działem rezygnacji[a minął miesiąc odkąd wysłałem rezygnację] , no i miał konsultant zadzwonić jak tam z ta rezygnacją Ja zadzwoniłem i się spytałem po ok 5 tyg od wysłania rezygnacji co się dzieje , no i mi na szczęście powiedzieli że rezygnacja wpłynęła i wszystko ok ;) Tyle larma narobili matoły że żal , żal mi tej firmy.... I do innych ludzi... zawsze wysyłajcie rezygnację listem poleconym i miejcie dowód wysłania , bo mnie się o to pytali czy w ogóle taki dowód mam , bo wezmą i powiedzą że rezygnacja nie dotarła... i będziecie 180 zł do tyłu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna245
Witam wyobraźcie sobie, że dopiero co sprawa się nie wyjaśniła z NOVUM bo rzecznik praw konsumentów się zajmuje. To dowiedziałam się od mamy że przed wczoraj dzwoniła jakaś babka że z TP SA że umowa nowa by przedłużyć bo mamie się kończy w Grudniu 2010 i że abonament o połowę tańszy za 25zł. I że kuriera podeślą. Oczywiście, że pani nam nie wieży i tam inna gadka. A potem mówię matce że przecież w rezygnacji napisała że dopiero w grudniu kończy się umowa wtedy. Czyli że wszystko mają na piśmie. Także uważajcie i nie przyjmujcie nikogo. Prawda jest taka żeby zadzwonić do TP SA i spytać czy na pewno kogoś wysyłają czy nie dała się zaś wrobić. Bo wtedy dowiemy się prawdy. Moja mama ledwo co została by ponownie oszukana. Ale tym razem Ja przyszłam i zadzwoniliśmy do TP SA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemarketerka - novum
Ta firma Novum to oszustwo.... Nie podpisujcie umow a jak podpiszecie to tylko usiasc i plakac odbebnic 2 lata i przepisac sie do innego operatora ( dialog badz netia - bo Tp najnizszy ab to Tp60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seeker
Witam, właśnie jestem po rozmowie z panią z Telekomunikacji Novum, nie zauważyłem żeby próbowała mnie oszukać, podała nazwę firmy, warunki abonamentu (36 zł za 70 min na stacjonarne, umowa na 24 m-ce, potem nieokreślona, mogę podpisać jeżeli mam nieokreśloną z TPSA). Sprawdziłem ich stronę i warunki tego abonamentu i wszystko wygląda w porządku. Nie mogę na razie podpisać, ale w przyszłości, jeśli TP (plan doMowy60) nie zaproponuje nic lepszego, byłbym zainteresowany. Mam też Neostradę, ale z tego co wyczytałem to nie ma żadnego problemu. Jest tak rzeczywiście? Macie jakieś doświadczenia? Nie mam telewizji z TP. Chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto faktycznie korzysta z ich usług, czy wszystko jest w porządku, czy nie ma żadnych ukrytych kosztów, ewentualnie o co mam jeszcze zapytać. Porównywał ktoś stawki za min.? Jak to wygląda, bo nie miałem czasu jeszcze sprawdzić. Jak mi się jeszcze coś nasunie, to napiszę, tymczasem proszę o informację. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klientka Novum
Witam, mam abonament telenovum 70 od pół roku. Mnie nikt rowniez nie oszukal przez tel bylo wszystko jasno i przejrzyscie wyjasnione.Na poczatku myslalam ze to TP ale Pani konsultantka powiedziala ze zle mysle i powiedziala mi ze dzwoni z NOVUM-wyprowadzila mnie sama z bledu. Mam tez neostrade w Tp. Wszystkie te uslugi mozna polaczyc. W 2006 roku weszla ustawa ktora oddziela te 2 uslugi i mozna miec abonament telefoniczny w jednej firmie a internet w drugiej.Osobiscie jestem zadowolona jest o wiele korzystniej niz w TP. Polecam Pozdrawiam PS. Polecam czytac i dopytywac sie co i jak a nie od razu skreslac. Czesto my sami jestesmy sobie winni obrotowi sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaprawiona w boju
Witam, niestety tez czuję się "ofiarą" Novum. Konsultant wyraźnie zaznaczył, że jest przedstawicielem TP SA a nowa nazwa wynika wyłącznie z faktu, że wydzielona została spółka z polskim kapitałem i dla stałych klientów ma atrakcyjną ofertę abonamentową. Ponadto podkreślił, że zostają zachowane wszystkie dotychczas posiadane usługi. Abonament rzeczywiście był niższy ale do czasu, kiedy otrzymaliśmy dwa rachunki pod rząd opiewające na 1000zł. Okazało się, że rzekomo korzystano z tzw. numerów specjalnych. W TP SA te numery były zablokowane a w Novum tego nie zrobiono, pomimo zapewnień o zachowaniu wszystkich dotychczasowych usług. Po analizie bilingów okazało się, że na numery te dzwoniono w czasie kiedy w domu byłam wyłącznie ja sama. Telefoniczne reklamacje nic nie dały, ponieważ nieustająco twierdzili, że połączenia były wykonywane z naszego numeru telefonu. Pisemna reklamacja pierwszego rachunku została odrzucona a na drugą nie otrzymaliśmy odpowiedzi, w związku z czym uznaliśmy ją za uwzględnioną. Niestety Novum nie przestrzega swojego własnego regulaminu i pomimo braku odpowiedzi na reklamację w wymaganym terminie żąda od nas uregulowania całości rachunku. W tej chwili kontaktuje się z nami już przez swoją kancelarię prawną. Oczywiście Novum nie poinformowało kancelarii, że uwzględnili reklamację wiec wysłałam im skan potwierdzenia nadania owej reklamacji. W przyszłym tygodniu umówiłam się też na spotkanie w komendzie policji, bo nie zamierzam tego tak zostawić. Będę się tez kontaktować z Rzecznikiem Konsumentów. Czy ktoś miał może podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadowcaster
Mój przypadek jest inny ale niestety firma NOVUM to konsumenckie nieporozumienie! W miesiącu październiku tego roku wysłałam rezygnację z usług ww. firmy. W odpowiedzi wyłączyli telefon mojej cioci która mieszka dokładnie w tej samej klatce co ja i ma tak samo na imię ale inne nazwisko. Ciocia oczywiście nie składała żadnej rezygnacji. Ja w związku z pomyłką jak również moja ciocia wysłałyśmy pisma w tej sprawie. Odpowiedzi nie było. Po mojej telefonicznej interwencji dowiedziałam się, że takowego pisma nie otrzymali(co mnie nie zdziwiło) aczkolwiek telefon jednak wyłączyli tylko nie ten. Oczywiście mam potwierdzenie nadania z poczty jak również meilem. Było to 1 grudnia. Kolejny mój telefon i przyjęcie ponownej rezygnacji gdzie już miałam rachunek oczywiście do zapłacenia. W dniu dzisiejszym czyli 21.12 ponownie zadzwoniłam i dowiedziałam się, że muszę czekać miesiąc na rozpatrzenie a dodatkowo w tym czasie ponownie dostane rachunek a mało tego , że otrzymali moje pismo w którym rezygnuję z rezygnacji o usługi :) Paranoja. Natomiast moja ciocia mimo ich błędu jest w chwili obecnej bez telefonu stacjonarnego a oni życzą sobie uiszczenia opłaty za aktywację mimo ewidentnego błędu z ich strony. Pani w dziale obsługi klienta poinformowała mnie, że rachunek oczywiście do mnie przyślą bo umowa nie wygasła więc im się należy. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ BO TO OSZUŚCI, ZŁODZIEJE I KRĘTACZE A POLITYKA FIRMY NASTAWIONA JEST TYLKO NA WYŁUDZENIE OD KLIENTA PIENIĘDZY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emeryt44
Podpisałem umowę (ze wstydem muszę przyznać, że nie wykazałem należytej czujności, chociaż oszuści to perfidni: pierwszy kontakt zaczynają od słów: Tu telekomunikacja (może i dodają "Novum", ale to niesłyszalne), OBNIŻAMY (=my!) Państwu opłatę... [Inne firmy, jeśli już "molestują" to primo: nie nazywają się "telekomunikacja"; secundo: po wypytaniu o aktualne opłaty proponują PRZEJŚCIE do nich (zmianę operatora), Novum perfidnie fakt zmiany operatora ukrywa]. Po dokładnym zbadaniu sprawy (niestety, już po wyjściu "kuriera") wysłałem zaraz pismo z rezygnacją, na co otrzymałem "standardowe" pismo (kserokopię), odmawiającą przyjęcia mojej rezygnacji z powodu bliżej nieokreślonych "braków formalnych" (szantaż i straszenie naliczeniem opłat). Wysłałem im emaila, że nie zamierzam niczego płacić. Metody działania tej firmy są OBRZYDLIWE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna245
Moja mama po zgłoszeniu sprawy do Miejskiego Rzecznika Konsumentów wygrała sprawę. Rzecznik w naszej sprawie napisał pisemko do Telekomunikacji Novum i mieli czas 14 dni na odpowiedź. Dziś otrzymaliśmy pisemko : Informujemy, że po przeanalizowaniu dokumentów dotyczących umowy o świadczenie usług podjęto decyzję o uznaniu za skuteczne złożonego oświadczenia o odstąpieniu od umowy oraz o nie naliczaniu jednorazowej Opłaty Wyrównawczej. A więc wystraszyli się rzecznika bo wcześniej jak my pisaliśmy pisemka i dowody. że zdążyliśmy w 10 dni a nawet wcześniej to ich to nie interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mortevor
Novum to OSZUŚCI !!!!!!!!!! Przedstawiciele tej firmy chodzą po domach i naciągają niczego nieświadomych ludzi na podpisanie rzekomo "'dogodniejszych" umów ! A g... prawda! Moja mam niestety też się na to nabrała, a co najlepsze Pani, która się zjawiła powiedziała że Tele2 ( bo tel w takiej był sieci ) zmienia nazwę na NOVUM !!! Po prostu kłamstwo w żywe oczy ! I teraz przychodzą rachunki ale dużo wyższe a nie niższe !!! Bezwzgędni padalce, którzy zrobią wszystko aby oszukać ludzi a ludzie się na to nabierają :| Bądzie ostrożni jesli tylko ktoś będzie do was dzwonił i pier... farmazony i tańszym abonamencie, większym pakiecie minut itp a już broń Boże niczego NIE PODPISUJCIE jeśli zjawi się jakiś przedstawiciel u was w domu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zetzet
Nov m to złodzieje za 3 sekundy na komórkę płacisz tyle co za minutę O 62g czy to nie złodziejstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfddffg
Ja mam abonament standardowy w TP i nigdy go nie zmienie:) Ciagle dzwonię do mnie z TP ale zawsze ich spławiam. W sumie to lubie przepłacac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemarketerka - novum
Kochani!!!! Mozna podłączyc internet z netii tylko nie w pakiecie lecz solo czyli sam internet... nawet do 20MB wiem o tym bo takze tam pracowalam A co tyczy sie telekomunikacji Novum to owszem fajna jest ta promocja 70min darmowych ale osobiscie podoba mi sie nowa oferta w Netii albo 50zl abonament (moze troszke drozszy) ale minut darmowych nie ma bo w cenie abonamentu gadasz ile chcesz w Polsce tzw Non stop kraj, jak i jest jeszcze abonament 60zł(badz pare gr drozszy) non stop Kraj USa i Kanada UE za darmo ile chcesz gadasz.... A co tyczy sie Tp do szambo i tyle nic dodac nic ujac;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mortevor
Ha ha ha! telemarketerka - novum to chyba jakaś kpina że NOVUM ma fajne oferty ! Tyle ludzi już oszukali że szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzzzzzz
tak ja wiem o tej firmie sporo bo w niej pracowalam dopoki nie dowiedzialam sie jak jest na prawde. ogolnie telekomunikacja jest tansza od nowum a nam wmawiaja ze nie jest bo maja nasze stare stawki i doliczaja koszt za 1 minute ktory jest ciut wiekszy i przeliczaja np na 30min a to dodatkowo płaci sie tylko za 1 minute w telekomunikacjii potem jest 10gr taniej niz w novum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemarketerka - novum
Mortevor - co tak sie smiejesz!! tak pracowałam w telekomunikacji Novum i twierdze ze 70min jest ok przy 36zl/brutto Moze i byli ludzie oszukani moze nie nie wnikam juz w to... Najgorszym syfem jest telekomunikacja polska s.a 50zl/brutto 60min darmowych smiech na sali a socjaln 28zl/brutto i 15jednostek ok fajne dla starszych ludzi ale jak juz chcesz podlaczyc internet to madra Tp zmienia abonament telefoniczny na 50zl.... to jest ne feer.... ja teraz twierdze ze Netia ma najlepsza oferte bo czy masz socjal czy nie to podlacza ci internet do 20mb jak i maja inne fajne abonamenty... Novum - ja nie narzekałam na prace, duzo slyszalam negatywnych wypowiedzi jak i bardzo duzo pozytywnych... Kazdy ma swoje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojja
Czy ktoś z uprzejmych tu osób mógłby mi napisać wzór odstąpienia od umowy z Novum? Niestety upłynęło już 13 dni ( w tym 5 świątecznych). 3 podpisane egzemplaże zabrano a zostawiono mi tylko blankiet bez podpisów i daty.Nie zostawiono mi wzoru blankietu o mozliwości odstąpienia od umowy w przeciągu 10 dni. Na jaki adres trzeba to wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×