Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

frecia jak myslisz skoro w czwartek 19.03 mialam pecherzyk 14 mm to mogłam miec owulke pozniej niz niedziela np wczoraj lub wtorek bo mi sie wydaje ze to juz za pozno to taki bym miala pecherz duzy skoro on rosnie srednio 2 mm na dzien????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frecia a jakie ty mialas objawy przed @ zawsze ???? tez cie cyce bolaly mialas wrazliwe itp.?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie tez tak wydaje. A nie beda ci moze potrzebne,poczekaj troszke juz twoj termin @ jest nie tak daleko.Musisz wytrzymac:) Ja wytrzymalam to ty tez dasz rade:) Ale nie rob testu i dzien spodziewanej @ tylko dzien po.Bo ja wczoraj zamarlam jak przeczytalam to co madziulek napisala:O Ale dzis juz jest ok. JUPI JUPI JUPI :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cycki mnie moze i bolaly-ALE NIE TAK:O Do teraz tragedia ,juz spac na nich nie moge:O A mnie sie wydaje ze ty trafilas w dobry dzien owolki,ale teraz czy żyjątka twojego M sa na tyle sprawne i dlugotrwale ze mogly ewentualnie czekac na jajo. Tego to my juz nie srawdzimy:( Ale moj M spisal sie na medal-a raczej jest armia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo mnie przed @ nigdy nic nie boli no chyba ze brzuch czasem ale nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz-pamietaj nie musisz miec objawow ciazowych przed @.Jej brak najczesciej sprawia podejrzenie o ciaze Ide robic sniadanko wszystkim moim dzieciom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz jestem:) Ale musze sie wziąśc za sprztanie-zas mojej mam bedzie tu na weekend,ale to juz przelci bo wiem ze jest kropeczka i jestem taka happy ze tylko @ jakby sie zdecydowala przysc by mi humor zepsula;) A w to nie wierze:) Pisz pumeczko jak chcesz cos jeszcze pytac ,ja tu ciagle bede zagladala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy termometr ma byc rteciowy do mierzenia tempkli i jak daleko trzeba go załadowac ;) ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kiedy mierzyc tempke od ktorego dnia cyklu??? i testy na owu kiedy sie zaczyna robic????w ktorym dniu cyklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja mierzę temperature termometrem elktronicznym, z 2 cyframi po przecinku. Zaczynam mierzenie jak kończy się @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pumeczko a wiec tak Ja zaczelam mierzyc tempke jak juz mialam koncowke @,bo jak bylo jej duzo to nie mialam ochoty:O No i mierze termometrem elektronicznym z 1 cyfra po przecinku nie 2,i mierze to srednio gleboko,czyli wkladam do ro tego zgrubienia co jest na termometrch elekrt... czyli troche przed tym wyswietlaczem malutkim-wiesz jak??? Mierze o tej samej porze i robie z tego wykres.I tak to wyglada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pumcia testy owu to trzeba wyczuc troche kiedy je zrobic,poznasz sluz jaki ci sie robi i zrobisz test. Hej jagodko spadasz za mna w dol tabelki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze poczekam z tym spadaniem :) bo nie jestem na 100% pewna :)chociaż bardzo bym chciała i temperatura nadal dziś 37. Poza tym cały czas myslę o tym kiedy rzeczywiście miałam owu, bo wiecie co, robiłam też testy owu (oczywiście te z Allegro). Zaczęłam je robić jak pojawił się śluz płodny. Najpierw wychodziły przez kilka dni słabiutkie kreseczki, potem mocniejsza przez 2 dni, a potem kolejnego dnia nie wyszła wcale, wiec sobie pomyslalam, że owulka juz była, bo płodny śluz tez zniknął(to był własnie 27 dzień cyklu. Wtedy też program FF pokazał na wykresie owu. Ale później tempka na pare dni znowu spadła i znowu był ten płodny sluz. Ale testów owu już nie robiłam, bo mi się skończyły:( I co o tym myslicie? Wklejam jeszcze raz moje tempki 10 36.73 11 36.63 12 36.70 13 36.46 14 36.61 15 36.67 16 36.67 17 36.77 20 36.51 21 36.75 22 36.61 23 36.67 24 36.58 27 36.41 Owulacja wg programu FF, śluz przezroczysty 28 36.67 śluz przezroczysty 29 36.74 30 36.85 31 36.70 32 36.87 34 36.71 35 36.71 śluz przezroczysty 36 36.64 śluz przezroczysty 37 36.67 śluz przezroczysty 38 36.60 śluz przezroczysty 39 36.90 śluz przezroczysty, wrażliwa i nabrzmiała szyjka 40 36.76 wrażliwa i nabrzmiała szyjka 41 36.74 42 36.87 43 37.03 44 37,00 45 37,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż z drugiej strony jeżeli owu byłaby dopiero w 39dc, to to jakaś masakra:( chociaż podobno wszystko jest mozliwe. Nawet owu w 27dc jest bardzo późna. Ja zawsze małam owu tak ok18 - 19 dc. Ale nigdy nie zdarzały mi się aż tak długie cykle:( Czy to mozliwe żeby chwilowy stres tak przesunął owu? Przeciez nie raz sie denerwowałam i nigdy tak nie miałam:(( Czas pokaże, tylko, że najgorsze jest to czekanie :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie na stanowisku jeszcze raz GRATULACJE dla fretki 🌼 ❤️ na jagódke poczekam az nam oficjalnie ogłosi dobra nowinę :):):): Maadziulek duuuuuuuużo zdrówka dla córczki oby wyzdrowiała jak najszybciej 🌼 i przeslij zdrowotny całus od ciotki bruseczki ;);) Pumka ja cie tu zaraz przyprowadze do porządku!!!!!!!!!!!!!! co to ma znaczyć, jakie zostawianie nas !!!!!!!!!!!!!!!!! spróbuj tylko tak zrobić a osobiście udam sie do ciebie i ci zleje porządnie tyłek przeciez nie jest powiedziane że zajdziemy za pierwszym razem, niektórym dziewczynom sie nie udało ale staraja sie dalej, przecież to nie koniec swiata!! przeciez nikt nie powiedział ż etylko w tym cyklu możesz zajść, ech pozytywne nastawienie panienko proszę włączyć jesteśmy tu przeciez po to aby nie tylko mówic o ciąży ale żeby razem spędzać czas, pogadać, poradzic się, dodac sobie otuchy i razem wszystko przeżywać czyż nie???? :):):):):) PROSZE CIę ABYś JUż NIGDY NIE PISAłA O ODEJśCIU A NAWET NIE MYSLAłA!!! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ jesteśmy z tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUMECZKO POCZYTAJ SOBIE TO:) Od czego zacząć i jak rozpocząć obserwacje temperatury 1. Zaopatrz się w termometr odpowiedni do pomiaru podstawowej temperatury ciała (PTC). Może to być: a) zwykły termometr rtęciowy, b) termometr owulacyjny, dostępny w aptekach, c) termometr elektroniczny Microlife MT 1622 dostępny w aptekach lub sklepach internetowych. Pamiętaj, aby w czasie jednego cyklu używać do pomiaru tego samego termometru, który będzie przeznaczony tylko do tego celu. 2. Ustal stałą godzinę pomiaru PTC, oraz jego miejsce. Przy czym musi to być czas bezpośrednio po przebudzeniu, nie mniej niż 3 godziny snu. Wybierz miejsce pomiaru: Pomiar oralny (w ustach) jest wygodny, ale ze względu na różnice temperatury w poszczególnych strefach pod językiem (z przodu niższa, z tyłu wyższa) wymaga szczególnej dokładności, dłuższego czasu pomiaru ( rtęciowym termometrem 8 minut), przy zamkniętych ustach. Polecany szczególnie kobietom lub dziewczętom, które jeszcze nie współżyły, lub mają powody, aby unikać pomiaru waginalnego lub raktalnego. Pomiar waginalny (w pochwie) jest wygodny, rtęciowym termometrem mierzymy 5 minut. Ze względu na naturalną florę bakteryjną niszczącą drobnoustroje termometr nie wymaga wyjątkowych zabiegów higienicznych, jedynie obmycia ciepłą wodą. Tylko infekcje grzybicze pochwy mogą być przeciwwskazaniem do tego pomiaru. Pomiar raktalny (w odbycie) może najmniej wygodny, ponieważ wymaga utrzymania higieny i dezynfekcji termometru oraz naoliwiania czy zamoczenia przed wykonaniem pomiaru. Jest najbardziej stabilny jeśli chodzi o odczytywaną wartość. Pomiar rtęciowym termometrem trwa 5 minut. 3. Przygotuj termometr na wyciągnięcie dłoni. Połóż termometr w odpowiednim miejscu tak, abyś nie musiała go szukać, ani wstawać z łóżka. Zaraz po dokonanym pomiarze odłóż go na właściwe miejsce. 4. Pomiar temperatury zacznij od piątego, najpóźniej szóstego dnia cyklu. Jeśli nie możesz zapisać wyniku pomiaru zaraz po jego wykonaniu (nie masz czasu lub istnieją inne przeciwności), zapisz w telefonie komórkowym, zapisz na karteczce lub zapamiętaj. W dogodnej chwili, dodaj do wykresu. 5. Spróbuj zwracać uwagę na odczucia pojawiające się we wnętrzu pochwy. Mogą to być odczucia suchości, wilgotności lub mokrości czy śliskości. Klikając na odpowiedni dzień cyklu w kalendarzu, znajdziesz opcję „Obserwacje zewnętrzne”. Spróbuj dopasować odpowiedni opis odczucia. Jeśli zauważasz na zewnątrz śluz, spróbuj opisać jego cechy wybierając z listy „wygląd” oraz „konsystencja”. 6. Trzymając się tych punktów rozpocznij codzienne obserwacje. Obserwuj codziennie temperaturę oraz korzystaj z notatek na wykresie 28dni, w które wpisuj wszelkie obserwacje. Gdy zgromadzisz odpowiednią ilość danych temperatury, zastanów się nad analizą, w tym celu poproś eksperta o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feciu dzieki jak bedzie potrzeba ;) to bede mierzyc w kolejnym cyklu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu miało być ;) Ja jestem po porannej kawce i mam dziś dobry humor chociaż pół nocy nie przespałam bo mała kaszlała do niedzieli nie może wychodzić na dwór moja chudzinka...biedna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Bruseczko.MAsz racje nie musismy tu ciagle lamentowac mozemy sie posmiac i miec dobra zabawe z tego ze siebie mamy.Bo powiem szczerze troche smutnawo sie zrobilo nam na topiku:( Ale wszystko idzie nadrobic pozytywnym mysleniem.Ja wiem ze niektore kobietki beda teraz gadac,ze mi sie fajnie gada bo mi sie udalo za 1 razem a w dodatku mam juz 2 dzieci,ale tak to juz jest-niestety.Powiem wam ze bardziej sie denerwowalam ze nie mialam tego jajeczkowania(bomialam je bardzo pozno) niz tym czy dostane okres. Jak jest jajo to musis sie kiedys udac nie ma cudow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretka to po prostu Wasz czas na nas jeszcze nie pora ja myślę że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i cierpliwie czekam.Nie wiem co to było w pierwszym cyklu?Miałam 2 kreski druga blada ale widoczna zrobiłam 2 dni przed @ i mój M też widział i normalnie dostałam okres bez żadnych strasznych bóli tak jak zawsze.A może test się mylił?Nie ważne.Najważniejsze że przybyła nam brzuchatka ;)Poślij nam jakieś fluidy może się zarazimy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D prosze fluidki:) A moze posle wam mojego M moze on cos zdziala jest w tym dobry-hihihihihih-smieje sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pumcia i Bruseczko czy wy wiecie ze w nastepnym tygodniu,dokladnie 3 bedziemy mialy MIESIAC jak ze soba piszemy:):):):):):):):):):):):):):):) ale przelecialo nie:) Och wy moje kochane wszystkie staraczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×