Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lipola

oczyszcznie - kasza jaglana, od dzis!! kto ze mną???

Polecane posty

Gość gość
karolka, troche jestes niekonsekwenta, bo jak bez dodatkow, to bez dodatkow. Poza tym dodajac olej, nie pozwalasz organizmowi przestawic sie na "trawienie wewnetrzne", bo to jednak tluszcz, obojetnie czy zdrowy czy nie. Moim zdaniem dodanie warzyw lub jablka do kaszy ma wieksze dzialanie oczyszczajace, szczegolnie, ze te produkty zawieraja blonnik, ktory ulatwia wyproznianie. Jesli jelita sa zapchane i czlowiek nie chodzi do toalety, to to zadne oczyszczanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lostris13
Ja też dziś nie zaczęłam, bo trochę wczoraj przesadziłam z urodzinowym szampanem ;) i dziś jadłam inne rzeczy ale już jutro chcę zacząć, pytacie i piszecie czy samą kaszę czy z czymś, z olejem jest zdrowa czy z warzywami i też na pewno pomaga ale to już nie monodieta, mnie właśnie lekarz zalecił samą kaszę jeść, po tej mono jaglanej zamierzam zrobić 6 tyg dietę dr Ewy Dąbrowskiej warzywną może ktoś słyszał ona jest lecząca, a potem będę na wegańskiej diecie, i w dużej mierze na kuchni raw, (ale nie samej), czyli gotowane do 40 st wtedy zachowują się enzymy cenne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evitka65
lostris podziwiam cie :) , ja od poniedzialku zaczne z ta kasza , na razie wdrazam ja 2 razy dziennie tak jako posilek , wlasnie a co z zaparciami na samej kaszy ? ja nie mam leczniczo jej jesc tylko tak dla siebie chce sprobowac, nie mam tez nadwagi tylko brzuch za duzy, i oponka wiec nie wiem jak ja zastosowac i i le dni , mozecie mi doradzic cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evitka65
mam nadzieje ze cos napiszecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja np jem lyzke oleju na czczo codziennie rano ok 5 , a potem kasze sama juz przez caly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn na kaszy jestem 2 dzien a ten olej to juz ze 2 miesiace tak pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marha123
CZesc zastanawialam sie przez jakis okres czy przejsc na jaglana i doszlam do wniosku ze tak , znalazlam ciekawy dosc obszerny artykul- oto urywek Monodieta jaglana a olej lniany Osoby przyjmujące olej lniany, czy to w formie składnika pasty z twarogu stosowanej w diecie opracowanej przez dr Budwig, czy płynnej, gdy, po prostu, się go pije, nie muszą rezygnować z tego bogatego źródła kwasów omega-3 podczas przejścia na monodietę jaglaną. Monodieta jaglana, jak każda inna monodieta, drastycznie „obcina” pewne składniki odżywcze dostarczane codziennie w typowym menu. Olej lniany pomoże część tych braków uzupełnić, a poza tym, zwiększy przyswajalność zawartych w kaszy witamin i wspomoże regenerację organizmu, czy walkę ze spędzającymi nam sen z powiek dolegliwościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martha123
jutro tu bede , juz na diecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lostris13
evitka65 dzięki ;), obym wytrwała, jak nie masz żadnych dolegliości zdrowotnych to spróbuj przez kilka dni, i zobaczysz jak Ci pójdzie, marha123 z olejem na pewno jest zdrowe oczywiście mówimy o tym budwigowym który się trzyma w lodówce, ona ma prawidłową proporcję kwasów omega 3 do omega 6, ale sama monodieta jest też skuteczna ja dostałam takie zalecenie od lekarza zielarza, z bonifratrów, i słyszałam mega pozytywne opinie o takich mono bez tłuszczu to trwa w sumie krótko potem można jeść z olejem, a o tym jedzeniu oleju na czczo to powinno się go przez 10 minut ssac w buzi, potem wypluć to przenika przez nasze śluzówki w jamie ustnej, i tak stosowana kuracja rozpuszcza złogi to pisze Tomabak w swojej książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ile dni zalecacie samej kaszy a po ilu dodac olej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy bedac na smaej kaszy maccie zatwardzenie? czy jezeli sie jelita oczyszczaja to wszystko schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka79
UDAŁO SIĘ! :-) Właśnie mija 10 dzień mojej diety jaglanej. Nawet nie wiem kiedy to minęło. Efekt? 6 kilo mniej, brzuch wyraźnie mniejszy i doskonałe samopoczucie. Niestety na dekolcie i paru innych miejscach, pojawiły się drobne wypryski, ale wiem, że tak musi być. Po prostu w ten sposób mój organizm się oczyszcza z toksyn gromadzonych latami. Na pewno wkrótce znikną i będę mogła się cieszyć ładną cerą i skórą. Teraz przede mną długa droga do odzyskania dawnej figury. Do zrzucenia mam jeszcze 20 kg, ale będę odchudzać się z głową. No i co najważniejsze, jeśli już uda mi się schudnąć, nie wrócę do dawnych nawyków. martha123, chyba czytałyśmy ten sam artykuł, odnośnie stosowania oleju lnianego i monodiety. Ja też piję olej lniany już jakiś czas, ale do tej pory niezbyt regularnie. Teraz jest już inaczej. Zażywam go codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka79
Spróbuj przejść na jaglaną,a na pewno nie pożałujesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka79
Aha, oczywiście cały czas mowa o oleju lnianym nieoczyszczonym, który należy przechowywać w lodówce i najlepiej zużyć w ciągu miesiąca od otwarcia butelki. Nie kupujcie takiego oleju z półki sklepowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martha123
witam gratuluje KAROLKA piekny wynik i wytrwala jestes ja kupuje w zielarskim olej lniany tłoczony na zimno dzis zaczynam z kasza jaglana dzien wlasnie ja gotuje wczoraj tez zjadlam troche z sola morska z mineralami. dzis kasza i troche oleju , ale olej na czczo bede pic . tez pilam niesystematycznie olej ale teraz sie poprawie, . ja nie ssam oleju , lecz go po prostu pije na czczo 1 łyzke do tego bede pic duzo herbat ziolowych , pije ok 8 szklanek na dzien reszta to woda mineralna wychodzi mi ok 3 litrow, ale mam kamyka na nerce i musze tego tyle picc, mysle ze tu na jaglanej mi to nie zaszkodzi , sa bez cukru , wiec powodzenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martha123
ktos tu pytal o zatwardzenie, tez jestem ciekawa , jak było w twoim przypadku? u mnie nie chodzi o kg , ale o cm w pasie i oczyszczenie sie z toksyn, stad wybor tej diety, moz ezrobie 3 dni , moze wiecej dzis sie zwazylam i waze 61,5 kg przy wzroscie 170

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka79
Dzień dobry. Dziękuję za gratulacje. Przyznam, że dziwię się, że wytrwałam w swoim postanowieniu. Może to dlatego, że powiedziałam sobie TERAZ ALBO NIGDY! Oczywiście na tym nie koniec, bo jak już pisałam, mam dużą nadwagę, a wręcz jestem otyła! i muszę coś z tym zrobić raz na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka79
Jeśli chodzi o chodzenie do toalety, to nie byłam w niej częstym gościem, ale mimo tego brzuch jest bardziej płaski niż wtedy, kiedy odżywiałam się "normalnie" a w toalecie byłam codziennie. Mam nadzieję, że kiedy wprowadzę do diety warzywa, nie będzie już problemów z wypróżnianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martha123
dziekuje ci Karolka za odpowiedz ja noigdy na zadnej diecie nie mialam problemow z wc , codziennie byłam nieraz 2 razy a teraz to nie wiem jak bedzie :) ja sprobuje 3 dni a potem zobacze, nie chce schudnac, bo bede wygladac jak szczypiorek , tylko ten brzuch zrzucic najbardziej , jak bede leciec z wagi za bardzo to zrobie 3 dni a jak nie to pomysle nad nastepnym zeby sie lepiej oczyscic miłej soboty , zaraz zabieram sie za sprzatanie, pranie , wrocilam wlasnie i z zakupow, ale jeszcze po poludniu wybieram sie do biedronki na zakupy , wiadomo, rodzince musze gotowac co innego :) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martha123
troche juz pracy ogarnelam :) szkoda ze kawy nie mozna :) czytalam na temat diety struktualnej dr bardadyna , brzmi ciekawie, tez oczyszcza jelita i organizm, ,, je sie albo 800 albo 1200 , , troche malo tych kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lostris13
Dziewczyny jutro zaczynam tę monodietę jaglaną, obym wytrwala bo to dla zdrowia, miałam zacząć wcześniej ale miałam dziś urodziny taty i chciałam jeszcze coś zjeść.. :) kto ze mną zaczyna? jak tam Wasze rezultaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka kaszy
hej, czy zaczyna ktoś dzisiaj monodietę? Jestem po 2 śniadaniu i fajnie byłoby mieć towarzystwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile dni zamierzasz byc na diecie i czy na samej kaszy tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbicielka kaszy
na samej kaszy 3-5 dni, później dodam warzywa i mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jeszcze zapytam , a chudy nabial kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedyś byłem ze 3 dni na kaszy jaglanej chyba znowu spróbuję tej diety bo nie byłem na niej głodny i miałem więcej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seb568
Rozpoczynam dziś dietę na kaszy jaglanej. Nie wiem ile wytrzymam. Planuje 3 dni przynajmniej a potem zdecyduje co dalej. Jedne czego się obawiam to zaparć ale postaram się dużo pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy 3 dni cos dadza? na to oczyszczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seb568
Ja słyszałem że można zrobić trzy dni na samej kaszy a potem można jeść krupnik z kaszy jaglanej. Gotuje się go z kaszy, marchewki, selera i pietruszki i jak się je sam krupnik to też jest efekt oczyszczania. Nie wiem czy wytrzymam na samej kaszy dłużej dlatego myślałem o tym krupniku zamiast samej kaszy. Jak ktoś chce jeść samą kaszę to żeby się dobrze oczyścić z tego co ktoś pisał tu wcześniej najlepiej wytrzymać z 10 dni. Mi zależy na schudnięciu głównie. Jak będą efekty i sam radę to może spróbuje jeść dłużej samą kaszę a może przejdę na krupnik nie wiem jeszcze. Przepis na krupnik jest tu w wątku gdzieś wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seb568
Dziś za mną pierwszy dzień. Przez cały dzień zjadłem 350 g suchej ugotowanej kaszy jaglanej co daje ok. 1250 kcal. Niestety zjadłem pod koniec dnia surówkę z kiszonej kapusty bo czułem się lekko głodny i czegoś mi brakowało. Jutro postaram się jeść samą kaszę jaglaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×