Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Nie k艂贸膰cie sie prze ze mnie to okropne kazda z was ma troche racji musze p贸j艣c do endokrynologa wi臋c sie udam ale lekarz najpierw kaza艂 bra膰 zelazo i podnie艣c jago warto艣膰 p贸zniej powt贸rzyc badania i leczenie .........Emmo ja bardzo lubie czyta膰 twoje wpisy potrafisz zupe艂nie inaczej postepowac ode mnie ......tez masz racje bo nerwica dalej we mnie siedzi a teraz jak sie dowiedzia艂am ze cos jest nie tak to dolegliwo艣ci sie nasili艂y ja ju偶 zauwa偶y艂am jak nerwica mn膮 zadzi to jestem strasznie s艂aba czuje si臋 jakbym non stop pracowa艂a bez odpoczynku ja wiem ze to nerwy tak szalej膮 ......musze si臋 z tym jako艣 upora膰 3 dzie艅 biore 偶elazo no za dwa dni ko艅cze antybiotyk a gard艂o dalej mnie boli ale tak jakos g艂upio bo po prawej stronie tam g艂臋boko dzie艣 w po艂owie karku czuje jakby tam by艂a jedna wielka rana wczoraj jak jad艂am to czu艂am ze w tym miejscu nawet to jedzenie nie chcia艂o sie przesuwa膰 w d贸艂 ......a moze to zn贸w nerwy tak mi scisn臋艂y ze a偶 boli ..............jak sie teraz zacze艂o to jedno za drugim i ca艂y czas ten b贸l wok贸艂 g艂owy czyli gard艂o przytkane prawe ucho nos no i oczy potwornie bol膮 ....... Pozdrawiam was wszystkich 偶ycze milutkiego , spokojnego dnia ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam ja odkrylam ze chyba dopadl mnie oprocz alergicznego i zwykly katar, wczoraj bylam na coldrexach + zele na katar i dzis jakos lepiej, ale dwa dni byly masakryczne wykonczylo mnie to wydmuchiwanie nosa! Bianko ja na poczatku kwietnia tez bralam antybiotyk na gardlo i powiem ci ze w sumie mi on nie pomogl bo co chwila bolalo inaczej i na dodatek z przerwami, pozniej postawilam na tabl do ssania, olalam nawet ten ohydny orofar ktory kazal brac lekarz i worcilam do swoich starych sposobow: plukanie sola, sebidin, tantum verde i jakos sie pozbylam, ale to trwalo jakies 2 tygodnie albo wiecej, wiec moze zacznij cos ssac co ci zawsze pomagalo na garde艂ko?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
艁apka na razie moje nastawianie na dzien dzisiejszy jest zerowe, czyli 偶adne. Jak sie dok艂adnie obudz臋 to zdecyduj臋 w kt贸r膮 stron臋 oscylowa膰. ale jednak tak jako艣 wszystko jest do dupy... biometr w d贸艂 , ko艂atanie serca dzis zaliczone -jakos ci臋zej to znosze bo rzadko sie zdarza , jak wali艂o codziennie tego tak nie odczuwalam :( problemy 偶o艂adkowo -jelitowe :-o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 heeeehhhheeeeeeeeeeh
Witam. Radz臋 wszystkim, kt贸rzy tego dot膮d nie zrobili, zbada膰 poziom hormon贸w tarczycy we krwi TSH, FT3 i FT4 oraz przeciwcia艂a aTPO. Zaburzenia hormonalne mog膮 powodowa膰 objawy przypominaj膮ce nerwic臋. U mnie lekarze stwierdzili nerwic臋, ale po wielu problemach uda艂o mi si臋 odkry膰, 偶e to zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto (wykrywa j膮 tylko badanie aTPO). Pozdrawiam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a ile te badania tarczycy kosztuja prywatnie? bo gdy ja poprosilam lekarza o rodzinnego na te badanie to powiedzia艂 ze nie moze dac skierowania! tylko jakis specjalista!!! paranoja!!! wiec tak chcialam spytac o koszt, bo chyba sie wybiore

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie do bianki bo jest fryzjerka, czy znasz cos skutecznego by pozbyc sie 艂upiezu?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
angi-s a co bierzesz w przypadku ko艂ata艅 serca ? stres-stop pozdrawiam powiem ci ze mi tez ten antybiotyk nie pomaga dosta艂am Duomox i chyba jest do dupy bo dalej mnie boli az do ucha .........zacz臋艂am psika膰 tymsalem do gard艂a .. zuzza nie wiem co ci poradzic c贸rka tez ma 艂upiez i jej tylko pomaga艂 Nizoral duzy wp艂yw ma tez p艂ukanie w soku z cytryny poniewaz kwa艣ne 艣rodowisko jest najlepsze dla w艂os贸w po za tym sok z cytryny zamyka 艂uski w艂osowe i sa one bardziej l艣niace i nie elektryzuja si臋 dobrze jest tez natrzec sk贸r臋 g艂owy ta sk贸rka z kt贸rej wyciszniesz sok na kilka godzin przed myciem . Dziewczyny ja mam dzis potworne ko艂atania co jakis czas szarpnie mi sercem ze az poty na mnie wychodza ........

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc..... jestem bardzo senna, tak senna, ze bez problemu moglabym usnac na siedzaco, ale tylko w szkole......, wiec nie przejmuje sie tym nic a nic. Na lekcach jest tak nudno, ze nie moge doczekac sie konca, wiec domyslam sie, ze tego nie lubie. I wlasnie w taki kaprysny sposob odzywa sie nerwica. Ale nie dam jej sie mnie uspic. Predzej to ja ja uspie niz ona mnie! Pomimo dolegliwosci robie wszystko albo jeszcze wiecej. Czasami mam okropne mdlosci, wiec siadam na rower i przemiarzam pol miasta i wszelkie dolegliwosci przechodza. Czasami jestem tak zmeczona, ze nawet reki nie moge podniesc, ale na sile wstaje i ide do gymu i znowu wszystko przechodzi. Nie poddaje sie. A czasami po prostu klade sie z ksiazka do lozka i relaksuje sie i tez pomaga. Moje cialo mowi nie, a ja mowie tak i wygrywam. Tak naprawde mam jak u Pana Boga za piecem i dlatego trudno zrozumiec mi ta przedluzajaca sie nerwice, malo tego, pogarszajaca sie nerwice. Ah te szumy uszne, no ale trudno, musze dalej nad soba pracowac i nie koncentrowac sie na skutkach tylko na przyczynach. Taraz juz jest o wiele lepiej z moim sposobem myslenia, bo cos zrozumialam. Jeszcze troche wytrwalosci i bedzie po wszystkim.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bianka ja biore codziennie rano 1 tabletke betaloc zok.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Naprawde polecam - Polender_ Anna_ -_ Pojedynek z nerwic膮. O nerwicy optymistycznie.doc. Wyjasnia duzo spraw, ktore ciagle sa dla nas ogromnym problemem. Autorka przytacza przyklady osob chorych i ich sposoby na wyleczenie. Znajduje sie w podfolderze samoleczenie, uzdrawianie. Nie jest dluga, wiec po jej przeczytaniu mozemy sie wymienic spostrzezeniami.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dla Zdr贸wka Praktyka psychoterapii nerwic Podstawow膮 form膮 pracy jest rozmowa. W trakcie jej trwania pacjent ma mo偶no艣膰 zrzucenia z siebie ci臋偶aru swych k艂opot贸w, opowiedzenia o wszystkich dolegliwo艣ciach. Gdy czuje, 偶e zostaje z zainteresowaniem i 偶yczliwo艣ci膮 wys艂uchany, coraz g艂臋biej ods艂ania sw贸j 艣wiat wewn臋trzny. Dokonuje przez to wgl膮du we w艂asne 偶ycie emocjonalne. Odnajduje st艂umione emocje i zaczyna odkrywa膰 siebie na nowo. Rozmowa taka ma znaczenie \"oczyszczaj膮ce\". Podobn膮 funkcj臋 mo偶e pe艂ni膰 spowied藕 u wierz膮cych katolik贸w. Fragment z ksi膮偶ki o kt贸rej pisa艂am w poprzednim wpisie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dalej o psychoterapii Rozmowa, podczas kt贸rej pacjent poznaje siebie, jest zwykle trudna, poniewa偶 negatywne emocje, zwi膮zane z zadawnionymi urazami zosta艂y g艂臋boko ukryte w pod艣wiadomo艣ci. Niekiedy, zw艂aszcza przy postawach ucieczkowych, nie mo偶na ich zidentyfikowa膰 w og贸le. Ukazuj膮 si臋 jedynie w spos贸b zakamuflowany, pod postaci膮 l臋k贸w i innych objaw贸w nerwicowych. Ukryte w podziemiach nie艣wiadomo艣ci uczucia negatywne - nienawi艣膰, z艂o艣膰, ch臋膰 zemsty - s膮 tak destrukcyjn膮 si艂膮 偶e rzutuj膮 nie tylko na zachowanie cz艂owieka, lecz zniekszta艂caj膮 ca艂膮 jego osobowo艣膰. Afektom tym zawsze towarzysz膮 du偶e napi臋cia. Bez obni偶enia napi臋膰 wszelkie oddzia艂ywanie psychoterapeutyczne jest niemo偶liwe. Nieskuteczne jest tak偶e w贸wczas stosowanie specjalnych technik psychoterapeutycznych. W tej sytuacji pierwszoplanowym zadaniem staje si臋 wyuczenie pacjenta metody wprowadzania si臋 w stan g艂臋bokiego psychicznego i fizycznego odpr臋偶enia. Niezwykle u偶yteczna okazuje si臋 tu metoda treningu autogennego Schultza. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie w 偶yciu codziennym, uczy usuwa膰 w艂asne napi臋cia skutecznie i dosy膰 szybko. Z terapeutycznego punktu widzenia jej najwi臋ksz膮 zalet膮 jest to, 偶e w艂adz臋 nad sob膮 przejmuje sam chory. Uniezale偶nia si臋 w ten spos贸b od pomocy ludzi i lek贸w.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
metoda treningu autogennego Schultza - mam j膮 na swoim chomiku w postaci MP3

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Trening autogenny Schultza polega na opanowaniu sze艣ciu 膰wicze艅. Ka偶de z nich wymaga trenowania kilka razy dziennie przez co najmniej jeden tydzie艅. (Autor metody zaleca艂 trenowanie jednego 膰wiczenia przez dwa tygodnie. Praktyka wielu psychoterapeut贸w wskazuje, 偶e na opanowanie jednego 膰wiczenia mo偶e wystarczy膰 nawet tydzie艅. Mo偶na tak偶e dwa pierwsze 膰wiczenia po艂膮czy膰). Systematyczne 膰wiczenia potrzebne s膮 po to, aby ukszta艂towa艂y si臋 automatyczne reakcje, zdolne w艂膮czy膰 si臋 w ka偶dej chwili. Pe艂nych efekt贸w mo偶na si臋 wi臋c spodziewa膰 dopiero po kilku miesi膮cach. 膯wicz膮cy do wypowiadanych kr贸tkich autosugestii s艂ownych do艂膮cza odpowiednie wyobra偶enia. Pozostaje przy tym bierny, zdaj膮c si臋 ca艂kowicie na dzia艂anie s艂贸w i wyobra偶e艅.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
trening autogenny Schultza mo偶e s艂u偶y膰 jako samodzielna metoda do znoszenia napi臋膰, a przez to wielu dolegliwo艣ci nerwicowych. Metoda ta jest wykorzystywana tak偶e w codziennym 偶yciu - w celu poprawienia samopoczucia oraz pobudzenia wiary w siebie. U艂atwia zasypianie, a tak偶e wycisza emocje.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
U os贸b znerwicowanych z regu艂y spotyka si臋 negatywny obraz siebie. Nasz obraz siebie, nasze mniemanie o sobie jest jedn膮 z najwi臋kszych "si艂" naszej psychiki. Obraz siebie jest centralnym programem, kt贸ry steruje zachowaniem cz艂owieka. Obraz siebie w dzia艂aniu automatycznie, poza 艣wiadomo艣ci膮, d膮偶y do realizowania si臋 w 偶yciu. Ka偶dy post臋puje tak, jak wyobra偶a sobie siebie dzia艂aj膮cego w odpowiedniej sytuacji.Nerwicowcy maj膮 o sobie zazwyczaj z艂e wyobra偶enie, nie lubi膮 siebie, stale si臋 o co艣 obwiniaj膮, przypisuj膮 sobie niedo艂臋stwo 偶yciowe.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Doprowadza to do faktycznych niepowodze艅, kt贸re utwierdzaj膮 chorego w negatywnym my艣leniu o sobie. Jest to znowu samopotwierdzaj膮ce si臋 b艂臋dne ko艂o. Dlatego tak wa偶ne jest skorygowanie samooceny i doprowadzenie do zaakceptowania siebie takim, jakim si臋 jest. Zaakceptowanie siebie nie 艂膮czy si臋 jednak z uleganiem negatywnym uczuciom, kt贸re prze偶ywamy; chodzi raczej o odk艂amanie siebie, pogodzenie si臋 z tymi uczuciami, kt贸re w nas tkwi膮, i zaniechanie ich t艂umienia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ewa, 40 lat Jest od osiemnastu lat m臋偶膮tk膮. Ma syna w wieku pi臋tnastu lat. M贸wi przez zaci艣ni臋te z臋by, cichym, piskliwym g艂osem. Na szyi widoczne rozlane, silnie czerwone plamy."Choruj臋 na nerwic臋. Psychiatra powiedzia艂, 偶e moja choroba jest nie do wyleczenia. Czuj臋 si臋 bardzo nieszcz臋艣liwa, zagubiona, nie wiem, jak 偶y膰 z tym brzemieniem. Jestem religijna. Dawniej wiara pozwala艂a mi znosi膰 cierpienia, a teraz ju偶 nic nie pomaga, popadam w stany zw膮tpienia.Boj臋 si臋 chor贸b, stale o nich my艣l臋. Boj臋 si臋 艣mierci, a jednocze艣nie czasem my艣l臋 o samob贸jstwie, bo 偶ycie jest dla mnie bardziej bolesne, ni偶 mog臋 wytrzyma膰. Co mi dokucza? Du偶o rzeczy, a偶 trudno wyliczy膰. Mam stale suchy j臋zyk, sucho w gardle, dlatego trudno mi m贸wi膰, g艂os mam nie sw贸j. Bardzo trudno mi zasn膮膰. Musz臋 pali膰 艣wiat艂o w nocy, czuj臋 l臋k w ciemno艣ciach. gdy zasn臋, za chwil臋 si臋 budz臋. Rano jestem stale zm臋czona.Przed p贸艂tora rokiem przesz艂am operacj臋 guza piersi, na szcz臋艣cie to nie by艂 rak. Po kilku miesi膮cach dozna艂am ostrego zatrucia pokarmowego, prawdopodobnie grzybami. Ledwie z tego wysz艂am, mia艂am powa偶ne k艂opoty z p臋cherzem i - po raz trzeci w ci膮gu roku - zosta艂am umieszczona w szpitalu. Tym razem wypu艣cili mnie z rozpoznaniem: nerwica wegetatywna. Potem zacz臋艂y si臋 nowe k艂opoty: silne b贸le i zawroty g艂owy, tak dokuczliwe, 偶e nie mog臋 sama chodzi膰 po ulicach. Dr臋twiej膮 mi r臋ce, palce robi膮 si臋 zupe艂nie bia艂e. Dokuczaj膮 mi b贸le mi臋艣ni, szczeg贸lnie szyi, nie mog臋 obraca膰 g艂ow膮. Boli mnie kr臋gos艂up.Wszyscy z mojej rodziny ju偶 dawno zmarli albo wyjechali z kraju. Mam teraz tylko m臋偶a i syna. W domu rodzic贸w czu艂am si臋 dobrze, rodzice mnie kochali. Ojciec zmar艂, gdy mia艂am pi臋tna艣cie lat, matka w sze艣膰 lat p贸藕niej. Ci臋偶ko prze偶y艂am jej 艣mier膰. Poczu艂am si臋 ogromnie samotna. Dwaj bracia wyjechali przed kilkunastoma laty z kraju. W wieku jedenastu lat dozna艂am bardzo silnego urazu, zosta艂am zgwa艂cona przed dw贸ch nieletnich ch艂opak贸w. By艂am dziesi膮tki razy przes艂uchiwana przez milicjant贸w, milicjantki, prokuratora, psychologa. A potem jeszcze raz w s膮dzie, w obecno艣ci wielu ludzi na sali. Skr臋ca艂am si臋 przy tym wewn臋trznie. Te przes艂uchania by艂y dla mnie gorsze ni偶 sam gwa艂t, o kt贸rym chcia艂am zapomnie膰. Pami臋tam, 偶e nie mog艂am prze偶y膰 tego, i偶 zadawano mi takie pytania, jakbym to ja by艂a oskar偶ona lub celowo k艂ama艂a. Te przes艂uchania by艂y okropne, by艂y czym艣 najgorszym, co w 偶yciu prze偶y艂am. Nie mog艂am p贸藕niej o tym zapomnie膰, cho膰 bardzo si臋 stara艂am. Przez kilka lat by艂am w strasznym stanie psychicznym. Mama chodzi艂a ze mn膮 do psychiatry, dostawa艂am lekarstwa. Zosta艂am pozbawiona ca艂ej rado艣ci wieku dzieci臋cego. By艂am apatyczna, zamkni臋ta w sobie, wstydzi艂am si臋 ludzi, poniewa偶 my艣la艂am, 偶e ka偶dy patrzy na mnie jak na zha艅bion膮. Jedyne oparcie mia艂am w matce. Ona stara艂a si臋 mi pokaza膰 "艣wiat w s艂o艅cu", od dobrej strony, m贸wi艂a o dobrych ludziach, o pi臋knych rzeczach. Je藕dzi艂a ze mn膮 po kraju, wyje偶d偶a艂y艣my te偶 za granic臋. Z jej pomoc膮 wraca艂am do r贸wnowagi. W szkole uczy艂am si臋 coraz lepiej. Potem zacz臋艂am studiowa膰 na politechnice. Pod koniec studi贸w matka zmar艂a. Zosta艂a sama, zrozpaczona, bezradna, bez 艣rodk贸w do 偶ycia. Aby m贸c sko艅czy膰 studia, zacz臋艂am wynajmowa膰 lokatorom pokoje w mieszkaniu. W ten spos贸b pozna艂am mego m臋偶a, gdy jako student zamieszka艂 u mnie "na sublokatorce". Zaprzyja藕nili艣my si臋. On by艂 taktowny, nie narzuca艂 si臋, by艂 mi najbli偶szym przyjacielem. Gdy wyje偶d偶a艂 na praktyki studenckie lub na wakacje do domu, pisywali艣my do siebie prawie co dwa dni d艂ugie listy. Kontakt z nim by艂 mi bardzo potrzebny. Musia艂am mie膰 kogo艣, przed kim mog艂am si臋 otworzy膰 i by膰 sob膮. Kogo艣, kto akceptowa艂by mnie tak膮, jaka jestem. Pobrali艣my si臋. Nasze po偶ycie uk艂ada艂o si臋 bardzo dobrze. Podobnie wsp贸艂偶ycie seksualne. On zna艂 moje prze偶ycia i by艂 bardzo subtelny. Potrafi艂 doprowadzi膰 do tego, 偶e wymaza艂am z pami臋ci wszystkie tragiczne i brutalne prze偶ycia z dzieci艅stwa. Wsp贸艂偶ycie seksualne dawa艂o mi pe艂ne zadowolenie.Pierwszych dziesi臋膰 lat ma艂偶e艅stwa to by艂y dobre lata. Potem wszystko sta艂o si臋 zwyczajne, codzienne, przyzwyczai艂am si臋 do tego 偶ycia, nie u艣wiadamiaj膮c sobie szcz臋艣cia, jakie by艂o mi dane. Wtedy co艣 zacz臋艂o si臋 psu膰.M膮偶 sta艂 si臋 bardziej osch艂y, niecierpliwy, cz臋sto by艂 rozdra偶niony. Gdy le偶a艂am w szpitalu z powodu operacji guza i by艂am w zwi膮zku z tym w z艂ym stanie psychicznym, odwiedzi艂 mnie tylko dwa razy. Twierdzi艂, 偶e nie mia艂 czasu. Wkr贸tce po wyj艣ciu ze szpitala zorientowa艂am si臋, 偶e mnie zdradza. To by艂 silny szok. M膮偶 wprawdzie zapewnia艂, 偶e to tylko ma艂o znacz膮cy epizod, 偶e mnie nie opu艣ci, 偶e kocha, ale... we mnie co艣 p臋k艂o, zacz臋艂y si臋 te wszystkie k艂opoty, o kt贸rych m贸wi艂am. Przesta艂am z m臋偶em wsp贸艂偶y膰 seksualnie. Stosunki sta艂y si臋 dla mnie tak przykre i bolesne, 偶e wy艂膮czy艂am rol臋 kobiety z roli 偶ony. Pogodzi艂am si臋 nawet z my艣l膮, 偶e b臋dzie mnie zdradza艂.To chyba wszystko o mnie, co najwa偶niejsze". "Odczu艂am wielk膮 ulg臋 po wyspowiadaniu si臋 przed pani膮. Jakbym wyrzuci艂a z siebie wszystkie brudy i znowu sta艂a si臋 czysta. Po tej rozmowie wraca艂am do domu lekka, jakbym pozby艂a si臋 ci臋偶aru, kt贸ry od dawna wci膮偶 d藕wiga艂am na ramionach.Nasze dalsze rozmowy zmusi艂y mnie do spojrzenia na siebie jakby z zewn膮trz. Zobaczy艂am swoj膮 sytuacj臋 innymi oczami. Jak w tych figurach, w kt贸rych raz widzi si臋 twarze, a raz wazon, zale偶nie od nastawienia i sposobu patrzenia.Zrozumia艂am, 偶e wszystkie moje dolegliwo艣ci s膮 konsekwencj膮 zrzuconych do pod艣wiadomo艣ci starych ran. A potem nowy uraz otworzy艂 je. Wszystkie zamkni臋te dot膮d w mroku pod艣wiadomo艣ci negatywne emocje zacz臋艂y dochodzi膰 do g艂osu, powodowa膰 napi臋cia, kt贸re zupe艂nie rozstroi艂y m贸j system nerwowy, reguluj膮c prac臋 cia艂a. A w psychice powsta艂 chaos, walka motyw贸w, walka 艣wiadomego z nie艣wiadomym. Rozczarowanie, 偶al, ura偶ona ambicja walczy艂y z l臋kiem o utrat臋 jedynego cz艂owieka, kt贸rego kocha艂am. Po tym rzeczowym przyjrzeniu si臋 sobie i swojemu problemowi moje emocje zblad艂y, nie powoduj膮 ju偶 tak du偶ych napi臋膰.R贸wnocze艣nie zauwa偶y艂am, 偶e stopniowo s艂abn膮 moje dolegliwo艣ci: b贸le g艂owy pojawiaj膮 si臋 rzadko, 艂atwo zasypiam. W ustach ju偶 po pierwszym 膰wiczeniu wyobra偶ania sobie, 偶e zjadam cytryn臋, mam nadmiar 艣liny; jej sta艂e prze艂ykanie troch臋 mi teraz przeszkadza. 膯wiczenia relaksacyjno_odpr臋偶eniowe wyra藕nie zwalniaj膮 moje napi臋cia. Szyja g艂adko obraca si臋 w obie strony zaraz po obudzeniu. R贸wnie偶 du偶o mniej boli mnie kr臋gos艂up. Trening autogenny wprowadza mnie w stan g艂臋bokiego spokoju. Niekiedy trac臋 kontakt z rzeczywisto艣ci膮, wpadam w pustk臋, nie czuj臋 cia艂a. Staram si臋 przebywa膰 w tym stanie mo偶liwie d艂ugo, niekiedy godzin臋, poniewa偶 wyra藕nie regeneruje moje si艂y i scala moj膮 psychik臋.Stan luzu psychicznego i fizycznego wykorzystuj臋 do rozwi膮zywania problem贸w, wprowadzam te偶 wcze艣niej przygotowane autosugestie, kt贸re po d艂u偶szym powtarzaniu i cierpliwym oczekiwaniu efekt贸w przynosz膮 rezultaty. Nie mog艂am na przyk艂ad poradzi膰 sobie z moim g艂osem, trening utogenny nie zwalnia艂 napi臋cia strun g艂osowych. Dopiero po zastosowaniu autosugestii s艂ownych i wyobra偶eniowych: "M贸wi臋 otwartym g艂osem, g艂臋bokim, niskim tonem, powietrze swobodnie przechodzi przez moje gard艂o", poprawi艂am g艂os i mam nadziej臋, 偶e m贸wi臋 normalnie. Gdy wyzwoli艂am si臋 z napi臋膰 i l臋k贸w, usi艂owa艂am rozwi膮za膰 problem mojego 偶ycia seksualnego na poziomie pe艂nej 艣wiadomo艣ci. Rozmawia艂am otwarcie z m臋偶em. Wsp贸lnie stwierdzili艣my, 偶e zaburzenia w po偶yciu seksualnym z mojej strony by艂y wynikiem dawnych uraz贸w i obecnych negatywnych emocji zwi膮zanych z zachowaniem m臋偶a i jego zdrad膮. Analizowali艣my nasze wsp贸lne k艂opoty jeszcze g艂臋biej. Doszli艣my do wniosku, 偶e w ma艂偶e艅stwie przyzwyczajenie do oczywisto艣ci spowodowa艂o, i偶 przestali艣my dba膰 o podtrzymywanie atrakcyjno艣ci seksualnej dla siebie. To dlatego m膮偶, kiedy spotka艂 poci膮gaj膮c膮 kobiet臋, 艂atwo uleg艂 nowym urokom. Konsekwencje toczy艂y si臋 potem lawinowo, ju偶 poza jego wol膮.Rozmowa z m臋偶em doprowadzi艂a mnie do oczyszczenia naszych uczu膰 i powrotu do zgodnego i szcz臋艣liwego po偶ycia. Dzi臋ki prze偶yciom, przez kt贸re przesz艂am, zrozumia艂am, 偶e najwa偶niejsze w moim 偶yciu jest kocha膰 i by膰 kochan膮. Wtedy potrafi臋 te偶 by膰 偶yczliwa dla innych i anga偶owa膰 si臋 w prac臋 dla nich". Psychoterapia trwa艂a siedem miesi臋cy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Zachecam do lektury. Szczegolnie Zdrowko, bo z tego co pamietam to ona miala watpliwosci co do przebiegu psychoterapii. Tam jest wszystko pieknie objasnione. Ponadto autorka przytacza inne przykady osob chorych na nerwice, a dzieki pracy nad soba i dzieki psychoterapii udalo im sie z tego wyjsc.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Chcialabym tez zaznaczyc, ze do kazdej ksiazki trzeba podchodzic z nutka sceptycyzmu. Tzn. miec swoje wlasne zdanie. Wierzyc w slowa autora, ale zarazem nie dac sie calkowice otlumanic. Kazda z nas ma swoj wlasny rozum a przede wszystkim intuicje.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Emma w艂a艣nie;) b艂臋dne ko艂o jest najgorsze. I najgorsze te偶 jest to ze si臋 je dostrzega.. Dzisiaj kolejna psychoterapia. Tak mi si臋 nie chce wynurza膰 z domu bo nie wiem jak u was u mnie ulewa niesamowita ca艂膮 noc i teraz;/ id臋 te偶 do promotora odda膰 jej jakie艣 n臋dzne kawa艂ki licencjatu do sprawdzenia. Wprawdzie mam troch臋 czasu jeszcze bo broni臋 si臋 we wrze艣niu ale kole偶anki maj膮 ju偶 ca艂o艣膰 a ja w lesie.. l臋ki og贸lnie jakby zel偶a艂y w dzie艅, atakuj膮 na kr贸tko ale intensywnie po przebudzeniu lub czasem w nocy. Ale pogoda.. zazdroszcz臋 tym co wychodzi膰 nie musz膮

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ojoj.. jestem na terapii 7 m-cy i dalej w ni膮 \"nie wesz艂am \" :( w mi臋dzyczasie urodzi艂am, zacz臋艂am bra膰 leki :-? i nie wiem co dalej

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam u mnie juz w miare koniec kataru, ostatnio tez mialam jakies problemy z wyproznianiem i okazalo sie ze to znow przez nerwy bo bez sensu znow glupie kolo sobie stworzylam:) pogoda u mnie okropnie zmienna!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Do dothka. Nie poddawaj sie. Przede wszystkim musisz zmienic swoje nastawienie. Wlasnie o tym pisze autorka..颅...., a mianowicie, ze zadna terapia nie zadziala, jezeli sami nie bedziemy nad soba pracowac. Czasami warto tez zmienic psychoterapeute, bo od niego tez wiele zalezy. A skoro siedem miesiecy i nic, to warto sprobowac z kims innym. Przede wszystkim musisz wierzyc, ze psychoterapia ci pomaga i sprobowac innych metod takze. Mam na mysli medytacje, relaksacje, inne spojrzenie na swiat......., zobacz co pisze zdrowko........, ze zazdrosci tym co nie musza wychodzic z domu, bo leje na zewnatrz......, i co z tego? To jest nasz swiat, to jest pogoda, jakze zmienna i nieprawdopodobna. Jeden dzien jest slonecznie, drugiego dnia pada a trzeciego wieje. Przeciez to wspaniale urozmaicenie. Co mam na mysli...., trzeba inaczej spojrzec na otaczajace nas srodowisko. Na potege natury, ona jest piekna, ona jest dla nas. Musisz sie uduchowic, nastawic na zmiany i cieszyc kazda chwila, na poczatku rob to na sile, zmuszaj sie do usmiechania, nawet jezeli nie masz ochoty. Po pewnym czasie okaze sie to wrecz spontaniczne i bedziesz robic to automatycznie. Ciesz sie dla swojego malucha z wszystkiego. Powodzenia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 bellergot
Nie odk艂adaj niczego na specjalne okazje, poniewa偶 ka偶dy dzie艅, ka偶da chwila jest ta specjaln膮 wyj膮tkow膮 okazj膮 a jutro mo偶e nie nadej艣膰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dothka Czasami psychoterapia musi trwa膰 nieco d艂uzej aby co艣 zaiskrzy艂o:) Ja by艂am dizisaj na sesji i wesz艂am ,usiad艂am a ona milczy. Milczy i si臋 u艣miecha. Zrozumia艂am 偶e to oznacza 偶e mam zacz膮膰 m贸wi膰 to co uwa偶am. No i posz艂o. Dosy膰 艂atwo m贸wi艂o mi si臋 o sobie (o dziwo) przez 45 minut. Potem zacze艂a mi zadawa膰 pytania adekwatnie do tego co m贸iw艂am. M贸wi艂am o tym, jak wielk膮 wi臋藕 czuj臋 z rodzin膮, szczeg贸lnie mam膮, o separacji od znajomych cz臋艣ciowo itp. ciesz臋 si臋 ze chodz臋 na t臋 psychoterapi臋. Czuj臋 si臋 dzi艣 ok, troszk臋 l臋ki od czasu do czasu dokuczaj膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jelidek
stres stop ile masz wiosen?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 jela
23lata ma stres stop

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Co jakis czas ktos sie pyta o wiek Stres stop. Dlaczego?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×