Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
felina21

wymiana walut lepiej w banku czy w kantorze

Polecane posty

Gość gość
Oczywiście że w kantorze. Posiadam konto walutowe w banku i wymieniam tam pieniądze jedynie w ostateczności gdy przebywam za granicą i skończą mi się pieniądze. Polecam ten kantor https://www.kantory-plus.pl, mają 100x lepsze kursy niż w polskich bankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kantor, ale nie każdy. Mam na myśli to, że w zwykłych nie ma co, spread odstrasza, natomiast internetowy kantor-całkiem co innego. W Amtonet np. około 7% taniej kupiłam EUR niedawno i trzymają cały czas korzystną wycenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm, chyba lepeij w kantorze wymieniac.. takie jest moje zdanie. ja zawsze wymieniam w http://kantoralex.pl/ , jeszcze sie nie zawiodłam :) Fajna lokalizacja,dzialają szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bgusia35
Najlepsze rozwiązanie: kantor internetowy. Przekonałam się. Najwygodniejsze i najtańsze, sądzę, że Gieldawalut.com mogłaby Was zainteresować, wystarczy zerknąć na ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina kalinowska
Mnie najbardziej z internetowych odpowiada Pluskantor.pl. Mam przede wszystkim pewność,że z minuty na minutę mogę przewalutować środki i bezpiecznie wysłać przelew z kantoru. Stacjonarne to tylko wspomnienie już teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gillianAnds
Myślę nad Gieldawalut.com, interesuje mnie opcja "po kursie własnym", a z tego co wiem mogę mieć konto w dowolnym banku, bo wszystkie platforma obsługuje. Fanie jak promocja potrwa jeszcze z miesiąc, bo muszę przewalutować pod koniec września, a 80% rabatu to sporo oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie lepiej w kantorze. Ja mam zaufany www.centkantor.pl/ w którym wymieniam walutę już od wielu lat, posiadają świetny kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazela3
Jestem zarejestrowana na Gieldawalut.com, często tam zaglądam bo cały czas podaje aktualne kursy, a wymiana oczywiście dużo tańsza niż w banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piestrzak
Bank na pewno nie! Nawet platformy kantorowe uruchomione przez banki nie oferują tak znakomitych kursów jak np. Amronet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frost754
Kantory specjalizują się w wymianie walut i na pewno są lepszą opcją niż banki jeśli o tę usługę chodzi. Drążąc temat dalej- lepsze od stacjonarnych są te internetowe, mogą być to platformy kantorowe jak np. Gieldawalut.com gdzie można swoj kurs proponować lub wymienić po dostępnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darianna4
Serio macie dylemat czy lepiej w banku czy gdzie indziej??:0 Porównajcie sobie kurs Plsukantor.pl z tym jaki proponuje Wasz bank i odpowiedź nie pozostawia moim zdaniem wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liskgos
Jak w ubiegłym roku odwiedziłam stacjonarny kantor to uznałam że w banku, ale jak się okazuje nie, bo sa jeszcze kantory internetowe z atrakcyjniejszymi duzo kursami niż w bankach. Ja się zdałam na rekomendację kuzyna który ma firmę i wymienia bardzo często na Gieldawalut.com. Mnie też teraz ta platforma się przydaj, nawet jak nie realizuję tak częstych przewalutowań to i tak na równie atrakcyjnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaciejTer
Kurcze ludziska banki pokazały jak zarabiają na ludziach oferując im na potęgę kredyty we frankach ale może dzięki temu teraz mamy tyle kantorów online. Od dłuższego czasu wymieniam waluty na cinkciarz.pl i w życiu bym tego nie zrobił w banku patrząc jaka jest różnica w kursie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że kantor i to nawet stacjonarny. Jeździsz A4? Po drodze masz kilka kantorów o nazwie Kantor Plus, jest też na pewno w Zgorzelcu. Online możesz sprawdzić kurs. Wiesz jaki mają spread? Pół grosza. W tym momencie masz 4,175 za euro. Byliście na mieście? Widzieliście gdzieś stacjonarnie taki kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zUKtakatam
Jakie konta musze zalozyc? Gdzie?w kantoeze intern. I banku? Mam konto walutowe w Pekao sa-ale oni biorą prowizje jak przeleje z kantoru....i prowizja zje wszystko! Jak to ogarnąć-poradzcie,prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldona31
Żeby wymienić w e-kantorze załóż konto walutowe w ktorymś z banków, najlepiej takim żebyś miała darmowe przelewy z kantoru, ja mam w BZWBK i przelewy nawet w walucie nic mnie nie kosztują, dużo też oszczędzam na przewalutowaniach, spread ok 2 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hekabana
W banku? Nie bardzo - zazwyczaj kursy z kosmosu. Kantor stacjonarny - zależy gdzie. Bo faktycznie, stacjonarnie zazwyczaj jest kiepsko, ale np. w Kantorach Plus, nawet 2 tygodnie temu płaciłem 4,16 za euro przy spreadzie równym pół grosza. Tak więc przez net da się nawet taniej niż online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio na Gieldawalut.com płaciłam 4. 15 za EUR,całkiem dobra cena przy bardzo niskiej prowizji, wszystko przez Internet, sprawnie nawet ma mobilnej wersji w telefonie. Polecam, a w banku raczej odradzam, ponieważ przewalutowania nie należą do głównych usług bankowych więc cenowo nie będzie atrakcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serafina1
Kurs bardzo zbliżony do rynkowego znalazłam w Pluskantor.pl. Jak porównywałam to banki i zwykłe kantory wyceniają znacznie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamba6874
Nie polecam w banku z racji wyceny, taka sobie co najwyżej, Amronet pobiera niższą marżę przy korzystniejszym kursie, więc mój wybór jest oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c99klon
Najatrakcyjniejsze kursy są zdecydowanie w kantorach internetowych oraz platformach- bardzo zbliżona forma wymiany walut online, niemal identyczna jak e-kantor, a nawet lepsza np.w przypadku Gieldawalut.com gdzie można też błyskawicznie wymienić walutę, a względem wyceny jest większa elastyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemmi
Gieldawalut.com oferuje 2 modele przewalutowania co jest świetne, bo jak chciałam przewalutować oszczędności wymieniłam po własnym kursie, poczekałam parę godzin ale zaoszczędziłam więcej niż myślałam, natomiast kiedy musiałam za zakup online zapłacić w USD wymiana po dostępnym trwała parę sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mekando
Sieć Kantory Plus - stacjonarny kantor, gdzie np. w Zgorzelcu wymieniałem euro przy spreadzie równym 0,5 grosza. Cena była wtedy niższa niż online. Tak więc te kantory internetowe wcale nie są tak bardzo opłacalne, jak wszystkim się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andżi82
Szkoda jednak że dość mało jest tradycyjnych kantorów które nie zdzierają na przewalutowaniach, a wiadomo jakbym miała pół Polski przejechać parę razy w miesiącu, to też nie bardzo, czas, paliwo, a większość dnia jestem w firmie, czasem do późnego wieczora. Mnie więc cieszy że są e-kantory. Kursy obserwuję stale i jak na razie- już od kilku lat zresztą najlepszą ofertę online ma wg mnie Amronet, ponadto pewne, sprawne przelewy międzynarodowe i krajowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galdona
Czy szkoda...ja się cieszę z dostępu do internetowych. Bywają różne sytuacje, nie zawsze mogę wyjść z pracy albo z kolei jestem w trasie. A np. do Gieldawalut.com mam dostęp 24 godziny każdego dnia, też w telefonie, mogę więc nie uwzględniać wymiany waluty w swoich planach a zawsze znajduję na to czas gdy zajdzie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudakota
Najszybciej dziala pluskantor.pl jeśli właśnie to jest dla Was priorytetem. Zaraz po kliknięciu czyli zatwierdzeniu wymiany, ktora odbywa się automatycznie, waluta jest do dyspozycji, przelew gdzie się chce, w obrębie polskich banków albo zagranicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoralne
A ja mam najlepsze doświadczenia z kantorem internetowym amronet, wymieniają walutę po fajnych kursach, błyskawiczne przelewy zagraniczne. I przez pierwszy tydzień wymiany mają 90% rabatu dla nowych klientów. Także warto ich sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniczkaaa3001
Ja korzystam z transakcji społecznościowych na Cinkciarzu. Płacę hipotekę we frankach i to jedyny sposób by zaoszczędzić pieniądze. Płacenie w PLN wiąże się z prowizją banku za przewalutowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy społecznościowo zawsze się zdąży w takim wypadku? Wiem, że trzeba czekać na dopasowanie kursu wtedy i stąd moja niepewność odnośnie tego modelu przewalutowań. Dlatego wybrałam kantor internetowy- pluskantor.pl aby zawsze mieć gwarancję natychmiastowego przewalutowania pieniędzy. Posiada on też taką zaletę, że nie pobiera prowizji od wymienianej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, dużo zależy od tego czy kantor w którym wymienia się społecznościowo ma wielu klientow czy nie. Te bardziej znane platformy tego typu na ogół mają, w tym są to też biznesowi użytkownicy, którzy często obracają sporymi kwotami pieniędzy. Ale np. Amronet posiada 2 warianty wymiany waluty i społecznościowy i po kursie dostępnym od ręki, jest więc pole manewru jak klient woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×