Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
felina21

wymiana walut lepiej w banku czy w kantorze

Polecane posty

Gość gość
Waluteo ma zawsze spread poniżej grosza, można trafić naprawdę fajne warunki. Cena waluty niska, bez opłat za przelewy - to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie, tym bardziej że kasa przechodzi w zasadzie w czasie rzeczywistym. I chyba tak powinno to wyglądać, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konwalia333
Zdecydowanie dla mnie dużo lepsze kursy są w kantorze online niż w Banku. Możesz zobaczyć sobie na https://cinkciarz.pl/kantor/kalkulator-walutowy jaki kurs jest w Cinkciarzu a jaki w bankach i tam pokazuje dokładnie ile zyskujesz wymieniając w kantorze. Banki wcale nie mają dobrych kursów i to już od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rojidt
Taka prawda- usługa przewalutowania w banku może być sprawnie zrealizowana ale pod względem kursów kantor internetowy wypada dużo lepiej, a z szybkością transakcji w sumie tak samo. Tzn. w Pluskantor.pl jak zlecę wymianę natychmiast następuje przewalutowanie środków i podobnie jak z banku mogę od razu zrobić na dowolne konto (nie koniecznie swoje) wykonać przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga556
Dla mnie zdecydowanie lepiej w kantorze, ale internetowym. Banki i zwykłe kantory często mają wyższy kurs, a w internecie walutę można wymienić taniej. Na większej kwocie oszczędności są spore, dlatego ja już od dawna korzystam z Cinkciarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariuszek55
Cinkciarz ostatnio przekształcił się z kantoru na portal finansowy i wprowadził do oferty dużo nowych usług jeśli chodzi o waluty. Z resztą u nich nie trzeba dzwonić po infoliniach jak się chce negocjować kurs tylko można na czacie online wezwać konsultanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariuszek55
A mogę wiedzieć czym te kantory różnią się od Cinkciarza, że je polecasz? Przecież kursy walut są wszędzie bardzo do siebie zbliżone , różnica to 2 grosze nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peksa
Ludzie kochani... stacjonarnie też można dostać bardzo dobre warunki. Znacie np. Kantor Plus? Oni mają spread na poziomie 0,5 grosza, a nawet i niżej. Gdzie taki dostaniecie? Kolejna kwestia - nie musicie mieć konta walutowego i po prostu - kasę wymienia się zdecydowanie łatwiej. Czy tak nie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddid
Tyle tylko, że do kantoru stacjonarnego trzeba iść, w określonych godzinach, z określoną gotówką w kieszeni - dla mnie mało przyjemna wizja. Wymieniam na Amronet i tak jest po prostu najbezpieczniej i najwygodniej. A i ceny mają bardzo konkurencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mester
To zależy gdzie. Nie zawsze stacjonarnie masz dobry kurs, ale w banku to już w ogóle. Np. w Kantorach Plus, sieci kantorów przy A4, wymienialiśmy przy spreadzie równym dokładnie 0,5 grosza. Na takie warunki nie ma szans nawet online. A oczywiście - wszystko przy niskim kursie. Przy czym faktycznie najczęściej ten kurs stacjonarnie zbyt wesoły to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarogniew679
Kursy stacjonarnie są tragiczne, w sieci najtaniej. Ja wymieniam na gieldawalut.pl i polecam, skorzystałem z ich promocji 'oszczędzisz 80% prowizji przez pierwszy miesiąc wymiany walut' i faktycznie udało się dużo zaoszczędzić, także warto ofertę sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oczywiste, że w kantorze stacjonarnym będzie drożej bo są większe koszta niż w kantorze internetowym... Dla mnie internetowy jest dużo lepszy i bezpieczniejszy nie muszę latać po mieście ze stanem przedzawałowym bo mam dużo gotówki przy sobie i szukać gdzie dadzą mi lepiej. www.kantorekspert.pl na blogu ma wpis o wymianie w kantorze internetowym a bankiem. Banki to wgl tragedia jakaś mają bardzo drogie przewalutowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bianka82
Banki mają szereg usług finansowych więc jakos specjalnie im raczej nie zalezy aby klienci wymieniali walutę za ich pośrednictwem, a e-kantory się specjalizują głównie w tej usłudze, no i świetnie im to wychodzi. Jestem dużo bardziej zadowolona jak kupuję walutę w Pluskantor.pl niżeli w banku a tym bardziej placówce na mieście. Nie tracę ani czasu ani pieniędzy na spread czy jakieś prowizje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość German1
No w bankach wymiana walut jest szczególnie nieopłacalna. Płacąc kartą złotową za granicą można sporo stracić na przewalutowaniu. Zdecydowanie lepiej jest założyć sobie konto walutowe, a hajs wymienić np. w Cinkciarzu. Przy większych kwotach to spora oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falcjana
Płacenie za granicą kartą do konta w PLN to totalna porażka, raz tak nieświadoma kosztów zrobiłam. Dużo lepiej kalkuluje się założyć rachunek w walucie, zwłaszcza że można nawet bezpłatny. Do korzystnej wymiany polecić mogłabym platformę Gieldawalut.com, nie tylko kursy świetne ale ja np. jeszcze zniżkę na miesiąc czasu otrzymałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magaba77
Tak, ja za prowadzenie rachunku w EUR nie ponoszę żadnych kosztów, za to że mam konto na Pluskantor.pl gdzie z kolei kupuję walutę również. I to jest właśnie oszczędne wyjście. Z e-kantorem można nawet kurs negocjować jeśli się przytrafi konieczność jakiegoś wysokiego przewalutowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marilandika
Zdecydowanie lepiej w kantorze. Zobacz sobie chociażby Pluskantor.pl - ja tam wymieniam regularnie, i moim zdaniem to najwygodniejsza i w dodatku najlepsza opcja. Świetny kurs, to podstawa, druga sprawa to duża wygoda, trzecia - pełne bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kozzzza
Kantor internetowy to na pewno najlepsze rozwiązanie. Zamiast chodzić do placówki z pieniędzmi, bezgotówkowo w parę minut dokonuje się wymiany waluty w dowolnej chwili. Ja korzystam z Gieldawalut.com, pod względem wygody przewalutowania chyba nie ma sobie równych, bo wcześniej też z paroma innymi e-kantorami miałam styczność i bywały sytuacje że coś się opóźniło, albo przerwa techniczna, a tutaj ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dafi09
Ostatnio płaciłem za coś przez internet w dolarach i zapłaciłem swoją kartą złotową. Kiedyś kurs był całkiem w porządku, ale jak ostatnio zobaczyłem po jakiej kwocie mi bank przewalutował, to się złapałem za głowę i zacząłem szukać alternatywy. Ostatecznie wybrałem Cinkciarza i konto walutowe. Jak muszę za coś zapłacić, to wymieniam walutę i płacę np. w dolarach lub euro. Jest o wiele taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozbiłam tak samo przy zamówieniach w alieexpress. Nie zwracałam uwagi na to po ile zostały dolary zamienione na złotówki ale jak zobaczyłam jaka to różnica to od razu zaczęłam wymieniać w kantorze internetowym. Ja wymieniam w cinkciarzu i kantorekspert.pl i polecam oba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam jestem wierny Pluskantor , u nich szybkie transakcje sa, wszystko online, a i kursy dobre. Nie zamierzam jak na razie niczego zmieniac http://www.pluskantor.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo czasu już wymiany walut w Amronet są u mnie w firmie normą, standardem wręcz, w banku mamy rachunki, w miarę korzystny kredyt ale wymiana waluty to jednak nie jest specjalność banku. Korzystam z tańszego rozwiązania, nie ma co tu długo gadać, lepiej porównać sobie kursy na amronet.pl i w banku, wszystko jasne wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petroso
Kantor Plus, taka stacjonarna sieć w okolicach trasy A4 i okazuje się, że stacjonarnie można mieć spread na poziomie 0,5 czy nawet 0,3 grosza. My ogólnie wolimy wymieniać stacjonarnie - szybciej się to załatwia, a inny plus u nich jest taki, że walutę można zamówić, więc nie ma akcji, że chcesz wymienić, a oni nie mają kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na stacjonarny kantor faktycznie dobre warunki, warto wiedzieć w razie czego gdybym była przejazdem akurat. A bywa że czasem potrzeba na szynko waluty w gotówce. Częściej jednak muszę w USD i EUR płacić przelewem i dlatego chętnie walutę kupuję w internetowym Amronet. Kursy są atrakcyjne, np EUR dziś w cenie 4,322 kupowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksanderr
Pluskantor jest ok, korzystam z nich już w sumie od roku, dobry kurs, wszystko online . Warto , to oszczędność czasu. Nawet u nich tanie przelewy zagraniczne zrobicie http://www.pluskantor.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barila3
Dawno nie wymieniałam w banku, jednak z tego co wiedzę nadal kantory internetowe lepiej wyceniają. Najczęściej korzystam z Gieldawalut.com, czasem po kursie platformy kupuję, czasem społecznościowo. Tak czy inaczej zawsze korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ursulla
Lepiej czyli taniej i wygodniej jest w kantorze online. Porównaj sobie ceny na Amronet z jakimkolwiek bankiem i sama się przekonasz, gdzie jest lepsza oferta. W dodatku online zrobisz wymianę przez 7 dni w tygodniu i 24 h/doba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maelli
Ku mojemu zaskoczeniu niektóre banki zaczęły się starać o nieco lepsze warunki przewalutowań niż kilka lat temu. Co nie zmienia faktu, że pamiętając sytuację frankowiczów trudno byłoby mi zaufać bankowi w zakresie tej usługi. Przekonania nabrałam natomiast to pluskantor.pl i jak dla mnie ich oferta jest idealna. Kursy całkiem dobre, niski koszt no i szybkość- wszystko czego oczekiwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revelka25
Oczywiście, że w kantorze. Wystarczy porównać sobie np. kursy swojego banku i Cinkciarza. Jest o wiele taniej, oczywiście na korzyść Cinkciarza. Wymieniając większą kwotę można sporo zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×