Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

dzięki za odpowiedź :) Patrzyłam na Bootsa i asortyment testów. No cenowo to one tanie nie są. Narazie mam @ to mam spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Progestron czyli luteina, zawsze obniza sie w naszym organizmie przed @ gdy w ciazy nie jestesmy, zeby moglo dojsc do @, jesli jednak w ciazy jestesmy to progesteron powinien zostac na tym samym poziomie a nawet wzrosnac co po owulacji... Niestety czasami nasz organizm tak jakby zapomina ze jestesmy w ciazy i gdy przychodza dni, w ktorych normalnie powinna byc@ zaczyna obnizac progesteron mimo ciazy, w takim momenci dochodzi do poronienia... Sa oczywiscie rowniez inne mechanizmy poronien, ale ten jest najczestszym i najbardziej niebezpiecznym w pierwszych 3 miesiacach, zanim nasz organizm bedzie pamietal by nie hamowac progesteronu i za nim bedziemy mialy dodatkowe wydzielanie progesteronu z lozyska, ktore powinno sie zaczac w 14-18 tyg ciazy... i wtedy mamy juz wieksze bezpieczenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, duphaston jest gestanenem aktywnym ale po podaniu doustnym ma podobne dzialania do progesteronu, wiec pomaga w utzrymaniu ciazy. Ze wzgledu na Twoje poronienie to bardzo dbre zabezpieczenia dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poronilam pierwsza ciaze i przy drugiej dostawalam duphaston do 20 tc czyli do ryzyka poronienia i teraz tez jak bede na dzien dobry duphaston, bo lekarz mi mowi ze trzeba gdybac na zapas..... ale mam nadzieje ze teraz jak bede w ciazy to po porodzie juz bede miala wiecej szczescia niz ostatnio.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze Tobie abys przyszla ciaze miala super spokojna i porod bez komplikacji...... Wazne ze masz madrego lekarza, ktory dmucha na zimne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarka byla bez komplikacji tylko to co bylo po porodzie masacra.... moje dziecko 2 tyg noworodek byl w ciezkim stanie bo zarazil sie rota virusami ja 6 tyg po porodzsie znowu na stole operacyjnym - woreczek zółciowy, blizne mam piekna...... a do tego ginekologa chodze od ciazy z michalem tzn od 4 tyg ciazy i nie powiedzial ze nie widac plodu tylko powiedzial ze ciaza sie rozwija ale jest za mala zeby okreslic czy jest zdrowa ale on zaczyna gdybac daje duphaston i widzi mnie za 10 dni, oczywiscie na dzien dobry chcial mi dac zwolnienie ale ja uparlam sie ze bede pracowac nie pozwolil nic dzwigac i po pracy duzo lezec nogi w gorze glowa u dolu powiedzial ze wtedy macica sie odciaza i to bezpieczne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rotawirusy to paskuctwo...szczegolnie u dzieciakow... Przenosi sie je tylko droga pokarmowa, prze tzw brudne rece lub pokarmy ktore sie spozywa bez mycia najpierw. Wazne jest dlatego by w szpitalach byl wyskoi poziom higieny, pesonel myl rece, odkarzal itd Niestety z doswiadczenia w pracy w szpitalu wiem ze nie zawsze jest tak jak powinno... Dobrze, ze wymyslono juz skuteczne szczepionki przeciw tym siedmiu wirusom... ale nie kazdy lekarz o tym mowi niestety..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jak mi się uda zajść w ciąże to od razu muszę brać luteinę na podtrzymanie ciąży do 3 miesiąca ja to jeszcze w dodatku mam zaburzenia hormonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jeśli to możliwe to chciałabym dołączyć do Waszego topiku :) Mam 26 lat (skończę w grudniu). Od 4 miesięcy jestem szczęśliwą mężatką. Obecnie jest mój drugi cykl w którym staramy się o dziecko. W pierwszym się nie udało. Od kilku dni mam owlulację. Korzystamy więc z mężem z tych dni i próbujemy. Mam nadzieję, że teraz się uda. Będę z utęsknieniem wyczekiwać braku okresu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Symptyczna79
Symptyczna79 Witam Kobiety starające się o dzidziusia Bardzo mocno tak jak Wy pragnę mieć takie maleństwo malutkie.Na razie nic z tego Kiedyś człowiek uważał żeby nie wpaść a teraz nawet wpaść nie może. W lipcu będę miała 30 lat,mam kochanego mężusia (od roku)i w kwietniu 2009 dostaniemy klucze do naszego mieszkanka,oboje pracujemy.Kochamy się bardzo mocno.Bardzo chcemy mieć Dziecko ,obojętnie czy chłopczyka czy dziewczynkę.Nie mogę się doczekać kiedy będę w ciąży.Za każdym razem jak leżymy i przytulamy się czule "po' myślę sobie "może to teraz będę w ciąży'. ...jak dotąd nic. Smutno mi jak widzę szczęśliwe mamusie,albo kobiety w ciąży zazdroszczę im na dnie serca.Ginekolog mówi "proszę brać folik i do dzieła" . Nie powiem starania są bardzo przyjemne,ale już tak bardzo bym chciała być w ciąży .Pomóżcie wesprzyjcie mnie ,... jestem zdrowa,pozostaje tylko czekać...myślałam nawet o mierzeniu temperatury..ale to zbyt skomplikowane..stres,praca ..to nie da efektu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Symptyczna79
'milka czekolada" dzięki za przekierowanie na tę stronkę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Symptyczna79
Ktoś polecił mi testy owulacyjne...nigdy tego nie kupowałam,nie robiłam..kto mi wyjaśni jak to się robi..kiedy... tak normalnie można to kupić w aptece?jestem zielona w tym temacie...pomożecie,wytłumaczycie ? ;) dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczyny :) Nie stosowalam jeszcze testow owulacyjnych (bo to dopiero 2 cykl staran u mnie wiec jeszcze sie nie skusilam na testy) wiec moge jedynie przekazac informacje medyczne ktore mam naten temat ze wzgledu na moje wylsztalcenie :) Testy owulacyjne, sa po to by wykryc di w ktorych gonadotropina LH jest na wysokim poziomie czyli kiedy moze nastapic jajeczkowanie (bowiem my jajeczkowanie w ogole wystapilo to nasza czarodziejska przysadka :) musi wyrzucic niezla ilosc FSH i LH, i wlasnie taki wyrzut stanowi bodzic do jajeczkowania) i wlasnie test owulacyjny mowi nam o tym ze stezenie LH jest wysokie. Pniewaz zawyczaj owulacja jest 14 dni przed @ (NIE 14 dzien cyklu, chyba ze kobieta ma 28dc), a nie zawze wiemy jak jak dlugo bedziemy czekac na @ czyli nie wiemy kiedy jest ten dokladnie 14sty dzien....wiec w okolicach tego dnia powinno sie wykonywac testy, i w dniu ktorym zacznie sie jajeczkowanie test nam to oznajmi... Przez lekarzy poecana jest firma clearblue, a pewnie jest mnostwo inych skutecznych testow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalezy pamietac takze ze od momentu gdy LH wzroslo i test to pokaze, w ciagu 30 godzin dochodzi do tego by jeden z pecherzykow Graffa dojrzal ostatecznie a nastepnie do jego pekniecia czyli jajeczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia.T21:) dopisz sie do naszej listy :) Sympatyczna Ty tez:) dzisiaj kupilam zestw witamin santogen pronatal dla niego i dla niej:) bardzo fajne rozwiazanie;) nie patrze juz na centy testow i w ogole, akurat pod tym wzgledem nei oszczedzam, w Bootsie widzialam tez zestawy do monitoringu la mezczyzn i dla kobiet, troche to wszystko naciaggane ale w sumie wygodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia.osa niestety o rotavirusach zaczeto mowic jak moje dziecko mialo ponad 6 miesiecy, a szczepionke podaje sie w 6 tyg zycia to i tak by sie nie zalapal. moj zarazil sie w szpitalu bo pan doktor nie raczyl zalozyc rekawiczek......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wogole mam zajefajnie michal w ciagu 30 minut zwymiotowal mi 14 razy a ze swieto lekarzy brak, z reszta karty jeszcze nie preznioslam tutaj musialam leciec na gich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dopiero teraz gotuje rosol:) hehehe i jestem 100% pewna, ze jutro @ przyjdzie a jak nei jutro to we wtorek:) testu nei zamierzam robic:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..czekam az maz z pracy wroci, obiadek gotowy, slatka z tunczykiem dla mojego skarba do pracy tez gotowa.... :) Ivett ja biore te same witaminki, ktore ty kupilas, dobrze sie po nich czuje, super sie przyswajaja :) Koteczek, szczepienia p/retrowirusom zaczeto stosowac po 2006 roku, wiec Twoj Michas sie nie zalapal, ale co faktu nie zmienia ze po to sa rekawiczki by personel ich uzywal. Jak sie czuje Twoj synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lezy ma chore migdały , tak mu napuchły ze nie moze przełykac.... ale mi sie wydaje ze te wymioty sa po inhalacji bo tam byla sama flegma w wymiotach..... a moj mały ma sklonnosc do zapalenia pluc..... a gich - to przychodnia wojskowa(garnizonowa izba chorych) ale juz moze byc nawet lekarz wojskowy:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska.osa musze powiedziec, ze w UK jest duzy wybor witamin:) duzo dobrych rozwiazan dla ludzi, tak ze nie musza wychodzic do lekarza, wiekszosc rzeczy mozna dostac w bootsie lub supermarketach:) ja juz kiedys bralam witaminy z santogen'a:) tez bylam zadowolona:) Twoj mezus tez bierze?? Koteczek:) bardzo przykro mo z powodu chorego synka;( oj s biedny nameczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bierze :) mezus... i bierze rownierz od dni kilku wiesiolek, bowiem u mezczyzn pomaga podniesc jakosc 'plywakow' oraz przyspesza ich regeneracje,...a niech bierze na zdrowie :) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciąży brałam luteinę dopochwowo Michaś jest chory przykro mi :( życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mąż tez w moim ostatnim cyklu lykal wiesolek bo myslal ze to jego witaminki leza :D zorientowalam sie dopiero po paru dniach ze mi podbiera... na zdrowie mu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×