Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

Witam wieczornie. Pewnie wszystkie odpoczywacie w ramionach m po weekendowych wojażach :) Ja już leżę sobie w łóżeczku i przeglądam forum. Mały w końcu zasnął. Byliśmy na spacerku dzisiaj ponad 2 godziny. Później jak usnął to musieliśmy go wybudzić do kąpieli. Niestety brzuszek znów dał o sobie znać i mały nie mógł zasnąć. No, ale przeszło, poleżał sobie chyba z godzinkę łóżeczku i w końcu usnął. Tak słodko teraz wygląda :) Nie wiem już co mu na ten brzuszek poradzić. Ostatnio kupa była w piątek rano. Całą sobotę i niedzielę nic :( Mieli mi się w tym brzuszku, burczy coś, bąki odchodzą, a kupy brak. Wyczytałam jednak, że taki szkrab może robić np 10 kup dziennie, a może robić jedną na kilka dni i to też git więc staram się nie zamartwiać. No, ale jak widzę tą skrzywioną minkę i machanie nóżkami to się serce kraje :( No, koniec tych smutnych minek. Zmykam niedługo do spania. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) kasia - nielatwo widac z takim maluszkiem,ale i tak Cie podziwiam ze taka dzielna jestes , ja to mam nadzieje nie bede panikowala i plakala razem z malym ;) z kazdym dniem juz latwiej Ci bedzie,ja sie wczoraj zachwycalam nad moja bratamica,ma juz pol roku i jest taaaaaka slodka,kupilam jej taka rozowa opaske na glowke i wygladala jak laleczka :D dorka - a jak tam Hania??odmowilas kolezanke?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mnie budzić nie trzeba. Mam swój prywatny budzik :D Nocka całkiem całkiem nam minęła. Nie było płaczu o 5 rano więc git. Teraz mały śpi, ale zaraz będzie się budził na jedzonko. A z tym jego płaczem to ja już nic nie wiem. Płacze, pręży się, brzuszek twardawy, ale... uspokaja się jak mąż włączy mu głośno muzykę, albo ja dam cyca. Czasem zapłacze jeszcze troszkę a po chwili jest spokój. Gdyby to był brzuszek to nic by nie pomogło, a już napewno nie muzyka. ehh... piszą wszędzie, że matka rozpozna powód z jakiego płacze jej maleństwo, a ja nie umiem go do końca rozszyfrować :( Kupska nadal nie było. Bączki odchodzą regularnie. Nic już nie wiem. Niedługo idziemy na spacerek. Ja się dotlenię i Wikuś też. Może pośpi dłużej. Chyba zaczyna lubić spacerki bo już ładnie na nich zasypia :) Później zamierzam po raz kolejny robić leczo. Zachciało mi się je pakować w słoiki i robię jak oszalała :) Ciocia obdarowała nas cukiniami i muszę je jakoś zurzyć po prostu. A może macie jakieś ciekawe przepisy na cukinię? Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki kasia nie jestem znawca ale miałam stycznosc z kolezankami majacymi dzieci i sie troche osłuchałam , kasia a moze trzeba mu pomuc w tej kopce , moja kolezanka dawała małej ( a miała jakies 2 tyg) jakies czopki , potem jak nie mogla sie załatwiac i sie prezyła to lekarka kazała jej dawac espumisan , szkoda szkraba aby sie meczył ja po wekendzie chodz tylko w sob spedziłam dzien z mezem, bo w niedziele pracował , ale pojechałam z rodzicami na wies i z ciotka i spedziłam fajnie dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzis jak przyjedzie maz z pracy to jade do tesciow zrywac sobie maliny i bede sobie robic soczki na zime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURI kolezanka odwolana.. badania najwazniejsze teraz dla nas! Od dzis abstynecja do soboty :( Jak na zlosc mi sie oczywiscie chce poszalec :) Hania przecudowna, w pt mi zasnela na rekach i mnie przytulala! Doslownie nie mialam serca jej do lozeczka odkladac. Kasia moja bratowa kupila specjalne kropelki na kolki, i przed kazdym jedzonkiem daje jej kilka kropelek. Podobno bardzo pomagaja. Anna a spodnie ciazowe zakupione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :D Widzę że weekendy udane, u mnie też :) W sobotę duszonki były pyyyycha :D A wczoraj była leniwa niedziela, spacer, dużo rozmów i przytulania, było nam to potrzebne bardzo. Mąż wczoraj zrobił mi śniadanko i obiadek, po moich delikatnych sugestiach oczywiście, ale fajnie było :) Dorcia jak tam badanie ??? I kiedy wyniki ??? Trzymam kciuki, odezwij się! Kasia nie wiem co Ci poradzić, może do pediatry zadzwonić? Bo mały chyba naprawdę się męczy :( Anna 🌼 Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u nas wszystko w porządku :) dzisiaj malutki siedzi z babcią, a ja przyjechałam do naszego mieszkanka ogarnąć trochę i poprzekładać ciuchy do nowych szafek... Mleczko ściągnięte w butlach czeka, więc dadzą radę :P A ja się biorę za sprzątanie, choć nie chce mi się jak nie wiem. Wolałabym się zdrzemnąć, bo Aleksik średnio daje pospać - albo brzuszek boli, albo czkawka-gigant męczy, itp. itd. No i jedzenie w jego wykonaniu trwa baaaaardzo długo :p W ogóle to mały siłacz jest - nawet położna to mówiła, bo ciągnie główkę do góry ładnie, jak leży na brzuszku u kogoś na brzuchu to podnosi się na łapkach tak fajnie, no i obraca się na boczek sam :) Łobuziak mały :) Jedynie co mnie martwi to siusianie - położna zwróciła uwagę, że może być z tym problem i faktycznie chyba go boli przy siusianiu :( Ale jutro idziemy do lekarza i się dowiemy. Podobno to wystarczy jakieś maleńkie nacięcie i wszystko jest oki wtedy :) Kasia mi położna na bolący brzuszek poleciła Espumisan w kropelkach dla niemowląt - 3 kropelki na pierś przed karmieniem dać i faktycznie na Aleksa działa. Anna, Dorcia, Kruszyna 🖐️ D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kruszyna chcialabym aby to juz bylo po... Ale jeszcze kilka dni nam zostalo :( no nic! ja sie bardziej wszystkim denerwuje niz chlopak, sama nie wiem dlaczego. On chyba to zauwazyl, bo caly weekend sie mnie pytal czy ze mna ok, bo jestem jakas przygaszona. Nie poszlismy na spotkanie z ciezarna kumpelka w niedziele, bo po jej sms-e nam sie odechcialo, jak napisala ze bedziemy celebrowac powstanie malenstwa w przeciagu pierwszych dwoch tyg staran... Chetnie rozmawiam o dzieciach, ciazach itp, ale jakos smutno mi sie robi jak ludzie opowiadaja jak to szybko im sie udalo i jakie to proste... dla jednych proste, a dla innych nie... Polusia a ty sie nie zasprzataj biedulo! Pewnie poo takim czasie to niezle sie juz nazbieralo w mieszkaniu! Super masz ze z mama sobie jestes i Ci pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracam już do Aleksa ;) Poukładałam ubrania moje i jego w nowych szafkach, posprzątałam łazienkę, i ułozyłam książki :) I wystarczy na dzisiaj. Następnym razem kolejne rzeczy zrobię. Mój M. musi poznosić rzeczy do piwnicy i od razu zrobi się luźniej w mieszkanku :) Ja sobie już potem tylko kurze pościeram, poodkurzam i zmyje podłogi :) Dorcia powiem Ci, że ciężko by mi było bez pomocy mamy w te pierwsze dni szczególnie, bo nawet usiąść nie mogłam :/ I ogólnie strasznie słaba byłam. Teraz już jest oki :) Ale póki mama ma urlop to jestem u niej z małym ;) Zmykam na tramwaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka - tez bym sobie podarowala spotkanie z ta ciezarna kolezanka i powiem Ci ze troche dziwi mnie ta jej nieskromnosc,ja jak zobaczylam II na tescie szalalam z radosci ale zadnego balu z tej okazji nie chcialam urzadzac ;) jakos wogole balam sie zapeszyc i po co to tak oglaszac za ktorym (za przeproszeniem) wlozeniem im sie udalo :p polusia - zazdroszcze Ci juz takiego malego szkraba :)ze mozesz go juz tulic :) ja wrocilam z basenu i wreszcie moge oddychac bo ta suchosc nosa doskwiera mi podwojnie w te upaly,psikam sola morska,pije wapno,robie pranie ale na krotko to wszystko pomaga aska - jak sie czujesz i co z ta cukrzyca? co dzis macie na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie DO osob ktore maja troche czasu i chca zaprobic troszke pieniazkow polecam strone www.polski-bux.pl/?r=agsson juz wyjasniam o co chodzi, wystarczy klikac w reklamy i za kada reklame otrzymuje sie pienizki nie duze ale bo klikniecu w kilka albo nawte kilkanasice reklam dziennie przez kilka dni mozna zarobic polecam sprawdzone w 100% nie jakas starsznie wielka aksa ale pewna na 100% !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURI dobrze piszesz :) nie wazna za ktorym wlozeniem :D:D:D Ona sie tak tym chwali, bo ma troszke kompleksy, poniewaz jej partner ma juz synka z poprzedniego zwiazku i ona strasznie nad tym ubolewa, dlatego takie to dla niej wazne aby wszyscy wiedzieli ze im to sie od razu udalo! SURI wspolczyje ze masz takie problemy... zawsze tak mialas czy w ciazy zaczelo Ci to doskwierac? Polusia a maz z Toba sie do mamy przeprowadzil? Super jest miec taka pomoc! Ja na obiad bede miala makaron z pesto i parmezanem. Szybki, latwy obiad, ale strasznie mam na niego ochote!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ponownie. Po pierwsze - przed południem przyszła mega kupa :D Dziecku ulżyło i śpi sobie smacznie. A co do tego bólu brzuszka to muszę podpytać lekarza. Bo... tak jak pisałam - dziecko może się wypróżniać nawet i 10 razy dziennie, a może np raz na kilka dni. Ważne, by ta kupka była odpowiedniej konsystencji i barwy. Jeśli tak jest to nie ma podobno konieczności pomagania maluchowi. Dlatego właśnie czekałam. Nie chcę mu dawać kropelek ani czopków narazie. Korzystając z pogody byliśmy na spacerku. Prawie 2 godziny. Trafiliśmy super, bo właśnie zaczęło się chmurzyć. Mały śpi, a ja zabieram się do tego leczo. Muszę to w końcu ogarnąć bo kuchnia jak pobojowisko wygląda :D anna fajny weekend miałaś :) Też nam się marzy taki odpoczynek. I te maliny - ach... Dorka też uważam, że dobrze zrobiłaś odwołując spotkanie z koleżanką. I tak jak Suri twierdzę, że trochę dziwny temat spotkania obrała. Kruszyna co to te duszonki? :) Polusia widzę, że świetnie dajecie sobie radę :) Aleks jest cudowny i nie sprawia wam chyba wielu problemów. A ból brzuszka i czkawki też przechodzimy. Czasem się położę i po 10 min już wstać trzeba bo np czkawa męczy. Pępuszek odpadł? I co z tym siusianiem? Czemu niby miałoby go boleć? Coś z pęcherzem? Wiktora ze względu na moje problemy z moczem pod koniec ciąży przebadali w szpitalu pod tym względem kilkakrotnie. Na szczęście nie ma bakterii. No i strasznie pracowity dzień miałaś :) Ja karmię prosto z cyca i niestety nie mogę się wyrwać nigdzie na dłużej jak na godzinkę. No, ale już niedługo może się nam unormują godziny karmienia :) Suri oj wiem co to zatkany noc. Współczuję kochana. No, lecę po słoiki do piwnicy i kończę to leczo. Buźka dla wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zrobiłam grzybową ale mi nie smakuje :( Zjem jajecznicę :P Jakoś słabszy dzień mam dzisiaj... W nocy znów nie spałam i jestem teraz taka do tyłu trochę :P Polusia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Duszonki to chyba regionalna nazwa, nie wiem dokładnie ale są pycha :D Do takiego żeliwnego kociołka na nóżkach wkładasz liście białej kapusty, tzn ścianki wykładasz tą kapustą. Dajesz warstwami pokrojone ziemniaki, kapustę, boczek, kiełbasę, doprawiasz solą i pieprzem, przykrywasz kociołek i na ognisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka - to tlumaczy to zachowanie kolezanki ;) hihi z tym nosem w ciazy mi sie tak porobilo,ale mam nadzieje minie jak urodze no i motywuje mnie to do czestszego chodzenia na basen bo wtedy lepiej sie czuje :) my na duszonki mowimy pieczonki :p pyyyycha ja dzis mam ziemniaki,kotlet mielony i sos grzybowy do tego jutro wlasnie planuje cos makaronowego zrobic :p kasia - miw lasnie dzis kolezanka opowiadala ze jak urodzila dziecko to an poczatku co chwile czkawke mialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Kasia oj ważne że kupka była i Wiktorkowi juz lepiej :) nie wiem co Ci poradzić, jak przychodzi do Ciebie jeszcze położna to może jej zapytaj. Polusia no to fajnie, że masz mame do pomocy. jak Ty się czujesz? doszłaś juz do siebie po porodzie? Suri współczuje tego nosa :O ja nie mam tego problemu ale dzis jakaś bardzo senna jestem na tą duchote i nic mi się nie chce :O gdzie jezdzisz na ten basen? ja w pobliżu mam aquapark w TG ale tam podobno nie za czysto jest i sama nie wiem gdzie mam się wybrac. Dorka ja też bym nie poszła na takie spotkanie z koleżanką, ja rozumiem że się cieszą ale nie musi się w takie szczegóły wgłębiać, co kogo to obchodzi tak jak Suri napisała za którym włożeniem zaszła w ciąże :D wkurzyło mnie to troche ale jak ma dziewczyna kompleks to nich się pociesza jak chce :P Trzymam kciuki za te badanie :) Asia, Kryszyna, Sylwinka 👄 Ja dzisiaj mam na obiad ziemniaczki, schabowy i ogórki konserwowe :) tyle że bede jadła sama bo M o 13 przyjechał na chwilę do domu i znów teraz do pracy pojechał i wróci pewnie bardzo pozno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schabowe, mielone, sosy grzybowe... a ja tego nie mogę :( Z dań podanych przez Was mogę chyba tylko ziemniaki :D Wikuś znów na spacerku :) Mama go zabrała, a ja wietrzę sypialnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nie martw się, my za chwilkę też nie bedziemy mogły jeść tych rzeczy dlatego teraz korzystamy :P ale Twój synuś ma się fajnie, prawie cały dzien na spacerku :) bardzo dobrze, podobno wrzesien ma byc deszczowy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nam topik podupada. Znów znalazłam nas na 4 stronie :( Ja jestem skonana. Mały nie spał od 17 do 20. Niby nie płakał, ale nic mu nie pasowało, ani kołysanie na rękach, ani leżenie, ani wizyta u dziadków na dole, ani karuzela itd itd. Chwilę się zagapił i znów marudzenie. Teraz po kąpieli śpi, ale jakoś niespokojnie. Co przechodzę obok łóżeczka to oko otwiera. Myślę, że to przez tą pogodę bo dziś strasznie duszno i wszyscy się męczymy. A mnie masakrycznie boli głowa :( Wzięłam apap, ale chyba zaraz wtulę się w poduszkę bo ciężko mi w laptopa patrzeć nawet. Buźka kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D:D:D:D:D no i co leniuszki śpicie jeszcze :P:P:P:P:P Kasia tak już jest z małymi dziećmi że zawsze im coś nie pasuje najlepiej dzieciom się śpi na dworze :D:D ciekawe gdzie Asia się podziała :O piszcie dziewczynki co tam u Was słychać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawac spiochy!!! Co tu wszystkie spia! Znow pierwsza jestem.... Zapraszam na wspolne sniadanko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO musialysmy pisac w tym samym czasie :D:D:D bo jak zajrzalam to nikogo nie bylo :( Wlasnie co sie z Asia dzieje... Jak tam jej wyniki badan, moze juz jest na porodowce...? Ja samopoczucie calkiem niezle! Mialam nie za dobre kilka dni, ale juz lepiej! A jak u Ciebie? Ja teraz nie moge banana ruszac az do soboty :(:(:( a jak nie moge to mnie strasznie korci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×