Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

Kaka 12kg to piekna waga, super wzorowa rzeklabym nawet :) tak do 15 kg wzorowo jest ale wiecej niz te 8 powinno, a nwet musi byc rady nie ma, dzidzus, wody, 1000 razy powiekszona macica, i wieksze od dloni lozysko juz swoje 7-8 waza... Ja narazie 5kg do przodu, bardzo chcialabym miec 10kg w 9 miesiacu, tak zeby miec pewnosc ze wszystko ok i wod duzo i latwiej urodzic :), no ale zobaczymy ile przez te 65 dni przytyje jeszcze... Kaska chcialas zapytac mnie o cos? To dawaj... Polusia to super ze pozamykane wszystko :) niech Malu jeszcze posiedzi, a magnez,m tak trzeba odstawic przed porodem by ladne skurcze byly :) Anna, iwdze ze Ty masz tak samo jak ja, jak zaszlam w ciaze a jeszcze nie wiedzialam tego bo za wczesnie bylo, to do PL na swieta sie wybralismy i ciagle spiaca bylam i taki przytulak ze mnie sie zrobil i wszystko zganialam na podroz...ale okazalo sie ze Malenstwo energie wysysa ze mnie i tego Ci zycze BARDZO, BARDZO!! trzymam za Was kciuki jutro dziewczyny!!!!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już w domku. Nogi miałam mocno spuchnięte więc moczę je sobie teraz w zimnej wodzie. Mąż mi nalał tej wody, myślałam, że go uduszę taka zimna była :) aska tak też mi lekarz tłumaczył, że do 15kg będzie git. a chciałam zapytać o objawy porodu. Bo tak - jak wiesz denerwuję się tym, że remont nie skończony i chciałabym żeby Wikuś posiedział we mnie 2, max 3 tygodnie. No i teraz pytanie - czy ZAWSZE występują jakieś objawy porodu? Czy może istnieje ryzyko, że kobieta nic nie czuje, aż nagle zaczyna się poród? Pytam, bo czytam o tych objawach porodu i o niektórych piszą, że występują 2,3 TYG. przed porodem, inne 3,4 DNI przed porodem. Czy możliwe jest, żebym w takim razie miała już objaw który oni opisują bezpośrednio przed porodem, a do porodu będę miała 2 tygodnie? Mam nadzieję, że zrozumiałaś moje myśli :) Jeśli ktoś inny zna odpowiedź to bardzo proszę o jej udzielenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Ty to masz pomysły z tym hipciem :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D zimnej wody Ci mąż nalał a nogi nie odpadły :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kwestii porodu nie pomogę bo niestety miałam cesarkę i nie wiem jak zaczyna się poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka bo ja taki chipcio jestem właśnie :) A o objawach porodu to ja czytałam sporo i znajome z innego forum już piszą o objawach jakie mają więc teoretycznie wiem co i jak, ale się denerwuję, bo np nie mam objawów, które one mają, a mam to, czego nikt nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero wyjęłam nogi z wody. brrr są lodowate :) Od razu wielka ulga. Zaraz się przebieram i do łóżeczka. Poczęstuję się arbuzem jeszcze :) Jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska, niestety porodu nie da sie przewidziec, mozna zaczac miec objawy na kilka tyg przed a moze byc tak ze zaczynaja sie dzien czy kilka dni przed porodem. Kazda ma inaczej, nawet ze zwyklym czopem jest roznie, u niektorych odchodzi 6 tyg przed porodem u niektorych kobiet kilka dni... Ale musisz pamietac ze jak porod sie zacznie to jeszcze troche czasu masz, wiec nie zaskoczy Cie napewno. Musisz tylko rozpoznac dobrze czy juz sie zaczelo :) - pierwszy etap porodu to rozwieranie i trwa min 12godz u kobiet rodzacych po raz pierwszy i ten etap ma poetapy :) 1)wczesna-utajona faza: szyjka sie skraca i rozwiera na 2-3cm, pojawia sie duzo sluzu, czesto krwia zabarwionego. Zazwyczaj skurcze co 20-30min, trwajace 30-60sekund, czesto czujesz tylko napiecie i twardnienie brzucha.Na tym etapie nie powinno sie jechac do szpitala, po pierwsze odesla, bo za szybko, a poza tym organizm najlepiej czuje sie w domu, hormony sa uwalniane naturalnie... Powinnas jesc, pic (bedzie jescze czas by to z siebie wszystko wyrzucic :), a potrzeba energii na final), wez kapiel, maz niech masuje plecy, poloz cieply recznik na brzuszek, polewaj kregoslup ciepla woda,siadaj na krzesle okrakiem,by glowka dziecka mogla bez problemu usadowic sie w kanale, nie jest polecane lezenie na plasko. 2) faza aktywna: rozwarcie 3-7cm, skurcze co 2-5min, trwajace 45sekund, przybieraja na sile, w miare uplywu czasu bol sie nasila.Jedz do szpitala. Staraj sie chodzic, masowanie pomaga, czesto oddawaj mocz, bo pusty pecherz ulatwia droge maluszkowi :) Mozesz poprosic o srodki znieczulajace, jesli rozwarcie dlugo utrzymuje sie na tym samym poziomie, a bol narasta..... 3) faza przejscia: trwa 30-90min, rozwarcie 7-10cm, skurcze trwaja dluzej niz minute, i nadchodza co minute lub czesciej. Boli bardzo :) Dlatego czesto zatrzymuje sie oddech by mniej bolalo, co nie pomaga w porodzie, dlatego wazne sa techniki oddychania przy porodzie. Poczujesz ucisk glowki dziecka na szyjke macicy, i zacznie sie parcie, nalezy sluchac poloznej i przec kiedy ona kaze, by nie rozerwac szyjki. - drugi etap to parcie i urodzenie dziecka: uslysz ze jest pelne rozwarcie i zielone swiatlo by przec, trwa 30min do 3godz. Pamietaj by brac oddech na poczatku skurczu i przec ze wszystkich sil w momencie najwiekszego natezenia z wydechem. No i po kilku takich akcjach masz maluszka :) - trzeci etap to to wszytsko co sie dziej po urodzeniu dziecka, juz nie bede opisywac by nie przynudzac :) Sorki jesli sa jakies bledy ort bo szybko pisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o te wszystkie objawy przedporodowe, to jak pisalam nie da sie po nich przewidziec jak dlugo i zacznie sie ten rzeczywisty porod zlozony z tych etapow ktore opisalam :) Milej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro rano wszystkie dziewczyny na kaffe czekają na super wiadomości od naszej Dorci i Anni trzymam mocno kciuki ❤️ ja już zmykam spać dobranoc 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem ze zlymi wiesciami niestety, test neg :( ale trudno, jakos sie zupelnie nie zalamalam! razem robilam z chlopakiem wiec bylo mi razniej! byl to strasznie czuly test, wiec po terminie @ mozna robic o kazdej porze nie tylko z rannego moczu. no nic, niedlugo ide do mojej gin w pl bo denerwuje sie ze tak mi sie cykl wydluzyl. ide sobie zrobic relaksujaca kapiel! buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia, dobrze ze masz juz za soba i wiesz. Szkoda ze wynik taki :( Ale najwazniejsze ze robilas wspolnie z ukochanym, masz wiec super wsparcie. Mysl o weselu ktore sie szykuje, o przyjaciolach z Australii ktorych tak dawno nie widzials td... Wierze ze Twoj organizm wie co robi, zapewne wiecej czasu potrzebuje by powrocic do normy. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:(:(:( nie wierze :( Dorka strasznie mi przykro. jednak mój bociek się nie spisał :( masz racje, idz do gina niech sprawdzi co i jak. widocznie Twój organizm potrzebuje więcej czasu żeby dojsc do siebie. buziaki 👄👄👄 Teraz czekamy na Anne, oby test był pozytywny! Kasiu 12 kg to super! ja juz mam 6,5 a teraz najwięcej się tyje więc coś czuje ze tez tyle przytyje jak nie więcej bo teraz zaczełam jesc słodycze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dobre wieści :) sa II krechy !!!!! boze popłakałam sie ze szczescia jeszcze w to nie wierze normalnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem ze co sie brac od czego zaczac itd no i oczywiscie boje sie okropnie ... bo jeszcze do mnie nie dotarło i chyba naprawde nie dotrze poki mi lekarz nie potwierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu GRATULACJE 🌻🌻🌻 :) szkoda, że obu Wam się nie udało ale jestem pewna, że Dorka raz dwa zostanie mamusią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 miesieczy staran !!! tyle wylanych łez, tyle lekow i badan :) boze ale sie ciesze powiedzcie mi czy powinnam teraz brac jakies konkretne leki? zastanawiam sie nad dalszym przyjmowaniem luteiny? chyba powinnam ja rac nadawl co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja bym brala luteinę do wizyty u ginekologa, później niech on zadecyduje czy odstawić czy nie. No chyba, że zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj co teraz :) Kurcze ale się cieszę że się udało :) a co Twój mąż? razem testowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka - ja tam jako niepoprawna optymistka twierdze ze jeszcze moze troche poczekaj i jak @ nie bedzie znow zatestuj, sama mowilas ze cykl sie troche przesunal. pamietasz jak bylo u mnie, w sob testowalam i I a w poniedzialek juz II. mysle ze @ tez tu bedzie jakims wyznacznikiem, w PL to pewnie bys bete zrobila ale w Anglii to nie wiem. w kazdym raziem i tak jakos pozytywnie mysle co do Ciebie i dalej uwazam ze dzidzia wie kiedy sie zadomowic :) buziaki :) ps. ja jeszcze poczekam dla Ciebie z tym zjedzeniem boćka :p anna - braaaaawo i gratulacje :) bierz oczywiscie kwas foliowy i najlepiej umow sie do lekarza oni Ci najlepiej doradzi co dalej, kiedy WRESZCIE sie udalo :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suri masz racje co do Dorki :) tym bardziej, że test zrobiła wieczorem a najlepiej jest rano :) czekamy dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w srode ide do lekarza myslicie ze juz potwierdzic moze taka wczesna ciaze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie nazywa dokładnie ta beta ? to badanie krwi moze ja to zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia kochana tak mi przykro :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( że się nie udało ale tak jak dziewczyny piszą jak nie przyjdzie za testuj jeszcze raz ja i tak trzymam kciuki bardzo mocno 🌻 Anna aż się popłakałam z Twojego szczęścia super że się Tobie udało więc bociek dał Tobie szczęście Gratuluje Ci z całego ❤️ i nie przestawaj brać luteiny bo ona nie tylko wywołuje okres ale jest też na podtrzymanie ciąży :) Grażka ja w pierwszej ciąży przytyłam 9 kilo :P Suri to tylko bociany chce jeść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna pieknie!!!!! WIELKIE GRATULACJE!!! Opisuj wszystko jak test, jak reakcja meza! Ja dzis rano powtorzylam i jest neg wiec nie mam watpliwosci, ale na prawde nie jestem jakos strasznie zalamana. Ukochany mocno przytulil i powiedzial ze zrobi badania i bedziemy szalec i ze juz sie nie moze doczekac. Anna pewnie gin jeszcze nie potwierdzi ciazy, ale bedzie mozna juz cos zobaczyc! Tak sie strasznie ciesze ze Ci sie udalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia masz naprawdę skarb w domu podoba mi się postawa chłopaka zrobi badania a potem będzie się działo najważniejsze że się nie załamałaś tym wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna tak dlugo czekala z testowaniem, ze pewnie juz jest w 3-cim miesiacu!!! :D:D:D:D:D:D Skarba mam w domu, wiem ze on tak samo marzy o dzidzi jak ja... i zrobi wszystko aby nam sie udalo! oj cos czuje ze bede w szpagatach chodzic w przyszlym miesiacu :D:D:D Anna jak maz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×