Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PaniMisiowa170

POMOCY CHCE MIEĆ DZIECKO CZ.II

Polecane posty

ja własnie posprzątałam i na spacerek z Martynką przed spaniem obiad sie gotuje dziś kapuśniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niop Dziewczynki co z Wami?? Stefcia gdzie jesteś??:) Zapraszam wszystkie do mnie na ciasto;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!!! Widzę, że EfQa już jest szczęśliwą mamusią :) Fajowo jej. Ciekawe kiedy nam będzie dane poznać to uczucie. Oby czym prędzej. Ja właśnie dzisiaj byłam u lekarza. W środę idę robić badanie krwi, a w czwartek mam dostać jakąś tabletkę na wywołanie owulacji. Oby tym razem się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulala ale tu cisza Siedzę sama w domku i tak tego nie lubię bo zaraz robi mi się smutno, a dzisiaj to szczególnie ponieważ tegoroczne święto zmarłych jest najsmutniejsze jakie kiedykolwiek miałam w życiu :( no ale lekarz zabronił się denerwować i stresować więc muszę znaleźć sobie jakieś wesołe zajęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Telesforka nio milo bylo, dobrze ze sie odezwalas , bo ja Cie na poczatku nie skojarzylam, dopiero jak sie odezwalas to poznalam....musimy sie kiedys umowic na kawke:):):):)Odezwij sie na gg kiedys to zdzwonimy sie :)👄 Dziewczyny ja odezwe sie do Was jutro bo za chwilke zmykam do pracy:):)👄 EfQa czekamy na Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane moje 🖐️ wybaczcie ze sie nie odzywalam i nic nie mam na swoje usprawiedliwienie :-( EfQA-serdecznie GRATULUJE :) 😘 daj znac jak sie czujecie. u mnie rozwarcie na 2 cm tak jak madzik wam pisala i nic poza tym sie nie dzieje,dzidzia wazy od wtorku 3 kg.wody w zeszlky wtorek podrosly mi ale znow wieczorem w ten sam dzien troche pocieklo tak wiec nie wiem ile znow ich mam ale jak na razie sucho. bylam wczoraj u lekarza potem w szpitalu na ktg ale powqiedzieli ze jest wszystko ok nie badali mnie ani nie zrobili mi usg choc o to prosilam mam sobie poczekac do 11 listopada. Spi mi sie juz coraz gorzej ale co zrobic uroki :) wazne tylko aby dzidzia byla zdrowa bo musze liczyc bardziej na tego U gory niz na pomoc tutejsza. Najgorsze jest to ze wiekszosc ludzi mnie nie rozumie ze nie dbam o wlasne dziecko i ze zycze mu smierci skoro na sile nie klade sie w szpitalu az mnie nie rozetna i wyjma dziecko,ciezko wytlumaczyc ludziom ze tu gdzie mieszkam to nie Polska. zycze kolorowych snow ja dzis tez bylam na cmentarzu u Kubusia ,cmentarz dosc spory a ani zywej jednej duszy,tutaj nie znaja tego.Za to corcia wczoraj byla przebrana za kota i nazbierala cukierkow ze hohoh :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i odswieze troche tabelke ;) Nick.......................Wiek...........Ilość cykli.....Data następnej @ yourmind....................20...................1...... ............ ??.10.08 jolanta2......................27...................2.... ..............09.11.08 stefcia31 ....................31...................5.................. 06.11.08 iwa18 /uk.....................26..................10......... .........pass niusiusia.....................27...................13... . ............07.11.08 Myszka24/USA...............25..................18.. . . .. ........03.11.08 nikolka25.....................25..................21.... .............24.11.08 dorota822....................26..................23. .. .............08.10.08 misiaczki......................23..................38 .................02.11.08 Sylwia29.......................29..................38... ..............21.09.08 Rusaczek/Nowy Sącz......34..................40.................17.10.08 Sara76.........................32..................51.... .............26.10.08 kalpek.........................22..............przerwa.. ..................... madzik.........................20..................3.... . ..............?????????? Tiamat86......................22..................1..... ..............04.11.08 EwelkaO ......................27..................1................ ...25.10.08 graminis......................25...................3.... ................03.11.08 ZACIĄŻONE Nick/Skad...............Wiek........Tydzień ciąży......Termin porodu Patinka26...............26...............36........... ...............30.11.08 EfQa......................30...............38........... . ..............11.11.08 becia_gask..............26.............. 34... . .....................03.12.08 asiunia27................27...............25......... . ...............07.01.09 olawd.....................28...............28........ .. ..............23.01.09 Smerfetka ..............29...............25 (bliźniaki).............24.01.09 kkinia30..................30...............21......... .................13.02.0 Monia671Kraków......27...............15......... .................01.05.09 alutek29.................29....................????..... .....................??? DZIECIACZKI URODZONE Nick....................Płeć.................Imię....... .........Data urodzin Fiolek..................córeczka.........Maja .....................02.05.07 PaniMisiowa..........córka.............Patrycja......... .......21.12.07 Obca...................synek.............Kubuś.......... ..........01.07.08 Kakusia 22...........synek...............Kacper.................. 19.07.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mnie wczoraj nie bylo na kaffe bo bylam na tych urodzinach i bardzo pozno wrocilam a ile cmentarzy zwiedzilam ze pozniej to juz sily nie mialam chodzic i dzis tez jade do mojego malrgo:(:(:( patinko fajnie cie slyszec 😘 😘 efcia czekam na foty tiamat dzieki za stronke 😘 nikolka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Madzik, bardzo proszę mam nadzieję że link przyda się wszystkim;) Stefcia gdzie jesteś, cicho tu bez Ciebie- odezwij się bo mi tęskno za Tobą Siostrzyczko;) EfQa odezwij się jak będziesz miała chwilkę czasu, czekamy na Ciebie;) dzisiaj robię fasolową- ciekawe czy mi się uda;) Patinko trzymam za Ciebie kciuki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.......................Wiek...........Ilość cykli.....Data następnej @ yourmind....................20...................1...... ............ ??.10.08 jolanta2......................27...................2.... ..............09.11.08 stefcia31 ....................31...................5.................. 06.11.08 iwa18 /uk.....................26..................10......... .........pass niusiusia.....................27...................13... . ............07.11.08 Myszka24/USA...............25..................18.. . . .. ........03.11.08 nikolka25.....................25..................21.... .............24.11.08 dorota822....................26..................23. .. .............08.10.08 misiaczki......................23..................39.................06.12.08 Sylwia29.......................29..................38... ..............21.09.08 Rusaczek/Nowy Sącz......34..................40.................17.10.08 Sara76.........................32..................51.... .............26.10.08 kalpek.........................22..............przerwa.. ..................... madzik.........................20..................3.... . ..............?????????? Tiamat86......................22..................1..... ..............04.11.08 EwelkaO ......................27..................1................ ...25.10.08 graminis......................25...................3.... ................03.11.08 ZACIĄŻONE Nick/Skad...............Wiek........Tydzień ciąży......Termin porodu Patinka26...............26...............36........... ...............30.11.08 becia_gask..............26.............. 34... . .....................03.12.08 asiunia27................27...............25......... . ...............07.01.09 olawd.....................28...............28........ .. ..............23.01.09 Smerfetka ..............29...............25 (bliźniaki).............24.01.09 kkinia30..................30...............21......... .................13.02.0 Monia671Kraków......27...............15......... .................01.05.09 alutek29.................29....................????..... .....................??? DZIECIACZKI URODZONE Nick....................Płeć.................Imię....... .........Data urodzin Fiolek..................córeczka.........Maja .....................02.05.07 PaniMisiowa..........córka.............Patrycja......... .......21.12.07 Obca...................synek.............Kubuś.......... ..........01.07.08 Kakusia 22...........synek...............Kacper.................. 19.07.08 EwQa..............corka...............Emilka.......................???? no witam my wrocilismy ..:) widZe EwQa naSTARALA SIE I JUZ DZIDZIA JEST:d GRATULACJE!!!! 👄 👄 🌻 🌻 madzik 👄 Smerfeciaki 👄 i jak po lekarzu??? Monia 👄 idziesz jak burza:D jak samopoczucie?? Sara 76 smutasie !!!!!!!!! DZIALAJ A NIE MARUDZ DO LEKARZA a nie czekasz czas leci szkoda go;)👄 Myszka24 kij @ w oko :P niech sobie warjuje to sie lada moment skonczy zobaczysz:D Tiamant Ty tez uszki do gory:) stefcia Ty tez:0 👄 olawd 👄 i wszystkim 👄 👄 ja widac @ przylazl ..ale juz ja sie postaram zeby ostatni raz!!!!;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie ja juz wrocilam od mojego aniolka 🌻 misiaczki 😘 pozdrowionka dla wszystkim dziewczyn 🌻 ja ide robic pyzy niestety nie wiem o ktorej skoncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie jesteście???? pytanko mam do mam:P co niedlugo po piciu ziolek sie udalo co to byly za mieszanki i od ktorego dnia cyklu piłyście?? chce jutro kupic a nie wiem sama juz jakie..wiesiolek ale sam??czy z innym czyms>>?? chce zaatkowac zeby ciaza byla za miesiac albo max za 2dwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka ma żółtaczkę i Efqa ma nadzieje ze w najblizszym czasie wyjdzie, ma juz serdecznie dość szpitala i malutka nieszczeglnie lubi naświetlania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ktora sie zna na ruskim:(:(:( no nie mam glowy zeby napisac pocztowke :(:(:I( albo dajcie mi jakos stronka bo zwariuje:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Открытка с каникул (Pocztówka z wakacji) Pisząc pocztówkę z wakacji, oprócz pozdrowień, trzeba będzie poinformować np. o tym, gdzie odpoczywamy, z kim, napisać o warunkach mieszkaniowych, o pogodzie, opisać wrażenia, jak spędzamy czas, kiedy wracamy, poprosić o przekazanie pozdrowień bliskim, itp. Ważny jest nagłówek, forma pożegnania, nazwa miejscowości, data, podpis (fikcyjne dane lub XYZ). Należy pamiętać, do kogo piszemy. Słownictwo musi być dostosowane do adresata, np.: 1. Дорогие мама, и папа! Дорогой Андрей! (дядя) Дорогая тётя! (Катя) Уважаемая Нина Петровна! Уважаемый Антон Сергеевич! Привет, Вадим! (Ира) Агата, Павел! Кира! 2. Привет тебе (вам) из Закопане (из Гданьска). Шлю тебе (вам) горячий привет из Италии. Самый горячий и самый сердечный привет из Санкт-Петербурга. 3. Я здесь отдыхаю с родителями (с друзьями, с братом и сестрой). 4. Мы живём в доме отдыха (в частном пансионате, в гостинице, в кемпинге, в палатке, в бунгало), недалеко от моря (от озера), в 5 минутах ходьбы. 5. У нас двухместный номер со всеми удобствами. Есть ванная, душ, туалет, телевизор, телефон, балкон с видом на море. Номер в гостинице ужасный. Нет горячей воды, душ и туалет в коридоре. 6. Погода хорошая, много солнца, очень тепло. На погоду мы не жалуемся. Каждый день стоит жара. Погода плохая, иногда идёт дождь, на дворе холодно. Лето в этом году капризное. 7. Здесь мы интересно проводим время. Ходим на пляж, загораем, купаемся в море (в озере), плаваем, катаемся на лодках, играем в мяч, в бадминтон, гуляем. Мы ходим по горам, поднимаемся на вершины, совершаем турпоходы. Осматриваем город, памятники архитектуры, музеи, выставки. 8. Здесь очень красиво – тёплое море, чистая вода…. Есть на что посмотреть. Мы очарованы всем. Я доволен (довольна) отдыхом и рада, что сюда приехал(-а). 9.Здесь я буду (мы будем) отдыхать 10 дней (неделю, 2 недели, до 30-ого июля) и вернусь (вернёмся) домой 31-ого. Сразу после приезда я тебе (вам) позвоню. Мой мобильник здесь не работает, так что не звони (-те). 10. Передай (-те) привет родителям. Привет Кате. Привет Виктору. Целую. Обнимаю тебя и целую. Пока желаю всего доброго До встречи! Рафал (Аня и Миша). 11. P.S. А что у тебя? (у вас) Где ты? Как твои каникулы? Ты уже решила, куда поехать, где отдыхать? Открытка с экскурсии (Pocztówka z wycieczki) Pisząc pocztówkę z wycieczki, oprócz pozdrowień, trzeba będzie napisać, np., co zwiedziliśmy, w jakich ciekawych miejscach udało się nam być, o swoich wrażeniach, itp. 1.В Москве мы осмотрели Кремль и Красную площадь (видели памятники архитектуры города, побывали в музеях, в Третьяковской галерее...). Мы гуляли по улицам и площадям города (по Тверской улице, по Арбату, по Пушкинской площади…). 2.Мы приехали сюда на 3 дня (5 дней). 3. Город мне очень нравится. Особенно мне понравились соборы Кремля. Город вызывает восторг. Мы восхищались (чем?) Кремлём и Красной площадью. У меня много впечатлений. Я доволен (довольна) этой экскурсией. Я рад (рада), что мне удалось побывать в этом городе. Поздравительная открытка (Kartka z życzeniami i gratulacjami) 1.Поздравляю (-ем) тебя (вас) с днём рождения (с именинами, с Новым годом, с Рождеством, с юбилеем, с Пасхой, с праздником). Я хочу поздравить тебя (вас) с …. Разрешите поздравить вас с Днём учителя. 2.От всей души (от всего сердца) желаю тебе (вам) здоровья, счастья, радости, успехов в учёбе, долгих лет жизни, хорошего настроения и всего наилучшего. Пусть Новый год принесёт вам радость и исполнение желаний. Пусть исполнятся все твои мечты. Успехов тебе (вам)! Удачи во всём! 3.Поздравляю тебя (вас) с окончанием школы (гимназии, с поступлением в институт, с победой на олимпиаде, с первым местом ...). Я рад (рада) твоему успеху (твоей победе). . Podane zostały typowe konstrukcje składniowe i struktury gramatyczne, a w przypadku pocztówki z wycieczki uzupełniono je realiami dotyczącymi Moskwy. W pracy maturalnej trzeba będzie napisać wszystko zgodnie z poleceniami. Powodzenia! Ни пуха, ни пера! Bibliografia: 1.Informator maturalny od 2005 roku z języka rosyjskiego, Warszawa 2003 2.Lewandowska H., Stopińska L., Wróblewska H. (2004): Język rosyjski. Poziom podstawowy, Kraków, Wydawnictwo Szkolne Omega. madzik moze cos pomoze..?? EwQus wytrzymaj z zoltaczka nie ma zartow jeszce troszke i bedziecie w domu!!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×