Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

czesc dziewuszki, tak anecia, ksiazki sa po angielsku. polskich niestety nie mam :(. borowka do raczkowania to mu jeszcze daleko, na razie tylko pelza jak robak i to na dystans metra najdalej. tez zaczynam wprowadzac powoli butle, bo w maju po powrocie z Polski wracam do pracy (4pm-8pm + niedziele). na razie niestety nie udaje nam sie, ale dzis kupie kubeczek i sprobujemy w ten sposob (na Ele podzialalo). zostaje jeszcze kleik ryzowy, ale wolalabym zeby przed spaniem dostal przynajmniej butle jesli juz nie cyca... frugo ja po Eli tez dlugo krwawilam i z przerwami tak jak opisujesz. wkladki przestalam nosic po kilku miesiacach. teraz, po Kubie, 3 tygodnie i po sprawie. a moze masz jakas infekcje? a mocno krwawisz czy tylko plamisz? bo jesli krwawisz to moze zle Cie wyczyscili? dobra! lece bo mam dzis niezwykle wazne spotkanie z synowa i jej mama za 2 godziny (w nastepnym miasteczku) a jeszcze w pizamie siedze ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kurcze zazdroszcze wam tych kociakow :) a co do siedzenia, to alex sam nie siedzi, ale zlapie sie czegos i siada, siadanie dziciaczka samego podobno pozniej przycodzi. alex wczesnie zaczal siadac bo mial okolo 4 i pol miesiaca a podciagal sie sam dawalm mu palec a on pyk lapal i siadzial chwial sie na poczatku ale bardzo rzadko przewracal, teraz prosto siedzi ale nadal sam nie wstanie. ostatnio zdarzylo mu sie przez senjak plakal w lozeczku i nagle wrzask maz podbiega a on siedzi i chyba sie w szczeble walnal pozatym jak mu nozki przytrzymam to sam zrobi kilka brzuszkow do pozycji siedzacej juz od dawna, a z siedzenia na brzuszke od razu pada. a gaworzenie to alex akurat ciagle gada, od dawna jakies dziwne sylaby np gulu gulu bleble, lala , bababa dadada, dzis chyba nawet na mamamama zaczal ale na moment jemu wogole buzia si enie zamyka. ale pamietajcie dziewczynki ze nie ma co dzieciaczkow porownywac bo kazde jest innei rozwija sie na swoj wlasny sposob i w wswoim wlasnym tempie :) kupek nie pomoge, ale moze z wiekiem dziecko zaczyna inaczej trawic wiecej skladnikow przyswajac i moze dlatego kupka sie zmienia. a dzis alex mi jadl kaszke i zwrocil :( nie wiem co sie dizeje wczoraj kupkowal 4 razy rzadko normlanie i zielono pomaranczowo i ma biale grudki w kupce. marudny ostatnio naie wiem czy z powodu zebaczy brzuszek boli go ale jak macam to ma miekki wiec moze zabek, wczoraj tak sie sliniz ze normalnie oczami mu woda leciala nosem buzia jak myslicie ile czasu jeszcz ebedzie mu wychodzil zabek zanim se przebije?? bo ma juz gulke na dzisle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda mamoEli,ja mam kilka polskich. tez bym chciala jakies zwierzatko,ale jak bedziemy jechac do polski to znowu targac 3ke dzieci i zwierze???zreszta psiaka musialam w Pl zostawic jak tu wyjezdzalam,bo wlasnie nie moge tu trzymac zwierzat:( arvena zabek juz pewnie blisko nie wiem ile to jeszcze,ale jak juz jest gulka,pamietam ze adasiowi sie taka dziurka zrobila i zaraz zabek byl za jakies 2dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli,no, kurcze, to ja jestem do tyłu z moimi córami, bo zięcia u mnie ani jednego;) :D arvena poczekaj jakies 2-3 dni i zobaczysz ząbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tymi rozwydrzonymi gówniarzami to współczujęci anecia. nieciekawie. pamietam juz kiedys mialas podobna sytuację. i co z takich wyrośnie? no strach pmyśleć. oczywiście i tak kazdy tutaj powie, ze dziecka stresowac nie wolno i trzeba pozwalac na to co chce od kiedy skonczy m-c...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do krwawienia ja miesiac krwawilam na koniec to juz plamilam tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia najgorsze ze tym gowniarzom ani policja ani nikt nie moze nic zrobic takie prawo maja!!!!!!!!!!!! jak np takie dzieciaki napadna na ciebie i ty pobijesz ktoregoc niewazne ze w obronie wlasnej to ty pbedizesz pociagnieta tez do odpowiedzialnosci takie szczyle wiedza ze na wiele moga sobie pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak , arvena, i co z taka bandą zrobić?ich rodzice tez niekoniecznie moga sie tym przejąć. Nie wim juz co mam zrobic, trace cierpiliwość. Zuzia nie mowi, ze chce siku. czy za wcześnie jeszcze na nią?puszczem ją od 2-3 tyg bez pieluchy ale juz mam dosyć, ciągle latam ze ścierą i zmywam poi niej. a ma juz 2 i 7 m-cy, duż dziewucha, moglaby powiedziec gdyby chciala, chyba. juz nie wiem czy to forma buntu, czy rzeczywiście nie jest gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem dziewczyny,ze ci gowniaze pewnie zostana pouczeni i tyle mojego,marwtie sie co z moim synem:( boje sie go teraz na to boisko puszczac,a wiem,ze temu koledze co z nim szedl tez kiedys pilke zarabali zwyzywali!teraz tez na nich kleli!!!mam dosyc tej ulicy nikt inny nie ma takiego problemu,poradze sie tez tej polki ze szkoly,bo ona mowila,ze moga czesciej patrolowac ta ulice,chociaz nie wiem czy to cos da:( kurtka wisiala na drzewie,a pilke podali wlasnie temu koledze,bo po sasiedzku mieszkaja.wlasnie w takich momentach czuje sie tu okropnie!!!mam chcec wracac do polski i klepac dalej bide na tych moich 44m2 z ogrzewaniem na wegiel!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka a sadzasz ja na nocnik czy do ubikacji,bo moj adas od niedzieli robi do nocniczka jak probowalam go na ubikacje to tez nie chcial,a nocniczek ma tutaj,jak nasika to sam wyniesie wylac,powyciera i bije BAWO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka ale moze przez drugie dzicko malego niemowlaka coreczka nie wola siku?? moze jeszcze troszk zzdrosna i zwraca na siebie uwage i chce zeby nia tez tak sie zajmowac jak malutkim dzieckiem. mama mi tak tlumaczyla kiedys i moze to to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birowka ja mu w sobote zaczelam zakladac tetrowa pieluszke na to ceratka z reklamowki i jak nasikal to tak sobie chodzil i w niedziele po spaniu szybko pampersa sciaglam i sam zawolal:) gorzej z kupa:( wlasnie siedzi na nocniku bo niby kupe chce -zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Hej dziewczyny. Bylam wczoraj w szpitalu na oddziale ginekologicznym. Rozmawialam na temat ciecia cesarkiego. Lekarka tlumaczyla mi na czym polega cesarka i jakie sa zagrozenia. Zaskoczyly mnie zagrozenia jakie moga wystapic, a wiec: uszkodzenie watroby, woreczka zolciowego, nerek i innych organow. Ale zaraz poinformowala ze lekarze od razu po wyciagnieciu dzidzi, naprawiaja uszkodzony organ. Troszke mnie to rozsmieszylo. Ja mialam w Polsce cesarke i nie bylo mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu. Pewnie, ze zawsze jest jakies tam ryzyko ale bez przesady. Poza tym wykryto u mnie cukier w moczu, podano glukoze i po godzinie pobrali krew. Mam nadzieje ze nie zadzwonia do mnie ze szpitala. Nigdy nie mialam problemow z cukrzyca, ani ja ani nikt z mojej rodziny :) Czy ktoras z Was moze wie, co oznacza fioletowe koleczko naklejone na karcie ciazowej? NIe spytalam sie wczoraj a nurtuje mnie okrutnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz jaki fajny fajny Adaś:) kupkę robi do sedesu - jak zdąży powiedzieć,z sikaniem jeszcze nigdy nie zdążyła, zwykle mowi po fakcie, ze mokre rajstopki, albo: ooo kałuża! a nocnik to ona zna, wie do czego sluży, jak byla mniejsza sadzalam ja tam a nie na sedes.Teraz zaczęłam stawiac nocnik w pokoju gdzie jesteśmy, pokazuje jej gdzie stoi i co ma do niego zrobic jak bedzie chciala. nic z tego. kupke zrobi, sama usiadzie (czasem lata na golasa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne artykuly sa tutaj http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79399,5273625,Co_mowi_niemowle__gdy_placze_.html?as=1&ias=2&startsz=x ja to neiw iem co bym zrobila chyba sama zaprowadzila porzadek, a potem miala problemy ale co zrobic. a moim zdaniem nie mozna sie bac bo jak takei gowniarstwo wyczuje lek bedize na coraz wiecej sobie pozwalac, ale roznei tobywa moze sie myle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobil:D borowka moze arwena ma racje slyszalam tez wlasnie,ze dzieci sie tak buntuja bo zazdrosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganton ja nie polecam cesarki mialam z przymusu niestety i nie chcialabym drugi raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena masz rację. Kiedyś ola robila kupke raz na pare dni, i jak wreszcie ja zrobila to ja chwlilismy, zuzia to slyszala i co mogla pomyśleć?ze kupke robi sie w pieluszkę. Za poźno sie zorientowalam i przestala mowic ze chce. teraz czasem też nie powie. no a zazdrośc swoja drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia1702- ja mam takie nosidelko z polski od urodzenia mama mi przyslala ale ja go nie uzywalam jak chcesz to moge ci go dac za darmo tylko podaj adres to ci go posle:) piszecie dziewczyny o siusianniu na nocnik najleprze ze moj James ma 19 miesiecy i wie gdzie sie robi siusiu bo siada na nocnik potrafi siedziec godzine i bawic sie kloskami ale siku nie zrobi potem wstaje i robi na podloge:( kupilam mu juz prawdziwe majtki i mu tlumacze ze teraz to juz jest duzy chlopak bo mama kupila majtki takie jak ma tata i nie bedziemy zakladac pamperska i bedzie sisi robic na nocniczek to wytrzymal pol dnia ze zalatwial sie na nocnik ale chyba mu sie juz znudzila ta zabawa bo jak mu zaloze majtki i mu to samo powtarzam to pozniej latam po calym domu ze szmata i scieram wszedzie siuski. mam do was dziewczyny pytanie czy wasze dzieci juz cos mowia? bo moj to umie powiedziec tylko mama ale tylko jak mu sie chce jesc i widzi ze przynosze mu jedzenie a tak to caly czas mialczy i pokazuje na wszystko wiec nie wiem czy z nim wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganton oni tu tak wszystko mowia w polsce cie pozaklejaja i nic nie mowia,jesli cos sie dzialo,a tu o wszystkim informuja mnie tez nastraszyli wczoraj przyszla babka i sie pyta czy bede mogla kogos wziasc do porodu zeby mi pomogl w odpowiedziach,albo jak czegos nie zrozumiem,bo moze bede musiala cos na jakis zabieg podpisac i oni by chcieli byc pewni,ze bede wiedziec co podpisuje,bo jesli do 19 nie urodze to bede miec induction,i na to zgode tez musze podpisac,albo np.cesarka. borowka to moze zaloz jej tetrowa jak masz niech poczuje mokro nie sciagaj jej od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
arvena4- ja mialam juz cesarke i wiem, ze dlugo sie dochodzi do siebie, ale bedac szczera- nie wyobrazam sobie naturalnego porodu. Cholernie boje sie bolu. Po cieciu bol jest, ale on jest troszke inny. Poza tym, mam troszke problemy zdrowotne wiec pewnie zbytniego wyboru nie mam ;) anecia1702- masz racje, w Polsce rzeczywiscie mogli mi nie powiedziec o uszkodzeniach narzadow, ale tak do konca nie wierze zeby np przy cesarce zostaly uszkodzone nerki. przeciez nacina sie powloki brzuszne, a tu mozna wnioskowac ze przecinaja cie na wylot :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECIA, TETROWE JUZ BYLY i chodzila z mokra, ale jak dla mnie to bylo z tym za duzo roboty bo ubranie tez bylo mokre, i zmieniac ubranie, znowu tetre zakladac, ktora i tak sie gdzies przesunie. teraz lata w rajstopach albo majtkach albo bez niczego , jak sie zsika to od razu sciaga rajstopy czy majtki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis no co ty ja odkupie chetnie!!!tu nie ma takiego sklepu z tymi nosidelkami na tej wsi mojej,a wczesniej zapomnialam o tym,wczoraj babka w szpitalu byla z takim i mi sie dopiero przypomnialo:D monis moj adas tez tak robil siedzial na nocniku i jak chcial to siku to robil obok,a z mowieniem tez tak mnial mama,tata a jak mial jakies 22mies to zaczol pomalu gadac,ja mu bajki puszczam,czytam ksiazki i juz ladnie mowi.coraz lepiej.w styczniu skonczyl 2latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka ja dlatego zalozylam na tetre ceratke z reklamowki i na to majtki.nie przemoklo na ubranie,ale on czul mokre jak chcial sciagnac to mu mowilam,ze jak zrobil w majtki to niech teraz tak chodzi,wredna matka heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak zapomnialam bo wlasnie ja podpisywalam, pol przytomnaa cos deklaracje ze wiem o skutkach ubocznyh cesarkiitp i komplikacjach w razie czego. i kaza taka kartke podpisac,ale nie pamietam dokladnie, moj maz pewnie pamieta lepiej :) a ztym mowieniem to rznie, James na penwo umiemowic :) tylko nie chce, moze niesmialy czy cos. ale zobaczysz pewnoego dnia zdziwisz si ejak zacznie pelnymi zdaniami zasuwac :) niektore dzieci tak maja. moja koleznaka mowila ze jakies dziecko nic nie mowilo, zero i wszyscy sie martwili, czytali mu rozmawiali z nim itp itd i nic, az penwoego dnai normalnie zaczal calymi zdaniami wszystko powtarzac co slyszal wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze, to wole wycierac podloge niz zakladac tetre i ceratki(NIEMAM TAKOWYCH) tak czyje ze ma mokro i tak wiec to chyba bez roznicy. ostatnio wlazla do szafy i obsikala meza ubrania. jeszcze troche i zwatpię i zaloze papmpersa i na tym sie skonczy. a z mowieniem to moze byc tak jak arvena pisze. zizia dlugo nie mowila, mowila pare slow i sie zatrzymala. dopiero na boze narodzenie przemowila wiecej i juz gada calkiem calkiem sporo. kazdego dnia zaskakuje nasd czyms nowym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Ja jak sie zdecyduje 7 lipca na cesarke to pewnie podpisze wszystkie dokumenty przed. Ja jakos wole miec wszystko poukladane i jasne heheh (ale wiem ze w zycie plata rozne fifle :( ) A wiecie co znaczy ta fioletowa kropka na karcie ciazowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia1702-dam Ci go naprawde bo on taki dziwny jest zobaczysz zreszya sama poslij mi na e-maila adres to jutro ci go posle z tym mowieniem moze macie racje ja tez puszczam bajki i po polsku i po angielsku czytam bajki ale James caly czas stara sie cos powiedziec ale to raczej przypomina mialczenie kota albo jakby mowil po chinsku...mam kolezanke ktora ma syna i w styczniu skonczyl 2 lata i mowi juz pelnymi zdaniami ale moze to dlatego ze on nie ma wogoe stycznosci z angielskim tylko po polsku bajki rozmawiaja do niego tylko po polsku , 2 kolezanka ma syna w sierpniu skonczy 3 lata ale on slabo mowi ale tylko po angielski po polsku nie chce wogole ale to dlatego ze chodzi do przedszkola i tate ma albanskiej narodowosci wiec w domu tylko angielski...moze moj James ma trudnosci bo mieszamy mu 2 jezyki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka lepiej pampersa nie poczekaj jeszcze troszke wytlumacz jej ze Ola jest malutka i robi do pampersa siku,a ona jako starsza siostra duuuza dziewczynka do nocniczka czy na sedes,moj adas jest dumny,ze siku robi jak Daniel i Tata!moze to pomoze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×