Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Smart na bol krocza (ja mialam zszywane) nie wycieram sie recznikiem,tylko susze cieplym strumieniem powietrza z suszrki duzo mniej piecze,bo mniej podraznia i jest higieniczniej.Na reczniku zawsze sa bakterie,a krocze musi byc suche.Do przedwczoraj bralam tez paracetamol jak mnie bardzo bolalo(oczywiscie za zgoda poloznej) mi pomagal,sprobuj.Bralam po dwa 2xdziennie.Juz mnie nic nie boli,tylko lekko popiekuje po siusiu.Czesto sie podmywam sama woda z prysznica i suszarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart i lucilla gratulacje!! jejku teraz już naprawdę moja kolej.. tak bardzo chciałabym mieć już to za sobą.. a tymczasem nic się nie dzieje byłam dziś na basenie, przepłynęłam 10 trochę się zmęczyłam więc może coś ruszy.. do termimnu jeszcze 8 dni ale położna już ponad 3 tyg temu mi powiedziała, że mogę rodzić w każdej chwili no i ja tak czekam jak głupia na szpilkach.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Smart gratuluję :) Dziewczyny mam pytanie odnośnie badań na cukrzyce. O ile dobrze pamiętam to anecia miała coś takiego... Chciałam się dowiedzieć czy wykonują tu takie badanie i w którym tygodniu ciąży. Mi mieli zlecić to badanie ze względu iż mój tato ją ma i narazie cisza. Nie wiem czy mam się dopominać czy czekać cierpliwie? Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smart gratuluje. bes teraz czekamy na ciebie:) Agnieszka75 witaj.fajne zdjecia.Kuba jest slodziutki.to prawda w pl lepsze sloiczki tu same na makaronie. Amelia dzisiaj skonczyla miesiac i warzy 5kg:) ide na spacerek pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej gaga ja mialam cos kolo 26-28 tyg.ciazy w tej ksiazce jest napisane w ktorym tyg sie robi,ai ja mialam zapis ze GGT jest wskazany ze wzgledu ze ojciec ma i ze adas duzy sie urodzil,upomnij sie. test mialam w grudniu a termin na marzec to cos kolo 6mies ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika2 swietne zdjecia usmialam sie z fryzury w kapieli,podkradania z lodowki haha,i to ciekawskie zagladanie do pralki jest super,Czarus jest fajniutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje smart! lucilla Lennox jadl dosc duzo ale wystarczalo mu to co mialam w piersiach.najlepsza rada jaka moge Ci dac, to przystawiaj malego jak najczesciej do piersi, nawet jesli nie jest glodny i mialby pocmokac tylko kilka sekund, to piers wysyla sygnal do mozgu ze potrzeba wiecej mlika.powinno sie wszystko unormowac niedlugo :) pamietaj ze kilka razy bedziesz miala kryzys karmienia.bedzie Ci sie wydawalo ze masz malo mleka ale NIE MOZESZ sie poddac i caly czas przystawiaj Gabrysia bo inaczej mozesz sie pozegnac z piersia tak jak ja :o wydawalo mi sie ze nie dojada i zaczelam dokarmiac sztucznym.chcial coraz wiecej i wiecej i w ciagu 1,5 miesiaca zrezygnowal totalnie z piersi.niestety. wierze ze Ci sie uda :) polowa mojej menazerii sobie juz smiga po calym domu, od wczoraj zmienialam posciel 3 razy w zwiazku z siurami kocimi (uff na szczescie nie smierdza tak jak starego kocura heh, w zasadzie prawie wcale, ale wolalabym zeby sobie siuraly gdzie indziej, np do kuwety? ojjj bedzie ciezko z toilet training ale od dzisiaj zaczynam bo inaczej utoniemy w morzu kocich siurow.bleeee ;) okazalo sie ze z noego miotu mam 2 czarne dziewuszki i ryzego chlopka :) wczoraj zrobilismy male przemeblowanko i fotel z kocia rodzinka wyladowal po drugiej stronie pokoju, Zosia biedna nie mogla sie w nowej sytuacji odnalezc i jednego kotka zaniosla pod stol w salonie a wnocy innego zaniosla pod lozeczko lennoxa na gorze.juz kotinki umiescilismy w koszyku na gorze i chyba wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli ależ Ty musisz mieć wesoło w domku z tymi kocinkami:D Magda-g a Ty gdzie się podziewasz? walczysz z uzależnieniem,a może mój zięć :) postanowił przywitać świat wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po swietach:) wlasnie zerknelam na nasza tabele i widze,ze co raz szybciej ten czas leci:) w zwiazku z tym mam do Was pytanie dotyczace wyprawki do szpitala dla dzidziusia i siebie.co warto miec ze soba:) i jeszcze jedno mam pytanko czy lecialyscie samolotem po 28-tyg i jakie dokumenty trzeba miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj lucilla,ja to ci chyba nic nie poradze,mi tez sie wydawalo ze mam za malo mleka i juz w szpitalu dokarmialam adasia butelka a potem to mnie tak pogryzl ze tylko odciagalam i podawalam butelka,to tez jakies rozwiazanie,tylko ja za malo odciagalam i wiecej dokarmialam butelka,a w nocy to juz wogole nie mialam sily wytrwac przytomna jak tak mi adas wisial godzine przy cycu kilka razy wiec tez tylko butla,no wiec poddalam sie po miesiacu i przestalam karmic cycem.a to ze dajesz strzykawka mleko to nie dobrze bo malenstwu zaniknie odruch ssania i bedziesz miala klopot z karmieniem butelka.Zycze wytrwalosci w karmieniu cycem:-) gosiaczek ja lecialam samolotem chyba w 26 tyg,no i potrzebny byl list od lekarza ze moge leciec i tyle,a jak lecialam z powrotem to nawet nie chcieli listu wiec nie pokazywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny! Teraz mialam malego godzine przy piersi i najadl sie do syta i usnal !!! :D ,dodatkowo po tym sciagnelam 40 ml.pokarmu! To chyba duzo? Mam nadzieje ze to pomoze jezeli po kazdym karmieniu popompuje az z piersi nic nie bedzie lecialo w ten sposob tez dam saygnal organizmowi zeby produkowal wiecej....wczoraj w dzien po karmieniu sciagalam 20 ml. ,wieczorem juz 30 a teraz po 24 h juz 40ml :) Trzymam w lodowce i dam mu w nocy w razie ,,awarii,, zamiast dawac sztuczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane pomozcie prosze. Malutka prezy sie i placze juz nie moge na nia patrzec jak sie meczy z ta kupka:( Podaje wode, masuje brzuszek i nic, kupki nie ma. Zjadlam wczoraj kilka jablek, sama mam rozwolnienie, a ona placze, buzia czerwona z wysilku, napina sie co kilka minut, jak pomoc takiemu malenstwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce jesc, teraz zjadla 40ml, a powinna 150ml, chyba nie ma juz miejsca w brzuszku. Odciagam pokarm do butelki i patrze ile je, a tu z godziny na godzinke jest gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry moja Zuzia tez miala taki problem z kupka.Juz nie moglam na nia patrzec jak sie prezy i jej pomoglam termometrem zrobilam tak tylko raz,a pozniej juz bylo dobrze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry zrezygnuj z jablek bo są wzdymające,tobie może nic nie być a mała ma wzdęcia. Możesz spróbować z termometrem lu czopkiem glicerynowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do karmienia cycem - Lolli ma zupełną rację: przez ssanie brodawki mózg dostaje sygnał,żeby więcej produkować, więc lucilla29 przystawiaj jak najczęściej.Odciąganie po karmieniu też pobudza laktację.Spróbuj herbatek ziołowych na laktację, oczywiście z umiarem. A ze strzykawką na chopski rozum może nie wyjśc, tak jak dziewczyny piszą, już lepsza butelka niż strzykawka - z tommee and tippee sa smoczki przypominające kształtem cyc - polecam. ja miaam kryzys w 4 miesiącu, zaczęliśmy dokarmiać butelką i tak z jednego karmienia wieczornego, zrobiły się dwa w dzień i wciąż Czarek chciał więcej niż produkowałam.Zawzięłam się i przez tydzień był tyko cyc na zawołanie, chodziłam jak zombi, ale wygrałam.Mleko wróciło.Czarek trochę schudł wtedy.Ale to i tak mały pucuś - cycy produkują dokładnie tyle i trzeba. Lucilla29 - nie poddawaj się.Jesteśmy z Tobą.Karmienie cycem nie jest odruchowe, to jest umiejętność, której się uczysz.W miarę upływu czasu będziesz mogła nazwać się weteranką cycowania, a potem to sama przyjemność.Wiem to z autopsji, wręcz fizyczna przyjemnośc i jaka wygoda. Anecia - dzięki za komplementy, mamy niezły ubaw z naszego Czarusia, oryginalny jest z tymi swoimi pomysłami - zaczynam się tym odrobinę martwić :D Cherry76 - przytul malutką i próbuj różnych technik do skutku.A z termometrem trzeba uważać, bo może uzależniać (pewnie nie po jednym razie) i dzidzia nie chce później sama się wykupkywać, tylko czeka na stymulację.Taki os matki,że czasami nie może pomóc dziecku, niestety, tylko przeżywa wszystko bardziej niż pewnie sama dzidzia (Czarek miał kolki - to dopiero niemoc rodziców).Ale to minie. Lolli to masz malą wylęgarnię w domu - fajnie. Smart231 - nie dostałam maila, więc chyba sobie jakoś radzisz, ale jeśli chcesz to mogę Ci wysłać wspomniane preparety, tylko daj adres na maila (patrz moja stopka). Mam książki do wysłania: (proszę adresy na maila). 1) \"Looking for Andrew McCarthy\" Jenny Colgan 2) \"Getting over it\" Anna Maxted 3) \"Running in heels\" Anna Maxted Mam jeszcze 2, ale czytam, skończę niebawem. Dla niewtajemniczonych książki posłała w świat kafeterii Lolli, sa one po angielsku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być : taki los matki... Coś mi klawisz L szwankuje, chyba Czarek miał w tym udział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart gratuluję :D gosiulka24- obiecuje ze w nastepnym tygodniu przyjade mialam jeszcze troche zalatwiania z mieszkaniem dzis mnie caly dzien nie bylo:/ jutro musze posprzatac a w czwartek do dentysty:/ chyba ze uda mi sie wybrac w piatek tylko poslij mi jeszcze raz twoj adres:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart-gratulacje!!!! Nasza tabelka szczesliwych mamus rosnie w sile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze sie z Wami podzielic moim rozczarowaniem co do NHS. Az mnie sciska po dzisiejszym dniu tak jestem na nich zla. Otoz jeszcze w szpitalu poinformowali mnie, ze Franek moze byc zaszczepiony przeciwko gruzlicy wiec sie zgodzilam. Mialam dostac zawiadomienie o terminie szczepienia. Minal miesiac i nic nie dostalam wiec dzwonie do szpitala-dowiedzialam sie, ze wyslali 2 tyg temu i mam wizyte 14 kwietnia z malym. Dostalam drugie zawiadomienie-tym razem doszlo. Dzis przyjezdzamy na szczepienie a tu w gabinecie czeka dwoch lekarzy i kobieta kaze mi usiasc po czym swoim slodkim glosikiem zaczyna swoj wyklad nt szczepien, z ktorego pod koniec wnioskuje ze bardzo im przykro ze specjalnie przyjechalismy,ale Franek nie dostanie szczepionki(!!!!). A sami mi ja proponowali! Baba pokazuje mi jakies tabelki, w ktorych sa kraje z duza zachorowalnoscia na gruzlice a Polski tam nie ma. Mowie jej, ze to szczepienie jest w polskim kalendarzu szczepien a ona o tym doskonale wie, ale poniewaz nie ma Polski w czolowce zachorowan to szczepienia nie dostane. Myslalam, ze babie cos zrobie, ale oczywiscie musialam dostosowac sie do jej milego glosiku. Jestem tak wkurzona, ze zamierzam napisac skarge i prosbe o zwrot kosztow dojazdu tylko sprawdze gdzie mam ja wyslac. Pamietam, ze czesc z Was pisala, ze dostalyscie to szczepienie dla maluszkow wiec jej mowie, ze na to sie szczepi a ona dalej swoje i ze to widocznie musialo byc bardzo dawno to szczepienie. Czy ja w ogole moge cos jeszcze zrobic, czy pozostaje mi zaszczepic malego w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kochane, niech mnie ktos uswiadomi na czym polega ta metoda z termometrem? Nie chce Sarze zrobic krzywdy i pierwszy raz slysze o tej metodzie. Cala noc na raczkach malutka sie meczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry, moja mama stosowala te metode, ale teraz to jest niewskazane. po prostu wklada sie koncowke do tyleczka, ale lepiej tego nie robic. Jesli to kolka to niestetyy rad na to niewiele i najczesciej mowi sie , ze tak musi byc i w koncu przejdzie, przytulanie, masaze, kapiele. Co do kupki to jak sie karmi piersia dziecko moze i przez tydzien nie robic i nie jest to zaden problem. Moj tak wlasnie mial. A prezenie, jak juz kiedys ktos napisal, to normalne u takich maluszkow. Ja na szczescie nie mialam z kolkami problemu ale wiem, ze mama Eli miala z Kuba, moze cos wiecej napisze. Poza tym sliczna jest Twoja dzidzia. Pozdrawiam i zycze spokojnych nocy. Co do karmienia piersia, Dziewczyny wytrzymajcie, robcie wszystko by karmic, to sie bardzo bardzo oplaca, glownie dla dziecka zdrowia, a i dla siebie, bo to cudowne takie wtulone dzidzi. I to jest najlepsza szczepionka dla dziecka jak matka chora, ja w Polsce bardzo chorowalam i caly czas karmilam , a rownoczesnie spalam i calowalam i tulilam i Kuba zdrowy jak ryba. Wiem, ze duzo mamus ma z tym problem i niestety czasem trzeba kilku miesiecy zeby bylo calkiem ok, ale czego sie nie robi dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny wczoraj natknelam sie w wiadomosciach na reportaz o opryszczce, jak bardzo jest ona niebezpieczna dla malych dzieci, obejrzyjcie bo chyba malo z nas o tym wie. http://www.tvn24.pl/2217416,12690,0,0,1,wideo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart mam w domu saszetki tatntum rosa wiec jesli potrzebujesz to daj adres wysle ci poczta buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) ale pogoda niech ją ....... ja wczoraj miałam strasznego lenia i wszystko zostawiłam na dziś a tu taka pogoda:( Idę dziś do gp bo wczoraj dostałam list,że dziś o 11 mam 6 week check :D dobre to bo jestem 11 tygodni po porodzie i byłam już na tej wizycie 3 tygodnie temu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobitki!!! noi po świętach a tak fajnie było, pogoda dopisała za to dziś leje i świata nie widać frugo twój zięciuniu ma się dobrze i narazie nigdzie się nie wybiera :-) a jak tam anginowa gadulka? hmmm drugi 6 weeks check nieźle, chyba nie zaszkodzi gratulacje serdeczne dla nowych mamuś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to niesamowite jak ta tabelka się kurczy agnieszka75 świetne zdjęcia, najlepsze to z trzema ciastami - pychotka, ale bym takie zjadła dla dziewczyn które maja problemy z karmieniem piersią, dużo cierpliwości i wytrwałości to naprawdę się opłaca, nie poddawajcie się aga uk....współczuje wizyty, brak slow i tyle a ja zabieram się za porządne przygotowania wszystkich rzeczy dla dzidzi czyli pranie prasowanie, układanie ....- zostało mi niecałe 4 tyg noi chyba pora na spakowanie torby do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm jak ten czas leci :-) Szczęśliwe Brzuchatki: smart231............03.04.2009......40...Londyn......... ....Ada bes..................22.04.2009.......39....Swindon.... . .... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......35.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......37....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......26..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5......17.07.2009....20.....Luton......Mateusz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............18.07.2009..... .25...Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009......25....Birmingham... .syn....Szymon Aga_nton..............04.08.2009......23.....Northampton ...??........ Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Dominisia0407.........29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009......5.......Bedford. ............... Ewag...................16.12.2009......4.......london... ...( moze bliznieta beda? Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus......... Daw idek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...corcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....coreczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka 75, bardzo Ci dziekuje, jakimi liniami lecialas do Pl? My Kupilismy na Ryanaira na lipiec. Kiedy nas odwiedzicie? Zapraszamy serdecznie. Moze ktos mieszka w Londynie i pozyczylby nam jednego czopka glicerynowego? Paczuszka wyslana z Pl wczoraj, wiec przyrzekam, ze oddam :) Troche sie boje tego termometru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie koniec świata leje,grzmi,grad :( a tak było ładnie Magda nareszcie napisałaś,fajnie że wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry czopki glicerynowe dostaniesz też tutaj, prawda gosiulka? nazywają sie glycerin suppositories

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×