Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

no nie,nie wierzę nikogo od wczoraj :O co się z Wami dzieję idę robić kawkę więc może któraś się dołączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam kobitki trochę mi zajęło doczytanie was ale wczoraj to miałam dzień bardzo busy. maryśka2maja - dołanczam się do dziewczyn - że nie budzić ale... Ja Maksa od 6 doby życia kąpałam i kąpie codziennie na początku to nie były stałe pory bo jak spał to nie budziłam. Teraz ma kąpiel między 6 a 7 i zaraz po niej butla i zasypia migiem :-)), kładę go do jego łużeczka a jak się obudzi ( co zazwyczaj następuje po 30 min) to włączam mu karuzelę z kołysanką i zasypia sam :-)) Myślę że rutyna jest potrzebna - ja swego malucha wyszkoliłam i nie muszę go usypiać ( co na początku mi zajmowało troszkę), teraz Maks śpi do 4-5 rano (ale jest na butli - więc łatwiej) - a ja w końcu mam czas wieczorem dla mego M i wysypiam się w nocy :-D Zrobisz jak uważasz - sama wiesz co dla maleństwa jest najlepsze 🌼 Normalnie moje dziecko mnie wczoraj zadziwiło, a mianowicie.... leżał sobie na macie i sie bawił i \"oglądał\" TV ja tu patrzę a on do spania się szykuje - i tak go obserwowałam przez 5 min a on sam zasnął - beze mnie normalnie - bez przytulania i kołysania na rękach - I TO W DZIEŃ - bo w nocy to jak się obudzi to sam zasypia - dorośleje mi Maksio , dorośleje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja pije kawusie:) kurcze u nas na tym polskim play group dzisiaj dzien dziecka,i mozna przebrac dziecko,a tu deszcz:( mozecie pisac pomysly na urodzinki bo moj daniel 16czerwca 10latek skonczy:)tutaj jak ktos ma urodziny to pol domu na zewnatrz ozdobione i zastanawiam sie czy tez tak zrobic.fajna niespodzianke by mial wraca ze szkoly a tu...hihi frugo jaka ty ksiazke chcialas od edyjus???bo mama mi kupi i wysle jak chcesz to ta tez zamowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo a ty ode mnie chcialas tez jakoas ksiazke,podawalam ci meila ale nic nie pisalas. aneetta1979@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haaaaaj! no frugo nie ma lekko heheh my jeszcze w lozku, lennox sam sie karmi obok (zaraz skonczy i zacznie mi demolowac kompa) a nadka jeszcze lula. idziemy za chwile wszyscy na basen.moze dziecka troche energii zuzyja jak dobrze pojdzie :) wiecie co, te cholerne warkoczyki tak mi powyrywaly wlosy ze szok! powiedzialabym ze na 20 wlosow, 5 jest wyrwanych :O no i najgorsze ze przy skorze widac te biale cebulki i wyglada jakbym miala lupiez :O ciekawe jak bede wygladac jak mi to zdejma... masakra.nigdy wiecej, choc efekt, musze przyznac jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia ja chciałam "Święty grall,Święta krew" a z urodzinkami dla chlopca to Ci nie pomogę :( ja mam same wentinki :) ale pomysł z wystrojeniem domu według mnie super,a przyjęcie to może jacyś piraci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia ja Ci napisałam,ale jak mówisz,że nie dostałaś to zaraz skrobnę jeszcze raz. Lolli u mnie też ciężko i na dodatek dziś okropna pogoda:( A ile Nadia ma wolnego ? tydzień czy dwa? Ola ma 2 tygodnie,ale niektóre szkoły u nas mają tylko tydzień .........och czemu ja ją zapisałam akurat do tej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty ode mnie chcialas Jedenascie minut-paolo coelho???bo ktos chcial,ale nie pamietam kto:D a piraci fajny pomysl,wczoraj jak w tym sklepie urodzinowym kupowalam Adasiowi policjanta stroj to byl pirat,strazak:) kurcze chyba pojde na to play group...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Frugo Ja też właśnie pije i dzisiaj udało się nie wstać o 6 !! tylko o 7 Tzn Maja obudziła się punkt 6, ale nie chciała smoczka, a ja mówie, nie ma, idę spać dalej, więc i ona u siebie zasnęła. A o 7 mąż przyniosł mi śliczne różowe róże... cuda się czasem zdarzają :) Musiałam zrobić przerwe i położyć dzidzie po butelce.. śpi Jak zaczęłam pisac to tylko frugo była, a teraz ryneczek normalnie, hihi Marysia współczuje, że Filipek ma problemy z jedzeniem. To tak większość dnia, czy popołudniu. Może ma kolki ?? Spróbuj się zrelaksować mimo wszystko, bo jak ty płaczesz to synuś czuje, że się stresujesz. Wiem, że ci ciężko, ale zobaczysz, to nie trwa długo i na pewno wkróce się nauczy. A potem to już jak rutyna. idę kompu kompu i dzwonić do cholernego banku... zabierają mi co rusz po 2, 3 funty z konta nie wiem na co !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojoj frugo nie dostalam:(napisz jeszcze raz dwa tygodnie Ola ma wolnego????o mamo na szczescie moj Daniel tydzien,ale i tak wysiadam i jestem gotowa isc w ten deszcz mna to spotkanie bo mam dosyc krzykow i klotni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak anecia chciałam 11 minut aaaaa i zapomniałam wam napisać o naszej nauce picia z niekapka :) więc jest zdecydowanie lepiej niż z butelką,mała załapała o co w tym chodzi tylko odmawia picia samej wody,jak spróbuje to się krzywi i aż ją otrzepuje :) będę w polskim sklepie to jej kupię jakąś herbatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok odpisalam frugo.to ja najpierw ci ta 11min.wysle bo mam mala koperte,a znajac mnie to zanim jakis kartonik zalatwie...a pozniej jak dojdzie, swiety gral to ja ok??? a moja Amelcia nadal butli nie chce mleczka podpila30ml.ale rumianku nic,a nic krzywi sie.musze jej cos innego kupic,koper wloski...bo smakowe to dopiero po 4mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_Black to ja Ci zazdroszczę tych róż - mój M nie robi mi takich miłych niespodzianek :-( a szkoda bo ja też bym tak chciała 😭 Frugo, loli - ja wam \"współczyję\" - dzieci mają już duże a chętnie by się ich z domu pozbyły - cóż jeszcze wszystko przede mną :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! loliibelly kazdemu czlowiekowi dziennie wypada do 100 wlosow a jak masz warkoczyki to te wlosy nie maja gdzie wypasc wiec zostaja w warkoczu.Jesli masz dobrze zalozone warkoczyki to napewno nie powyrywaly ci wlosow.Dopiero sie przestraszysz jak je sciagniesz to zobaczysz ile wlosow ci wyleci ale to tylko dlatego ze dziennie czlowiekowi wypada tak jak juz wyzej pisalam nawet do 100 wlosow. Anecia moja Nikola ma teraz w sobote urodziny i ja jej zawsze przystrajam dom balonami a wtym roku beda balony i jeszcze jakis Hawajski napis przed drzwiami bo to Hawajska impreza ma byc:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_b roze swietnie:)))))))))))))) kamila26 musze cos wymyslec chce tylko 3kolegow zaprosic w sumie to dobrze bo i tak nie chcem wiecej Amelka by sie zameczyla.a to wejscie w 2 cyfrowe urodzinki... edyjus to normalka mowia specjalnie ze my im prace zabieramy,zeby samych siebie z nierobstwa wytlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia to dobrze masz u mnie bedzie okolo 20 osob:-(i niewiem jak ich pomieszcze:-(nawet nie mam tyle krzesel.Byc moze nie wszyscy przyjda:-D(mam taka cicha nadzieje):-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia niewiem czy wiesz ze na koniec przyjecia urodzinowego daje sie tu dzieciom w malutkich torebeczkach"prezenciki"(chrupki jakies male batoniki i np dlugopis czy jakis tam drobiazg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dupa nie poszlam na play group bo cwaniak sniadania nie zjadl do tej pory:( a zawiezc mnie nie ma kto:( musze prawko zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia wiem ze to duzo ja to samo powiedzialam mojej Nikoli a ona do mnie ze musi zaprosic wszystkich bo jak zaprosi tylko kilka osob to bedzie nie uczciwe wobec innych bo ona wszystkie dziewczyny lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no fajnie kamila26 ,moj nigdy tu na urodzinach nie byl,a zaprasza tylko najblizszych kolegow i wlasnie mi mowi,ze jeszcze jednego kolege anglika chce zaprosic heh do 16 cze,to tez 20 osob mi naliczy:p amelia cos dzisiaj placzliwa pierwszy raz normalnie,cyca chwile possie i placz,chcem ja uspac placz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia a tak z innej beczki jak sobie radzi twoj Daniel z angielskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kamila26 swietnie sobie radzi juz od dawna,on w polsce mial przez rok angielski i tu w szkole jest pani polka,ktora tu od ur.mieszka pomaga polakom w opanowaniu jezyka,w lekcjach jak nie rozumieja Danielowi juz nie jest to potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAŻNY KOMUNIKAT - PASZPORTY DLA DZIECI W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM NOWEGO SYSTEMU PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW PASZPORTOWYCH INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 15 CZERWCA 2009 ROKU: W przypadku ubiegania się o paszport dla dziecka (także dziecka urodzonego w Wielkiej Brytanii) konieczne będzie przedstawienie polskiego aktu urodzenia. Konsul będzie mógł wydać pierwszy paszport dla dziecka poniżej 1 roku życia w oparciu o brytyjski zupełny (certified copy) akt urodzenia jeśli uwzględniono w nim występowanie w imionach oraz nazwisku dziecka oraz w danych rodziców polskich znaków diaktrycznych (ą,ć,ę,ł,ń,ó,ś,ź,ż). GDY OJCIEC DZIECKA JEST NIEZNANY - niezbędne będzie, w przypadku wnioskowania o KAŻDY paszport, okazanie POLSKIEGO ZUPEŁNEGO ODPISU AKTU URODZENIA dziecka. Więcej informacji o tym, jak uzyskać polski akt urodzenia można znaleźć TUTAJ (link do działu prawnego - informacja o transkrypcji). Jednocześnie informujemy, że - w brytyjskim urzędzie stanu cywilnego - Register Office - można poprosić o uwzględnienie polskich znaków w imionach i nazwisku dziecka oraz w danych rodziców. W związku z powyższym należy uwzględnić prawidłową pisownię imion i nazwisk dzieci oraz rodziców w trakcie rejestracji urodzenia dziecka w brytyjskim Register Office. - w Register Office można także poprosić o odręczne wystawienie aktu urodzenia dziecka, w którym uwzględnione zostaną polskie znaki diaktryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Dziękuję jeszcze raz dziewczyny za rady odnośnie kąpieli i bardzo miłe komentarze pod zdjęciami Filipka :) Mały dzisiaj w nocy zachowywał się skandalicznie. Przez godzinę chyba próbowałam go nakarmić ale się nie dało. No mówię Wam , że sprawia wrażenie jakby nie mógł/nie chciał (?) złapać tego cycka! Nie wiem co jest grane ale to się zrobiło tragiczne. Po tej godzinie ryku zasnął głodny i zmęczony. Obudził się po kilkunastu minutach (z tego głodu) i znowu próbowałam go przystawić, udało się za którymś razem. Jadł jednak bardzo krótko bo w końcu był wykończony tym rykiem. No i ssie ewentualnie tylko jedną pierś, drugiej nie tknął od kilku dni, po prostu nie chce jej ciągnąć. Muszę odciągać laktatorem żeby nie przestała produkować. Już jest znacznie mniejsza od tej drugiej :( Do poradni idę prawdopodobnie w piątek. Mam nadzieję, że się mały nie zagłodzi do tego czasu :( Najwyżej dam mu sztuczne w ostateczności (najpierw odciągnięte, którego mam troszeczkę) choć boję się, że butelka ze smoczkiem kompletnie go zniechęci do jedzenia z piersi. A odnośnie kolek to jestem w 99% pewna, że to nie to. On zaczyna wyć tylko przy cycku, jak ma jeść i po kilku nieudanych próbach uchwycenia piersi. Wyraźnie widać, że to fakt, iż nie może złapać i zaciągnąć go tak wkurza. Jak uda mu się jakimś cudem dobrze złapać i zaczyna jeść to jest spokój a potem spokojny sen. To na pewno nie kolki. Dzisiaj wyślę mojego R po te nakładki na piersi, może przez nie uda się go normalnie nakarmić. Oby.... Kurcze, na początku myślałam, że to obolałe, pokaleczone brodawki będą jedyną przeszkodą w spokojnym karmieniu piersią. Jak bardzo się myliłam. Teraz brodawki czują się znakomicie, mleko samo z piersi leci tylko dziecko się jakby \"uwsteczniło\". Tak jak na początku ciągnęło pierś tak teraz co raz gorzej. Jakby gorzej z dnia na dzień. Zamiast się uczyć ssać to on jakby zapomina jak to się robi. Niech mnie w końcu oświeci i znajdę tego przyczynę!!! aaaaaa 😭 Dobra, wyżaliłam się. Już mi lepiej, dziękuję :) Już stęka mały w koszyku, pewnie zaraz znowu będziemy ryczeć przy cycku (ja naprawdę staram się być spokojna jak karmię ale wysiadam po kilkunastu minutach walki) Życzę miłego dnia! Niech słoneczko Wam zaświeci! (u mnie wiatr i deszcz, jest ohydnie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia to swietnie moja Nikola tez sobie niezle radzi czasem mnie zadziwia swoim akcentem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×