Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Witajcie Dziewczynki, piękny dzionek dzisiaj :) zaraz za okna się biorę, bo kurcze, nikt nie chce za mnie ich wymyć :( Patianko, dobrze, że poszorowałaś tą lekarkę :) ona przyjmuje na NFZ?? jeżeli tak, to na Twoim miejscu jeszcze skargę bym na nią nasmarowała, albo do Izby Lekarskiej zgłosiła. wredny babsztyl i tyle. Mikio napisz coś więcej, dlaczego tylko in vitro Ci zostało?? Może trzeba skonsultować to jeszcze z jakimś lekarzem. Martushia, niestety ja Ci nie pomogę :( Może Pierniczek.... Sarah, Ty pewnie już na niebie szybujesz :) Buziaki i do wieczorka, o ile na jakąś imprezkę nie wybędę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy któraś z ws brała luteinę?? bo ja mam mały problem. miałam brać od 16 dnia cyklu przez 10 dni. tylko ze 8 dni brania luteiny dostałam okres :/ i nie wiem co mam teraz zrobić. Dokończyć 10 dniowy cykl czy przerwać. Pomóżcie jak możecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie umyłam okienka...ale w taką piękną pogodę to mogę myć :) Zaraz obiadek i na spacerek :) Niestety w ciążowych badaniach za bardzo się nie orientuję, więc się nie biorę za nie :( Miki to już nie bierz Luteiny jak dostałaś okres. Mnie się trochę cera pogorszyła. Pewnie testo szybuje... MikiO, właśnie..powiedz nam coś więcej! Czemu już tylko in vitro?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justjola
Surfitka żadnych z tych badań nie miałam, biorę bromergon na obniżenie prolaktyny, pewnie jak to nie zadziała to będziemy coś innego próbować, mam czekać 2 miesiące ale wydaje mi się że mam za małą dawke tylko 1/2 tabletki a wynik mam złe: PRL ‘0’ 9.8 ng/ml Po 1 h 271.1 ng/ml Po 2 h 182.2 ng/ml a po za tym oczywiście siofor 3 X dziennie, no i mam schudnąć !!! basiam spokojnie , nic się nie martw , szkoda nerwów,niedługo na pewno będzie kopać tak że da ci popalić ...zobaczysz dziewczyny a ja nie myje okien ani nie sprzątam tylko leże w łóżku bo jestem chora, wczoraj myślałam w nocy że zemdleje tak bolał mnie brzuch na dole i wymiotowałam, oprócz tego biegunka, gorączka katar ból gardła uszu ...to chyba grypa...tylko z czego ten ból brzucha nie mam okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadal liczę że ktoś mi powie, nos do góry, przy większych wynikach hcg wyrasta wolniej... a jak na razie się oszczędzam, mój maż robi porządki- okna jeszcze nie myte, ale przed domkiem mam już ładnie posprzątane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to chyba coś nie bardzo jak dostałam ten okres w trakcie przyjmowania Luteiny. Może za duża dawka była dla mnie. kurcze no nie wiem. Brałam 2 tabletki dziennie. W poprzednim cyklu brałam po jednej to dostałam okres po dwóch tygodniach od ostatniej tabletki.:/ I wez tu bądź mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
witam :) ja tez umylam dzis okna,posprzatalam bylam na plotkach i tak zleciala sobota... Justjola ja tez mam schudnac :/ przed chwila zjadlam kolacje i koniec na dzis :( ehh masakra nie wiem czy dam rade :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za to dzisiaj na 4-godzinnym spacerze z Bartkiem spiekłam się jak w środku lata..... chodziłam w rybaczkach i krótkim rękawku z dekoltem i cóż.... wszystko co odsłonięte jest spieczone! Jak patrzę jak matki ubierają maluchy do wózka.... to normalnie aż się dziwie.... te dzieci mają goręcej niż w inkubatorze! kombinezony, koce, szaliki.... a dzisiaj u nas było 22 stopnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
podobno u mnie leczenie farmakologiczne jest wyczerpane jajniki popieprzone owulacja u mnie to masakra zrosty wracają szybko 2 laparo podobno nie ma sensu trzeba ominąć jajniki lekarz stwierdzil ze jego rola tutaj sie konczy i dal ulotki do kliniki nie mam sily na powtórke u innego lekarza siedze i mysle jakie to życie wredne jaaaaaaaa kiedys zagorzala przeciwniczka sztucznego zapłodnienia stoje przed wyborem......... ta decyzja mnie przeraża jaką nie podejmę to i tak mam wątpliwości która z mamusiek jest tutaj po in vitro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana dobrze że ja obsmarowałaś,ale mogłąś jeszcze więcej tak żeby jej w pięty poszło,hi hi. mikio ja też byłam przeciwniczką ivf,a widzisz sama zaczynam niedługo drugi program ale ja niemam już sił na nic innego,wymiękkam. życzę wam dziewuszki miłej niedzieli 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Justjola, bez tych badan ani rusz. To jest podstawa, bo co z tego, ze masz owulacje, a nie wiesz czy twoj partner jest plodny? Nie tylko my kobiety mamy problemy. Moj endo mi powiedzial, ze jakbym chciala drugie dziecko to po ciazy musze powtorzyc hsg i nasienie maz..bo przez 2 lata moglo cos sie zmienic. Wiec koniecznie zrob te badania. Miko, nie wiem jaka masz historie. Moze twoj gin przesadza? Moze wystarczylyby gonadotropiny i inseminacja ? ( insemnacja to tylko podanie nasienia porsto do jamy macicy z pominieciem bariery szyjkowej). Warto zasiegnac rady innego specjalisty..i na marginesie - kliniki nieplodnosci nie robia tylko in - vitro, chociaz wielu ludzim sie tak wydaje. Tam sa specjalisci od nieplodnosci i uwazam, ze kazda kobieta ktora po roku leczenia u zwyklego gina nie ma ciezy powinna udac sie wlasnie do kliniki nieplodnosci. Kompeksowa obsuga, wszystkie badania wyjasnia przyczyne niepowodzen i szansa na ciaze wzrasta. Martusia, bhcg z biegiem czasu nie rosnie tak szybko. W III trymestrze to jego poziom chyba nawet spada. Zmykam bo moje szczescie wstalo. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia-mówi Ci cos KWiACIARNIA \"IRYS\" ???? U mnie stara bida więc Was poczytuje..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucy nie znam nazw kwiaciarni w swojej mieścinie:P Basiamm spokojnie o co zakład że lada dzien poczujesz?????i to już na dniach!;) ja w 21 poczułam jak już pisałam jako nagrodę zaraz po wyjściu ze szpitala:) MikiO chyba wszystkie tu mamy "popieprzone" jajniki:D:D:D:Daleś mnie rozbawiła tym określeniem:P u mnie też w pełni lato:D wczoraj myłam autko i doprowadzałam środek do porządku po zimie bo aż mi śmierdział:D mały w wózku a potem zrobiliśmy otwarcie zesonu grilowego:D w altance mały z nami na stole jak na tronie w leżaczku i wszystkim sie z góry przyglądał jak jedzą:P:D i tak posiedział mi niuni aż do 19 tylko troszka potem podmarzł i kicha troszkę ale mam nadzieję nie będzie z głupoty mamusi katarku:D u nas i dziś pogoda piękna ja korzystam z chwili kiedy mały usnął,siedze z odżywką na głowie i maseczką na buźce:D bo po solarium zwł.piątkowym znów trochę przegiełam z czasem:P Lucy nie krzycz,nie bij!:D ale skóra juz nie schodzi tylko czuję że się podpiekłam ciut za bardzo:D skończe zabiegi i prostuje włoski,strzele makijaża bo dziś na obiad do teściów jedziemy:O 😡 miłego pięknego dzionka babulcom wszystkim:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu ja:P wystawiłam przedwczoraj suknie ślubną na allegro a nóż bo w komisie mimo że wisi to allegro o mój boże może dopomoże:P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój mały ma niestety katar ale radzimy sobie z asporatorkiem do dmuchania :) mam nadzieję że dzisiaj pogoda też dopisze, chociaż rano się nie do końca zapowiadało a i teraz jakoś słonko niemrawo wychodzi, raczej pochmurno.... a to dlatego że mój mąż ma wolne popołudnie - zawsze tak jest że jak jest w pracy to pogoda żyleta a jak ma wolne to kiepsko mimo wszystko - słonecznego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
witam!wiecie co moj maz nie chce pojsc na badanie nasienia :( nie wiem juz jak go przekonac...tlumaczylam mu tyle razy ze jak cos wyjdzie nie tak to go nie zostawie i w ogole...nie wiem co robic...do bani wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia oby oby ale napisałm do lekarki i powiedział ze zwykle koło 20 tygodnia sie coś zaczyna ale jeśli jeszcze ztydzien ic nie poczuje to lepiej zrobic usg-wiec chyba sie do niej w tygodniu przejade chociaz sama juz nie wiem bo czasami mi sie wydaje ze cos czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane Jestem tak zarobiona na własne zyczenie 😠 zachcialo mi sie malowania przed swietami, nikt mi nie chce pomóż :( mecze sie z tym sama ale dam rade i będe miec tak jak chce :D BYłam u endo i jestem szczerze zaskoczona pozytywnie. Otóz ja byłam na NFZ a endo zajela sie mna 100 razy lepiej jak nie jeden prywatny. Oczywiscie chce mnie polozyc w szpitalu, mowi ze to nieuniknione :( ja sie bronie bo nienawidze szpitali :( wiec ona chcac mi isc na reke powiedziala ze zrobi mi duzo podstawowych badan hormonalnych , jak rowniez usg guzkow tarczycy i ibiopsje od razu !!!u siebie w poradni na NFZ :D kazała zadzwonic w 1 dc i mamy sie umowic ona mi wypisze skierowanie. I jak wyniki wyjda nie za straszne to pomysli co dalej, a jak wyjda starszne to musze polozyc sie choc na jeden dzien na test hamowania z deksamethazonem. Jestem bardzo zadowolona z pani dr. szłam na wizyte z niechecia (czekalam na nia prawie 1,5 miesiaca) a w koncu zdecydowalam sie i nie zaluję :) Tylko kurcze nie mam czasu przed swietami :( myslalam ze @ mi sie opozni a tu jak na zlosć przyszla w 28 dc !!! Znowu to juz 4 cykl z rzedu. Nie wiem co sie dzieje ale ja sie czuje zle skaka mi cisnienie, kreci mi sie w glowie mam same stresy a @ przychodzi w porę :o i w dodatku zero czucia zero bolu :D Sarah do lekarza ktorego mi polecilas rowniez sie wybiore tylko juz do konca chociaz porobie sobie badania na NFZ jak sobie obliczylam ile bym zaplacila za te badania to wyszlo ok. 500 zł !!! Duniu xenical to lek na odchudzanie z bmi powyzej lub rowne 30 takze dla Ciebie odpada chudzinko :D jest to lek ktory jako jedyny nie ma takich skutkow ubocznych jak wysokie cisnienie, kolatanie serca - jest nawet wskazany dla takich osob u ktorych w/w wystepuja . jest na recepte i kosztuje ok 500 zł :o Pati snilas mi sie dzis :) co ja mam z wami , i starsznie mi przykro ze Cie tak dr potraktowala.: Pozdrawiam serdecznie :) skrobne cos pozniej ide nadal sprzatac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justjola
Surfitka masz racje, jakoś tak założyłam że to na pewno moja wina właściwie to nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam z tym wszystkim, dzisiaj pokłóciłam się z moim mężem , prawie że na " noże", a mianowicie dowiedziałam się że mój kochany mąż w swojej dobroci pomaga finansowo swojemu bratu , który nigdzie nie pracuje bo mu się nie chce !!! / gdziekolwiek się zahaczył to zaraz szedł na chorobowe, więc go zwalniali/, a któremu niedawno urodziło się dziecko. Szwagierka też nie lepsza zanim wróciła do pracy po macierzyńskim też musiała pójść także na chorobowe pomimo tego że jest zdrowa i dziecko także. Więc mnie krew zalała , bo ja nieraz siedzę po 11 godzin w pracy, jutro muszę pójść, chociaż mam gorączkę i czuje się fatalnie, o żadnym chorobowym w moim przypadku nie ma mowy, a oni sobie siedzą w domu obydwoje i my mamy im pomagać bo mają dziecko a my nie mamy !!! Tak twierdzi mój mąż , on daje nie im tylko DZIECKU !!! Chyba tego nie zniosę, zwłaszcza że raczej kiepsko u nas z kasą i zapierniczam jak przysłowiowy bury osioł żeby na opłaty wystarczyło. A mój mąż sie na mnie obraził, powiedział że jestem wredna i samolubna bo żałuje na dziecko i trzasnął drzwiami. A czy moje badania nic nie kosztują, dojazdy, wizyty u lekarza, w szpitalu, tabletki, czy moje przyszłe dziecko nie jest ważne ?.Najwyraźniej nie , bo u nas dziecka nie ma tam jest . Przepraszam że sie rozpisałam , ale jestem okropnie rozżalona i nie mam się komu wygadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz sięcieszę bo od jutra zaczynam leczenie farmakologiczne :) boję się tylko że mi już nic nie pomoże...głupia jestem eh... mikiO ile kosztuje invitro?jakby co to już zaczne zbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
justjola u mnie bylo tak ze moj maz kupowal swojemu siostrzencowi ubranka,zabawki i inne rzeczy.wszystko co maly ma to jest od niego i to nie byle jakie rzeczy.jak podliczylam koszta to myslalam ze mnie trafi.gdyby u nich byla bieda to ok ale oni maja po 100 tys.zl.w bankach tylko im szkoda wyplacic zeby cokolwiek kupic nawet dziecku na ktore tez troche czekali.u nas tez krucho z kasa,ja nie moge liczyc na ich pomoc gdybym cos potrzebowala.dlugo mojemu trulam az wkoncu odpuscil moze zmadrzal. dzis mu znowu tuklam do glowy o badaniach nasienia ale nie bardzo mnie sluchal...:( a jesli moge spytac to skad dojezdrzasz do lekarza? pozdrowki i glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justjola
zabka11 dojeżdżam do mojego gin z Jasła do Krakowa,kawałek to jednak jest, zwłaszcza jeśli np w ciągu 2 tygodni musiałam być u niego 4 razy o całkiem zwariowanych godzinach dalej jesteśmy obrażeni, zawsze to ja pierwsza się odzywam ale nie dziś..niech się dzieje co ma się dziać...trudno...mam już powoli tego dosyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja czekalam na mojeo meza 2 lata zanim poszedl zrobic badania nasienia ! Faceci sie normalnie ich boja, wiem, ze sa laboratoria, co mozna dostarczyc nasienie z domu ( tylko w czasie do pol godz.. chyba). Wiec o tyle latwiejsze \"pobranie\". Niestety musicie to zrobic, bo tak to zawsze bedziecie zachodzic w glowe dlaczego, mimo owulacji sie nie udaje ? Hsg tez. Nie ma co sie bac. Basia, poczujesz wkrotce. A moze masz lozysko na przodzie brzuszka i podobno wtedy pozno sie dzidzia czuje. A na poczatku to tylko takie przelewanie i jakby smaganie - jakby cie motylek skrzydelkiem dotknal - takie to delikatne. No i ja lepiej czulam ruchy wieczorem, wyciszona, na polezaco na plecach. No a pierwszy raz to wogole przy glosnej muzyce :P I potem jak jej dlugo nie czulam wystrczylo muze puscic i juz byly hopsy ;) Ma tak do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
surfitka ale na sile nic nie zrobisz taka prawda :( justjola to faktycznie kawalek drogi masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie nie wiem o co chodzi tym facetom z tymi badaniami :/ mój narzeczony ma syna z poprzedniego związku ale on teraz ma 15 lat...jak już się podlecze to wyśle mojego mena na badanie tylko on jakoś niechętnie a ja już zagaduje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
nanetka www.ferti-med.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane jestescie dziwczynki ale juz jestem spokojniejsza bo dzisiaj znowu jak wpadłam w doła i ryczałam ze nie czuje ruchów to mezuś przyszedł mnie pocieszac i mówic ze jest ok i głaskał mnie po brzuchu i powiedział ze on znajdzie te ruchy i po chwili coś mnie \"kopneło \" z boku i mezus sie pyta czy to było to co myśli (bo coas delikatnego -jakiś ruch poczuł pod ręka) ja że chyba tak-i nawet bym nie była pewna ale za chwilkę znowu to poczuliśmy w tym samym miejscu wiec chyba jest ok skoro oboje to czuliśmy nie? ja sie w kazdym razie ciesze DZIEKI ZE JESTESCIE dunia i surfi,marusia i reszta dla Was 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc dziewczynki:) Basiu super, no widzisz dzidzius juz kopie:)juz mozesz byc spokojna, wiadomo ze na poczatku nie bedzie kopal caly dzien tylko pomalutku bo ma jeszcze duzo miejsca w brzuszku i duzo wod, zobaczysz za miesiac jak czesto bedzie Cie kopal:)🌻 MikiO🌻 bardzo mi przykro:( ale moze faktycznie zmien lekarza i porob ponowne badania?!?!mama_Samiego zmienila lekarza i zaszla w ciaze:)czasami potrzebny jest tylko odpowiedni bodziec;) a moze sprobuj pic jakies specjalne mieszanki np. o. Klimuszki na stabilizacje ukladu rozrodczego i zrosty- mi lekarz powiedzial ze moge pic nawet jak biore leki, bo to nie zaszkodzi a moze pomoze nawet psychicznie a wiadomo ze psychika to podstawa;)a in vitro hmmmmm to tylko droga aby osiagnac swoj cel- dziecko!!!! dziecko to dziecko i nie wazne czy z in vitro czy z naturalnego poczecia, ja bym nie miala morlanych watpliwosci, tylko kasy tyle nie wiem czy mialabym:O poki co mam nadzieje ze u mnie leczenie pomoze! 3 mam za ciebie kciuki i za twoja decyzje:) Pati🌻 oj Ty to masz z tymi lekarzami:( szkoda ze te testy nie wyszly za dobrze:( ale wiesz co ja wierze ze ty po insemce zaciazysz od razu:)a lekarke olej, masz swoja dokumentacje z leczenia? jak nie idz do niej i jej zazadaj, moze u ciebie tez zmiana lekarza pomoze? moze tez to bedzie TEN bodziec;) mam nadzieje, no dziewczynki do pary dla Marthusi brakuje jeszcze jednej fasolki;) A ja po proverze tez mam zdechly okres trwal jeden dzien taki normalniejszy i 2 plamienia zdechle:O ech.....chyba te moje leki sa nie dla mnie:(niby biore metformine juz ponad 2 miesiace i nie widze zadnych pozytywnych efektow!:(mam ciezki organizm jesli chodzi o dzialanie lekow ale dobrze je w miare znosi:P chociaz taki plus:P:O teraz biore androcura i znowu sie zabezpieczam:) hehehe juz zapomnialam do czego gumki sluza:D To dobrej nocki dziewczynki i do uslyszenia jutro;)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×