Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Ja jestem wierząca, ale niepraktykująca od niedawna. W Kościele lubię sobie głośno pośpiewać. Chodzę we Święta i na prośby babci. Do wyznawanych poglądów mam ambiwalentny stosunek. Zabka11, spróbuję coś wykombinować :) Stawiam na środek cyklu - fazę owulacyjna skoro to 13 d.c. - TSH 2.64 (0.27-4.2) - mogłoby być ciut niższe, ale nie jest najgorzej; - fT4 14.66 (12-22) - jest w porządku; - prolaktyna 326.7 (102-496) - OK; - LH 36.65 - srodek cyklu 14.0-95.6 - super; - FSH 9.5 - srodek cyklu 4.7-21.5 - też nieźle; Stosunek LH/FSH = 3.8, ale w 13 d.c. nie jest miarodajne. W każdym razie takie wynik wskazuje na PCOS. - estradiol 939 - srodek cyklu 315-1828 - super; - testosteron 4.48 (0.22-2.9) - podwyższony, typowy dla tegoż schorzenia; Umiarkowanie podwyższony poziom testosteronu może występować u kobiet otyłych. Redukcja wagi w takim przypadku prowadzi do normalizacji jego poziomu. - SHBG 36.11 - OK ; Tylko niewielki procent testosteronu jest w postaci wolnej odpowiedzialnej za jego działanie biologiczne, reszta jest związana z albuminami i globuliną wiążącą hormony płciowe (SHGB). Obniżony poziom SHGB wiąże się, zatem z nadmiarem czynnego biologicznie testosteronu i często występuje w PCOS. - DHEA-S 19.08 (2.68-9.23) - OK; Prolaktyna po 1h 6377 - chyba OK; Prolaktyna po 2h 3514 - tak samo; Kortyzol 1.26 (2.3-19.4) - też dobrze. Mnie dziś łeb pęka. Masakra. Test owu oczywiście negatyw + infekcja intymna się wprzyplątała, więc się leczymy, ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
Pierniczku dzieki wielkie :) ale ten DHEA-S 19,08 umol nie za wysoki?norma jest do 9,23?naczytalam sie juz tyle ze mnie zoladek boli :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabka ja tez mam DHEAS wysoki to nadnercza :( nie ciekawie. Jak jest duzo podwyzszone to moze byc guz. ja mialam robiona tomografie 2 lata temu guza nie bylo ale kto wie co do tej pory sie tam podzialo. :( U mnie nie zaciekawie dół totalny :( mam taka depreche ze szok od tygodnia lecę na srodkach uspokajajacych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___witam____ Co do wiary to wierze i to bardzo!! Nie wyobrazam sobie zeby w niedziele nie poszła do koscioła!!Nie wyobrazam sobie zycia bez Boga !!Wiem ,ze dzieki modlitwie zyję ,ze udało sie wyjsc z tej ciezkiej choroby!! A nawet powiem wam ze słucham Radio Maryja!! Tez czasami jak Surfitka potrafia łzy mi poleciec po policzkach ...... Mam gorączke i jakos zle sie czuje .Zbliza sie ten okres w ktorym wyladowałam rok temu w szpitalu ale wierze ,ze bedzie dobrze bo Bóg jest ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati Ty asiorko, w tej kopercie w hermetycznym opak.są plemniczki i zapewniam Ci że jest im tam dobrze :),a po za tym na długo tam nielądują.A oje drugie ivf się przęciąga jestem w 35 dc i czekam ze złości na @ bo mi się opóżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
Apsik no wlasnie poczytalam o tym i sie boje co mi doktorek powie. do dupy wszystko jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati: Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niepłodności \"MedART\", ul. Słowiańska 55 C, 61-664 Poznań. Rejestracja: tel.: 0-61 820-30-51 tel.: 0-603 936-850 u doktora Tomasza Żaka (tel.: 0-601 74-23-24)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja tez wkurzona :( Zadzwonilam w koncu co sie dzieje z moimi wynikami, a oni mnie wytrzymali pol godziy na telefonie, bo w koncu stwierdzic, ze w mojej karcie nie ma ze ja te badania robilam :o I zadzwonia do mnie co dalej, czy znajda te badania czy co :o I jak cos to znow wolne z pracy, klucie itd... :( No i czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Czesc Babulce moje Kochane:)👄 Pati jestem jestem ale zajeta caly dzien i jak dorwe neta wieczorem to zazwyczaj mam duzo rzeczy do sprawdzenia i prac do napisania wiec nie mam kiedy z wami popisac:( Basiu no cos ty pisz nam wszytsko, ze dzidzia ma czkawke, rusza sie, puszcza baki-a puszcza w ogole, znaczy kobieta to czuje?!?!?:P:P:P bardzo fajnie sie czyta takie informacje, nie mozesz udawac ze nie jestes w ciazy po to by nie sprawiac nam przykrosci, ja nie wiem jak inne dziewczyny, ale czytanie twoich/ waszych ciazowych dolegliwosci w ogole mi nie sprawia przykrosci a wrecz przeciwnie;)🌻 Jesli chodzi o wiare hmmmm kiedys bardzo bardzo wierzylam i praktykowalam ba nawet siostra zakonnna chcialam zostac:D:P marzylam o tym jeszcze w liceum:P no ale pozniej jakos sie mi zmienilo, no ja te powiedzmy jestem wierzaca ale niepraktykujaca, choc zdaje sobie sprawe z tego ze osoba wierzaca niemoze tlumaczyc sie ze jest niepraktykujaca bo nie wierzy w ksiezy a w Kosciol tak:O to takie czcze gadanie, osoba wierzaca przyjmuje wiare taka jaka ona jest z jej wszytskimi nakazami, wymogami itd. wiec powiem tak ze wierze w Boga, wierze ze On istnieje, ale ostatnimi czasy mam kryzys wiary i nie dokonca wierze w Naszego Katolickiego Boga... Nati co sie dzieje?! Choineczko i ajk sie czujesz? juz jest dobrze? A_psiku- co sie stalo???bardzo mnie zasmucila twoja wiadomosc, napisz cos wiecej dlaczego jestes taka zmartwiona?!?! nie czytaj tak o wszytskim w necie bo oszalejesz!!!!!guzki na tarczycy albo sie wycina albo leczy lekami i wszytsko bedzie dobrze!!!!moja kolezanka tez miala, miala biospje a teraz juz nie ma sladu!tylko musi zazywac leki i byc pod kontrola!!!! U mnie juz lepiej;) mialam 3 kryzysowe dni ale nadal nie mam checi na jedzenie choc dzis na obiad zjadlam hot doga:P i tylko tyle przez caly dzien oprocz banana i kefiru;)postanowilam nie jesc ziemniakow, slodyczy, przekasek- no zobaczymy:P androcura mam jeszcze 4 tabl. cycki mnie cos od niego bola i podbrzusze:O no ale przezyje;) Ogladam Ucan dance:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
repetko jeśli chodzi o Boga to mam identyczne zdanie nic dodać nic ująć. powodzenia życze w diecie zwłaszcza że święta idą:PPPPP lucynka rozumiem ile dla ciebie znaczy wiara i się nie dziwie wogóle. kuruj się surfitko słyszałam o nim nie za ciekawe opinie, a klinika jakoś do mnie nie przemawia poza tym chyba jest prywatna a na takie coś już mnie nie stać. myślę, że nie ma co słuchać opinii jeden lekarz pomoże drugi innemu a z kolei ten pierwszy nie da rady sobie z wieloma przypadkami i tak w kółko:P:P ale zakręciłam:P:P dziewuchy mój menio wpadł do mnie na 2 godz bo był przejazdem w pobliżu i udało mu się zjechać na chate i wykorzystałam go wcześniej kuknęłam w kalendarzyk i mam 18 dc nie wiem co z owulką bo na dzień 13 to ha miałam pęcherzyk tylko za cholere nie mogę sobie przypomnieć wymiarów! jak myślicie znawczynie owulacji zmieszczę się jeszcze czy już po ptakach cykl mam 33 dniowy o rany nie myślałam że kiedyś mi się to ustabilizuje , nawet na lekach było to niemożliwe ( jednak trochę mi pomogła) a teraz co prawda na lekach jest ok od pół roku co 33 dni:P:P:P ale nie wiem jakby było bez nauczyłam się żyć ze wspomagaczami:P:P:P:P czekam na info co do mojej owluki i do dni w których była szansa zobaczymy czy są zgodne z moimi myślami bo ja już głupieję;PPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati, no ja nie znam lekarza. chodzilo mi tylko o to, ze dziewczynie pomogl, a tez troche sie starala :) Ale moze idz do tego niesiowego ;) No i Pati, wedlug moich prognoz masz wlasnie owu lub bedziesz miec jutro :P Trzymam kciuki !!!! A co sie tyczy bakow to nie czuc repetko, za to czkawke w poznej ciazy doskonale - caly brzuchal skacze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) 23latkapco- witaj pamiętam cię - czy ja cię dobrze zrozumiałam? Jesteś w ciąży? Jeśli tak to gratulację i życzenia z całego serca wszystkiekgo najlepszego :) Który to tydzień? Apsiku - musimy się kiedyś spotakć - tak bym chciala cię jakoś pocieszyć. A co do pytań o wiarę - hym. Jestem praktykująca, a co do wiary to zależy co się pod tym pojęciem rozumie, bo mnie się wydaje, że wiara to coś więcej niż tylko przyjąć umysłem do wiadomości istnienie Pana Boga, nieba, piekła i co tam jeszcze chcecie. Ba to chyba też więcej nawet niż zaakceptowanie dogmatów, 10 przykazań, 8 błogosławieństw, nauki Kościoła na temat moralności itd (nie mówiąc o ich wypełnianiu ) Dlatego nie określe siebie jako wierzącej. Chrześcijaństwo mnie pociąga, ale nie to co wielu ludzi uważa za chrześcijaństwo. Wielu , również księży redukuje chrześcijaństwo do moralizmu - czyli zbioru zakazów i nakazów które trzeba wypełniać aby sobie zasłużyć na niebo. I to jest chyba najwieksza bzdura która można wymyśleć, bo po pierwsze na niebo nie można sobie zasłużyć - zbawienie jest za darmo, a po drugie nikt nie jest w stanie wypełnić tego całego prawa a zwłaszcza kazania na górze, nawet święci jeśli robili cuda i kochali nieprzyjacół to tylko dlatego, że dostali od Pana Boga taką możliwość wiec nic o własnych siłach. Nie mówię tego zeby negować warość przykazań, bo człowiek potrzebuje ich żeby odróżniać dobro od zła i móc wybierać, ale ja nie wierzę w chrześcijaństwo sprowadzone do przykazań. O mamo ale się rozpisałam - pozdrawiam was wszystkie, mam nadzieje ze nadchodzące święta i ładna pogoda poprawią wam humorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfi dzięki za pocieszenie:P wreszscie mi sie udalo dorwac mojego mena bo przez te prace jego ciężko jest trafić w te dni czyli póki co trafiłam w miarę teraz dopiero mojego zobacze w piątek wiec juz będzie po ptakach ....jego obecnosc beszczelnie wykorzystalam stwierdzil ze go zgwłaciłam:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati ja sobie zawsze licze połowki,jeżeli ty masz cykle 33 dniowe to miałaś owulkę gdzieś pomiędzy 16-18 dc wiec kto wie może twój mienio zdąrzył z pomocą,hi hi.Będe trzymać kciuki żeby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesia racja rózńie z tym bywa zwłaszcza u nas żyje to sobie swoim życiem i robi nas w wała na maksa;P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamaria76
Witam wszystkie Panie! :-) Szukalam... i znalazlam forum... i to jakie dynamiczne! Przeczytalam prawi wszystkie posty i ciesze sie, ze nie jestem sama z "zespolem" tylko w zespole... Jak to dobrze moc podzielic sie troskami, obawami ale i radosciami... Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie dziewczyny w swoje szeregi... Pieknie pozdrawiam; dobrej nocy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annamaria no jasne że przyjmiemy:) widać w twoim wpisie że się cieszysz że tu trafiłaś i spoko:) my się tu nie dołujemy tylko gadamy o życiu o wszystkim jak leci:PPPPP pozdrawiam:) ok spadam spać dobranoc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamaria76
Dzieki Patiana! :-) Pozdrawiam Was wszystkie. Dobrej nocy. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana ja clo mam brać od 4 do 8 dnia cyklu przez 2 miesiące i jeśli to nie pomoże to w następnych cyklach po 1... wogule jakoś jak tak czytam te wszystkie opinie i zalecenia lekarzy to każdy jakoś inaczej doracza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annamaria ja też tu jestem od niedawna jakis miesiąc od kiedy dowiedziałam się o moich jeb****ych jajnikach :P powiem ci że jest tu całkiem fajnie idzie sobie pogadać powymieniać doświadczeniami nie tylko związanymi z PCO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nanetka, napewno zaczynasz od dwoch???? Zawsze zaczyna sie od jednej, bo mozna przestymulowac jajniki. Reakcja moze byc rozna. Nie rozumiem postepowania gina. Niesia, polowa cyklu mowisz? No to jestes w bledzie (tak jest tylko w przypadku 28 dniowego i to nie zawsze). Faza II cyklu trwa najczesciej 14 dni ( zdarzaja sie odchylenia plus minus 2 dni - to zaleznosc indywidualna kobiety). To pierwsza bywa roznej dlugosci. I mozna to przeczytac w kazdym info o cyklu kobiety. np. http://npr.pl//index.php/content/view/27/53/ Annamaria - witaj :) mama samiego 🌻 repetko, to masz z tym kosciolem jak ja :P Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patianko biorę CLO od 5 do 9 dc po jednej pigule, żeby właśnie nie przestymulować Nanetka dziwne faktycznie że od razu ci dowalił dawkę 2 na raz Basiamm pisz kochana jak się czujesz Pewnie że ci zazdroszczę:P ale to taka zazdrość jest niezłośliwa tylko taka zazdrość szczęśliwa że się komuś udało bo też bym chciała no rozumiesz chyba:D i nie przemęczaj się kobitko!!! Która tu miała firanki zmieniać ostatnio bo nie pamiętam?? żadnego włażenia na okna bo zęby powybijam!!! Annamaria witam:D w kupie raźniej;D A pochwalę się wam z przygotowań przedślubnych bo zaszalałam w tym tygodniu:D załatwiłam fotografa, zaliczkę większą za salę, babkę od torta i ciasta, zgodę księdza na ślub w innej parafii (baliśmy się bo facet ambitny i nie lubi dawać zgody a kościół nawet jeszcze nie w budowie bo to nowa parafia i w kaplicy się ciśniemy) i DJ’a na wesele (szukam jeszcze na poprawiny ale to już powinno być proste) Nareszcie czuję że coś się dzieje do przodu z przygotowaniami:D Odezwę się po monitoringu mam nadzieję że pękło dziadostwo!!! Brzusio boli podobno to dobrze… buźka kobitki pozdrawiam syskie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beccia działaj działaj z tym ślubem:P:P:P ja musze jeszcze jechać po akt chrztu i w czerwcu muszę dostarczyc do parafii a reszta to zalatwialimsy jakos rok wcześniej przed tym wszystkim teraz się latanie zacznie.........już bym chciała być po:P surfi no to kiedy mialam te przypuszczalne dni plodne??????? najgorsze że nie ma śluzu więc pewnie w dupe kolejny cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo samiego tak tak tak Udało sie:) Jetku tak cudnie sie czuje oczywiscie jestem tez bardzo bardzo przerazona oby wszystko było dobrze. Moze to jeszcze za wczersnie by sie cieszyć ale nie moge przestać. Wiesz to sie jakos dziwnie liczy wedługo hcg 3 tydzien po akcji:) Beta 799:) Dziewczynki ja juz sama nie wiem jak to jest z ta owulacja. Brałam clo. w 26dc lekarz stwierdził ze pęcherzyk ma 10 mm i raczje już nie urosnie. Przepisał femare , kosztuje 375zł masakra:) ale kupiłam. Nie zdązyłam jednak za żyć tej tabletki. Jakoś 39 dnia cyklu zaczeły mnie bolec piersi stwierdziłam wiec zeowólka był a bo po bola mnie piersi odczekałam twa tygodnie i zrobiłam teścik była jedna różowa kreska i druga słaba. Mysłama ze znowu cos tam sobie wkrecam wiecie jak to jest gdy człowiek na białym pasku na siłe doszukuje sie drugiej kreseczki( a moze to ja byłam tylko taka dziwna) Mężuś stwierdził ze tez widzi i pojechalismy na beta 799:) Wyglada na to ze ja miałam cykl 53dniowy. Nawet ta cyferka mnie przeraz. Dziweczynki A jesli chodzi o wiare w boga wierze wierze. Nasze maleństwo które ma nie całe 2mm pojawiło sie na moim brzuszku w dniu mojego ślubu:) To na pewno interwencja kogoś wyższego i kogoś kto ma wiecej do powiedzenia niż lekarz który stwierdził ze juz nic sie nie pojawi:) Oby tylko bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___ ZDROWYCH ,POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH PEŁNYCH WIARY ,NADZIEI I MIŁOŚCI . RADOSNEGO ,WIOSENNEGO NASTROJU ,SERDECZNYCH SPOTKAŃ W GRONIE RODZINY I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ ORAZ WESOŁEGO ALLELUJA ZYCZĘ WAM WSZYSKIM _____ zmykam na święta wiec juz złoze Wam zyczenia... pozdrówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki Już nie długo zaślubione:) Gratuluje to wyjątkowy dzień. Już życze wam wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia. Cieszcie sie tym dniem oby był najpiękniejszy w waszym zyciu piękniejszy niż możecie to sobie wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja po Lucy się dołączam z życzonkami:) my na Święta też mykamy do mojego kochanego Krasnegostawu,pradziadek zobaczy wreszcie prawnusia bo prababcia już parę razy była:D reszta rodzinki także nie widziała;) no i mój 2letni chrześniak też zobaczy kuzyna:) *******@--@--@ ******@------------@ ****@-----------------@ ***@--------------------@ **@-----------------------@ **@-((-----------/)/)--@ **@-(=':')-------(':'=)----@ **@(..(")(")..(")(")..)----@ ***@---------------------@ *****@----------------@ ********@--@--@ Babulce kochane Wielkanoc tuż tuż więc: Słońca, szczęścia, pomyślności, w pierwsze święto dużo gości, w drugie święto dużo wody- to dla zdrowia i urody! Mnóstwo jajek kolorowych, świąt wesołych oraz zdrowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
e-koleżanki dziekuje wam wszystkim za troskę juz powoli składam sie do kupy czasem wieczorem jeszcze łezka mi poleci na samą myśl co przede mną na razie decyzje odkładam na miesiąc a mężuś stwierdzil ze i tak mi tego ludzika zrobi......... tak bym chciala dla mnie jest za wczesnie zeby nawet z mamą o tym pogadac a koleżanka mnie molestuje telefonami ... i wciska sie na kawe odmawiam nigdy przenigdy jej nie umialam niczego odmówic... a teraz TAK az mojemu M wyszły oczy jak ją odesłałam z kwitkiem spod bloku pogadalam przez domofon ... zyczylam wesołych świąt i PA chce spokoju !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×