Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Gość repetytorium
A od kiedy jestescie malzenstwem??? ile twoj maz ma lat? moze wytlumacz mu ze jego naciski na zostanie ojcem Cie psychicznie blokuja i ze czujesz sie zle, niekobieco ze nie mozesz dac mu w tej chwili potomka?! bo to bledne kolo sie tworzy, jak sie za bardzo chce to tez nie wychodzi... A twoj maz badal nasienie juz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Ja juz tez mu wszytskiego nie mowie- znaczy nie mowie o wszytskich swoich obawach, ustalilismy ze bedziemy sie za jakis czas starac na powaznie, ja sadze ze ona nadal wierzy ze nam sie uda bez lekow na owulke...ze nie bedziemy robic dziecka, tylko po prostu kochac sie i dzidzia bedzie przy okazji..;) Nie ma przeszkod jakby nam cos nie wyszlo naturalnie w in vitro- fu fu fu odpukac:P czy tez w adpocji... to juz mamy wyjasnione no ale jednak chyba kazda kobieta chcialaby miec dziecko ze swoja druga poowka, wiec najwiekszy problem siedzi we mnie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
A tak poza tym ja i tak czuje, wierze, mam nadzieje- sama nie wiem,co wybrac;) ze wszystko bedzie dobrze ze nam sie uda i to szybko...o jest jakies silniejsze ode mnie mimo tych mich dolow okropnych...t jest takie fajne uczucie, milo mi tak myslec...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Dobra ja juz uciekam spaciu, jutro do pracy na 7.00:O:O:O:O Dobrej nocki i kolorowych snow, idz i pogodz sie z mezem;)🖐️:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justjola
bardzo dłuuugo, niestety na początku nie chcieliśmy mieć dzieci, ja zaczęłam dobrą prace , kończyłam studia zaocznie, kupiliśmy mieszkanie, potem samochód, rybki , kota itd no i w końcu jak już chcieliśmy okazało że coś jest nie tak chociaż panowie doktorzy wmawiali mi że wszystko jest ok...dopiero w październiku całkowicie załamana trafiłam na lekarza z krakowa i on prawie od razu postawił diagnozę, która z jednej strony jest -wiem - bardzo zła , ale z drugiej to się ucieszyłam że może teraz coś się zmieni , bo w końcu wiem co mi dolega a jeśli chodzi o badanie nasienia to na razie go do tego przekonuje, niby się zgodził ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justojola ....... czegoś tu nie rozumiem???? twój mąż chce mieć bardzo dziecko a tak banalne badanie go hamuje (nie wiem co faceci mają w głowach) nie przyszło by mi do głowy że mój facet robił by jakieś fochyba z tego powodu trzeba było poszedł jeżeli trzeba będzie znowu t zrobi po raz kolejny...... tak więc kopnij mężusia w dupsko i powiedz co tym myślisz że mieć to znaczy się poświęcić jeśli wymaga tego sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irmka26
Ja biorę siofor od 24stycznia, czyli tydzień czasu i narazie nic nie zauważyłam, brałam po jednej tabletce rano i wieczorem a od dzisiaj mam stosować i 3 w obiad... biorę je podczas jedzenia lub zaraz po... ojjj jeszcze zapominam o regularności ale nie ominęłam dawki.. przerażające jest to stosowanie diety i branie tabletek i wszystko, wiecie, że niemogę patrzeć na małe dzieci bo zaraz robi mi się przykro, że ja nie mam i nie wiadomo czy się doczekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi ja mam 50 kg przy 158cm wzrostu. Mała jestem i lubię to :) W Krakowie sniegu jak na lekarstwo, ale ja się cieszę. Reszta topnieje :) Byle do wiosny! Basiumm, tak. Ale jestem jeszcze bardzo nieufna i ostrożna. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Sutki przestały piec. Za to mam mnóstwo wodnistego śluzu. I @ nadal niet, choć brzuch lekko pociąga. Repetko, ja zawsze miałam nasilony PMS, więc ciężko mi powiedzieć czy teraz objawy są związane z przyjmowaniem metforminy. Można powiedzieć, że to wynik pośredniego działania metfominy na układ hormonalny. Justola, jestem zadowolona z doktora. Poszłam do niego z polecenia i zdiagnozował to czego nie mogła reszta lekarzy przez 4 lata. Faktem jest, że jest strasznie roztrzepany i trzeba go sobie cholernie pilonować. Boję się także, że przy swojej dobrej opinii zacznie odwalać masówkę. Szkoda by go było :O Nie wiem czemy te 4 razy w ciągu 2 tygodni - może monitoring cyklu? Mnie nie kazał. I widzę, że terminy sie wydłużyły. Do szpitala też nie lubiłam chodzić, ale jakoś uniknęlam tłoku. I tak odczekałam swoje. Nlkulka, nie robi USG na każdej wizycie. Nie są wliczone w cenę wizyty. 1500 mg jednorazowo na noc? Nigdy się nie spotkałam z takim dawkowaniem...Ani w ulotce ani nigdzie indziej. Ja biorę 500 mg ze śniadaniem i 850 mg z obiadem. Biorę już prawie 2 lata. Z fochami to zwalam na najlepszą psiapsiólę. Mój jest doktor, więc uważa, że od tego nie umrę :) Staram się więc nie przesadzać. Ha ha, ja też ciągle wierzę, że mi się uda bez leków na owulkę. Marzenie ściętej głowy :) Irmka, bo nie masz właściwie prawa czuć jeszcze działania leków (poza działaniami ubocznymi). Ja odstawiłam DF po pół roku, a moje jajka były super po 9 miechach. Regulowanie hormonów musi trochę potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje rady w pewnej sprawie. Lecze sie na pco u endokrynologa. Narazie jestem na antykach bo mam torbiele na obu jajnikach. Chciałam na własna reke zrobić sobie laparoskopie i sprawdzić drożność, ale pan doktor twierdzi że to bezsensu bo nawet nie wiadomo czy jajeczkuje. Stwierdziłam że sama zrobie to badanie i nic mu nie powiem. Jak sie okaże że jajeczkuje a nadal nie bede zachodzić w ciaże to dopiero potem skeruje mnie na badanie. Uważam że stracone miesiace. Zrobie badanie wczesniej i jak już bede mieć jajeczka to już bede wiedzieć czy wszystko jest w pożadku, a jak nie to wcześniej sie podlecze. Co Wy byście zrobiły? Jeszcze jedno czy jak podczas tej laparoskopi zauważa, że mam torbiele na jajnikach to beda chcieli mi je wyciać? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasi
kasiu 29 - laparoskopia nie jest takim sobie zabiegiem - jest operacją, przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym (usypianie). Bez skierowania marne szanse, że ktoś Ci to zrobi ot tak na życzenie. Ponadto w szpitalach publicznych koszt laparoskopii wyceniony jest na ok. 2000zł. nie wiem jak to wygląda w klinikach prywatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nIkulka
Pierniczku 83 no tak mi kazal lekarz brac 3 tabletki 500 na noc pierw bralam 1 tabletke 500 przez tydzien pozniej 2 tabletki a przez 3 tydzien 3 tabletki,hm zobaczymy co powie ten nowy lekarz na to,a czy on wysylado szpitala ja ma ktos juz wyniki gotowe ,ja bylam w grudniu u siebie w szpitalu,a czy bada na 1 wizycie?i czy dlugo sie czeka jesli jest sie umowionym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
znacie moze dobrego ginekologa w krakowie?mam poczatki pco ale ten lekarz to porazka.nie powiedzial mi jakie badania mam zrobic.pomozcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam skierowanie, dostałam od ginekologa. Mam je już od września tylko ciagle było coś nie tak, żebym mogła sie na ten zabieg wybrać. Wiem jak wyglada laparoskopia, bo miałam kilka lat temu usuwany torbiel w ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
no i moj maz nie chce badan sobie zrobic.w zaden sposob nie moge go przekonac...:( a dzis sie dowiedzialam ze kolejna moja kumpela mama bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasi - każde skierowanie jest ważne góra miesiąc. Więc to Twoje z września musowo trzeba by przepisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati 87 niedoszedł do mnie żeden e-meil od ciebie z namiarami,spróbuj jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skierowanie do specjalisty przewaznie jest wazne rok-moje ndo chirurga tyle było wazne i tak chyba jest ogólnie:) a nie mozesz sprawdzic czy jajeczkujesz po prostu przez monitoring na usg u ginekologa-jest nieinawazyjne i proste sprawdzenie ja miałąm laparoskopie- i po niej zaszłam w ciaze ale to była któras tak z kolei z metod leczenia wiem ze laparoskopia to te zdiagnozowanie ale pomysl jeszcze bo ta narkozai ogólnie reszta mało przyjemna -owulacjie mozna o wiele prosciej zbadac powodzenia a u nas pada śnieg:):):) za tydzien jadae na narty-tyle ze w tym roku na nartach nie jezdze ale co tam w bukowienie jest super -byle tylko snieg nie stopniał w ciazgu tej zapowiadanej odwilży miłych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIkulka, zależy jak jesteś umówiona. Jeśli w tygodniu to na pewno poczekasz, bo często się spóźnia jak wraca ze szpitala. Ja maksymalnie czekałam 2 godziny. Natomiast w soboty nigdy nie czekam, a nawet wchodzę wcześniej. Jesli tylko masz jakieś wcześniejsze wyniki to koniecznie jes przynieś! Jak są w miarę świeże to myślę, że oprze się na nich. Najwyżej jakieś inne dodatkowe zleci. Co do badania - generalnie chyba nieprzepada za badaniem :) Bada na kontroli, jak pobiera cytologię (bardzo pilnuje!) czy inne wymazy. Ale jest bardzo delikatny - mnie możesz wierzyć w tej kwestii. No i USG robi jak jest konieczne, ale nie na każdej wizycie. A co do tabletek to się nie mieszam skoro nie jestem specjalistą. Żabka11, jestes z Krakowa? U kogo się leczysz, żebym nie poleciła Ci tego Twojego złego :) a dla mnie dobrego. Kasia29, ja też bym sugerowała monitoring + na przykład testy owu. Prostsze i bezpieczniejsze. Basiu, superowego wyjazdu!! Nie ma jak świeże, górskie powietrze...i te widoki :) U mnie dużo wodnisto-mlecznego śluzu. Piesi już spokój. @ nie ma i się nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie że nie dokładnie przeczytałeście co napisałam. Ja nie chce sprawdzać czy jajeczkuje tylko czy mam drożne jajowody. Niemoge monitorować cyklu, ani zrobić testu owulacyjnego bo od 4 miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne i bede je jeszcze brała przez conajmniej 2 miesiace. Biore je z powodu torbieli na jajnikach, żeby sie wchłoneły a jajniki uspokoiły. Skierowanie jest jeszcze ważne. Wiem że po zabiegu nie bede sie najlepiej czuła bo już kiedyś miałam laparoskopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) U mnie tyle sniegu ze juz dawno tyle nie było! Jadę dzis na ferie więc tylko sie przywitała i daje WAm buziaka na pozegnanie :):):) będę za 2 tygodnie>do usłyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucynka bedziemy za toba tesknic:) baw sie dobrze kasiu no to sie nie zrozumiałysmy to wazna decyzja -powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim A ja chyba lapie dola. Wczoraj mialam termin @ i nie przyszla. Mam dosc. Bo nie chce znow miec klopotow z cyklami nieregularnymi. Co prawda staranka w tym miesiacubyly intensywne ale jakos nie czuje zebym mogla zafasolkowac.. Rece mi juz opadaja i odechciewa mi sie wszystkiego... Mamo Samiego, Agnieszko... Gdzie sie zgubilyscie??? Chcialam sie dowiedziec czy ta Metforminka do mnie juz poszla bo bede chyba musiala isc do ginekolozki wczesniej i nie wiem na kiedy sobie wizyte zamowc... Pozdrawiam Was kochane babeczki serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
pierniczek83 jestem z okolic krakowa.jeszcze nie zaczelam leczenia.mam postawiona diagnoze i szukam dobrego lekarza.chodzilam do swojego osrodka ale tu nie moge liczyc na pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia29, to rzeczywiście gdzieś źle doczytałam. Ale, żeby zrobić drożność jajowodów to chyba nie trzeba laparoskopii tylko HSG. Ja też brałam antyki na moje cykle jak jeszcze nie miałam rozpoznania postawionego, ale torbiele były. Nic nie pomogły mi te tabsy, więc stwierdziłam, że brać nie będę. Ale byłabym skłamała, aż 2 miesiące miałam w miarę regularny okres. Ja stronię od tabletek anty na razie. Ale to osobisty wybór każdej z nas. W Krakowie jest odwilż. Wczoraj padał śnieg - dziś się topi. I dobrze, bo mam już paskudne zacieki na butach. Sarah28, a może jednak...3mam kciuki. Ja też walczę. Znów prawie 40 d.c. i @ nie ma :O Zabka11,okolice czyli? Ja mogę polecić swojego. Choć niektórym dziewczynom nie odpowiada, mnie pomógł i jestem zadowolona. Daj znać to prześlę Ci namiary na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, przesyłam wam adres stronki. Niestety nie da się skopiować tej konkretnej części artykułu, więc muszę podać link do wszystkiego :O Jest to Ginekologia Polska z grudnia 2008, więc świeża. Jest tam artykuł: "Postępy w ginekologii endokrynologicznej", Skałba Piotr, strona 877. http://www.gpsk.am.poznan.pl/ptg/pdf/numery/2008/GP_12-2008.pdf Jest tam o nowych doniesieniach w sprawie PCOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
ok.to przeslij na maila jest wyzyj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nIkulka
Pierniczku 83 bardzo dziekuje za odowiedz.Ja mam wizyte na sobote ,czyli nie powinnam czekac dlugo,na godz 14 to chyba przyjmuje co do piero,chyba ,ze od rana,a wogole to przyjmuje ile razy w tygodniu ?co do badania to dobrze,ze jest delikatny,aha czy bada piersi podczas wizyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczku przeczytalam ten artykul jednym tchem. Uwazam ze jest bardzo ciekawy i mozna sie z niego wiele dowiedziec. Chyba bym go musiala pokazac mojemu lekarzowi rodzinnemu bo mi nie chcial przepisac metforminy.... Bo on uwaza ze jak sie nie ma cukrzycy to jest to niepotrzebne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×