Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

a dlaczego tak się stało bo wpierdzielałam jak taka świnka czipsy słodycze i to na noc!!! starczyły dwa tygodnie takiego życia no i mam !!! mój men mnie pociesza ale coś mi to nie pomaga... nawet nie chce mi się z chaty wychodzić......oo tak mnie to wzięło że aż mi się żal ......szit!!!! najchętniej bym nic nie jadła! ale wiem że to nie jest rozwiązanie..... wiecie co cierpię od zawsze na kompleks niższości i nigdy się nie potrafiłam zaakceptować a teraz to już wogole aż mi się chce rzygać jak patrze na te wielką dupę!!! przepraszam że tak narzekam ale musiałam się wygadać...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę spać bo jutro kolejny dzień do dupy nauka praca ćwiczenia nawet kurde najeść się człowiek nie może tyle ile by chciał......dobranoc kochane ale się dziś naużalałam nad sobą szkoda słów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patianko, sorki, ale kto jak kto, ale ty NIE MASZ WIELKIEJ PUPY !!! Wez dziewczyno wlacz sobie kompa i zobacz jak wygladaja dziewczyny z nadawaga czy z otyloscia. Bardzo chcialabym wazyc tyle co ty teraz a nawet 5 kg wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggi75
Witam współtowarzyszki niedoli. Pierniczku chwytam sie każdej możliwości nawet biorąc tabletki metformax. Mam ostatnio takiego doła że nie wiem co robić. Wkrótce skończę 34 lata, minie ponad 2 lata jak się staramy o dziecko, rok jak wiem o pco. Ostatnio w mojej miejscowości młoda dziewczyna otruła sie i osierociła 8 miesięczne dziecko. Miała to o czym my wszystkie marzymy i co zrobiła?? Mój mąż nie chce zrobić badań bo mówi że to poniżające robić to z pojemnikiem. Ja mu tłumaczę ze i mi nie jest przyjemnie leżeć rozłożonej przed lekarzem parę razy w miesiącu, ale te tłumaczenia są na nic. Bez tych badań lekarz powiedział że nie będzie mnie szpikował lekami bo może się okazać że będzie to na nic. Jeśli chodzi o moją wagę to kazał schudnąć parę kilo a ja czy jem czy nie to waga albo stoi albo idzie w górę. I co ja mam robić kobitki??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggi75
Dodam jeszcze że już nie mam siły z przetłuszczającymi sie i wypadającymi włosami a gdzie ich nie trzeba to jest coraz więcej ( Co najgorsze na twarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka :) cieszę się, że mnie pamiętasz :D widzę, że u Was ostre odchudzanie :) Nie zaglądam, bo w tej chwili nie robię nic z moim pco, biorę tylko Verospiron, ale jak nie będzie nam się udawało jeszcze jakiś czas, to pewnie koło lipca czy sierpnia wezmę się ostro za siebie :) Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości w osiągnięciu celu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitko tak to jest że kobieta zawsze będzie niezadowolona ze swojego wyglądu jak to się mówi masz palec to chcesz rękę i to się niestety sprawdza...... a mojej dupy nie wystawiam na świat;) .poszło mi w biodra zdrowo wiem co mówię spodnie nie kłamią! dlatego też strasznie sie uparłam a jak coś powiem i się strasznie napalę na to osiągam cel;) .zazwyczaj ...na polu odchudzania nie była bym tego taka pewna....zobaczymy dam siiebie tyle ile mogę:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
Meggi mój M zgodzil sie na badanie nasienia nawet bez oficjalnego proszenia, wiec nie mialam problemu jasne ze nie jest to nic przyjemnego ale my wybrnęliśmy z sytuacji ze ja bylam w pracy, mąż sam w domu , kubeczek , trzeba zrobic co trzeba zrobic i pędem do laboratorium tylko ze my robiliśmy te badania w lato musi byc odpowiednia temperatura dla żołnierzyków i czas dostarczenia do badania tez sie liczy przekonaj męża przeciez nie tylko ty chcesz miec dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irmka26
Ja też mam problem z włosami, ciągle są przetłuszczone i brzydkie, a włoski też okropieństwo, nie wyrabiam z depilacją a potem odrastają jeszcze grubsze i ciemniejsze... dlwtego tak bardzo boję się wydepilować wąsiki pod noskiem ale też się ich wstydzę, dobrze, że u was mogę chociaż popisać o wszystkim... pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości bo wszystkim nam jest ona bardzo potrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi75: Wiesz jak czytalam Twojego posta to przez chwile poczulam sie jakbym swojego posta czytala jakis czas temu... Przechodzimy to samo. Moja ginekolog powiedziala mi dokladnie te same slowa w listopadzie 2008. Ze nie bedzie mnie szpikowala dopoki nie zobaczy moich wynikow badania krwi i wynikow mojego M z nasienia. On, gdy to uslyszal, zbladl i oswiadczyl ze nie ma zamiaru isc do lekarza bo on wie ze u niego wszystko jest ok (ciekawe skad mogl to wiedziec) Ojj meska duma nie zna granic... Tlumaczylam mu kilka wieczorow, ze jak ja rozkladam co chwilke nogi przed lekarzem to tym sie nikt nie przejmuje, postanowilam tez troche mu na sumienie wjechac i dopiero to poskutkowalo. Powiedzialam mu ze mysli tylko o sobie bo jest mu obojetne czy bede sie nadaremno trula lekami jesli ginekolog przepisze mi je niepotrzebnie, poprosilam aby popatrzyl tez na mnie... bo w koncu jakby nie bylo to zawsze staranie o ciaze (np inwitro czy inseminacje ) to zawsze bedzie ingerencja w moja osobe moja dume i moj organizm i ja sie na to godze wiec tyle chyba moze sie poswiecic... I wiesz co? Po kilku dniach zgodzil sie. Pojechal do lekarza i.... okazalo sie ze ma Oligospermie... ma malo plemnikow i sa niezbyt zywotne... I zrozumial, ze nia mial racji zaslaniajac sie swoja meska duma i ze nie robiac tych badan narazilby mnie na niepotrzebne trucie sie lekami. Postaraj sie porozmawiac ze swoim ukochanym na spokojnie. Mysle ze dojdziecie do porozumienia. No coz... nas teraz czeka leczenie w celu poprawienia jakosci nasienia mojego M. Ale przynajmniej wiemy co jest grane... Trzymam za Was kciuki i napisz koniecznie jakie rezultaty przynosza Wasze rozmowy. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym moje kochane babulce... jak czytam ze WY macie taka okropna nadwage... i ogladam Wasze fotki na NK to chce mi sie plakac po spojrzeniu w lustro... Ile bym dala aby wygladac tak, jak Wy... Uwierzcie w siebie, jestescie piekne! Ja dzisiaj mialam pierwszy wazny egzamin w szkole. Nic nie pisalam Wam bo chyba stresowalam sie bardzo a nie chcialam marudzic. Jesli dobrze pojdzie to wyniki z pisemnego bede miec jutro albo w piatek. A ustny zdalam na 100% tylko nie wiem na jaka ocene:) Dzis rano nie zjadlam sniadanka tylko wypilam kawe. Ale kurcze po egzaminie egzaminatorki kawe wszystkim postawily a koledzy ciasto kupili no i kurde zjadlam kawalek bo chcieli sie obrazic kiedy odmowilam. No a w domku na obiad zjadlam salatke z kapusty lodowej, papryki i ogorka zielonego i do tego puszka tunczyka w sosie wlasnym. Kurcze uwielbiam tunczyka:) Jak Wam mija dzionek? Serdecznie Was pozdrawiam i sle buziole:) Nick................Cel............czas diety..............Wynik....... Sarah28............15 kg..............od 26.01.09..............0......... kasia29..............8kg...............od19.01.09....... .......0......... Surfitka............10 kg..............od 19.01.09...............- 1kg......... Nati87..............12kg..............od 10.12.08...............9kg mniej A_psik..............20kg...............od 19.01.09..............9kg Lucyna79...........5kg...............od 15.01.09..............55kg Patiana..............5kg..............od 16.01.09..............0... kamccia83..........10kg.............od12.01.09.......... ......2kg choineczka.........30kg.............od 21.01.09.................0 dunia26..........10kg..........od16.01.09.........jeszcz e nie właże na wage Irmka............10kg...........od24.01.09.............0 ........... justjola..........20kg............od 24.01.09.............0..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggi75
MikiO ja niestety mam za daleko do laboratorium i tak nie możemy zrobić. Sarah 28 ileż ja już prowadziłam z nim rozmów na ten temat, były i prośby, i groźby, i siadanie na ambicje. W tym cyklu mimo usilnych starań już wiem że nic nie będzie. Od 16 dc tak mnie piersi bolały, a po 2 dniach brania luteiny już mam spokój. Teraz jeszcze tylko przed @ 2 dni z migreną i można kolejny raz się katować nadziejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meggi, musisz jakos przekonac meza, w koncu jest doroslym facetem ,a to ze wyniki moga, nie musza byc nie najleszpe nie uczyni go mniej meskim. To tak jakby pco czynilo nas mniej zenskimi ;) Moj "szedl" 2 lata na to badanie. Ale mial 24 lata, wiec byl mlody i chyba wierzyl ze nam sie uda zanim bedzie musial isc. Ale jak juz mial wyniki byl z siebie bardzo dumny ;) Markotko, nie moja sprawa, ale podczas staran NIE WOLNO brac verospironu. Lek ten moze uszkodzic plod, szczegolnie jakby mialby to byc chlopczyk, przez znaczne obnizenie poziomu androgenow. Wiem, ze chodzisz do jakies pani profesor, ale posluchaj mnie, serio. Pierwsza rzecz ktora zrobil moj endokrynolog w klinice to wlasnie odstawil mi spironol, i wytlumaczyl dlaczego. Ma to sens. Sarah, ty tez jestes ladna dziewczyna. Nie wiem co wy tak wszystkie zakompleskione. Hej , glowy do gory. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój menio jest kochany nawet prosic nie musiałam nic od razu poszedł na badanka nie bylo to dla niego miłe ale nawet nie pisnął słówkiem!!! mało to on już się doczekać nie może powtórki bo sam jjest ciekawy czy po tej zmianie trybu zycia jest jakas poprawa a stara się nie pali jeździ na basen:O dla większego ruchu bo jest kierowcą zawodowym i ciągle siedzi tak więc pod tym względem jestem z niego dumna:) diatka moja ok coraz lepiej mi idzie mam większy zapał:) za pol godzinki poćwiczę i kolejny dzień do przodu:) mogłaby się ta waga ruszyć ale narazie nie zauważyłam zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Irmka, LH, FSH, estradiol powinno się mierzyć od 2-5 d.c. Wtedy są miarodajne. Progesteron po 20 d.c. Testosteron, androgeny, prolaktynę, hormony tarczycy obojętnie kiedy. Co do Sioforu to ja nie schudłam, bo nia miałam z czego. Najpierw brałam metforminę z Duphastonem na regulację cykli. Chyba po 4-5 miesiącach mogłam odstawić Duphaston i cykle były regularne i prawdopodobnie występowała owulacja. Po 9 miesiącach stosowania metforminy moje jajniki zmniejszyły objętość i były bez torbielek. Niestety 2 miesiące temu problem powrócił. Mam zwiększoną dawkę metforminy i Luteinę. W tym cyklu nie brałam jej i na razie nie mam @.Zobaczymy. Nie mam zbędnego owłosienia więc nie bardzo mogę pomóc. Prędzej z trądzikiem, niestety. Bardzo prosze o sugestie, na 99,9% nie miałam dwóch owulacji w jednym cyklu. Zwłaszcza na samym jego poczatku. Nie przy PCOS. Justola, widzę, że leczymy się u tego samego lekarza. Ja od 2 lat i jestem bardzo zadowolona. Oczywiście nie jest idealnie, ale gość zna się na rzeczy. Taka jest moja opinia. Nie to, że nie możesz mieć dzieci. Po prostu może być z tym problem. Nie mogłabyś mieć gdybyś nie miała jajników czy macicy i to tylko tych biologicznych. Głowa do góry :) Jeśli chodzi o Twoje wyniki to macica i endometrium prawdiłowe. Problemem może być mięśniak (kwestia donoszenia ciąży). Jajniki o prawidłowej wielkości i strukturze(!!) (moje są 2 razy większe). Zatoka Douglasa mieści się między macicą a odbytnicą - takie zagięcie błony śluzowej. Gdy jest w niej płyn może to być oznaka przebytej owulcji. Może nie musi. Nie wiem w jakim dniu cyklu były wykonywane badania. W każdym razie stosunek LH/FSH=2.6 czyli za dużo (dlatego podejrzewam, że badania były wykonywane w II fazie cyklu). Od 1,5 podejrzewa się PCOS.Kiedy był roiony estradiol? Lekko podwyższony testosteron. Prolaktyna OK. DHEAS również. POdwyżony CA125 może świacdczyc o endometriozie. Markotko, ja też Cię pamiętam !!! :) I życzę powodzenia. Patianko, witaj w klubie ludzi z niską samooceną. Co prawda ja bym wolała naet ciut przytyć. Czuję się czasem taka mało kobieca :O Dziewczynki dajcie mi swoje namiary na NK to chętnie zaproszę :) Mój mail powinien być ale podam katie18@interia.pl. U mnie na studiach jakoś idzie. Okresu nadal nie mam. Piersi mnie nie bolą tylko jajniki rwą. Pewnie rosną nowe pęcherzyki. Jak do 40 d.c. nie dostanę @ biorę Luteinę. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELLO:) Serdeczne dzięki za podanie namirów na n-k:):) patiana - mam ten sam problem \"brydzesy\" jaka masakra dupe mam juz kwadratową:( a sadło:( ale wg.diet zaliczyłam dzis malutkiego placka ziemnacz.po wegiersku.:) cholera! aaaa tam.....wiecie co tak czytam Was i zaczełam sama sie zastanawiac czy ja mogłabym miec ot tak dzidzia? Ciekawa jestem:(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Hej Dziewczynki;) Jak ktos chce mnie na nk to zaraz wam powysylam linka i zaproscie mnie;) tylko mi napiszcie ktora to ktora:) Meggi nie rozumiem twojego meza...:O straszne, w koncu razem staracie sie o dziecko do cholery...a jakies witaminy chociaz lyka czy ta jego pseudo meska duma tez mu na to nie pozwala???? Jakby moj tak sie zachowywal to powiedzialabym mu albo sie przebadasz jak kochajcy maz chcacy dziecko, albo pozegnaj sie z seksem!!!!:D ciekawe ile wytrzyma:P a kusilabym go przy tym na kazdym kroku wiec dlugo by na pewno nie wytrzymal:P:D Pierniczku a ciaze wykluczasz?!?! z tego co widzialam na twoim wykresiku to mi sie wydaje ze nie mialas owulki:( ale ja sie za bardzo nie znam:P moze nic Ci tam nie narasta znowu, dlaczego zakldasz zaraz ze sie jajeczka psuja? Aha chcialam sie spytac kiedys pisalas ze masz podejrzenie endometriozy...a skad sie wzielo to podejrzenie? czy na usg ci cos wyszlo? masz jakies objawy? Patianko oj babo ty narzekasz na swoj wyglad taka lacha z ciebie!!!!!!ja ogolnie tez nie jestem gruba, ale niestety mam brzuch tzw. oponke:O no i boczki mam spore!:O nie moge sie tego pozbyc wiec zainwestowalam w szersze bluzki:P:D tzw. tuniki:) smieje sie ze jak zajde w ciaze to juz garderobe bede miala:D dzis juz jeden egz zaiczylam na 5;) zostaly mi jeszcze 3 + poprawka z tamtego o ktorym Wam pisalam..:P w sumie 4:(ech studia....:Pjuz ani sil a ni ohcity nie mam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczek mi sie tez wydaje, ze w tym cyklu owulki niet u ciebie. Repetko, tez nosze i nosilam tuniczki - w ciazy nie kupowalam bluzek wogole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Surfi wyslalam zaproszenie Ci na Nk;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Repetko- wyślij mi namiary na mojego maila to Cię z chęcią zaproszę:) I dziękuję pozostałym babulcom za zaakceptowanie zaproszeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierniczku tak moja niska samoocena zawsze była i będzie ze mną wiecznie niezadowolona, nie wierząca w siebie.:( możecie sobie myśleć co chcecie ale ja tak mam już od zawsze i nie potrafię sobie z tym poradzić...i chyba nigdy nie będę potrafiła.... aj eśli chcesz przytyć to weź mój przełyk i chęć do żarcia lucynka ten sam element ciała widzę do wymiany;);););) repetko a jednak facet nie dał się trzeba było ściągać ile wlezie... nie miej już więcej wyrzutów sumienia;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Nati juz wyslalam;) Pati no wiesz co ladna laska, parcujaca, zaraz wychodzaca za maz i czemu tu w siebie nie wierzyc!?!?!?! ja tez mam czasem gorsze dni i w siebie nie wierze ale pozniej nastepuje otrzezwienie i sobie mysle jaka ja glupia jestem:P madra, ladna laska a w siebie nie wierzy...- to o mnie:P to kto ma uwierzyc jak ja nie potrafie?! i jakos sie zieram i zaczynam myslec pozytywnie po raz enty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynka, ależ Ty mnie masz na NK !!! Bo ja mam Ciebie :) Nie jestem pewna czy mam Repetkę. Wysłałam dane do Agnieszki. Nati wysłałam już zaproszenie. Której jeszcze nie mam pisać proszę !1 :) Wiem, że nie było owulki. A jak nie było woulki to nie ma i ciąży. Czemu myślę, że znów rosną? Bo jajniki mnie bola w tym cyklu. Nie ma miesiączki, więc znów je szlag trafia. Tak mi się zdaje. I dziękuję za troskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patianko, ja też nie wierzę w siebie. Strasznie mi to utrudnia życie. Chciałabym byc przebojową laską...ot, może łagodniejszą formą Dody-brunetki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Pierniczku przepraszam ze bede natretna ale jak mozesz mi opd. o swoim podejrzeniu endometriozy... jakos se boje zeby tego nie miec...:(i zastanawiam sie czy mozna to wczesniej wykryc bo wiem ze na 100% tylko laparo... Mnie boli pepek! czasami i miewam takie pobolewania przy odbycie- przepraszam za szczeroc:P mi lekarz mowil ze to sa bole przez pco bo mam powiekszne jajniki i tam naciskaja na rozne nerwy ale czy to prawda? niby w usg wszytsko ok tylko te jajka nie takie jak trzeba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Mi do Dody to cyckow brakuje:P:P:P:P:D:D:D hihihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×