Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

od razu widac wzrost aktywnosci na forum kiedy wszystko dziala ok ;) wracajac do wybielania. kilka lat temu korzystalam z paskow wybielajacych w domu. owszem zeby byly wrazliwe, ale tylko w okresie kiedy ich uzywalam. kolor widocznie sie poprawil choc i wczesniej zle nie bylo :) mysle, ze jesli podczas elczenia aparatem zeby straca na kolorze to zdecyduje sie na profesjonalne wybielanie gdyz widzialam efekty u znajomej i ma hollywoodzki usmiech. nie narzeka na nadwrazliwosc. jestem slonna zaryzykowac raz na jakic czas w koncu nie robi sie tego codzinnie,a raz na ladnych pare lat. wiele gabinetow ma wybielanie gratis na koniec leczenia;) xplosion dobrze, ze zdecydowales sie na lecznie gdyz krzywy zgryz ma spory wplyw na zdrowie. jak juz tu nie raz pisalismy krzywe zeby szpeca, ale krzywy zgryz szkodzi wiec i to i to trzeba leczyc. wstaw fotki napewno przydadza sie wielu osoba ;) pinka: ja robie tak jak pisalam. nosze te biale od poczatku ( nie nosilam przezroczystych gdyz gdzies czytalam, ze szybciej sie przebarwiaja) myje zeby zaraz po kazdym posilku i wszystko jest ok :) napewno wystarcza od wizyty do wizyty. ja uzywam nitek, ale uzywalam je tez jak nie nosilam aparatu. mozna sie przerazic jak sie widzi ile jedzenia zostaje miedzy zebami nawet po szczotkowaniu :O ze swojej strony moge polecic nic oral-b woskowana dlugosci 50m cena ok 8-9zl floss cos tam ;) (mam zamowione nici do aparatow i czekam na dostawe, ale watpie aby jakos lepiej sie sprawdzaly) z plynow uzywam na razie colgate plax ten rozowy, a to dlatego, ze jako jeden z niewielu nie zawiera alkoholu. uzywam glownie na noc, w cigu dnia zas szczotkuje az do znudzenia. jesli chodzi o picie bialej herbaty to uwazaj bo osadza sie bardziej niz zielona ;) kawe pije przez slomke, ale i tak pozniej szczotkuje zeby. od siebie moge napisac, ze powstaje w mojej glowie lista knajp i resteuracji, w ktorych lazienki sa ok do szczotkowania. czyli ciepla woda itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - "z plynow uzywam na razie colgate plax ten rozowy, a to dlatego, ze jako jeden z niewielu nie zawiera alkoholu" hehehe Jak to zabrzmiało :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell --> A to ciekawe, że można tak kombinować :> nie wiedziałam... ale przyznam, że bardzo podoba mi się takie rozwiązanie :) Ja za cały aparat mam cenę 2300! Także bardzo mało, przy czym za późniejsze leczenie trochę więcej wychodzi, bo miesięcznie (niezależnie od ilości wizyt) jest do zapłacenia 150zł. Ta rata i tak jest niższa niż normalnie tam biorą, bo mam tzw. \"rabat rodzinny\" przez to, że jestem tam z bratem... a leczę się we Wrocławiu. xplosion ---> Mam dokładnie takie same wątpliwości jak Ty :O Generalnie, to jak komus mówiłam, że będę miała aparat, to za każdym razem był komentarz \"ale poco? masz takie ładne zęby!\" :O No źle może nie wyglądają, ale są naprawdę mocno ściśnięte... przez co nie da się ich porządnie wyczyścić i od czasu do czasu trafiają się dziury niespodzianki... po dwóch takich, które na pół zęba kratery wyryły zapytałam dentystę, czy jest na to jakiś sposób i się dowiedziałam... że prawdopodobnie trzeba by ortodontycznie je \"porozluźniać\" :O W ogóle to mam też trochę wątpliwości jeśli chodzi o ortodontę... ja mu mówiłam, że chodzi o lekkie rozsunięcie zębów żeby nie było problemów z higieną, a on mi zaplanował leczenie, wg którego moje górne jedynki miały się znaleźć na granicy wychylenia, żeby wszystko dało się wyprostować... ja mu na to, że mój cel jest taki żeby było czysto, a nie równo, ale dalej w ścisku i brudzie :) Miałam wrażenie, że się trochę obraził, bo ten jego plan był ponoć bardzo ambitny :O Na dodatek miałam wrażenie jakbym wymusiła na nim usuwanie moich czwórek... :O ehhh... no zobaczymy... odwrotu już nie ma- aparat musi być :P nie będę przecież chodzić taka szczerbata jak teraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi --> Niedawno odkryłam jakum cudownym wynalazkiem są płyny do płukania :) Chociaż przyznam, że jak ostatnio trafiłam na ten różony colgate plax, to jakiś mdły mi się wydawał... chyba wolę te alkoholowe jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No za cały aparat 2300 - to jeden luk 1150 to jest mega tanio, ja myslalam ze u mnie najtaniej, ze 1400+300 :) a polaczenie faktycznie dobre, ja tez nie wiedzialam ze mozna tak mieszac, ale ortodontka zaproponowala mowiac "po co placic za caly porcelanowy skoro tych dalszych nie widac" A ogolnei moja mama byla przerazona pespektywa zaplaty za dwa luki bo myslalaysmy, ze tylko gore bede robic...no ale sie okazalo ze wlasnie tez cos nie tak ze zgryzem i przez dolne wypchnely mi sie te gorne jedynki wiec trzeba wszytsko dopasowac zeby ladnie lezalo... tez juz nie ma odwrotu, bo nie bede ze szparami chodzila;P czy to prawda, ze jak sie ma aparat to nei mozna uzywac szczoteczki elektrycznej? i w ogole czy to dziwne uczucie jak sie te zeby myje na poczatku? bo mi sie wydaje ze bede sie bala, ze jak zaczne szczotkowac to mi polowa zamkow odleci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsi-> hehehe wiedzialam, ze jak napisze tylko tyle to ktos sie przyczepi :P rozwine: rozowy plax dlatego, ze wiekoszsc z tych alkoholowych, z ktorymi mialam do czynienia sa tak moce, ze oczy zaczynaja mi sie swiecic, szczegolnie kiedy w ustach jest jakies obtarcie od ekspandera albo zamka :O poza tym z ust pozniej pachnie mi spirolem :D z tego co wiem jak nie ma sie stanow zapalnych i innych \"rewelacji\" to mozna uzywac bezalkoholowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiomal
Dziś jest równo rok od kiedy założyłam aparat :). Jeszcze rok i go zdejmę :):):) xplosion ja od 5 miesięcy zamykam szpary po czwórkach, z jednej strony już jest ok ale z drugiej ząb sie zbuntował i stanął w miejscu :(. Orto zmieniła taktykę, chce odrobinkę przesunąć ząb wokół własnej osi po to aby go znowu przesuwać do tyłu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli chodzi o wargę to czasami zmienia się delikatnie profil twarzy. Ja tez troszkę na to liczę. Do tej pory miałam tzw "dziubek" teraz zęby układają mi sie ładnie w łuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna uzywac, ale ostroznie bo czasem mozna cos szarpnac. sa specjalne koncowki do aparatow. choc gdzies czytalam, ze ponoc jest to mniej dokladne mycie, ale wydaje mi sie, ze jak mysje sie zeby 5x dziennie to i tak sie je domyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xplosion
setsi Wyśle Ci kilka fotek na e-mail ktory tu podalas... Nie wiem jak tu sie wstawia fotki na tym forum :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - Dziekuję serdecznie :) Pewnie reszta też by chciała zobaczyć, więc jak tylko znajdziesz chwilke czasu założ sobie taki internetowy album. Dobry jest picassa :) Jak już to będziesz miał ustaw sobie stały nick i "stopke" I tam wklej link do swojego albumu ze zdjęciami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion zarezerwuj nicka na glownej stronie a pozniej w stopce dodaj linka do fotek. fotki mozesz wrzucic do galerii picasaweb, albo na fotosik. wtedy poogladamy je wszyscy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xplosion
kilka fotek poszlo na e-maila setsi. Wieczorkiem postaram sie skorzystac z waszych wskazowek i wrzucic galerie fotek na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia***
Hej -aparacik mam 4 dzien (i widze minimalne zmiany!!!-czy to jest mozliwe???!!)(a przypomne ze aparat mam zamozatrzaskowy 1.800zl mam go od3 do 3 a potem hass-czy ktos z was tez mial tz.aparat staly i hass lub hyrax???)i boli mnie tylko wtedy jak chce cos ugrysc!!(dlugo ten bol bedzie sie utrzymywac???) to moze sie komus przyda :) http://www.aparaty-ortodontyczne.pl/aparaty-stale.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - Mam tez małą prośbę :) Mógłbyś pokazać swoje ząbki od góry? Wtedy widać jakie jest ustawienie w łuku :) Jak już założysz swoja galerie to dorzuć takie fotko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc to postępy to ja mam bardzo małe, troszkę się zęby poprzesówały i troszke się przesunęła trójka w miejsce wyrwanej trójki, strasznie wolno to idzie, ale orto mi już na początku mówiła, że to potrwa bardzo długo bo mam strasznie długie korzenie od zębów i strasznie mało plastyczną szczękę, i też tak jest... ale cóż trzeba czekać... sporo osób mi mówi, że po pierwszej wymianie łuku przez 24h tyle sie dzieje, więc mam nadzieje, że u mnie też tak będzie bo teraz 10-tego jade na wizytę i będę miał pierwszą wymianę łuku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia wiele osob nosi aparat na zeby i na podniebienie wiec nie martw sie nie jestes jedyna. ja nosze ekspander zwany bihelix. co do bolu to mija z czasem, trzeba tylko cierpliwie poczekac, jesli ma sie dodatkowo cos na podniebienie to bol moze utrzmac sie troche dluzej. wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavaaa9
2 ósemki góra i 2 czwórki, a dół 1 ósemka i 2 czwórki- narazie muszę usunąć 2 czwórki u góry żeby założyć aparat apóźniej reszta; te ósemki to jeszcze ale tyle czwórek:///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceny ksztaltuja sie bardzo roznie, zalezy duzo chyba od miasta, ja place 1400zl za metal, a np w Gdansku chcieli 2tys :P a kiedy zakladasz aparat:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavaaa9
ja płace 2000 za ciut lepszy niby ma przspieszyc czas leczenia chyba powinnam zmienić ortodonte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lavaaa9 - Jesli nie jesteś przekonana do swojego aktualnego orto to idz na konsultacje jeszcze do jakiegos innego :) Filip - Jestem ciekawa twoich wrazeń po zmianie drucika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lava: slyszlam o przypadku dzie po wyrwaniu wszystkich osemek bedzie moze potrzeba wyrwania czeos wiecj, wiec nie jestes jedyna, ale na konsultacje mozesz pojsc. nie zaszkodzi. a te 2 tys to moze placisz za bezligaturowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavaaa9
z tego co słyszałam to bardzo dobra jest ortodontka ale mam przerazenie w oczach wiec moze faktycznie przejde się do innego hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×