Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

\"Nie zważaj na opinie innych, tylko idz do przodu\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Niechcący natknęłam się na Wasze \"stare forum\" i tak mnie wciągnęło, że przeszłam na to \"nowe\" i postanowiłam dołączyć;) Aparat będę miała zakładany w pon (3.11!) na górę i dół - oba beda mieszane, przody porcelana, reszta metal. W czwartek miałam wizyte i orto piłowała mi szkliwo i mam fajne szparki między zębami:P troche pobolewają zęby, nie wiem czy to nromalne;P Boje sie tego aparatu, chociaż troche mnie uspokoiły Wasze wypowiedzi wcześniejsze :) Pewnie to pytanie się powtórzy...ale jakie gumki radzicie na początek?? te przezroczyste bardzo się zabarwiaja? ktores sie w ogole nie zabarwiaja? ;P dzieki za odp :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell---> no to witamy :) Ja na początku wziełam te przezroczyste. Przezroczyste były przez może tydzien. Później żółte i to bardzo. Poza tym moim zdaniem przy tych bezbarwnych aparat wygląda na bardziej metalowy. Czysty złom:P A przy kolorowych wygląda prześlicznie:) Polecam błękitne ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm z tego co przeczytałam to noszę aparat najdłużej... mam go już od czerwca 2006 roku...jak to szybko zleciało...i narazie nie zapowiada się aby mi go zdjęli...ale to z powodu tego, że nieregularnie chodziłam na wizyty...z różnych powodów...uhh, no cóż byłam młoda i głupia :) a ludźmi rzeczywiście nie warto się przejmować...przecież to żaden wstyd nosić aparat :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyś dzięki :) a te blekitne sie nei zabarwiaja?? bo wsumie srednio chce miec zotle gumki, ble ;P aaa to już jutro ! boje sie bo dwa na raz, to szczeka mi pewnie odleci, a ja tak lubie jesc...duzo barwnych i twardych potraw ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell Jam mam zakładany aparat pojutrze! :) W jaki sposób będzie mieszany Twój aparat? To jakos wpływa na sposób jego działania, czy tylko wygląda trochę inaczej? Ja z jednej strony chciałabym kosmetyczny... a z drugiej trochę szkoda mi kasy na takie wydziwianie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - Skoro masz aparat mieszany to napewno założy Ci bezbarwne. W sumie nie przebarwiają sie tak bardzo, jak inni tutaj twierdzą. Wszystko zależy od higieny i od tego czy odrazu myjesz ząbki po jedzonku. Bezbarwne orto zakłada na początek by sie przyzwyczaić wizualnie do aparatu, poza tym one sa uniwersalne. Dopiero potem mozesz sobie pokombinowac z kolorkiem jesli masz na to ochote:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavaaa9
hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavaaa9
mam mieć zakładany aparat góra i dół ale przed tym musze usunąć 7 zdrowych zębów- mam wielki dylemat:/ może zasięgnąc porady innego ortodonty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lavaaa9 - Jak Ci usuną 7 zebów no to mozesz sobie zakładać zamiast aparatu sztuczną szczękę...to jakiś absurd;| Może sie przesłyszałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** - Jak tam u Ciebie postępy w leczeniu? Widzisz już jakąś róznice?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ao aparatow kosmetycznych polecam biale czy tez w kolorze kosci sloniowej. jesli bedziesz myc zeby po posilkach to sie nie odbrawiaja (uwazaj na buraki i curry). 7 zebow to sporo, ale moze wliczone sa w to 4 osemki? jesli tak to nie jest tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8168
SETSI jaki masz kolor gumek?? a zameczki porcelanowe czy szafirowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina8168 - Aparat szafirowy, gumki przezroczyste. crazy_bogie - Buraczki nie zabarwią ligatur, jesli sie odrazu umyje zęby. Poza tym zauważyłam, że składniki które z reguły mają intensywny barwnik w kolorze czerwonym nie barwią gumek tak jak te składniki które są w kolorze żółtym (owoce, soki, curry, zupki chińskie). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Aparatka
Mam małe pytanko.. widze na waszych zdeciach ze macie piekne biale zęby.. jak wy to robicie? mam aparat od 9 miesiecy i za zadne skarby swiata nie moge ich domyć.. moze sa jakies skuteczne pasty, plyny do plukania czy cos..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsi- wymienialam buraczki gdyz gdzies czytalam, ze moga barwic. sama ich nie jem bo nie lubie, a gumki jeszcze (odpukac) nigdy mi nie zzolkly gdyz od razu po kazdym posilku, kawie i herbacie myje zeby. nosze biale do krzysztalowego. czytalam tez, ze z produktow wysokiego ryzyka jest curry. patka ja nosze aparat duzo krocej, ale przed jego zalozeniem mialam ladny kolor. faktem jest, ze czesto je mylam kilka razy dziennie uzywajac past wybielajacych, ale nie tylko. co tego dochodzi piaskowanie. teraz gdy mam aparat mysje zeby jeszcze czesciej. uzywam roznych past i szczoteczek. czesto zmieniam bo mi sie nudza smaki itd. mysle, ze nie ma zlotego srodka na biales zeby gdyz wiele zalezy do koloru kosci. teraz na Twoim miejscu nie przejmowalabym sie kolorem, ale po zdjeciu zainwestowala w profesjonalne wybielanie. daje rewelacyjne efekty od kilku do kilkunastu tonow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka_Aparatka - Jesli chodzi o to wybielanie to róznie z tym bywa. Jest to w zasadzie bolesne. Poza tym szkliwo zęba staje się słabsze z tąd nadwrazliwość na zimno i ciepło. No i z tego powodu raczej nie myślę o wybielaniu. Zobacze jak moje zęby będą wygladać po zdjęciu aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xplosion
witam! Jestem tu nowy, ale chętnie opiszę moją historię. Mam 26 lat, mam symetryczne i "proste" zęby, ostatnimi czasy zaniepokoily mnie jednak moje dwie jedynki, ktore sie zaczely wysuwac do przodu... Poszedłem do dentysty, któy dał mi dwa rozwiązania: 1) założyć szynę na te jedynki, by dalej sie nie przesuwaly 2) pójść do ortodonty i założyć aparat. Wybrałem drugie rozwiązanie, ortodonta stwierdził u mnie tyłozgryz II klasa, zmuszony zostałem do ekstrakcji dwóch gornych czwórek i od 3 dni noszę aparat stały. Moje zęby nigdy też nie były dla mnie kompleksem, dlatego mam teraz dużo wątpliwości czy zrobiłem dobrze i jaki będzie efekt końcowy po wyleczniu wady... przeraża mnie trochę fakt iż zęby muszą się tak bardzo przesunąć do tyłu żeby zamknęły łuk... i zastanawiam się jak będzie wyglądała wtedy moja warga, czy będzie wklęsła... ale to już się zapewne okaze po przebytym leczniu.. Dla zainteresowanych Ortodonta - ORTO AIDI - Poznań Cena aparatu stałego (metal) za 1 łuk - 2000zł Wizyta kontrolna - 150zł od łuku Jeśli chcecie mogę wstawić tu swoje fotki przed założeniem aparatu, po ekstrakcji dwóch zębów i po założeniu aparatu a z czasem na bieżąco co kilka miesięcy pokazywać jakie są efekty. Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*niesamowity kluh mieszany aparat tzn na pierwsze 6 zabkow porcelane a reszta metal, to nie wplywa na efekty leczenia, choci o wyglad wizualnie. Ja osobiscie robie we Wladyslawowie wiec jest tu dosyc tanio - kazdy luk metalowy 1400zl dol i gora, plus po 300 na gore i dol bo chcialam porcelane;) Czyli wsumie jezeli wezme przezroczyste albo jakies biale i bede myla zabki po wsyztskim co zjem to nie powinno byc tragedii?? Napiszcie moze czy uzywacie tych wsyztskich nitek itd, i czy mozecie polecic jakis plyn do plukania buzi? jakis specjalny muzi być dla zadrutowanych:D? Ogolnei chyba sie przerzuce na picie wody i bialej herbaty:P a reszte mozna przeciez pic przez slowmke, chyba zawsze mniejszy kontakt z apratem (chyba?:P) A biale czy te \"kosc sloniowa\" sie przebarwiaja? mial ktos moze jasnoszare??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - Jest wiele osób, które nie zdają sobie sprawy, że maja wade która wymaga leczenia. Bardzo bym chciała zobaczyć twoje zdjęcia przed założeniem aparatu i już w trakcie leczenia. Myślę że zakładając aparat dobrze zrobiłeś. W dodatku widzę że Cię \"zmusili\" do wyrwania dwóch czwórek...hmm, być może gdybyś tego nie zrobił wada mogła by wrócić po kilku latach od zdjęcia szyny lub aparatu. Ja też musze swoje ząbki cofać do tyłu bo mam dziury po ekstrakcji...i tez jestem ciekawa czy czy coś sie zmieni w moim profilu. Może nic się nie zmieni...Trzeba być pozytywnej myśli :) Drogo płacisz za swój metalowy aparacik. Może masz Damon\'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - prędzej czy póżniej ligaturki tracą na swojej "świeżości" tak jak kolorowe tracą swoją barwe i robią się wyblakłe. Jednym z warunków leczenia ortodontycznego jest odpowiednia higiena. Z reguły powinno się szczotkować zęby po każdym posiłku (to tez dotyczy osób które nie noszą aparatów). Jesli chodzi o nitkowanie...osoby które wczesniej tego nie robiły bo uwazały że to nie jest takie ważne, a mają stłoczenie, czesto są w szoku gdy pod czas leczenia nagle ukazuje się brązowy osad miedzy szczelinami zębów ;| Nitka jest więc pomocna by do tego nie dopuścić. Płyn do płukania jamu ustnej również jest skuteczny, szczególnie pod czas wieczornej toalety. Jak już wczesniej ktoś wspominał, bakterie szaleją w naszej jamie ustnej szczególnie w nocy ponieważ wytwarzamy mniej sliny pod czas snu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Setsi Dzięki;) ja wsumie mam manie mycia zebow, wiec to nie bedzie problem;P Dziwne uczucie, wiedzieć, że został juz ostatni dzień bez zadrutowania i już nie ma odwrotu;P Ktoś z Was mial moze spilowane szkliwo jak ja? zamiast separatorow lub usuwanych zebow? Mi orto powiedziala, ze moze mi wyrwac czworki zamiast robienia szparek, ale wg niej nie ma sensu, bo nie mam bardzo stloczonych zebow (tylko gorne jedynki wysuniete - ze wzgledu na nie zdecydowalam sie na aparat) A w tym jest racja, ze wiele osob nie wie ze ma np wade zgryzu itd, albo nie dopuszcza do siebie tego zeby miec aparat.... no ale to my bedziemy miec potem te zdrowe i proste;) Mysle, ze decyzja dobra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×