Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość monia__
hej mam już aparat 2 rok i teraz to już w ogóle nie odczuwam żadnego bólu, ale jak sobie przypomne co to było zaraz po jego założeniu to aż mi się słabo robi :) starsznie wtedy cierpiałam, nie mogłam sobie miejsca znaleźć. Może niektórzy nie odczuwają bólu ale tak nie było w moim przypadku. Myślę, że może to także zależeć od stopnia skrzywienia zębów a moje były straszne ;) Chciałam się zapytać was o piłowanie zębów. kiedy to się robi?dopiero po zdjęciu aparatu?ile to kosztuje? i czy każdy ząb można spiłować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_ --> nie wiem, ale niedługo się dowiem, bo mam zamiar o to podpytać dentystkę, tak więc napiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Finiszujacaaparatka
Ja miałam piłowanie za darmo, było to podczas normalnej wizyty kontrolnej, zdjęła łuki i piłowala. ;p nigdy więcej tego nie chcę. Babka stwierdziła, że mam za "duże" zęby i trzeba je zmniejszyć, żeby ładnie się zmieściły w szczęce. RAZ mi piłowala. Nie dosyć, że to uczucie bardzo nieprzyjemne, to jeszcze ortodontka robiła to z pewną siłą i mi "wjechała" w dziąslo. Krew trysnęła, a pacjentka, czyt. ja, co? zemdlałam. ;D Nigdy wiecej pilowania. TEraz jestem już na końcu drogi ;ppp i właśnie - ponawiam pytanie. Co i jak z łukami końcowymi? Jak długo sie je nosi? itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi Wam o stripping z tym pilowaniem? bo jesli tak to czytalam, ze stosuje sie go jako alternatywe do wyrywania zebow, nie jako rutynowy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mi też orto mówiła coś o piłowaniu ale w gruncie rzeczy do tego nie doszło i wczoraj wyrwałam zdrową piątkę pod aparacik, ojjj jutro zakładam:) się doczekać nie mogę; troszkę boję się bólu bo mam tyle naukiiii , no ale nie chce już tego odwlekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej mamie wczoraj orto spiłowała na chama zęby i mówi, że okropnie jej wykrzywiła, teraz każdy ząb ma innej szerokości i że generalnie masakra (w piątek zobacze na żywo jak to wygląda)... A ja byłam dzisiaj na 1 wizycie kontrolnej;) Najważniejsze info - nie mam już łuku podniebiennego:D Chociaz go w ogóle nie czułam, wiec na razie nie czuje różnicy, hehe;) Pewnie poczuje dopiero przy jedzeniu;p Poza tym orto założyła mi te druciki wokół zamkow, ale prawde mowiac w ogole nie sa widoczne, dopiero jak spojrze od dolu zamkow, wtedy gdzieniegdzie wystaje drucik, ale jest on swietnie zakamuflowany pod zamkiem i pod tym zwyklym drutem na wszystkich zamkach, takze przezyje to jakos;) Ostatnia ważna informacja - od dzisiaj mam separacje;) 27.01 o 13:00- zakładam dolny łuk kosmetyczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
aquaaparatka ja tez zakladam aparat 27 stycznia o godz 13 :D :D ale gorny :) wiec dopiero wszystko przede mna :P a separacje mam od piatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOo no to witaj w klubie:) Ciekawe jak to będziemy znosić -pewnie tak jak zwykle, każdy zupelnie inaczej. Dlatego tak naprawde staram sie o tym nie myslec;) Wtedy wychodze na tym najlepiej- i jak czesto sie okazuje, nie taki diabeł straszny jak go malują;) Aha, dowiedziałam się, że mam białe ligatury [one się nie przebarwiają];] Mam pytanie do wyciągów międzyszczękowych (mam lekki zgryz otwarty i będę je miała): - czy zawsze się je nosi tylko po kilka godzin dziennie i zdejmuje do jedzenia czy jak to wygląda? orientuje się ktoś? Z góry dzięki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Finiszujacaaparatka
Weisz, wydaje mi sie, że jest to lepsze wyjście niż wyrywanie zdrowych zębów... ;) mniej strachu, mniej bólu, wiecej zębów na starość;DDD mi też chcieli wyrywać, ale się nie zgodziłam. no i poprzez to piłowanie mam prościutkie ząbki teraz - bez wyrywania ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam mieć robiony stripping dopiero po leczeniu jeśli będę chciała mieć ładniejszy kształt zębów. Więc to z piłowanie wykorzystuje się do różnych celów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pti
Czesc wszytskim. Ja załozyłam sobie aparacik z szafirowymi zamkami dopiero w zeszły czwartek i odrazu mi ząbków nie piłowali. Ortodontka powiedziala ze jakos przy około 3 no moze 4 wizycie jak sie zeby zaczna lekko rozstawiac to dopiero bedzie pilowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paati
Czesc wszytskim. Ja załozyłam sobie aparacik z szafirowymi zamkami dopiero w zeszły czwartek i odrazu mi ząbków nie piłowali. Ortodontka powiedziala ze jakos przy około 3 no moze 4 wizycie jak sie zeby zaczna lekko rozstawiac to dopiero bedzie pilowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to od razu piszcie czy boli bo byc moze i mnie to czeka, wlasnie jako alternatywa do wyrywania. wolalabym stripping niz wyrywanie gdyz boje sie jak to ktos okreslil na gazeta.pl efektu baby jagi, czyli zapadniecia warg :O ponawiam moje pytanie czy ktos nie wie gdzie mozna kupic ligatury w kolorze perlowym nazywanym tez koscia sloniowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie Ktoś nosi wyciągi międzyszczękowe? Mógłaby ta osoba powiedzieć o zasadach ich noszenia w jej przypadku? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem przerazona tym, ze musze w koncu isc wyrwac te dolne czworki... A jeszcze teraz jak crazy_bogie napisala o tym zapadnieciu warg to juz w ogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie Jakie zapadnięcie warg???? ojojj nawet nie strasz:) ja mam od wczoraj aparacik na dole, w łuku nie mam z jednej strony szóstki a z drugiej piątki . Czuje się fatalnie, głodna jestem a jeść się nie da. Tzn. poskubałam trochę bułki i połykałam bez jakiegokolwiek gryzienia. Mam jeszcze prośbe dio Ciebie- wiem że pisałaś już o tym na forum, ale nie mogę znaleść- odnośnie tego płynu do jamy ustnej bezalkoholowego. Plissek podaj jeszcze raz jego nazwę. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plyn, ktorego uzywam i jest bez alkoholu to rozowy Colgate Plax. jak dla mnie najlepszy choc dla niektorych troche mdly, ale przynajmniej buzia nie piecze :) co do wyciagow to dawniej nosilo sie je pod koniec lecznie aby pozycjonowac szczeke do rzuchwy. teraz troche sie zmienilo i nosi sie je w trakcie leczenia. z tego co czytalam to nosi sie je przez caly czas scigajac tylko do jedzenia, ale jak wiadomo sama ich jeszcze nie mam wiec pisze to co wiem. mysle, ze reszt powie Ci orto. co do zapadniecia wargi to oczywiscie nie spotyka to kazdego, ale troche o tym szukalam jakis czas temu i sa osoby, ktore nie sa zadowolone z usuniecia zebow gdyz znacznie zmniejszyl sie ich profil.. wiem, ze dyskutowalismy o tym niedawno i wiem tez, ze prawdopoodobienstwo duzej zmiany jest male, ale jednak moja orto o nim wspomniala jako efekcie ubocznym i nie do konca oczekiwanym. zeby podtrzymuja wargi. jesli zeby cofnie sie do tylu to automatycznie wargi troche opadna. wszystko zalezy od tego ile jest tego \"troche\". niestety kilka dni temu czytalam o kims kto z tego efektu nie byl zadowolony, nazwal to chyba\"efektem baby jagi\". nie chce nikogo straszyc, nie taki mam cel. pisze o swoich watpliwosciach. jesli mialabym wybierac to chyba lepszy bylby juz stripping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia__
mi właśnie orto też chciała na początku wyrywać zdrowe zęby, ale jej nie dałam więc znalazła inny sposób aby mi pomóc :) ja właśnie chciałabym te piłowanie żeby mieć wszystkie zęby jednakowej długości bo już mam proste i niedługo ( za 2-3 miesiące) nie będe już aparatką ;) chociaż wcale nie uważam że tak strasznie było go nosić ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, płyn zakupiłam, a jesli nawet mi się warga trochę zapadnie, to jest dla mnie wskazane, bo mam aż za bardzo wysuniętą szczenę ;dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedlugo brzydula
hej mnie też czeka piłowanie trójek w żuchwie, ale to chyba po ściągnięciu aparatu, który dopiero będę miała założony za 3 tygodnie :] A pytałam wcześniej o ból po założeniu tego aparatu ale właśnie bardziej mi chodziło o ból dziąseł albo jakiś dyskomfort dopóki chyba się nie przyzwyczaję... zobaczymy :) a powiedzcie mi czy ma znaczenie jaki aparat jest lepszy: tzn czy metalowe kalmry czy może te mniej widoczne (droższe), bo mój orto mi powiedział, ze on bardziej jest przekonany do tych metalowych, ale w sumie to nie powiedział mi dlaczego, w czym jest różnica? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratkkaaa
Hej ja zakladam w przyszlym tyg i moj orto tez powiedzial mi ze wbrew pozorom metalowy przyspiesza leczenie. Mowil tez, ze to mit ze kosmetyczny i metalowy sa tak samo mocne, to tylko taka wymyslona nowoczesna teoria :P oczywiscie falszywa. Dodam ze to lekarz dosyc mlody leczyl w USA a nauki pobieral w najlepszych szkolach. Powiedzial ze kosmetyczny jest dla osob ktorym tak bardz nie zalezy na czasie i dla tych ktorzy niestety nie maja dystansu do swojego wygladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zależy mi na czasie i nie mam dystansu do siebie. Dziękuję za uwagę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orto wolą metalowy - bo łatwiej przeprowadza im się kontrole, czesciej maja z nim do czynienia - dlatego tak go super zachwalają. Ja mam kosmetyczny i jakos w 3 tygodnie wyprostował mi się bardzo wystający kieł (już jest idealnie w łuku). Dolegliwosci jakie odczuwałam z racji noszenia aparatu i zaraz po założeniu określam jako - znikome. Aparat kosmetyczny i tak jest widoczny - kwestia tego co komu sie podoba, a nie kto nie ma dystansu do siebie, lol [kto to wymyslil:D] Nie trzeba tego wszystkim udowadniac i zakladac aparat metalowy;) Reasumując, jestem zadowolona, ze mam kosmetyczny, ze mi sie tak szybko wszystko prostuje i ze nie mam prawie zadnych dolegliwosci zwiazanych z aparatem. W zadne teorie spiskowe nie wchodze;) Równiez dziekuje za uwage:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak ktos ma duzy dystans do siebie to moze niech wcale nie zaklada aparatu bo i po co i tak kazdy wie, ze ma krzywe zeby to po co sie meczyc :O argumentacja niektorych lekarzy mnie chwilami przeraza :O moj lekarz rodzinny twierdzi, ze sa lekarze, ktorym sie chce i ci, ktorym sie nie chce. wposmniany wyzej lekarz jest raczej z tych, ktorym sie nie chce :O jak juz pisalam na ktoryms forum mam kilkoro znajomych, ktorzy leczeli badz lecza sie zagranica w tym znam 5 os, ktore nosily aparaty w USA. tam wiekszosc dzieciakow nosi aparaty, jesli ktos ma troje dzieci to wszystkie je z reguly nosza. przy takiej liczbie raczej nie wiele rodzin stac na aparaty kosmtyczne. szczegolnie w dobie kryzysu :O wiec biora jak leci metal, co nie zmiania faktu, ze aparaty sa tam popularne i nie wzbudzaja takiego zainteresowania jak w Polsce. wiekszosc systemow kosmetycznych wymyslono wlasnie w USA albo przez tamtejsze frmy dla ludzi, a nie dla zasady :O znajoma z USA sama mi doradzala, ze jesli mnie stac to aby brac kosmetyczny, bo on poprostu wyglada ladnie u kobiety, szczegolnie u kobiety. nie wspomne, ze jest wiele zawodow wymagajacych estetyki. jasli komus zalezy na szybkim leczeniu ( o ile szybkim mozna nazwac skrocenie go o 3 miesiace) to powinien zdecydowac sie na system bezligaturowy, ale to zalezy od wady jaka sie posiada, a nie upodoban orto :O marti mnie troche, ze ortodoncja w Polsce wciaz tak kuleje. a wydawaloby sie, ze coraz wicej osob sie leczy, szkoda tylko, ze nie takim sprzetem jaki sie im pierwotnie marzy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahhaha :D padłam ... normalnie padłam :D gratkkaaa Jestem ciekawa jaki rodzaj aparatu wybrałby twój orto jakby miał krzywe zęby? :D Wiesz \"najedzony nigdy nie zrozumie głodnego\" a niektórzy orto tak pie***a że to się w pale nie mieści. :D Wszystko trzeba brać na dystans! Tyle ode mnie bo aż mnie szczęka od śmiechu rozbolała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×