Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość tulipanek100
ja byłam na pierwszej wizycie po założeniu aparatu, dostałam nowy grubszy łuk:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
hej dziewczyny nadal jestem zalamana :( nosilam to dziadostwo 48 godzin prawie non stop, zdejmuje tylko do mycia zebow i jedzenia bo nie dam rady w tym jesc (poki siedze w domu bo mam urlop to chce nosic jak najdluzej, bo jak bede chodzic do pracy to bede musiala zdejmowac a pracuje po 12 h wiec nie dam rady wtedy nosic 14 tej plytki :o ) i strasznie sie dzieje bo wlasnie zdjelam to zeby sobie zjesc sniadanko i czuje ze zeby mam takie rozchwiane,do tego jak gryze to czuje dyskomfort :o nie wiem czy to przez ta plytke? czy zaczynaja sie przemieszczac bo orto mowil ze po zdjeciu bardzo latwo sie przemieszczaja :o no ale jezeli tak to przeciez jak nosze ta plytke to chyba sie nie przestawia w tym ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze, pomóżcie! Czy ktoś z was zdecydował się na te MIKROŚRÓBkĘ????? którą się wkręca w dziąsło? by szybciej przesunąć stałego ząbka? koszt 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
chodzi o miniśubę albo miniimplant? ja miałam, nie boli i nic nie przeszkadza. Wkręcane pod znieczuleniem miejscowym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaajka19
casting noś płytke jak najwięcej mozesz ja zakładałam tylko na noc czasem i teraz mam za swoje:/ aparat poraz drugi:/ a to uczucie jest normalne nie masz sie czym przejmowac TYLKO NOŚ PLYTKE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak chodzi właśnie o to, po jakim czasie miałaś ją obciążana? mi od razu chce babka założyć drut na nią. mocno wystaje? chodzi mi o to czy obciera wargi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papierowy warkoczyk
dziewczyny a miała któraś podnoszoną zatokę w trakcie noszenia aparatu? strasznie się tego boje :/ ja aparat nosze od miesiaca, 1 tydzień był koszmarny, prawie chciałam zdjąc! przez miesiąc nie widze zadnej róznicy:/ gore mam nosic z 1,5 roku dół jakies 2 lata :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dżoli. To nie jest tak, że nie ma żadnych zmian, bo są. Bardziej irytuje mnie zachowanie tego czlowieka i to, ze chodze caly czas ze zwisajacymi rurkami i zamkami ;/ Ale efekty jakieś tam są ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" :) Zapraszam do dyskusji! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88, to fajnie że widzisz zmiany:) pozytywka dzieki:D:D:D jestem po wizycie, dostalam te nowe łańcuszki, tym razem perłowe a nie przezroczyste, moze nie będą tak żółkły bardzo:) po lewej stronie nadal łańcuszek z trzech \"oczek\" ale po prawej juz z dwóch, znaczy szpara zamyka się szybko jak burza;D:P no i pierwszy raz bola mnie przednie dolne zeby, znaczy wreszcie maja miejsce zeby sie prostowac po tym jak trojki troszke odjechaly:D:D:D to super bo tam mam najbardziej stłoczone i krzywe:D:D aż się cieszę że boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam trójki na dole straaaaaaaaszne, zwłaszcza lewą. I mimo, że ma miejsce to się jakoś nie prostuje ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulkaaaaaaaaaaa
czesc chcialabym sie was dziewczyny zapytac ile kosztuje aparat? wiem ze pewnie tutaj ktos juz pisal ale nie chce mi sie czytac calego watku ja mam krzywy tylko jeden zab z przodu i tak sie zastanawiam ile w takiej syt nosi sie aparat? moze ktos mial podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
wydaje mi sie, ze dwojka ktora byla najbardziej skrzywiona zaczyna sie juz krzywic ale nie wiem czy to tylko moje paranoje czy tak jest naprawde :( do dupy takie cos!!! czlowiek sie morduje w tym zelastwie, znosi bol, obcieranie warg i niewiadomo co jeszcze po to zeby wszystko poszlo na marne jestem zlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wrrrrrrrrrrrrrr :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting - zrób sobie zdjęcie zębów żebyś miała porównanie. Może to są tylko Twoje schizy. A jak nie, to będziesz miała zdjęcie na dowód. Miejmy nadzieje, że all będzie ok. Może musisz się po prostu przyzwyczaić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
ale chyba bedzie widac po tej retencji, ze cos sie poprzestawialo bo ona na zewnatrz zebow ma drut dopasowany do ich ustawienia po zdjeciu aparatu wiec jak sie beda krzywic to nie bedzie wchodzic chyba ta plytka ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting, teraz to już mnie przeraziłaś... faktycznie, nosi człowiek to żelastwo tyle czasu i ledwo co zdjemie to już się krzywić zaczynaja. Do dupy takie coś :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi jak na złość ciagle sie cos dzieje z tym aparatem... odcementował mi sie pierscień ... i jak to sie mówi... jestem w d*pie... w pon musze dzwonic do mojej orto mam nadzieje ze nie bd miala wolnego bo sie chyba załamie ;/ tak strasznie boli mnie zab dziaslo i mam obtarty jezyk... nosz go mać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaajka19
CASTING!! TO ZE MASZ TAKIE ODCZUCIA TO NORMALNE JAK BEDZIESZ NOSIĆ PLYTKE TO CI SIE NIE POKRZYWIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baby blue
Witam Was wszystkich serdecznie!!! Jak dobrze znaleźć osoby, które mają problemy podobne do moich. Niby błahostki, a jednak spędzają sen z powiek :) Od 4 dni mam założone aparaty stałe na górę i dół i od tego czasu zdążyłam już przeżyć chyba z 2 załamania nerwowe ;) bardzo tego chciałam, wiadomo każdy a przynajmniej większość chciałaby mieć zdrowe, proste zęby zamiast krzywych, powyginanych śtruclów... Eh... Niestety jestem taka, że wiele rzeczy mnie przeraża i tak oczywiście dopiero teraz myślę jak to będzie ze zdjęciem tego dziadostwa, już widzę tą masakrę, która mnie czeka, już trafiłam na dołujące forum ofiar ortodontów ( zdarte szkliwo itd... ) Nie powiem, ciarki mnie przechodzą. Całe szczęście jesteście też Wy :) serdecznie proszę o wsparcie i wymianę doświadczeń!!! razem przetrwamy i będzie nam raźniej :D całusy dla wszystkich szablozębnych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
no i stało się i to nie jest tylko moje odczucie bo dzisiaj mama obiektywnie stwierdziła, że wyglądają inaczej moje zeby niż po zdjęciu :( a kurwa nosze ta retencje 24 godziny na dobe bo siedze w domu cały czas i co dwójka prawa mi się już ustawia pod kątem ja pierrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr normalnie załamka !!!!!!!!!!!!!!!!!!! po co taki kit mi wciskał orto, gdybym wiedziała że tak to będzie wygladac to bym sie nie męczyła tyle :( załamkaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
nic tylko siasc i ryczec albo raczej wyc !!!!! az sie boje co bedzie jutro ja wstane :( no to mialam ladne zeby - całe 2 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
a jak pojde do niego to mi pewnie chuj powie ze nie nosilam retencji ! gdybym jeszcze nie nosila to bym mogla miec pretensje do siebie ale nosze naprawde 23,5 godziny na dobe bo sciagam tylko do mycia zebow i jedzenia i co :( normalnie az plakac mi sie chce :( a drugi raz na aparat sie nie zdecyduje napewno ! to juz wole je wyrwac i sobie sztuczna szczeke wprawic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
i bardzo prosze o podanie namiarów na to na dołujące forum ofiar ortodontów ( zdarte szkliwo itd... ) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZzielonejWyspy
hej:) powiedzcie mi czy ja jestem w bledzie czy mij ortodonta?chodzi o to, ze nosze aparat od wrzesnia zeszlego roku, planowo mial to byc rok, moj orto na ostatniej wizycie powiedzial ,ze sciagamy go we wrzesniu, jednak ja jestem troche zaniepokojona bo szpara miedzy gornymi i dolnymi jedynkami nie jest w tym samym miejscu, wyglada to tak jak zacisne szczeke jakby gorne zeby byly leciutko(tak o pol zeba)przesuniete w prawo....a on mowi ze wszystko jest perfekt:(kto ma racje?ja uwazam ze powinny sie pokrywac,przynajmniej wszedzie tak przeczytalam....wie ktos?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting Po prostu jestem w szoku... Nosiłaś 20 miesięcy, czyli nie jakoś strasznie krótko, wręcz planowo, a tu zaraz po zdjęciu takie akcje... Moze szkoda, ze jednak nosiłaś tylko jeden łuk.. Ale z drugiej strony to orto jak Ci dał dwie możliwości to powinien wiedzieć co robi...Ehh:( aneczkaZzielonejWyspy Ja również mam asymetrię o \"pół zęba\" w jedną stronę i moja orto będzie mi to korygowała. Najlepiej pójdź do swojego orto po wyciągi, póki masz jeszcze aparat (koniecznie dwa łuki). Tylko na komplecie zamków możesz nosić wyciągi, które zniwelują ci asymetrię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
powinien wiedziec co robi, tymbardziej, ze nie jest to jakis mlodziak bez doswiadczenia a raczej wrecz przeciwnie z wieloletnim doswiadczeniem i polecony mi przez znajoma :( i co mi z tego teraz? :( bylam na tym drugim forum w akcie desperacji gdzie mi radza isc jak najszybciej do orto ale co on poradzi w chwili gdy sie juz przesunal zab? pewnie od nowa aparat zakladac a na to sie nie zgodze, tymbardziej ze i tak juz jestem splukana przez ta plytke i zdejmowania i nie dysponuje teraz taka kwota ehh :( pozatym szczerze mowiac gdybym miala zakladac drugi raz to nie zdecydowalabym sie juz na metalowy tylko kosmetyczny a ten jest znacznie drozszy powiem wam ze do dupy wszystko, moj nastroj jest podobny do pogody :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZzielonejWyspy
dzieki aquaaparatka:) mam nadzieje, ze cos sie zmieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jmuxjsxnjn
Dziewczyny prosze doradzcie co ja mam zrobic? mam zamiar isc do mojej orto z reklamacja poniewaz po 6 mcy zdjecia aparatu wada mi wraca a nosze aparat zdejmowany przezroczysty który mi zaleciła nosic jestem złanosiłam aparat 20 mcy i wydałam u niej na leczenie 8 tys po co aby po 6 mcach wada wracała"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jmuxjsxnjn
widze ze ktos ma taki sam problem.ja zamierzam isc i zrobic raban do niej.a napewno nie zamierzam zakładac apartu po raz drugi na własny koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×