Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

witam, w czwartek moja ortodontka kazała mi używać nici dentystycznych - powiedziala że nie widzi przeszkód aby ich używać . Ludzie tylko jak mam to robić w aparacie ???? Pomóżcie i poradzcie plis ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, pamiętacie mnie? Pisałam, że będę miała na górę aparat lingwalny. niestety byłam dziś na kolejnej konsultacji u mojej orto i dowiedziałam się, że przez zbyt duży kąt w któryms tam miejscu szczęk - NIE MOGE MIEC ZALOZONEGO TEGO APARATU! Gdyby mi założyła ten aparat to nie wyleczyłabym całkowicie, w moim przypadku, zgryzu otwartego. A wlasnie dzisiaj miałam ostatecznie dowiedzieć się kiedy zakładamy...! Tak więc szybka decyzja - zakładam za tydzień aparat kosmetyczny na górę. Także moja magiczna data: 9.12.2008 Ps. Żałuję tylko, że orto narobiła mi jakichkolwiek nadziei. A przypomnę, że 3, 5 miesiaca nosiłam hyrax, i teraz od 2 tygodni mam łuk podniebienny... Więc trochę czasu miała na zastanowienie sie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madona i crazy dziękuję- wiele mi pomogłyście:) super, że powstał taki topic. Pewnie niebawem będę tu stałym bywalcem a raczej bywalcznynią:) Ciekawa jestem jak będę jutro wyglądała...w sumie mam pierdolca na punkcie swojego wyglądu (wiem ze to b.źle,ale zapewniam, nie jestem narcyzem a wręcz przeciwnie, ciągle mam do siebie zastrzezenia pod kazdym mozliwym względem) i mam nadzieje, ze4 szybko zaakceptuje siebie w aparacie. POzdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatka -> tylko pozazdrościć ;) w moim wieku już od dawna będziesz się cieszyła pięknymi, prostymi zębami ;) W sumie myślę, że tu na forum wiek nie ma wiekszego znaczenia - i tak wszyscy mamy podobne problemy, pytania i odczucia związane z aparatem ;) Też jestem ciekawa jak będę wyglądać po 12 grudnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No może nie wyglądają aż tak tragicznie, ale mam szpary po trójkach, które mi nie wyszły i trzeba je jakoś ładnie ukryć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniqque88 - absolutnie nie masz czego się bać, jeżeli chodzi o aparat :D Boleć poboli, ale przynajmniej masz pewność, że coś tam Ci się w zgryzie dzieje ;) Jaki aparat zakładasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margośka "witam, w czwartek moja ortodontka kazała mi używać nici dentystycznych - powiedziala że nie widzi przeszkód aby ich używać . Ludzie tylko jak mam to robić w aparacie ???? Pomóżcie i poradzcie plis ;(" Musisz po prostu przełożyć nić blisko zeba, jakby pod drutem i normalnie czyścić :D Może być ciężko wcelować ale praktyka czyni mistrza ;) Ja niestety nie nitkowałam zębów przez miesiąc, i chyba mam wlaśnie tego efekty (coś tam mi się musiało zepsuć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 -> zakładam na górę porcelanowy, a na dół metalowy, jakoś za cztery miesiące ;) No i niestety będę musiała wyrwać dwie dolne czwórki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam porcelanowy, i za dwa miesiące zakładam dół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o uzywaniu nitki pisalam strone wczesniej, bardzo latwy sposob aby poradzic sobie ze zwykla nitka. jesli masz wystarczajaco duzo miejsca mozesz uzywac nitki z twardymi koncowkami z oral-b, ale jest ona drozsza od zwyklej i jestem srednio zadowolona (mam zbyt duze stloczenia na razie aby jej uzywac). aquaaparatka aparat kosmetyczny tez jest malo widoczny wiec szybko sie przyzwyczaisz. swir na punkcie wygladu to nic zlego, a aparat wacle nie oszpeca. tu na forum jest wiele slicznych dziewczyn z aparatem i zadna nie narzeka na powodzenie i wyglad :D do nowych aparatek :) nie ma sie czego bac. troszke boli, ale nie jest to bol, ktorego nie mozna by wytrzymac. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie powiedzialam o tej zmianie planow mojemu chlopakowi... Jestesmy ze soba prawie 5 lat... I powiedzial, ze boi sie co bedzie z nami. Ze jak zaloze sobie aparat to byc moze mnie rzuci..(powiedzial: \"zobaczymy\")...;( jestem zalamana delikatnie rzecz ujmujac.... Strasznie mnie zaskoczył tym, co powiedział.... Wybrać zdrowie czy miłość?......... Postanowilam zamiescic tutaj fotki. Ocencie: zakladac aparat czy zostawic tak jak jest? ;( Zdjecia z sierpnia po miesiącu noszenia hyraxu, czyli przed zmianami: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b36b1110c62a451d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8b96d6767790513.html Zdjecia z dzisiaj (po 3,5 m-c - hyraxu i 2 tyg. - luku podniebiennego): http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d42d17396b8ffc8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3927303db4b35766.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33eb1ccab395af47.html Prosze o opinie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No byłoby fajnie, gdyby aparat nie ujmował mi zbytnio wyglądu, bo aktualnie nie mam chłopaka i nie chciałabym go znaleźć dopiero za jakieś 2 lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
auqaaparatka -> jak on w ogóle mógł tak powiedzieć ;/ To musiało strasznie zaboleć ;/ Ja na pewno wybrałabym zdrowie, bo skoro on strzela takie teksty to to chyba jednak nie jest prawdziwa miłość... Ehhh, faceci ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki crazy_bogie! Też tak myślałam, byłam zdeterminowana, bo zeby to moj glowny kompleks... O ból się nie boję...Czytałam o aparatach baardzo dużo! Aha, mam jeszcze luk podniebienny, wiec przez te pierscienie zgryz nie do konca sie gdzieniegdzie styka... Dodam, że mam 21 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx-aparatka dzieki za życzenia powodzenia:) Fajnie, że jest tu tyle życzliwych osob i wszyscy pomagamy sobie w kłopotach:) Fajna ta Twoja ortodontka, skoro ma na uwadze swięta i związaną z tym przyjemnosci jedzenia:) Co do faceta aquaaparatki to aż brak komentarza...Mam nadz ze Twoj facet z ktorym jestes 5 lat zartowal...Jezeli macie byc razem w przyszlosci i On teraz cos takiego mowi, to nie warto miec dylemat czy miec aparat czy jego..Odpowiedz jasna -aparat.W przyszlosci bedziesz rodzila byc moze jemu dzieci,bedziesz wygladala czasem strasznie,a brak zrozumienia i akceptacji w sferze wygladu zewnetrzengo to dla mnie jedna z najgorszych rzeczy,ktora uniemowiliwa szczescie w zwiazku. Aparat to nie zadne oszpecenie..Jezeli u Ciebie dochodzi jeszcze kwestia zdrowia. W ogole co to za dylemat: zdrowie czy spelnienie groźby faceta, ze Cie rzuci. Powiedz lepiej zeby poprosił Bozię o rozum, a sama zaloz aparat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaa...... facet zachował się delikatnie mówiąc po szczeniacku, moj był delkatnie mówiąc zdziwiony (no ale jak mu powiedzałam ze do dentysty jade a wracam z aparatem to hehe), stawiam na ząbki, i Ty lepiej też :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Zdrowie w tym sensie, ze mam krzywy zgryz - a jak wiecie w pozniejszym czasie moga byc jakies nieprzyjemnosci zdrowotne z tym zwiazane, np. klopoty z ukladem pokarmowym poprzez nieprawidlowe przegryzanie...itd. Innych zdrowotnych problemow nie mam, przez co chce zalozyc aparat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedzcie mi proszę, czy jak nie będę miała tego łuku podniebiennego tylko sam aparat to będę seplenić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie będziesz :D, aqaa.....nadal stawiam na zeby, wady są różne, każdy ma inną , nie zastanawiaj się tylko zakładaj nie pożałujesz nigdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka - zakładaj druty i szukaj lepszej partii :D TWÓJ będzie kiedyś żałować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości, zapytaj go czego w tym aparacie się obawia? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka * nie zastanawiaj się tylko wybieraj aparat!! skoro dla niego przeszkodą w miłości jest aparat to nie jest to prawdziwa miłość:/ szok normalnie jacy faceci są głupi:[ masz śliczny kształt zębów, takie mi się podobają:) ale warto jest założyć aparat po to aby zgryz był prawidłowy. Głowa do góry i trzymaj się!!:) *moniqque88 ja właśnie mam u góry porcelanowy a na dole metal, jestem naprawdę zadowolona ze swojego wyboru:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka- wiem, ze latwo sie mowi aby nie przejmowac sie chlopakiem, ale zastnow sie czy on chce dla Ciebie dobrze? mysle, ze jest wielkim egoista skoro tak powiedzial bo pewnie zastanawia sie czy przez to nie zbrzydniesz. nie troszczy sie o Twoje zdrowie i fakt jak bedziesz wygladac i czuc sie za kilka lat. on po pewnym czasie zauwazy, ze w Twoim wygladzie sie nic nie zmienilo, a dzieki zaparatowi staniesz sie bardziej pewna siebie i otwarta. usmiech nie bedzie stanowil problemu. pewnie wtedy bedziesz go bardziej pociagac, ale lepiej juz dzis zastanow sie czy warto czekac na ten moment i poswicac zycie da kogos kto Cie tak naprawde nie szanuje :O wybacz, ze to pisze, ale po tylu latach zwiazku powinien byc dla Ciebie oparciem w takich niepewnych chwilach, a nie szantazowac sie odejsciem. byc moze ma problemy z samoocena i boi sie, ze z pieknym usmiechem znajdziesz lepsza partie i wcale nie obrazillabym sie gdyby tak bylo ;) odwagi dziewczyno. jestem mloda. powinnas sie cieszyc, ze zmian i zycia, a nie martwic. wszystko bedzie ok :) co do wady to jest praktycznie niewidoczna. z takimi zebami powinnas sie cieszyc ze bedzies nosic aparat bo bedzie na nich wygladal slicznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh.. dziewczyny... problem w tym, że on ma właśnie problemy z samooceną. Uważa, że jest \"za brzydki\" dla mnie itd... I ciągle cos mu sie w sobie nie podoba. Nie umie siebie zaakceptowac. W czasie rozmowy mowil mi tez, ze jego kolezance orto spieprzyla zeby... I teraz ma i dalej troche krzywe i zeby jej sie ruszaja... A nosila ponad 2 lata... Czyli tak jakby boi sie, zebym nie miala gorszych zebow po niz przed?.... Ehh, a teraz kolejna nowosc sie okazala... Przypomnialam sobie, ze orto ostatni wycisk robila mi... przed hyraxem;) Czyli moi drodzy wszelkie obliczenia, wykresiki bzdety sa dla tego modelu wykonane... Co tam, ze teraz kat gornych zebow zmienil sie calkowicie, zeby stoja juz prosto, a nie pod katem 58 stopni czy jakos tak.... A mam miec 9.12 zakladany aparat... hmm bez wycisku? ze starymi obliczeniami? na podstawie starego modelu? ....hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam krótko mówiąc trochę się rozpiszę, tyle napisaliście że nie byłam w stanie nie odpisać:). A u mnie ciężkie dni, nic nie wskazuje na to żeby było inaczej:(. Podniebienie boli całe czerwone, podrażniłam sobie chipsami, doprawiłam jedzeniem i tak się męczę od tamtego tyg. Do tego dziś chyba się minimalnie ząbek przesunął;), bo już mam policzek podrażniony. Sachol prawie zjedzony. Ehh ciężkie życie aparaciarzy. Może jutro będzie lepiej.:( aquaaparatka---> Ty zakładasz aparacik 9.12. a mi ta data kojarzy się z jednym a mianowicie z tym, że w 9 będzie już pół roku z aparatem:). Tak się cieszę ten dzień zbliża się już wielkimi krokami, tak to szybko zleciało w mgnieniu oka. ej no nie załamuj się może tak sobie zażartował. Ja na początku żaliłam się swojemu że chciałabym nosić aparat i w ogóle, bo nie lubię swoich zębów. A on na to, że tylko narzekam i narzekam. Więc pewnego pięknego dnia po wizycie u mojej dentystki oświadczyłam całemu światu, że chcę aparat i będę go nosić;P. Zaakceptował moją decyzję, bo wiedział że to dla mnie to bardzo ważne:].Z czasem na pytanie-będziesz mnie nadal kochał w aparacie odparł?, że rzucę Cię-oczywiście dla żartów, a to wszystko wynikało z tego, że ciągle całymi dniami gadałam o metalu, o tym co wyczytałam w necie, czego się dowiedziałam na forum. Nie przestał mnie kochać z aparatem, nie narzeka na niego:)- bo jak się złapie wprawę to już nie obciera. Czasami widzę jak się coraz uważniej przygląda na moje ząbki-czyżby szukał efektów:p. Ba! Sam powiedział, że by chciał mieć aparata:). Dodam, że Jesteśmy ze sobą w związku 4 lata. A propo - masz niewielką wadę. Ząbki proste, ale to zrozumiałe że każdy chce mieć idealny uśmiech. Jeśli można to naprawić to trzeba do tego dążyć i każdy tak powie. Także zakładaj aparat a później już tylko czekać na efekty. iza--- ---> nie masz się co martwić o wygląd. Na początku też zastanawiałam się jak będę wyglądała w metalu, myślałam że będzie się mocno rzucał w oczy. A jak zaszłam do domu, spojrzałam w lustro i można powiedzieć że od pierwszego ujrzenia to cacko mi się spodobało-zameczki okazały się być zgrabne i w ogóle:). Przez ten cały czas nie zmieniłam zdania. Mogę powiedzieć, że po założeniu żałowałam tylko jednego-tego że zamiast kolorowych ligatur wzięłam przeźroczyste:( okazały się być takie szare. A to tylko dlatego, żeby się przyzwyczaić do aparatu. No cóż za każdą następną wizytką szedł nowy kolorek i to jest właśnie życie:). Dodam, że 10. Pytanie kontrowersyjne: czy mozna uprawiac sex (:)hihi) oralny majac aparat na zebach?- to najlepsze z pytań. Hmmm- w aparacie można wszystko, nie ma żadnych ograniczeń;P moniqque88 ----> aparat wcale nie ujmuje uroku wręcz go dodaje. Przyznam, że facetom podobają się aparaty. A bardziej fakt, że dziewczyna bierze się za siebie i postanawia zrobić coś ze swoimi ząbkami. Mam kolegę, który zawsze po dłuższym czasie jak się nie widzimy pyta „a jak ząbki, no jaki teraz masz kolorek” uwielbiam to jak ktoś zwraca na to uwagę:p. Więc nic na drodze nie stoi żebyś nie znalazła chłopaka :) po prostu nie ma takiej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×