Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Fanta88---> dziękuje;) czekam teraz, aż Ty zarzucisz jakąś fotę, a nie tylko zęby i zęby:) hehe no co to ma być, ja się pytam;P czyżby ktoś się wstydział? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
a ja za takim problemem technicznym :wlasnie stwierdzilam brak kawałka metalu:( takie cos co przytrzymywało koniec drucika na jednej szóstce, nie pierscien tylko taki jakby zatrzask, nawet nie wiem kiedy sie odkleił,do nastepnej wizyty jeszcze ponad dwa tygodnie,spróbuje umowic sie na dzis ale mam pytanie,ile moze kosztowac załozenie nowego??? a podobno to zamki ceramiczne miały byc delikatne i odpadac........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojotka 21- niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pyatnie bo ja mialam wyrywane tylko osemki i jesli sa szparki to ich nie widac nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlueCuracao: pewnie chodzi Ci o jakis element pierscienia? ceny nie znam, wiec nie bede sie wypowiadac, ale ciekawa jestem czy to byl fragment pierscienia bo jesli tak to trzeba bedzie pewnie wymienic calosc. u mnie tak jest, ze pierscien i ten dzyndzol jest w jednym. jak nie moglam gryzc to wszystki zgniatalam wlasnie pierscieniem, teraz sie bede bac, ze cos odpadnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
crazy-bogie myśle ze to faktycznie cały pierścień bo ząbek jest goły i ani sladu czegokolwiek na nim.ja też ciagle gryzłam wszystko co twardsze tą stroną(jesli za twarde uznamy rodzynki z musli:)) no i wytrzymalo ledwie dwa tygodnie.jutro rano dowiem sie co i jak i mam nadzieje ze to pierwszy i ostatni raz taka awaria.... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee tam,nie przejmuj sie tym za bardzo. grunt, ze nic przy tej awarii Cie nie bolalo. dobrze, ze idziesz na wizyte. bo u mnie w gabinecie mowia, ze jak sie cos stanie tak 10 dni przed wizyta to mozna sobie darowac, ale jak wczesniej to warto przyjsc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
crazy-bogie poza stratą żelastwa nic sie nie stało ,ale mysle ze przez kilka dni kisiel i inne jogurty znów beda wiodącymi pokarmami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka088
Hej, ja też mam aparat (góra 5 miesięcy, dół 2 miesiące) i też ostatnio mi orto mówiła coś o piłowaniu, ale trójek, bo są większe niż dwójki i czwórki... Ale decyzje też ja podejmę( nie mam pojęcia jaką??) Wizyta kolejna w styczniu. Acha, patrząc na Wasze zdjęcia to Wam mega zazdroszczę - kolorowych ligaturek i szybkich efektów leczenia.... Ja mam aparat bezligaturowy, efekty owszem są, ale niewielkie i nie widoczne dla otoczenia ( ja widzę, bo znam swoje zęby)... I ogólnie to ja już mogłabym zdąc ten aparat - moje "zło z konieczności"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o masakra nie bylo mnie tyle czsu i tyle postow ;/ no ale przeczytalam widze ze nie tylko ja mialam robiony striping : ) nieprzyjemne to bylo oj oj :) ja za tydzien mam oczekiwana od 2 miesiecy wizyte : ) jak sie ciesze haha i mam plan gumki w kolorze czerwono granatowym : ) pozdrwawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłowanie !!! *to na s... :P Słuchajcie, ja nie przed założeniem aparatu nie miałam żednych separatorów, tzn orto miała mi zakładać, ale jak zobaczyła jeszcze zdjęcie i wszytsko dokładnie to powiedziała do swojej jakiejś tam pomocnicy \"nie zakładamy gumeczek, bo ja tu potrzebuje tylko po 4mm\"... i powiedziala,ze mi delikatnie powiekszy szparki miedzy zebami wlasnie pilujac po bokach i ze to nie jest szkodliwe dla zebow itd, no to zrobiła i faktycznie bylo widac te szpary miedzy zabkami (mam od pomiedzy 2ka a 3ka do 6tek- bo musiala pierscien wlozyc), tak samo u gory jak u na dole... Powiedziala, ze to lepsze niz wyrywanie zebow, szczegolnie jak sie potrzebuje tylko \"troche\" miejsca, to wyrywanie jest bez sensu. Aparat mialam zakladany gore i dol 4 dni po pilowaniu zabkow...ogolnie po pilowaniu zeby byly troszke wrazliwe, ale prawie nieodczuwalnie no i troche dziasla podraznione, ale po 2 dniach wszystko super. Jezeli chodzi o ból podczas pilowania, to odczuwalam ogolnie dyskomfort a sam bol jak dochodzila blizej dziasel, ale to nei bylo jakies bardzo straszne, dalo sie przezyc (a ja ogolnie jestem bolowym wrazliwcem:P). Mam aparat 3 tygodnie i ze \"spilowanymi\" bokami nic sie nei stalo, tzn zadnych przebarwien czy cos, normalnie jak zwykle zabki, bo to tylko troszke szkliwa piluje ;) Mam nadzieje, ze pomoglam jakos;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - dziękuję bardzo, właśnie o coś takiego mi chodziło :) bo już się bałam że to piłowanie to jakieś straszne przeżycie jest :) w takim razie postanowiłam, że jedynki sobie wyrwać nie dam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*aigia chyba wszytsko byloby lepsze od wyrywania jedynki, przeciez to by bylo widac juz zawsze ze jej nie ma, bo jedynki jednak sa \'specyficzne\";P Powodzenia! dla przyszlej aparatki rowniez;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😡 brakuje mi juz 3 ligatury 😡 i to bez uzywania szczoteczki elektrycznej! skandal 😭 nie wiem z czego to wynika, ale poprostu spadly podczas szczotkowania. nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo, ale teraz nosze je 6 tygdni bez zmiany wiec moze sie naciagly? :O sama nie wiem, dobrze, ze wizyta za dwa dni to wszystko naprawia. mam tylko nadzieje( bo ja panikara jestem), ze zeby przez ten czas sie nie rozejda 😭 ja to mam szczescie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek02
Ja też mam martwą jedynke, miałam zgorzel, przez niedokładnie wyleczonego zęba:/ I to nie jest zaden problem.. Mam założone już gumki separacyjne a aparat za równiótki tydzień :)) Ejj mam pytanie, bo założyła mi ortodątka 6 gumek separacyjnych z czego 3 wypadły mi juz 1 dnia.. w ogóle strasznie się męczyła, nie dalo mi się ich wcisnąc.. zastanawiam się, jak ona mi założy aparat?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek02 - jeśli wypadły Ci separatory to ja bym się przeszła po nowe do orto. Nie jestem ekspertem ale jeśli tak trudno je było włożyć to pewnie masz bardzo ściśnięte zęby czyli separatory są Ci tym bardziej potrzebne. I współczuję bardzo, bo u mnie łatwo się je zakładało a i tak mnie pół twarzy potem bolało.. więc Ty się pewnie nieźle z tym nacierpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek02
No właśnie najgorsze jest to, że nie chodze do ortodąty na miejscu tylko dojezdzam.. a ortodątka powiedziała, że nie da mi się ich wcisnąc i że muszą byc tak i że pewnie mi wypadną.. więc nie wiem A ona w ogóle mi je wsadziła do połowy, tak, że takie półkola mi wystawały.. tylko 2 udało jej się wcisnąc pożądnie.. a boli.. boli..ale jeszcze jakos żyje.. wszystko miazdze językiem.. ale mi się wycwiczy hehee ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może chociaż spróbuj zadzwonić do ortodontki i zapytać co masz robić :) i ja też zakładam aparat za tydzień (1.12) więc będziemy miały co świętować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek02
HA.! A ja dzień po Tobie, to jak tylko Ci założy to napisz jak było:D Czy bolało i w ogóle :)) Ale fajnie. A Ty będziesz miec góre i dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z separacjami jest tak, ze z reguly jak wypadna to zakladaja jeszcze razm bo pozniej moze nie wejsc pierscien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek02
hmm a co jesli gumek się nie dało założyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek02 - jasne że się pochwalę jak było :) na razie będę miała tylko górę, a dół za jakiś czas, ale mam nadzieję że w miarę niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulek02
No to w takim razie będziemy odliczac razem do zakładania :D :)) A ja bedę miec górę i dół od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
witam wszystkich ponownie :) tak sobie ostatnio myślałam,że spadła ilość wpisów na forum... :S brak czasu?? brak chęci?? moje ząbki wyleczone w 100%, w piątek , godzina 13:00 zakładanie stałego aparatu - góra... :P już się doczekać nie mogę aczkolwiek trochę się boję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka088
Nie ma się czego bac :) Zakładanie aparatu nic nie boli, tylko, że jest nudno, bo to długo trwa... No mi dziś mija 5 miesiąc z górnym aparatem :) Mam nadzieję, że teraz będzie tylko z górki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88---> ej no co Ty:) przecież masz już pikne ząbki nieee powinnaś się jakoś ograniczać i wstydzić pokazywać, ja się pokazałam z bananem :> to i ty zapodaj jakąś fotkę;). Z przyjemnością Cię zobaczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynkaaaaaa
Siema . Ma już aparat ponad dwa miesiące i wczoraj zauwazyłam ze jakos drucik mi sie przesunął . Teraz mnie odziera i wogóle . A dodam jeszcze ze ort. mi zrobiła tak by zeby sie przesuwały z lewą strone a drucik mi sie przesunął w prawą .. Jutro do niej pójde , bo dzis jej nie było ... I pytanie do was .. miał ktos kiedys taki przypadek .. Bo jeśli tak , to powiedzcie czy te przesuniecie drucika moze zle wpłynąc na przesuwanie sie zebów . Z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Kiedys, dawnio temu pisalam na tym temacie. Nosze Damona, juz 13 miesiecy...Ale chyba jeszcze daleka droga przede mna. Na razie zamykamy przerwe po 4 (jest juz niewielka). Mam okropne odstepy miedzy zebami, ale to chwilowe. W stopce mam kilka fotek, jesli chcecie zobaczyc efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×