Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Dzieki Setsi, w takim razie papryki nie będę próbować 1 dnia z aparatem;p ciekawe po jakim czasie będzie 1 wizyta kontrolna w moim przypadku;) i ciekawe czy będę mogla wpasc do mojej orto przed sylwkiem na wymiane gumek;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazwyczaj wizyty są co 4 - 6 tyg :) Więc chyba przed Sylwkiem nie wymienisz ligaturek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Setsi:) ale może moja orto przyjmie mnie np. po swoim ostatnim pacjencie;), w końcu wymiana gumek nie trwa chyba długo. Co z resztą aparatek? Nastała tutaj straszna cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... Strasznie cicho się zrobiło... Też uwielbiam paprykę i mimo wszystko się z nią nie rozstanę :P Najwyżej będę myła zęby po piętnaście razy dziennie ;D;D W ogóle mój ortodonta powiedział, że ja będę miała wizyty co 2 miesiące... Więc jak założę 12 grudnia to dopiero jakoś koło 12 lutego będę miała wymieniane ligatury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też miałam wizytę za dwa miesiące od założenia aparatu. Wiec różnie z tym bywa. Wszystko zależy od tego ile orto ma pacjętów. Wszyscy przeszli na nowe forum które jest w mojej stopce. zapraszam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
Mam aparat metalowy górny łuk od marca tego roku , a dół od wrzesnia , przedzalożeniem aparatu mialem extrakcje osemek , teraz moj orto chce mi usunac jeszcze dwie zdrowe piątki !!! Troche mi sie to nie podoba. Czy wam tez usuwali po kilka zebów ? Dodam ze gora juz mam idelana , teraz jest niby problem z ustawieniem gornych zebów w stosunku do dolnych. Prosze o wasze opinie , odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
Mam aparat metalowy górny łuk od marca tego roku , a dół od wrzesnia , przedzalożeniem aparatu mialem extrakcje osemek , teraz moj orto chce mi usunac jeszcze dwie zdrowe piątki !!! Troche mi sie to nie podoba. Czy wam tez usuwali po kilka zebów ? Dodam ze gora juz mam idelana , teraz jest niby problem z ustawieniem gornych zebów w stosunku do dolnych. Prosze o wasze opinie , odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
No nie wiem czy oni nie znaja mojej historii dotyczącej zebów , a gdyby powiedzieli ze widzą to ianczej niz moj orto to co mam zmienic lekarza w trkcie leczenia. Ponadto nie mam jeszcze uregulowanych kwestii finansowych tam gdzie sie lecze aktualnie. Wiec nie bardzio mi sie to usmeicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forum rzeczywiście powoli zamiera ale w takim razie ja się mogę pochwalić że coraz lepiej się czuję z moim aparatem :) jutro minie tydzień i już właściwie nic mnie nie obciera, mogę w miarę normalnie gryźć tylnymi zębami, bo żeby odgryźć coś przednimi.. to będę jeszcze musiała trochę poczekać :P ale zdecydowanie nie żałuję, że założyłam aparat ;] na początku jakoś nie bardzo dało się w tym całować ale już jest super :)) więc jeśli ktoś się znajdzie jeszcze niezdecydowany czy zakładać czy nie to ja gorąco polecam aparat !! :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek84 - Cieżko nam powiedzieć co powinieneś w tej sytuacji zrobić. Niektórzy oprócz ósemek - które podobno są niepotrzebne musza dodatkowo usunąć jeszcze jakieś ząbki. Czy na dole również nie masz jakiś zębów, że twój orto nie potrafi dopasować zębów do właściwego zgryzu? Zmiana ortodonty na tym etapie jest nonsensem, nawet konsultacja nie wchodzi w gre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
Setsi tez tak mysle z tą konsultacja u innego orto :/ . Na gorze juz mialem uusuniete 8semki. A teraz mnie namawia do usuniecia zdorwych ładnych piatek . Mam sie zastanowic i w nowym roku dac odpowiedz. Na dole nie mialem usuwanych zebów i narazie (odpukac ) sie nie zanosi. A chodzi o ustawienie , dopasowanie gory do dołu i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek84 - zawsze twierdziłam że góra i dół musza być proporcjonalne do siebie. Musi być jakaś równowaga w liczbie zębów. Hmmm...szkoda ze nie mozemy zobaczyć twoich zebów...Może twoja górna szczęka jest większa w stosunku do dolnej? Kurcze ekspertem nie jestem i troche boje się Ci doradzać. Dziwne ze odrazu nie powiedział Ci ze musisz wyrwac jakieś zeby...Jak on zrobił pomiary ze nagle cos mu nie pasuje ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale słuchajcie, co szkodzi zapytać innego lekarza? Przecież to oni są w końcu ekspertami i za to im płacimy, żeby wykonywali swoją pracę jak najlepiej. Moim zdaniem, jeżeli masz wątpliwości, to koniecznie powinienes skonsultować się z innym lekarzem. Ja bym tak zrobiła. Nawet nie po to, żeby zmienić orto, ale żeby mieć samemu jakieś spojrzenie obiektywne, bo może faktycznie powinieneś usunąc te ząbki. I myślę, że lepiej się poczujesz, jeżeli więcej niż jeden specjalista to potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy lekarz inaczej planuje leczenie pacjęta. Wg mnie wiekszośc lekarzy odmówi konsultacji z prostej przyczyny - bo to nie oni planowali leczenie i nie znają danego przypadku od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może odmówi, ale spróbować nie zaszkodzi. Ja uważam, że zawsze trzeba zrobić wszystko, co tylko można. A jeżeli orto się myli? Jeżeli wyrwie zdrowe zęby bez powodu, bez konieczności? Warto spróbować choćby po to, żeby pozbyć się wątpliwości. A to czy inny ortodonta zgodzi się na konsultację, czy nie, to trzeba sprawdzić, a nie zgadywać. Bo stawka według mnie jest dosyć wysoka. Szkoda zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się że szkoda zębów. Wogóle dziwi mnie, że ortodonta przy ustalaniu przebiegu leczenia nie wspominał o tym - czyżby jakieś niedociągnięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc właśnie, dziwny orto..tym bardziej dlatego myślę, że warto spróbować pogadać z innym. W końcu jeżeli jeden okazuje się niekompetentny, to z jakiego powodu mamy się takiego kurczowo trzymać..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma wyrwala zeby do zalecen ortodonty, gorne czworki a teraz on jej nie daje gwarancji ze zeby sie zejda zeby nie bylo szpar... a nosi juz aparat dwa lata prawie:/ takze roznie z tym jest w trakcie. Mam nadzieje, ze mnie to nie spotka:) i oby bylo takich nieszczesnikow jak najmniej...:) ja mam za dwa dni pierwsza zmiane gumek:) ile taka wizyta trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanqua---> to zależy jak idzie postęp.Wymiana ligatur odbywa się na każdej wizycie.Na niektórych wizytach wymieniany jest drut na mniej/bardziej elastyczny czy tam grubszy (nie wiem czy to się łączy ze sobą,że jak grubszy to mniej elastyczny ;) ) ja miałam zmieniany drut 2x a teraz drugi miesiąc jadę na tym samym.Czasem na wizycie zakładane są dodatkowo np. sprężynki na zrobienie miejsca dla zęba, który jest mocno poza łukiem,łańcuszki z ligatur (takie połączone ligatury,one bardziej ciągną zęby) lub tesz łańcuszek z drucika.Sporo tego ale w pakiecie standardowym jest wymiana ligatur+ wymiana drucika/przycięcie drucika chyba wsio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie natomiast orto powiedziała, ze tylko 3 razy będzie mi wymieniac drut, natomiast moja koleżanka która leczy się u innego orto ma wymieniany drut co miesiąc. Wiec wszystko zależy od twojej orto i od planu leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek84
No tez mnie zaskoczył z tym wyrywaniem. A co jesli po wyrywaniu 5-ek za jakis czas , dojedzie do wniosku ze trzeba jeszcze zrobic troche miejsca i dawaj szóstki usuwać . Az sie boje o tym mysleć. Ja sie własnie boje tych szpar po usunnięciu 5-ek, jak ktos napisał ze sie nie schodzą to dopiero byłby koszmar. A z drugiej strony czy nie bedzie miało wpływ na moje zdrowie , usuwanie zdorwych zebów ? Dzieki za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dokładnie za tydzień zakładam stały aparat ortodontyczny i jestem tym faktem trochę przerażona. Ogólnie nie podoba mi się wizja mnie w aparacie, ale mam nadzieję, że przeboleję dla cudownego wyglądu, bo szczerze mówiąc za każdym razem gdy się uśmiecham jestem coraz bardziej załamana :) Moją wadą jest totalnie krzywa jedynka oraz jakiś \'ścisk\' - nazwy nie pamiętam, ale w każdym bądź razie mam za dużo zębów co do wielkości szczęki :) Ortodonta proponował wyrwanie 3 zębów (jeden mam już usunięty) + 4 ósemki. Ale od razu zaproponował inne rozwiązanie (chyba zobaczył moją minę :D) i muszę wyrwać tylko te ósemki :) Po 1,5 roku noszenia aparatu będę nosić wkładki, na dolne zęby aż przez 3 lata, aby zęby nie powróciły do swojego pierwotnego stanu. Nadal panicznie się boję, wszystkiego, całowania, jedzenia, wyglądu, ciągłych wizyt etc. Ortodonta się śmiał, że nie mam się co martwić, bo na święta będę mogła już jeść:) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek84 - Przeciez kolejnych zębów Ci nie wyrwie bo inaczej bedziesz musiał zakładać proteze :D Amanitis - powiem tak: do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, a tym bardziej do czegoś z czym funkcjonujesz cały czas. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, ja mam miesiac z haczykiem aprarat full opcje i sie calkowicie przyzywczailam;) Najgorsze dla mnie jest jedzenie potraw z ryzem, bo potem mam \"pelne poliki \" :DD ale ogolnie jem wszystko, wczoraj nawet orzechy laskowe ;P trzeba cwiczyc przed swietami:P przyznam, ze nawet popcorn jadlam w kinie bo nie moglam sie oprzec zapachowi...ale bardzo tak \"delikatnie\" i nic sie nie stalo oczywiscie, nie ma co panikowac:) Papryke tez jem, soki pije, i czasem nawet zeby myje po paru minutach bo mi sie nie chce, a gumki sa kremowe, co sie w oczy nie rzuca;P wiec mam to gdzies...chociaz pewnie jak zaloze nowe to znow bede sie starac 2 tyg zeby byly przezroczyste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×