Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Są metalowe ligatury :) Ringo a jak masz je założone?? Tylko wokół zamków czy może poprzeplatane po sąsiednich zamkach?? Ciekawa jestem czy sie zrozumiemy, bo troche nielogicznie to napisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ringo - ligatury metalowe z tego co wiem dzialaja bardziej niz gumowe, wywieraja wiekszy nacisk czy cos. Ja na gore mam caly czas zakladane metalowe. To od orto zalezy czy zaklada normalne gumki czy metalowe ligatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież ściągnięcie ligatury, to tylko podważenie jej z jednej strony i sama schodzi z lekkością :) Poza tym na wizytach już nie ma się takich wrażliwych zębów, jak to bywa po 2 - 5 dniach od wizyty :) Może naciąganie nie jest przyjemne, ale raczej bólu nigdy nie odczułam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff, na szczęście znieczulenie minęło, opuchlizna zeszła i już jest normalnie ;D Myślę, że po prostu za długo trzymałam wacik. Zamiast 15 minut - 2,5 godziny ;D Wyglądam okej, mówię okej i nie boli mnie ;) Tak więc wszystko jest w najlepszym porządku ;)) Umówiłam się w przyszłym tygodniu na piaskowanie dolnych ząbków, bo za dwa już aparat na dół i chcę mieć ładnie oczyszczone ;) Tak więc najgorsze chyba mam za sobą ;) P.S. Widzę, że nieźle się rozkręciliście i moje wypowiedzi giną w tłumie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh, moniqque, mysle ze to ze trzymalas ten wacik tak dlugo moze miec cos wspolnego z ta opuchlizna:P ciesze sie juz wszystko ok:) no wlasnie tez tak widze sie aktywne forum zrobilo, nie wiem wszyscy maja wolne czy co? :P ja akurat jestem chora:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak akurat w przerwie między zajęciami, ale za dwie godziny znów tyranko do 21 :( Dentysta mi powiedział, żebym sobie dziś wolne wzięła, tak jak z resztą i ty mi dżola radziłaś, ale przy moim trybie życia to niemożliwe ;P Najważniejsze, że nie boli ;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ringo
Setsi i Monia: wpisałam sobie w googlach i wygląda na to, że są mocniejsze i bardziej ściągają zęby. Chyba bym wolała i tak takie zwykłe, metalowe się jakoś w oczy rzucają. Sets, one są każda na jednym zameczku, całkiem jak te niemetalowe, a kolor mają taki srebrny, jak zamki i drut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ringo - Orto czasami na początek zakładają własnie takie w kolorze aparatu :) Spróbuj poprosic o inne na drugi raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! :-) chcialam sie was poradzic,zastanawiam sie nad zalozeniem aparatu stalego na zeby,ale czy to wogole mozliwe jesli zeby sa nie do pary??otoz nie mam jednej gornej dwojki,kiedys dentystka mi wyrwala bo pod nia rosla trojka,no i ta dwojka nigdy mi juz nie wyrosla,nawet by sie juz nie zmiescila,tak sie zeby poprzesuwaly ze nie mam miedzy nimi zadnej przerwy i trojki wychylily sie do przodu.czy ktos mial podobny problem?myslicie ze da sie z tym cos zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka - myślę że na pewno coś da się z tym zrobić! musisz tylko pójść do orto, lekarz najlepiej będzie wiedział co i jak zrobić. głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka jeszcze jedno - Twój synek ma szałową fryzurę:D przesłodki bobas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jogurt truskawkowy
Do tych metalowych ligatur podchodził bym z większą rezerwą. Znajoma ortodontka (nie ta która mnie leczy) mówiła, że trzeba uważać z siłą przykładaną na zęby, bo jeżeli będzie za duża to niewykluczone iż za jakiś czas mogą nam się "zepsuć" zęby (będą za słabe). Oczywiście wszystko zależy od tego jakie kto ma zęby (podpowiedź: wiedzieliście, że naturalnie żółte zęby są z reguły mocniejsze? Od dawna dentyści zwracają mi na to uwagę ;p). Gosiulka tak się składa, że pół roku temu gdy byłem na pierwszej wizycie u orto to rozmawialiśmy na ten temat (wyleciała mi plomba z czwórki i nadawała się ona tylko do kanałowego leczenia, ale dentystka zasugerowała mi konsultacje z orto czy to ma sens ze względu na moje stłoczenie zębów (Czarna wierz mi, że może masz krzywe, ale nie zachodzą tak na siebie jak u mnie ;p), gdyż jeden ząb jest poza łukiem a siekacze na ogół zachodzą na siebie do połowy) i dowiedziałem się, że niby jest to możliwe, ale dla symetrii usuwa się też ząb z drugiej strony (leczenie nie polega wyłącznie na wyprostowaniu zębów ale też na odpowiednim ich ustawieniu względem siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogurt truskawkowy - Też słyszaałam ze żółte zęby są mocniejsze niż te białe :) Poza tym większość stomatologów ma właśnie takie przeciętne ząbki - ani białe ani żółte :) Hmm wnioski same się nasuwają... Fakt, że nie można zbyt mocną siłą działac na zęby, bo to może sprawić, że zatkają się jakieś nerwy, czy coś w tym stylu. Wybaczcie, ale nie operuje fachową terminologią i nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat. Zainteresowanych odsyłam do lektury na google. Dodam tylko że może to być dość groźne dla naszych zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaaparatka
do Moonia88 tez jestem z Łodzi.Mozesz mi podac u jakiego ortodonty sie leczysz.Bo ceny za aparat przystepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tylko teraz odliczam dni do zalozenia kochaniutkiego aparatu:) tymbrdziej ze mowicie ze szybko efekty zobacze:) strasznie sie ciesz ze zajrzalam na to forum bo bardzo duzo ciekawych i milych rzeczy sie mozna dowiedziec:) Setsi jesli chodzi o koszt aparatu to wszystkie kosmetyczne u mojej orto sa w tej samej cenie czyli 2500 zl, dlatego sie teraz zastanawiam który wziąc, czy ten ceramiczny czy krysztalowy...hmm niewiem czym one sie roznia? chyba tylko tym ze krysztalowe zamki maja przezroczyste a ceramiczne pod kolor zebow:) balam się troche pokazac wam tych moich krzywulcow ale dobrze ze sie zdecydowalam bo same pozytywne opinie o efektach leczenia uslyszalam:) Ja za wizyty bede płacić 100 zł za jeden łuk, a za 2 łuki 150zl. Chyba nie bedzie roznicy czy to samo sciaganie gumek czy zmiana druta. chcociaz to i tak bardzo tanio, bo jestem z warszawy a jak szukalam ortodonty to ceny wahaly sie od 200 do 280 zl za wizyty:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogurt truskawkowy moze i ty sie pochwalisz nam swoimi krzywulcami?:D ja sie otworzylam chociaz nie bylo to latwe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Do przyszlaaparatka: Dr n. med. Agata Defińska-Kaniorska http://www.znanylekarz.pl/lekarz-34610-dr-n-med-agata-definska-kaniorska-ortodonta-stomatolog-implanty-lodz.php - tu jest jakies forum oceniające lekarzy i o mojej pani orto są jak na razie same pozytywne opinie:) Ogólnie baaaardzo miła, solidnie wszystko mi wyjaśniła, pokazała możliwe zamki do wyboru, wycisk zrobiła od razu na pierwszej wizycie, muszę jej tylko zdjęcia donieść a za tydzień na wizycie ma przedstawić mi mój plan leczenia:) A to strona gabinetu gdzie przyjmuje: A1STOMATOLOGIA.PL Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to wal śmiało;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja widze, ze w ogole mam jakos tanio :P Bo za mieszany aparat 1700zl łuk, a za wizyte z dwoma łukami bez wzgledu na to czy wymienia drut czy nie - 70 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaaparatka
dzieki Monia 88 ja w sumie zaczelam leczenie( to znaczy narazie wyrwalam ósemki), no ale ceny aparatów mnie doluja u mojego orto.A chcialam kosmetyczny:( Wogóle to miasto mnie rozwala.Łódź- największa liczba bezrobotnych,bieda na każdym rogu a ceny wszystkiego kosmiczne.W Warszawie dla porównania aparaty sa duzo tansze. Monia88 a napisz mi jeszcze ile będa cie kosztowac wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, bedą posiadaczką górnego łuku jupiiiii :-) już się nie mogę doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mnie też dopadł aparat stały;) Witam wszystkich, jestem tu nowa, choć na kafe pojawiam się od paru już ładnych lat:) W chwili obecnej siedzę sobie z uroczymi niebieskimi separacjami na zębach, a w przyszłym tygodniu zakładam aparat górny łuk. Zajęło mi pewnie z 10 lat żeby się do tego przemóc, najpierw jako licealistka nie miałam na to kasy, potem jako studentka nie miałam czasu, a teraz w końcu coś udało mi sie odłożyć i w końcu zwalczę swoje kompleksy:) Jak byłam mała to aparaty stałe nie były zbyt popularne, jak ktoś miał to się pół miasta z niego śmiało, a teraz jest wręcz przeciwnie:) Nie będę wklejać zdjęcia, bo nie chcę żebyście puściły pawia na widok moich zębów, w każdym razie są ewidentnie stłoczone, do tego niezbyt białe, plus leczone kanałowo jedynka i dwie dwójki. Aparat będę mieć kosmetyczny, kosztuje mnie to 1800 zeta. Cieszę się bardzo, bo w końcu zamknę gębę wszystkim tym którzy mieli jakieś 'ale' co do moich zebów:-P i sama też na pewno poczuję się lepiej. Mam 29 lat i pewnie jestem tu najstarsza:-D ale żaden wiek nie jest za późny, żeby naprawić coś co było zaniedbane i co pozwoli mi poczuć się lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i do usunięcia miałam 4 zeby, w tym 2 ósemki. To był koszmar, usunęłam dopiero 3, w tym jeden był dłutowany. Mam nadzieję że już więcej takiego bólu mnie nie spotka w dalszej przygodzie z aparatem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 - Kryształ i ceramika sa takie same jakościowo :) Myślę że kryształowy (czyli inspire) mniej rzuca się w oczy :) Więc jeśli cenowo się pokrywają weź kryształowy, a napewno będziesz zadowolona :)Bardzo drogo jest u twojej Orto. Ja płaciłam 2200 zł. A jak sama widzisz można się spotkać z ceną 1800 zł za kosmetyczny :) Laura Diaz - Też na forum bywają kobietki przed 30 -tką i po 30 stce :) Miło, że do nas dołączyłaś :) Rozumiem Cię jak to jest, nigdy na aparat nie nadchodzi właściwa chwila, zawsze mamy jakieś wymówki, że może nie teraz, tylko np. za rok (bo egzaminy, bo studniówka, potem jakieś wesele, a tu nagle kasy nie ma, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza się, zawsze coś stoi na przeszkodzie... ja o tym ze powinnam udac sie do orto dowiedzialam sie 2,5 roku temu.. wtedy moja wiedza na temat aparatow byla zadna, nawet nie wiedzialam ze jest opcja kosmetycznych zamkow. bylam przerazona metalowym usmiechem. potem sie zareczylam no i uznalam, ze jak to na slubie w aparacie??? jednak na okresowej kontroli dentysta znowu zaczal swoje, postraszyl paradontoza, potem naskoczyl na mnie chlopak.... no i mam druty:) mimo slubu w perspektywie uznalam ze albo teraz albo nigdy. mam cicha nadzieje ze zdarze zdjac przed slubem, ale jesli nie... trudno. w koncu mamy photoshop;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi Powiem szczerze ze jak szukalam i orientowalam się w cenach aparatów, to jesli chodzi o kosmetyczny to u mojej obecnej orto jest w sumie najtaniej. W innych klinikach za porcelanowe lub krysztalowe krzycza sobie od 2500 nawet do 3500, dodatkowo za wizyty chca za 1 luk 150 a za 2 juz 280 , za ustalenie planu leczenia chca 250 zł gdzie ja tyklko 100 placilam, wiec chyba nie mam tak najgorzej. Chociaz biorac pod uwage wasze ceny to sie troche za glowe lapie:) no ale ja jestem z Warszawy, a tutak to wszystko 2 razy drozsze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bursztynskaaaa
Dzola ----> ja tez zalozylam aparat kilka miesiecy po zareczynach :) slub w przyszlym roku w sierpniu :) moze do tego czasu go sciagne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję iż od dzisiaj jestem posiadaczką aparatu, póki co górny łuk- szafirowy, wow jest boski :-) napatrzeć się nie mogę, prawie w ogóle niewidoczny, jestem zachwycona!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka - Gratuluje ;) Widzę, że też pozbyłaś się tak jak ja dwóch szóstek :) Jestem ciekawa jak twoja orto będzie Ci je zamykac i jak długo to będzie trwało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×