Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość milka86
Dziewczyny ja nosze juz 3 m-ce aparat rozszerzajacy hyrax/hassa a mam 23 lata i jak narazie u mnie wszystko wporzadku szew mi pekl a teraz wszystko ladnie sie zrasta. Ale na poczatku mowienie czy jedzenie to byla porazka :( teraz juz jakos daje rade :) Mam pytanie czrnopomaranczowa o co chodzi u ciebie z operacja zuchwy? A jesli chodzi o MERIDOL to ja mam plyn i paste i jestem baaardzo zadowolona i polecam go wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka86 To bardzo pocieszające, co mówisz.:) Mam nadzieję, że u mnie też aparacik zadziała, jak powinien.:) Boję się tylko tych trudności z mówieniem...zwłaszcza, że studiuję filologię obcą...więc może być wesoło.:D Dobrze, że będę miała miesiąc na przystosowanie się, no i że ten rozszerzacz to "tylko" na 4 m-ce.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
Draculia Nie martw sie skoro masz 1m-ac na przystosowanie to spokojnie zdarzysz sie przyzwyczaic i opanujesz mowe :D Mi to wlasie zajelo okolo m-ca i teraz jest ok:) Tylko ze ja mam go nosic 6 m-cy ale jestem juz w polowie a 4m-ce zleca Ci nawet nie zauwazysz kiedy. Bedzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
Byłam na kontroli u chirurga, ponoć wszystko sie ładnie goi, byłam wczesniej też u stomatologa, zalecił smarowanie żelem Elugel, więc kupiłam. Poza tym po tygodniu męczarni chyba czuję się trochę lepiej, a kolejna ósemka za dwa tygodnie, znowu dolna:/ oby było lepiej niż poprzednio.....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam:) Dzisiaj humor mam lepszy.Widzę jakby dyskretną poprawe w wymowie.Ale im więcej gadam tym niestety więcej zaczepiam o ten quadhelix.Dzisiaj juz kilka razy rozciełam sobie język do krwi. Mysle ze hyrax pod tym wzgledem jest lepszy bo nie ma takich wystających drucików.Ale quadhelix za to łatwiej utrzymac w czystosci.Ale coś za coś:/ milka86 Niestety mam progenie.Czyli za dużą żuchwę którą trzeba skrócić:/ Droga ciężka ale za to efekt będzie duży.Nie tylko proste zęby ale zupełnie inne rysy twarzy.To dodaje mi sił, choć przyznam że jak zobaczyłam w necie ludzi bezpośrednio po operacji progeni to mnie zwaliło z nóg:( Dlugo zastanawiałam się czy warto.A mam juz prawie 29 lat.Ale jak mi zagrożono że mam początki paradontozy i będzie po zębach a wszystko przez moje ustawienie zębów...to jaki miałam wybór?:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
Draculia: Ja wyrywałam 4 zdrowe co prawda ale w ogóle tego nie żałuje.Szczerze wolałam wyrwać niz nosić ten "rozszerzacz" kilka miesięcy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
czarnapomaranczowa Wiesz ja mam ta sama wade co ty, tylko ze ortodontka dala mi do wyboru albo operacja albo leczenie aparatem co prawda nie tak skuteczne jak operacja ale rowniez dajaca duze efekty :) Na operacje nie zdecydowalam sie ze strachu ale tez dlatedo ze operacja jest platna a mnie nie stac a ty placisz za operacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
bede miala zakladany na gore narazie i mysle czy metal czy porcelana? serio wizualnie tak sie roznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
hej ja tez mam hyrax nosze juz 2 miesiace a zdejma mi pod koniec listopada mowic"uczylam sie" jakies2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
do wszystkich ktorzy beda miec aparat na podniebieniu!!! bez paniki!:P jakie papki?! jakie budynie?! bez przesady..! da sie jesc wszystko! tylko przez pierwsze2 tygodnie mozecie czuc lekki bol-nacisk podczas jedzenia np skorki od chleba. jedynie surowe warzywa i orzechy odradzam mam aparat 2 miesiac i jem wszystko od 4 tygodni. wiec bez lamentow poza tym nie potrzebne sa zadne irygatory. buzie wyplukuje sie woda a poza tym do aparatu dostaniesz specjalny przyrzad gdyby cos Ci utknelo miedzy aparatem a podniebieniem. szczelina jest duza i wszystko ladnie wyplywa z woda. rzadko urzywam tego przyrzadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
używam* acha mam skonczone 23 lata jeszcze wam powiem(bo mi orto zapomniala) ze moze sie zdarzyc ze szew podniebienny peknie wam ZAUWAZALNIE co to znaczy ? tzn ze to mozna poczuc mnie trachnelo gdy schylilam sie by cos podniesc zakrecilo mi sie w glowie i musialam usiasc... bylam oszolomiona w koncu cos mi w szczęce pęklo,prawda? slyszysz chrupniecie z takim nieprzyjemnym uczuciem nie jakis straszny bol,nie,nie. nie martwcie sie;) acha, przez 5-10 sekund przed rozerwaniem szwu czulam nacisk na jedynki- bardzo wyraznie. wiec to jest oznaka ze moze zaraz szew pojsc. wiekszosc jednak ludzi nie czuje gdy szew sie rozrywa wiec spokojnie. ja tylko mowie zebyscie nie byli zaskoczeni bo ja bylam cholernie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
jaki aparatttt Tez nosze hyrax juz 3 m-ce i potwierdzam to co piszesz, bo naprawde to nie takie straszne jak by sie moglo wydawac i tez jem normalnie i to zupelnie wszystko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan18 Ja z kolei wolę się przemęczyć z rozszerzaczem, niż wyrywać zdrowe zęby.:) Jeszcze zdążę się ich pozbyc.;) Co swój ząb, to swój. Każda starsza osoba, tak mówi.:) czarnapomaranczowa Dasz radę Dziewczyno! Operacja to poważna sprawa, ale pomyśl, że potem będziesz zdrowsza i do tego jeszcze bardziej wypiękniejesz.:) Są więc to same korzyści. Mam tylko nadzieję, że jest jakaś refundacja z NFZ i nie musisz płacić 20tys.zł. jaki aparatttt Dzięki za pocieszenie.:) Ja na razie się nie martwię tym podniebnym aparatem. Jestem dobrej myśli.:) Jeśli natomiast chodzi o wybór aparatu...cóż...mam 2 koleżanki, które noszą metalowe i w liceum miałam jedną, która chyba porcelane miała. Powiem Ci, że metal wygląda ok. Co do tej koleżanki z liceum...ja nie jestem pewna, czy ona miała porcelanę (był widoczny tylko taki drucik), ale chyba tak mówiła. No i niestety wyglądało to bardzo nieestetycznie. Nie wiem, czy to była kwestia samego aparatu, czy złej higieny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
jaki aparatttt Mi sie krecilo w glowie jak podkrecalam aparat i czulam nieprzyjemny ucisk ale nic nie bolalo. No i po kilku podkreceniach zrobila mi sie przerwa miedzy jedynkami :( ale oczywiscie ladnie sie juz zeszly i jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki aparatttt Woooow...to musiało być przeżycie.:D Fajnie, że o tym napisałaś. Jest więc szansa, że i u mnie ten rozszerzacz zadziała.:) A wracając do wyboru aparatu, to słyszałam, że porcelanowy dość łatwo uszkodzić i słabiej działa, niż metal, ale w sumie to nie wiem. Ja biorę metal, bo jest sprawdzony, no i najtańszy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
dzięki za wypowiedz o aparatach;) tak,w czasie przykrecania tez czulam ucisk ale tez nie nazwe tego bolem;) mam teraz dosc duza szpare miedzy jedynkami- 3 mm- a zaczynalam z 0,5 mm wiecej rozkrecac nie musze a na gore zaloza mi aparat tylko od trojki do trojki, gdy zdejma hyraxa to uzupelnią o pierscienie czarna pomaranczo ja rowniez mam progenię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
jaki aparatttt a bedziesz miala operacje zuchwy? bo ja tez mam progenie ale nie zdecydowalam sie na operacje ale na leczenie aparatem ale teraz nie wiem czzy nie popelnilam bledu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
dodam ze efekty widac juz po3-4 tygodniach noszenia hyraxa- ladnie rozszerza sie usmiech :) na poczatku gdy sie usmiecham to bylo mi widac zeby (patrzac z przodu)od 1 do max4 teraz widac 5 i 6 :) nie tylko szpara miedzy jedynkami mi sie powiekszyla ale rowniez miedzy trojka a czworka malo mi to przeszkadza- wrecz jestem dumna ze mam aparat i nie moge doczekac sie zalozenia kolejnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
zalezy jak duza masz ta progenie ja nie mam jakiejs wielkiej ale od zawsze przy przeszkadza i czuje sie malo komfortowo nie wiem za bardzo jak orto chce Ci wyleczyc progenie aparatami... przeciez tu nie chodzi o zeby ale o zuchwe- wielkosc jej kosci-trzeba je skrocic tak zrobie operacje- u mojego chirurga kosztuje 16 tys zycie;) ma sie jedno i chce w koncu zrobic cos dla siebie i to pożądnie zniose kazdy bol-jestem zawzieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
milka86 jak dlugo schodzily Ci sie jedynki po zalozeniu aparatu na gore? skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
Po zablokowaniu jakies 3 tygodnie i zupelnie mi sie zlaczyly ale miedzy 2 i 3 mam mala przerwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
aha ja na gorze mam tylko hyrax a normalny bede miala zakladany dopiero po zdieciu hyraxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
ale masz aparat na luku gornym? czy same sie przesunely? powiedz w koncu jak lekarz Ci powiedzial z tym leczeniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki aparatttt
ach, teraz rozumiem ;) ja wole teraz zalozyc czesc zeby juz sie ladnie prostowaly zeby poza tym kwota rozklad ami sie na pol i latwiej jest mi zaplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
U gory mam tylko hyrax a jedynki zeszly sie same:D A na dole mam metal od 2 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam chyba tyłozgryz z protruzją (czyli odwrotnie do Was, mam z kolei żuchwę za bardzo przesuniętą do tyłu względem szczęki i wystające jedynki na górze i u dołu). Dwójki na górze mam lekko cofnięte do tyłu i jedynki na nie minimalnie zachodzą. Mam nadzieję, że moją wadę da się wyleczyć bez operacji. Czytałam, że jest ona podobno najbardziej popularną w Europie i że obecnie coraz więcej ludzi ma wady zgryzu. Teraz to już ponoć ok 90% dzieci i młodzieży. Szok, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" :) Zapraszam do dyskusji! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czasami ortodonci staraja sie aparatem zakamuflowac progenie ale tylko przy małych wadach sie da i efekt nie ten sam. Co do operacji to jak narazie jest refundowana. zrobienie jej prywatnie (dwuszczękowej) to prawie 20 tysiecy.Więc wolę panstwowo. I modle sie żeby do czasu mojej operacji refundacji nie znieśli!! Od czasu separatorów do teraz - 2 tygodnie schudłam 3 kilo!!! hura! kolejny plus aparatu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnapomaranczowa Ja też liczę na efekt odchudzający.:D Fajnie, że zrefundują Ci tę operację.:) W całości, czy jednak będziesz coś musiała dopłacić? Długo musisz czekać na tę operację w kolejce? Ja w sumie mam wręcz odwrotną wadę do Twojej i mam nadzieję, że da się to wykonać bez operacji, ale zobaczymy, co powie orto we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka86
Tak wlasnie powiedziala moja orto ze wybor nalezy do mnie bo aparatem moja wade mozna tylko zakamuflowac ale pokazywala mi zdiecia dziewczyny z ta wada leczana tylko aparatem i efekt byl super bo zmienily sie rowniez rysy twarzy( twarz stala sie lagodniejsza ) i oczywiscie zabki zostaly ustawione prawidlowo:) Bo hyrax rozszerzyl gorna szczeke a dolne zeby zostaly cofniete. Mam nadzieje ze u mnie tez wszystko sie uda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×