Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Nadia812 Nie panikuj - strach jest złym doradcą! Myśl o wszystkim pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muska Racja, taki nasz los. Ja przed operacja nie miałam z tym problemu, jedynie zawroty głowy co zdarzało się często! :( W szkole mówią, że ciszej mówię Zawsze niby krzyczałam :) No i wszystkich wyzywam, że krzyczą :) Czyli mam się przyzwyczaić do tego bólu? Od ponad 4 lat... współczuję;/ Wyczytałam, że miałaś robiony tomograf Orientujesz się może czy można wykryć perlaka robiąc to badanie?? U mnie z tym perlakiem wyszło bardzo dziwnie, żadne badanie nic nie wykazało, dopiero podczas operacji zauważyli że mam te paskudztwo, ale stwierdzono mi że nie mogli usunąć bo do tego trzeba być przygotowanym. Więc usunięcie perlaka będę miała za 8 miesięcy. Miałam robiony tomograf kilka miesięcy przed operacją i nic nie było :( Nadia812 Nie masz się czym przejmować. Uwierz,że warto znieść te igły, wenflony i zastrzyki dla słyszenia :) Cudowne :):) A ty kiedy na operacje?? Trzymam kciuki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emaa18 To ciesz się, że wtedy cię głowa nie bolała - ja ciągle o tym doktorka informowałam - nie pomagało - dwa lata temu po operacji miał przejść - ale niestety nadal się pojawił ten okropny ból! Nie do bólu się nie przyzwyczajaj, bo każdy organizm inaczej reaguje na leki itp. Krzyki to normalny objaw u nas! Ludzie z niedosłuchem głośno mówią to fakt - ja się śmieje, że u mnie w domu wszyscy są niedosłyszący, bo tak krzyczą, że masakra :-D. Tak miałam kilka dni temu i tak można go wykryć dzięki tomografowi. Widzisz, u mnie we wrześniu '07 roku właśnie dzięki tomografowi komputerowemu 'piramid kości skroniowych' wykryto perlaka. Wiesz co teraz po ponad dwóch latach od tamtego usunięcia ponowili mi tomograf, w celu sprawdzenia ewentualnego nawrotu - ale samym nawrotem smucić się nie muszę - operacji też się nie boję ;-), ale wiesz nie jest to typowe myślenie osób z tego rodzaju schorzeniami xD i to jest w tym najlepsze :-) ... A na co była ta operacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia812
Emma18 Na operację jadę jutro(21.12.09) mam być na 9.00.Wyjeżdżam już o 4, bo troszkę drogi jest..Jak wrócę to na pewno się odezwę. :) Muska Wezmę przykład z Ciebie;D BArdzo dobre masz podejscie:) Pozdrawiam was.:) Trzymajcie się cieplutko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia812 Trzymaj się dzielnie - i pamiętaj nie stresuj się nic - bo to tylko sprawę może pogorszyć! I koniecznie daj znać jak wrócisz! ;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia812 Trzymaj się dzielnie - i pamiętaj nie stresuj się nic - bo to tylko sprawę może pogorszyć! I koniecznie daj znać jak wrócisz! ;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia812 Trzymaj się dzielnie - i pamiętaj nie stresuj się nic - bo to tylko sprawę może pogorszyć! I koniecznie daj znać jak wrócisz! ;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia812 Pewnie, że bierz, bo to działa! Trzymaj się dzielnie i nie panikuj na widok wenflonu! Trzymam kciuki i koniecznie daj znać jak wrócisz! Buźka;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia812 Pewnie, że bierz, bo to działa! Trzymaj się dzielnie i nie panikuj na widok wenflonu! Trzymam kciuki i koniecznie daj znać jak wrócisz! Buźka;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia812
Witajcie! Wrócilam niestety dzisiaj, a zabieg odwolano:( Wykryli mi jakiś śluz w nosie, który mógłby być groźnym powikłaniem.Dzisiaj się dowiedzialam, ze oprócz usuwania drenażu Paparella, będzie wykonywana myringoossikuloplastyka.A rozpoznanie to: zaawansowana tympanoskleroza, perforacja błony bębęnkowej i stan po rozszczepie wtórnym podniebienia..Kolejny termin prawdo podobnie w lutym:(Już nie mam sił walczyć z tym uchem, ile mnie to kosztuje nerw:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;* muska Bardzo się cieszę, że mnie wcześniej nie bolała :):) ale za to miałam częste gorączki i zawroty głowy :( To nie wyobrażam sobie jak TV oglądasz z rodzinką, pewnie sąsiedzi wszystko słyszą i czują się jakby z Wami oglądali :):) hehe U mnie tomograf nie wykrył żadnego perlaka, a jak usłyszałam, że mam to "coś" w uchu nie wiedziałam co to takiego, jak to się stało, czemu nic nie wiedziałam wcześniej. Choruje od ponad 10 lat i nikt nic nie widział :( Ale cieszę się, że teraz juz coś wiadomo i będzie lepiej :) Moja operacja to MYRINGOOSIKULOPLASTYKA polega na rekonstrukcji błony bębenkowej i łańcucha kosteczek , za 8 miesięcy będę miała usuwanego perlaka :( Nadia812 Trzymałam kciuki za Ciebie :) Weszłam na chwilkę, ale nie odp. To przykre, że wykryli jakiś śluz :( Ale w lutym wszystko będzie dobrze :) A jeśli chodzi o myringoosikuloplastykę to nie masz się czego bać :) Ja dałam radę, więc Ty też dasz :) Nawet nie poczujesz wenflonu :):) każda z Nas ma dosyć walki z tymi naszymi pechowymi uszami, ale trzeba być dobrej myśli :):) Damy radę ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia812: Szczerze współczuje - samej mi raz odwołali operację :-). Musisz dać radę i się nie poddawać - będzie dobrze byle do lutego! :-D Emaa18: Na szczęście mieszkam w domu jednorodzinnym, więc o sąsiadów nie mam co się martwić xD hehe. Ojej to perlak musiał się w szybkim tempie rozwinąć, skoro wtedy go nie wykryto - u mnie wtedy był duży - ale chciałabym żyć w przekonaniu takim jak Wy, że i tak za jakiś czas będę miała iść pod skalpel - bo taka niepewność jest najgorsza i najgłupsza! A uszami to się nie przejmuję, sama od 11 lat choruję i zdążyłam się do tego całego leczenia przyzwyczaić, potrafiłam z czasem zaprzyjaźnić się z tymi schorzeniami i dzięki temu inaczej patrzę na świat :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta2
Witam! Od ponad trzech tygodni wiem o swoim perlaku.Nie ukrywam -jestem cholernie przerażona.Wyznaczono mi termin operacji na listopad 2011r.w Zabrzu.Boję się ,że do tego czasu perlak,który i tak jest już dość pokazny zje mi połowę czaszki.Dwa lata czekania to szmat czasu.Przeczytałam tutaj o Kajetanach .Napiszcie proszę jak się tam dostać , czy operują dorosłych i jakie są terminy oczekiwania na operację.Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beta2: Poczytaj tu na forum jest dużo osób, które już o Kajetanach pisało - z tym odległym terminem to szczerze współczuje :( Wesołych Świąt załogo kafeterii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.........._,|,_ ............'|`...Gdy pierwsza ............/.\. gwiazdka .........../`,\)... na niebie ........../__\ ... zabłyśnie ........./ . o \....niech Cię ......../_ , *_\_... Aniołek ......../ `, .* \_...ode mnie ......./ ? `~ . \... uściśnie ....../_ . * ., o \...I przekaże ....../ ? o .. ~ \ ? serdeczne ...../ . * .... . o.\? życzenia ..../_ ,,~~ '. * ' _\_'w Święta ..../`~,, .. o.......\::::::Bożego .../ .* ...`' * ? ,',..\ :::: Narodzenia ../_.....o ..~~,, , _\... oraz wiele ./ .. * ......... ,, ~ ' \..... radości i /* .... o ..._~`'*...o \....nadziei `-,,~'`' ...* ... _ ,-´.......w Nowym ........":-------:".......2010 Roku!!!!)) życzy Wszystkim - Słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpicka, barscycka, kapecke wódecki, Co by smakowały wsysckie potrawecki. Mrozicku, śniezycku, miłości po zmrocku, Samego dobrego w Święta i w Nowym Rocku. Hej! Wesołych Świąt! ;-* Muska Wam życy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś Wigilia, dzień wspaniały, niech wesoły będzie cały. Już choinka w domu świeci, piękny prezent gdzieś tam leci. Jeszcze Święta, Nowy Rok, Sylwestrowej nocy moc. 2010 rok zawita, miłość w domu niech rozkwita. Niech się spełnią Wasze marzenia - właśnie takie ślę życzenia. Emilka ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Światecznie i baardzooooo radośnie:)))))) Jesteśmy pół roku po operacji wstrętnego perlaka u naszego 5 letniego synka, ostatnia kontrola dzień przed wigilią i jakie wielkie szczęście .... błona bębenkowa różowa wszystko genialnie wygląda jak to okresliła nasza laryngolog " możecie być Państwo zupełnie spokojni to co widzę to mistrzostwo swiata prof. otarł sie o cud " po takich słowach az nogi ze szcześcia sie pod nami ugieły, jestesmy tacy szcześliwi ......yuuuuupiiiiiiiiii:))))))), a badanie słuchu aaaaaaaaa kolosalna poprawa z 30 na 80 % jak sama powiedziała az trudno jej uwierzyc w to co widzi:)))))) Czytałem wczesniejsze posty dotyczace TK, rok temu robiliśmy badanie ( standard: piramida kosci skroniowej ) i na obrazie nie było perlaka wszyscy laryngolodzy podejrzewali przetoke tylko i wylacznie, nikt nie chciał sie podjac operacji ( dzieki bogu ) dopiero prof. powiedział ze poza przetoka podejrzewa perlaka ( co to jest ten perlak pytalismy ) wszystko nam wytłumaczył i powiedział ze podejmie sie operacji a ryzyko było ogromne ( nerw twarzowy )poniewaz skopana jest anatomia po stronie prawej twarzoczaszki. Teraz po tych wszystkich miesiącach jesteśmy jemu niewiarygodnie wdzieczni i naszej Pani laryngolog ktora nas do niego pokierowała yuuuuuuuuuuuupiiiiiiiiiiiiiiiii Bardzo optymistycznie pozdrawiam i duuuuuuużżżżżżżżżżżzo szczęścia w Nowym Roku życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspaniałe wieści na Święta mieliście xD reszta Perlaczków pewnie świętuje jeszcze :-) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich . Mam pytanie czy ktos wie moze w jaki okres czasu potrzeba by pojawil sie taki perlak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
miał ktoś polipa w uchu? I lała się komuś z ucha krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia_a Ja miałam polipy w uchu - krwi jako takiej to nie pamiętam... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia_a Ale wiem, że miałam je usuwane chirurgicznie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cattivella
Witam po swiateczenej przerwie. Mi sie lala pare razy krew z ucha, i podejrzewam ze to byla sprawka perlaka , niz jakiegos polipa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cattivella
A ja mam jedno pytanko do towarzyszy niedoli Perlakowej. Jak juz wiadomo jestem miesiac po zabiegu usuniecia perlaka i timpanoplastyki. Mianowicie chcialabym dowiedziec sie czy jest norma ze po operacji ucho oczyszcza sie samoistnie wydzielajac pozostalosci po zabiegu ? Czy to raczej zly symptom ze zaczynam odczowac tzw mokre ucho? dziekuje z gory za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście uważam, że dobry - bo jak sama napisałaś wtedy się oczyszcza - ale nie każdy jest alfą i omegą więc i ja mogę się mylić :-). Swoją drogą może tu ktoś wie co oznacza, że 'wyrostek sutkowaty jest bezpowietrzny'? - zżera mnie ciekawość o co chodzi tym wszystkim białym fartuchom pisząc takowe zdanie! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×